انواع اکسسوری کابینت آشپزخانه

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع اکسسوری کابینت آشپزخانه

اکسسوری آشپزخانه از جمله طرح‌های کابردی برای نهایت استفاده بهینه از فضای کابینت آشپزخانه کوچک و بزرگ خصوصا در زندگی آپارتمان نشینی است. اکسسوری کابینت آشپزخانه از جمله موارد تاثیرگذار در استفاده کافی و بهینه از فضای آشپزخانه و ایجاد نظم در نحوه چیدمان لوازم در کابینت است.

انواع اکسسوری کابینت در قالب کف‌های چوبی و مفتولی طراحی و در کف کابینت برای جداسازی و جایدهی لوازم مختلف قرار می‌گیرند. اکسسوری کابینت در انواع و ابعاد مختلف متناسب با نوع کابینت و فضای آشپزخانه دسته بندی شده و قابل استفاده می‌باشد. 

 

اکسسوری آشپزخانه بر اساس اندازه یونیت (فاصله پشت در پشت هر واحد کابینت) تعبیه شده در کابینت ساخته می‌شود. نمونه‌ها و طرح‌های مختلفی از اکسسوری آشپزخانه برای مصارف گوناگون وجود داشته که هر کدام به نوعی در زیبایی و خاص بودن فضای آشپزخانه تاثیر بسزایی دارند.

 

تجهیزات اکسسوری آشپزخانه

 

همان اندازه که مواردی مثل قیمت کابینت آشپزخانه، مراحل نقاشی ساختمان مدرن و مواردی از این قبیل در دکوراسیون محیط آشپزخانه تاثیر داشته، نحوه نگهداری و بهتر نشان دادن آن‌ها نیز یک ایده خلاقانه بوده که با اکسسوری کابینت قابل انجام است.

در این مقاله از مجله خدمت از ما به معرفی اکسسوری کابینت آشپزخانه و انواع اکسسوری کابینت بر اساس سایز یونیت اشاره شده است.

 

معرفی اکسسوری کابینت آشپزخانه

استفاده بهینه از نهایت فضای آشپزخانه و همین طور بخشیدن نظم و زیبایی خاص به این قسمت از منزل با اجرای اکسسوری متناسب با بهترین جنس کابینت امکان پذیر است. اکسسوری کابینت آشپزخانه از جمله طرح‌هایی نوین برای تقسیم بندی دقیق و مناسب فضای تعیین شده در مدل‌های مختلف کابینت و دسترسی آسان به لوازم مورد نیاز می‌باشد.

در واقع همان اندازه که نصب انواع سنگ کابینت بر روی قسمت‌هایی مثل جزیره آشپزخانه، بین کابینت‌ها و موارد مشابه در استایل و سبک دکوراسیون آشپزخانه تاثیر دارد. اجرای اکسسوری کابینت نیز در سازماندهی و نظم حتی در صورت محدودیت فضای محیط آشپزخانه نقش پر رنگی دارد. 

 

معرفی اکسسوری کابینت آشپزخانه

 

ایجاد نظم و ترتیب و نگهداری لوازم مشابه از دیگز مزیت‌های کاربرد  اکسسوری کابینت در محیط آشپزخانه است. این امر بصورتی بوده که این تجهیزات علاوه بر ایجاد یک فضای خاص و مرتب در جلوگیری از آشفتگی و بی نظمی آشپزخانه تاثیر مثبت دارند. در ادامه مطلب با انواع اکسسوری کابینت آشپزخانه بر اساس نوع استفاده و سایز یونیت کابینت آشنا می‌شویم.

 

انواع اکسسوری کابینت

طرح‌ها و انواع مختلف اکسسوری کابینت بر اساس سایز یونیت و اندازه کابینت بصورت زیر قابل دسته بندی و اجرا می‌باشد. در هر کدام از این مدل‌ها تجهیزات اکسسوری آشپزخانه وابسته به نوع استفاده آنها و همین طور قفسه بندی انجام شده متفاوت است.

 

خرید اینترنتی اکسسوری کابینت اشپزخانه

 

توجه به جنس و سبک کابینت مثل انواع کابینت ام دی اف آشپزخانه، مدل‌های کابینت کلاسیک، نصب کابینت ممبران سفید صدفی و هماهنگی آن با دیگر عناصر دکوراتیو مثل کفپوش و انواع سقف کاذب آشپزخانه در انتخاب جنس و طرح اکسسوری کابینت امری ضروری و مهم است.

از نگهداری صحیح لوازم بهداشتی و شوینده‌های مورد نیاز در آشپزخانه گرفته تا ظریفترین لوازم برای آشپزی همگی با طراحی اکسسوری‌های مختلف در فضای آشپزخانه امکان پذیر است. در این بخش با نمونه‌های خاص و متنوعی از اکسسوری آشپزخانه بشرح ذیل آشنا می‌شویم. 

 

اکسسوری کابینت با طرح سبد سوپر مارکت

با جداسازی و قرار دادن سبد‌هایی با اندازه مختلف در کف و کنار کابینت به راحتی می‌توان سیب زمینی و دیگر مواد غذایی مثل انواع سس و آبلیمو را در این فضا جای داد. در این سبک اکسسوری کابینت که به مدل سوپرمارکت کابینت معروف است، سبدها یه صورت ریلی و 2 یا سه طبقه نصب می‌شوند.

 

اکسسوری کابینت با طرح سبد سوپر مارکت

 

اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر یا گوشه

این سبک اکسسوری آشپزخانه بیشتر برای فضای دور از دسترس و گوشه کابینت در نظر گرفته شده است. فضای این بخش‌های کابینت که به دلیل عمق زیاد همواره با عدم نظم و بهم ریختگی مواجهه است با نصب چندین سبد ریلی و چرخی می‌توان به راحتی برای استفاده بهینه آماده ساخت.

 

اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر یا گوشه

 

اکسسوری آشپزخانه در این مدل به سه حالت چرخشی، لوبیایی و همین طور ریلی تقسیم بندی می‌شوند.توجه به نحوه تعمیرات و نگهداری این سبک اکسسوری‌ها مثل رگلاژ درب کابینت و موارد مشابه نصب این تجهیزات را تخصصی کرده و باید از افراد آموزش دیده در نصب آن‌ها راهنمایی بخواهید. 

 

اکسسوری کابینت با طرح سبد قاشق و چنگال

قرار دادن انواع قاشق و چنگال در فضای انواع کابینت بدون دستگیره، کلاسیک، مدرن و سایر موارد به مرور زمان با بهم ریختگی و حتی آسیب دیدن آنها در اثر برخورد مداوم به هم همراه است. در سبک جدیدی از اکسسوری کابینت آشپزخانه امکان ایجاد سبد مخصوص قاشق چنگال برای جلوگیری از مشکلات نامبرده فراهم شده است.

 

اکسسوری کابینت با طرح سبد قاشق و چنگال

 

اکسسوری سبد آبچکان برای فضای آشپزخانه

سبد آبچکان در دو طرح رومیزی و دو طبقه برای جلوگیری از انباشته شدن ظروف شسته شده بر روی هم در اندازه‌های مختلف طراحی و در آشپزخانه قرار می‌گیرد. این سبدها در سایز های یونیت ۸۰-۹۰-۱۰۰-۱۲۰ برای کابینت‌های فلزی و چوبی پس از نصب کابینت ام دی اف و دیگر جنس و مدل کابینت قابل اجراست.

 

اکسسوری سبد آبچکان برای فضای آشپزخانه

 

جنس این سبدها آهنی و استیل است که نوع استیل آن در مقابل زنگ زدگی مقاوم تر می باشد.مدل رومیزی این اکسسوری آشپزخانه بر روی سینک نصب می‌شود.

 

اکسسوری کابینت سطل زباله

قرار دادن سطل زباله علاوه بر آلودگی محیط آشپزخانه بر زیبایی و تمیزی آن تاثیر منفی دارد. بنابراین محلی را در کابینت برای قرار دادن سطل زباله در نظر می‌گیرند. این بخش کابینت اوصولا محلی نزدیک به سینگ ظرفشویی می‌باشد. اکسسوری آشپزخانه در این حالت بصورت ریلی در زیر کابینت نصب می‌شود.

 

اکسسوری کابینت سطل زباله

 

اکسسوری کابینت وسایل آویز

نمونه‌ای از اکسسوری آشپزخانه برای قرارگرفتن انواع وسایل آویزان شده مثل لیوان و قابلمه و ... تعبیه شده که اصطلاحا اکسسوری وسایل آویز نامیده می‌شود. این نوع اکسسوری آشپزخانه با هدف در دسترس قرار دادن و نظم بخشیدن این لوازم طراحی و نصب می‌شوند. 

 

اکسسوری کابینت وسایل آویز

 

اکسسوری آشپزخانه کشویی

این طرح و سبک اکسسوری بیشتر برای استفاده بهینه ازفضای کافی کابینت و همین طور نظم بخشیدن به فضای انواع کابینت و آشپزخانه کاربرد دارد. این سبک اکسسوری به دلیل قرار گرفتن در زیر کابینت و بطور کامل از دید پنهان شدن با استقبال زیادی مواجه شده است. 

 

اکسسوری آشپزخانه کشویی

 

اکسسوری آشپزخانه برای نگهداری وسایل ضروری

یک سری از وسایل آشپزخانه مثل ادویه‌جات، لوازم تهیه غذا و مواردی از این قبیل باید همیشه در دسترس باشند. قرار گرفتن آنها در معرض دید ممکن است فضای آشپزخانه را بهم ریخته و نامنظم کند. در این حالت از اکسسوری مخصوص این لوازم با طراحی متفاوت استفاده می‌شود.

 

اکسسوری آشپزخانه برای نگهداری وسایل ضروری

 

اکسسوری آشپزخانه ایرانی

پرکاربردترین اکسسوری‌ها که مختص آشپزخانه‌های ایرانی بوده می‌توان به اکسسوری کشویی نگهداری انواع قابلمه، جا ادویه‌ای، سبد گردون روی اپن، جای مناسب برای قرار دادن موادشوینده و مواردی از این قبیل اشاره داشت.

 

اکسسوری آشپزخانه ایرانی

 

در آشپزخانه‌های ایرانی استفاده از کابینت‌های جا دار برای نگهداری ظروف مخصوص پخت و پز غذاهای خاص و محلی و همین طور بخش اختصاصی برای نگهداری لوازم در دسترس مثل ادویه جات و مواردی از این قبیل بسیار کاربرد دارد. از این رو اکسسوری کابینت در فضای آشپزخانه‌های ایرانی بسیار طرفدار دارد. 

جدیدترین اکسسوری آشپزخانه

امروزه جدیدترین سبک‌های استفاده از نهایت فضای آشپزخانه با ارائه اکسسوری کابینت آشپزخانه و مواردی مشابه همراه است. جدیدترین اکسسوری آشپزخانه در سبک‌های مختلف جداسازی کابینت برای نگهداری لوازم آشپزخانه از ریزترین تا درشت ترین را ارائه و قابل استفاده می‌باشد.

 

جدیدترین اکسسوری آشپزخانه

 

سفارش کابینت با شرایط مناسب برای جای جای آشپزخانه از سری موارد کاربرد ایده استفاده از انواع اکسسوری کابینت است که امروزه با استقبال ویژه‌ای مواجه شده است.

4.5 امتیاز از 1238 رای


طراحی کابینت آشپزخانه
برای سرویس طراحی کابینت آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین