کابینت کلاسیک برای آشپزخانه

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کابینت کلاسیک برای آشپزخانه

کابینت کلاسیک یکی از انواع کابینت‌های پر طرفدار نصب شده در آشپزخانه بوده که امروزه در طرح‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. استفاده از سبک کابینت آشپزخانه کلاسیک بیشتر به افرادی که تمایل به تلفیق سبک‌های قدیمی خاص و جدید برای دکوراسیون آشپزخانه خود دارند پیشنهاد می‌شود.

کاربرد نظم و زیبایی در طراحی انواع کابینت کلاسیک برای آشپزخانه از دیگر موارد انتخاب این سبک کابینت می‌باشد. بنابراین در پاسخ سوال کابینت کلاسیک چیست، می‌توان آن را سبک خاصی از کابینت با متریال و طراحی منحصربفرد برای خاص نشان دادن فضای آشپزخانه معرفی نمود.

 

ویترین کابینت کلاسیک، بهترین جنس کابینت کلاسیک، انواع کابینت کلاسیک خارجی و کابینت کلاسیک ساده و مدرن، نصب انواع سنگ کابینت بر روی کابینت کلاسیک و طرح و رنگ‌های خاص به کار رفته در آن‌ها بر قیمت کابینت آشپزخانه کلاسیک تاثیر مستقیم دارد. در این مقاله از مجله خدمت از ما به معرفی کابینت کلاسیک و انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک برای آشنایی بیشتر می‌پردازیم.

 

انواع کابینت کلاسیک

 

کابینت کلاسیک چیست؟

کابینت کلاسیک را می‌توان یکی از زیباترین و قدیمی ترین سبک‌های کابینت آشپزخانه برشمرد. استفاده از چوب در ساخت کابینت آشپزخانه کلاسیک بر انعطاف پذیری و امکان تلفیق این سبک کابینت با دکوراسیون و طراحی‌های داخلی متنوع مثل سقف معرق و انواع سقف کاذب آشپزخانه یا کفپوش‌های به کار رفته در محیط سهولت بخشیده است. 

 

کابینت کلاسیک چیست؟

 

استفاده از چوب‌های مستحکمی مثل راش و بلوط و ... در ساخت و تولید کابینت آشپزخانه علاوه بر ایجاد جذابیت و القای حس طبیعت کیفیت مناسب را نیز به همراه دارد. نحوه طراحی کابینت کلاسیک به گونه‌ای بوده که امکان قرارگیری عرضی و عمقی در آشپزخانه را دارد. همین امر نصب سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه کوچک را به یک ایده مناسب برای استفاده بهینه از فضای محدود آشپزخانه تبدیل کرده است. 

 

قیمت کابینت کلاسیک

 

در نهایت کابینت کلاسیک را می‌توان منعکس کننده هنر کلاسیک در دکوراسیون آشپزخانه دانست. از این رو این سبک کابینت بیشتر برای افرادی که تمایل به بهره‌مندی از نوستالژی در فضای منزل خود دارند و در کنار آن نصب و اجرای جدیدترین اکسسوری آشپزخانه را یک متد کاربردی می‌دانند، پیشنهاد می‌شود.

 

ویژگی های کابینت آشپزخانه کلاسیک

از مهمترین ویژگی‌های کابینت کلاسیک در آشپزخانه مشاهده هنر طراحی و کنده‌کاری بر روی چوب و همین طور تلفیق شیشه و چوب برای خاص و اشرافی نشان دادن این مدل کابینت است. برجسته سازی، منبت، معرق و حکاکی روی چوب و مواردی از این قبیل نیز بر روی قسمت‌های مختلف کابینت کلاسیک مثل دستگیره و کناره‌های آن به چشم می‌خورد.

 

ویژگی های کابینت آشپزخانه کلاسیک

 

کابینت کلاسیک بطور کلی تمامی فضای آشپزخانه را پوشش داده و از قفسه‌های شیشه‌ای بزرگ آن می‌تواند برای نگهداری لوازم برقی استفاده نمود. در حالت کلی برای جمعبندی ویژگی‌های اصلی و کاربردی کابینت آشپزخانه کلاسیک می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت.امروزه با قرار دادن یک جزیره آشپزخانه در مرکز و سوپر مارکت کابینت در این نوع به بهتر شدن فضای کابینت شده آشپزخانه با مدل کلاسیک کمک می‌کنند. 

 

یک نمونه کابینت کلاسیک برای آشپزخانه

 

 • قرینه سازی و تقارن در بخش‌های مختلف طراحی کابینت کلاسیک الزامی است.
 • از کشو‌های جک دار در طراحی و ساخت کابینت کلاسیک استفاده نمی‌شود(رگلاژ درب کابینت).
 • کابینت کلاسیک باید یکپارچه و هماهنگ ساخته شود ایده کابینت بدون دستگیره برای این سبک نیز قابل اجراست.
 • محل نصب هود در کابینت کلاسیک مخفی می‌باشد.
 • عموما از طراحی‌ محفظه‌های کوتاه و عمیق برای کابینت کلاسیک استفاده می‌شود.

 

معرفی انواع کابینت کلاسیک

کابینت آشپزخانه کلاسیک همانند دیگر سبک‌های کابینت آشپزخانه از مدل‌های متنوع و مختلفی برخوردار است. امروزه در ساخت کابینت کلاسیک هم از چوب مصنوعی و هم طبیعی و طرح‎های جدیدی برای سلایق مختلف استفاده شده است. در این بخش به معرفی انواع کابینت کلاسیک برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه با فضای مختلف و سلایق متفاوت می‌پردازیم.

 

کابینت آشپزخانه کلاسیک

 

کابینت کلاسیک چوبی

در ساخت تمامی اجزای این سبک کابینت کلاسیک از چوب طبیعی استفاده می‌شود. این مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک طرفدارن زیادی را به خود اختصاص داده است. هماهنگی آن با بخش‌های مختلف آشپزخانه مثل نقاشی ساختمان مدرن، پارکت نصب شده در کف و سقف کادذب چوبی از مهمترین دلایل انتخاب کابینت کلاسیک چوبی بوده که کار ست کردن و چیدمان لوازم را راحت تر می‌کند.

 

کابینت کلاسیک چوبی

 

کابینت کلاسیک ممبران

استفاده از طراحی بر چوب ام دی اف در این نوع کابینت کلاسیک سبب محبوبیت بسیار کابینت ممبران سفید صدفی و موارد متنوع دیگر کلاسیک با این مدل در بین افراد شده است.

 

کابینت کلاسیک ممبران

 

کابینت کلاسیک رومی

طراحی کابینت کلاسیک رومی برگرفته از اصل هنر کلاسیک در ایتالیا بوده که هماهنگ با روم باستان است. نوستالژی و نظم به کار رفته در طراحی این مدل کابینت از پر اهمیت ترین موارد در انتخاب این سبک کابینت برای آشپزخانه می‌باشد.

 

کابینت کلاسیک رومی

 

کابینت نئوکلاسیک

نسل جدیدی از کابینت کلاسیک بوده که با طراحی ساده تر و تلفیق با سبک کابینت مدرن همراه است. چهارچوب اصلی کابینت همان سبک کلاسیک با کمی تغییرات و حرکت به سمت مدرنیته است. این مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک که از آن تحت عنوان کابینت کلاسیک مدرن نیز یاد می‌شود، برای افراد علاقمند به سبک مدرن و کلاسیک پیشنهاد می‌شود.

 

کابینت نئوکلاسیک

 

کابینت کلاسیک با روکش چوبی

یکی از ارزان ترین سبک‌های کابینت کلاسیک که با قیمتی مناسب با همان جذابیت عرضه می‌شوند، کابینت‌های کلاسیک با روکش چوبی است. روکش ام دی اف برای ساخت کابینت ام دی اف در این سبک و روکش pvc بیشترین نوع استفاده از روکش چوبی در کابینت کلاسیک است.

 

کابینت کلاسیک با روکش چوبی

 

در حالت کلی امروزه نصب کابینت ام دی اف از نمونه‌های  رایج تغییر دکوراسیون آشپزخانه در مدل‌های کلاسیک با روکش چوبی است. 

 

جدیدترین طرح‌ها و رنگبندی کابینت آشپزخانه کلاسیک

طراحی و ساخت کابینت کلاسیک برای آشپزخانه نیز با پیشرفت صنعت کابینت سازی و هماهنگی آن با طراحی و دکوراسیون آشپزخانه با تغییرات چشمگیری همراه بوده است. در این بخش چند مدل رنگ بندی و طراحی انواع کابینت کلاسیک اشاره خواهیم داشت.

 

جدیدترین طرح‌ها و رنگبندی کابینت آشپزخانه کلاسیک

 

کابینت کلاسیک سفید

رنگ سفید کابینت کلاسیک از پرطرفداترین رنگ و طرح در انواع کابینت کلاسیک است. روشن کردن فضای آشپزخانه و امکان ست کردن این سبک کابینت با انواع رنگ‌های گرم و تیره بر اهمیت نصب کابینت کلاسیک سفید در آشپزخانه افزوده است.

 

کابینت کلاسیک سفید

 

کابینت کلاسیک قهوه ای

کابینت کلاسیک قهوه‌ای به دلیل نزدیک بودن این رنگ به ماهیت اصلی کابینت کلاسیک یعنی تمام چوب بودن آن در بین افراد از طرفداران زیادی برخوردار است. استفاده از این رنگ جذابیت و گرمی خاصی به آشپزخانه می‌بخشد.

 

کابینت کلاسیک قهوه ای

 

کابینت کلاسیک ساده

کابینت کلاسیک ساده برای افرادی که تمایل به کاربرد دکوراسیون خلوت در محیط آشپزخانه خود دارند یک انتخاب مناسب به شمار می‌آید.

 

کابینت کلاسیک ساده

 

کابینت کلاسیک لوکس

کابینت کلاسیک لوکس از کاربرد چوب در طراحی آنها و انواع روکش چوب با بهترین و به روز ترین طراحی‌ها و ابزار و متریال تهیه و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

کابینت کلاسیک لوکس

 

ویترین کابینت کلاسیک

کابینت درب ویترینی کلاسیک یکی از سبک‌ها و طرح‌های خاص کابینت کلاسیک بوده که برای دکوراسیون آشپزخانه و قرار دادن لوازم تزیینی و دکوری در آنها کاربرد ویژه‌ای دارد.

 

ویترین کابینت کلاسیک

 

کابینت کلاسیک خارجی

کابینت کلاسیک خارجی یکی از لوکس ترین و مدرن ترین انواع کابینت در دکوراسیون آشپزخانه است. این سبک کابینت از تلفیق طرح کلاسیک و سنتی ایجاد شده تداعی کننده یک حس نوستالژی در فضای منزل می‌باشند.

 

کابینت کلاسیک خارجی

 

مزایا و معایب کابینت کلاسیک برای آشپزخانه

کابینت کلاسیک همانند دیگر سبک‌های کابینت آشپزخانه از مزایا و معایب کاربردی برخوردار بوده که در قالب چند نکته در این قسمت به مهمترین آنها اشاره خواهیم داشت.

 

مزایا و معایب کابینت کلاسیک برای آشپزخانه

 

 • هماهنگی و ست شدن لوازم با کابینت کلاسیک بسیار راحت می‌باشد و شما امکان انتخاب یک طرح خاص را در هنگام سفارش این سبک کابینت دارید.
 • تلفیقی از هنرهای زیبا و تلفیقی در بروی این سبک کابینت قابل اجرا بوده و فضای آشپزخانه را کاملا پوشش می‌دهد. علاوه بر این موارد برای دسترسی راحت مناسب با فیزیک افراد طراحی می‌شوند.
 • رنگ‌های زیبا، گرم و متنوعی در طراحی و رنگبندی کابینت کلاسیک به کار برده شده است.
 • از معایب اصلی کابینت کلاسیک این است که در صورت آسیب به طرح کابینت امکان تعمیر،تعویض و ترمیم آن وجود ندارد.
 • نباید اجسام تیزی در اطراف آن قرار داد و به دلیل وزن بالا نصب کردن آن دشوار است.
 • زمان زیادی برای آماده سازی کابینت کلاسیک صرف شده و تمیز کردن آن راحت نیست.
 • در صورت استفاده از تجهیزات بی کیفیت طرح آن به زودی آسیب می‌بیند.
طراحی کابینت آشپزخانه
برای سرویس طراحی کابینت آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading