سنگ کابینت برای آشپزخانه

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سنگ کابینت برای آشپزخانه

سنگ کابینت از سری نکات مهم و کاربردی در تغییر و هماهنگی دکوراسیون آشپزخانه با قسمت‌هایی مثل کف و دیوار است. از این رو انواع سنگ کابینت در طرح و رنگ‌های مختلف با ویژگی‌های کاربردی متنوع برای نصب در محلی مناسب در آشپزخانه طراحی و تولید شده است.

نصب سنگ روی کابینت به دلیل استفاده‌های مختلف مثل تهیه مواد غذایی، قرار دادن لوازم تزینی و مواردی مشابه بر روی کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین مقاومت و استحکام انواع سنگ کابینت در کنار زیبایی و خاص بودن آن از مهمترین دلایل استفاده از این رویه کابینتی در آشپزخانه است.

 

قیمت سنگ طبیعی کابینت، قیمت کابینت آشپزخانه، رنگ سنگ کابینت جزیره آشپزخانه مثل سنگ کابینت سفید و سنگ کابینت مشکی در کنار ویژگی‌های ساختاری سنگ کابینت از مهمترین نکات در هنگام انتخاب است. اگر به دنبال اعمال این روش تغییر دکوراسیون در فضای آشپزخانه خود هستید تا انتهای این مطلب برای آشنایی با انواع سنگ کابینت با ما همراه باشید.

 

قیمت سنگ طبیعی کابینت

 

علاوه بر نکات انتخاب دیوارپوش ضد آب، رطوبت و گرما برای آشپزخانه، رگلاژ درب کابینت در زمان مناسب، انتخاب هماهنگ ترین سقف کاذب آشپزخانه با کفپوش و در نهایت استفاده از فضای مناسب برای نصب سوپرمارکت کابینت، بوفه هماهنگ با انواع کابینت کلاسیک و موارد مشابه از اهمیت انواع سنگ کابینت در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه نمی‌توان ساده گذشت. 

 

نقش سنگ کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

سنگ کابینت در آشپزخانه و استفاده از ایده نصب سنگ روی کابینت در صورت هماهنگی با دیگر قسمت‌های آشپزخانه مثل کف پوش و دیوارپوش یک جلوه خاص به آشپزخانه می‌بخشد. در بیشتر مواقع از نصب سنگ کابینت بر روی کانتر و یک بخش مرکزی در آشپزخانه استفاده می‌کنند که می‌توان آن را یک ایده جذاب و کاربردی برشمرد.

 

سنگ کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

 

استفاده از سنگ کابینت و رویه کابینت از جنس سنگ به انعکاس نور در فضای آشپزخانه و بزرگ و وسیع نشان دادن محیط کمک می‌کند. در حالت کلی از ایده هماهنگی سنگ بین کابینت و سنگ روی کابینت با کف پوش برای خاص و منظم نشان دادن محیط آشپزخانه در منزل استفاده می‌شود. در واقع این ایده در کنار انتخاب بهترین جنس کابینت تکمیل کننده یک ست بی نقص در دکوراسیون آشپزخانه است.

 

معرفی انواع سنگ کابینت

در هنگام انتخاب سنگ کابینت همواره این سوال مطرح است که کدامیک از انواع سنگ کابینت از قابلیت‌های کاربردی و ظاهری بهتری برای آشپزخانه برخوردار هستند. یا اینکه چه سنگی در کنار جدیدترین اکسسوری آشپزخانه ست خاص و هماهنگی را به همراه دارد.به دنبال این مساله در این بخش از مقاله به معرفی انواع سنگ روی کابینت برای انتخاب اوصولی در این زمینه اشاره خواهیم داشت.

 

انواع سنگ کابینت

 

سنگ کابینت گرانیت

مقاومت بالای سنگ گرانیت که از خانواده‌ی سنگ‌های پر تحمل آذرین بوده در کنار رنگ‌های خاص آن از دلایل اصلی انتخابش برای نصب بر روی کابینت آشپزخانه کوچک و بزرگ است. طیف رنگ‌های صورتی، قرمز، قهوه ای، آبی، سیاه و سبز تحت تاثیر کانی‌های بار ارزشی مثل میکا، کوارتز، آمفیبول و فلدسپار در ساختار این سنگ است.

 

سنگ کابینت گرانیت

 

مقاومت در برابر نفوذ آب، فرسایش، ضربه، سختی و دوام بالا، تنوع رنگ و عمر طولانی در کنار قابلیت صیقل پذیری این سنگ مجموعه‌ای از خصوصیات موثر و مناسب برای نصب سنگ کابینت با این جنس است.از این سنگ برای زینت بخشی و مقاوم سازی رویه کابینت ام دی اف و انواع کابینت بدون دستگیره و دیگر نوع کابینت استفاده می‌شود. 

 

برای سنگ روی کابینت گرانیت بهتر است یا کوارتز؟

 

علاوه بر این موارد نفوذناپذیری سنگ گرانیت در برابر مواد شیمایی، حرارت و تجمع آلودگی و انواع جلبک و قارچ آن را برای نصب در فضای آشپزخانه و قرار گرفتن در معرض مواد شیمایی شوینده، حرارت و رطوبت مناسب کرده است.

سطح انواع سنگ کابینت از جنس گرانیت به راحتی با یک دستمال آغشته به مواد شوینده پاک شده و همین امر بر اهمیت نصب سنگ گرانیت بر روی کانتر آشپزخانه افزوده است.

 

سنگ کابینت مرمر

سنگ مرمر برای رویه کابینت را می‌توان یک انتخاب منحصر به فرد برای لوکس و خاص نشان دادن فضای آشپزخانه برشمرد. سنگ کابینت مرمر به دلیل سطح صیقلی، صاف و درخشان آن به شرط تمیز نگهداشتن همیشه درخشان و خاص به نظر می‌آید.

 

سنگ روی کابینت مرمر

 

سنگ مرمر از مقاومت بالایی برخوردار بوده اما باز هم توجه به جلوگیری از کشیدن اجسام تیز بر سطح آن یا ریختن مواد شوینده ایجاد کننده انفعالات شیمیایی بر سطح آن نصب سنگ مرمر بر کابینت را با حساسیت خاصی همراه کرده است.

 

سنگ کابینت سفید مرمر

 

استفاده از سنگ مرمر سفید که از نمونه‌های گرانقیمت سنگ کابینت بوده که با نصب بر کابینت ممبران سفید صدفی در بزرگ نشان دادن فضای آشپزخانه و بخشیدن یک سبک مدرن و کلاسیک در فضای آن تاثیر بسزایی دارد. فراموش نکنید برای پاک کردن سطح سنگ مرمر از مواد اسیدی استفاده نکنید، این مواد موجب خورندگی سطح سنگ کابینت با این نوع می‌شوند.

 

سنگ کابینت کوارتز

سنگ کوارتز با قابلیت‌های کاربردی فراوان مثل مقاومت بالا در برابر ضربه، فرسایش، خش ناشی از برخورد اجسام تیز، حرارت منتقل شده از قرار گرفتن ظروف داغ بر روی آن و آنتی باکتریال بودن از گزینه‌های اصلی انتخاب نصب انواع سنگ کابینت است.

 

سنگ کابینت کوارتز

 

رنگ بندی متنوع و زیاد سنگ کوارتز نسبت به سنگ مرمر و گرانیت و همین طور امکان تمیز کردن راحت و آسان سطح سنگ کوارتز بر اهمیت نصب این سنگ کابینت افزوده است.

 

سنگ کابینت مشکی کوارتزی

 

از معایب نصب سنگ کوارتز بر روی کابینت می‌توان به رنگ پریدگی و از دست دادن شفافیت آن در معرض نور خورشید و عدم امکان تعمیر شکستگی ناشی از ضربه‌های سخت بر روی آن اشاره داشت.

 

سنگ کابینت کورین

سنگ کورین از نمونه‌های خاص با تنوع رنگ بالا از سنگ‌های مصنوعی برای سنگ کابینت است. از این نمونه برای مقاوم سازی رویه پس از نصب کابینت ام دی اف و موارد مشابه استفاده می‌شود.

ویژگی‌هایی مثل آنتی باکتریال بودن، مقاوم در برابر انواع لکه‌ها، تمیز کردن راحت سطح سنگ کابینت کورین و در نهایت مقاوم در برابر نفوذ آلودگی و رطوبت این سنگ را در دسته انواع سنگ کابینت مناسب برای آشپزخانه قرار داده است.

 

سنگ کابینت کورین نمونه‌ای از سنگ کابینت مصنوعی

 

در مقابل مزیت‌های بیان شده باید اشاره داشت که سنگ کورین در مقابل ضربه و کشیدن اجسام سخت بر سطح آن و حرارت مقاومت کمی دارد.

 

مزیت‌های کاربردی نصب سنگ روی کابینت

سنگ‌های طبیعی نظیر سنگ مرمر و گرانیت، سنگ مصنوعی نظیر کورین و سنگ مهندسی شده نظیر کوارتز یا دکتون از منحصر بفرد ترین صفحات بر روی کابینت، پیشخوان و کانتر به شمار می‌آید. همانطور که اشاره شد مقاومت بالای انواع سنگ در برابر آلودگی، رطوبت، حرارت و در نهایت ضربه از دلایل اصلی انتخاب این جنس رویه برای کابینت می‌باشد.

 

نصب سنگ روی کابینت

 

رنگ‌های متنوع و انعکاس نور و امکان هماهنگی سنگ روی کابینت با دیگر بخش‌های آشپزخانه از دیگر مزیت‌های کاربردی نصب انوع سنگ کابینت است.برای افرادی که به دنبال یک تغییر دکوراسیون خاص در آشپزخانه‌های مدرن امروزی هستند، نصب سنگ روی کابینت یک پیشنهاد خلاقانه به شمار می‌آید. 

رنگ‌های مناسب برای سنگ کابینت

رنگ مناسب برای انتخاب انواع سنگ کابینت متناسب با طیف رنگ‌های به کار رفته در کابینت آشپزخانه و دیگر قسمت‌ها تعیین می‌شود. در این بخش به ارائه چند نکته در این خصوص می‌پردازیم.

  • سنگ کابینت سفید و سنگ کابینت مشکی از جذاب ترین رنگ‌ها برای نصب سنگ کابینت به شمار می‌آیند.
  • اگر کابینت آشپزخانه شما سفید است با انتخاب سنگ مرمر برای سنگ کابینت در رنگ‌های سفید و مشکی زیبایی فضای آشپزخانه را تضمین کنید.
  • استفاده از رنگ طوسی و طیف خاکستری انواع سنگ گرانیت بر روی کابینت سفید یک انتخاب خاص و هوشمندانه به شمار می‌آید.
  • سنگ گرانیت گلدن پیلسن به افراد علاقمند به ایجاد دکوراسیون کلاسیک در فضای آشپزخانه کمک می کند. تلفیق آن با رنگ کابینت سفید یک چشم انداز جذاب و خاص را بوجود می‌آورد.بعنوان یک ست خاص با زیباترین رنگ ساختمان و انواع نقاشی ساختمان مدرن می‌توان از این سبک سنگ یاد کرد.
  • برای ایجاد یک محیط کلاسیک و مدرن در آشپزخانه از تلفیق رنگ‌های متضاد با کابینت برای نصب سنگ کابینت استفاده کنید. نصب سنگ گرانیت مشکی بر کابینت سفید یا مرمر سفید بر سطح کابینت تیره یک پیشنهاد کاربردی در این نمونه رنگ سنگ کابینت است.
  • بهترین رنگ برای پوشش سنگ روی کابینت چوبی سفید می‌باشد.

 

در نهایت انتخاب روش نصب سنگ کابینت در مقایسه با موارد دیگر کاربرد سنگ در دکوراسیون مثل میز پیشخوان مغازه پوشاک و موارد مشابه علاوه بر قابلیت‌های کاربردی در ایجاد یک دکوراسیون خاص و متناسب با سلیقه افراد تاثیر بسزایی دارد. با یک انتخاب سنگ روی کابینت و کانتر آشپزخانه به ایجاد یک فضای خاص در محیط آشپزخانه‌تان کمک کنید.

4.5 امتیاز از 1213 رای


طراحی کابینت آشپزخانه
برای سرویس طراحی کابینت آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین