کابینت آشپزخانه کوچک مدرن و ام دی اف

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کابینت آشپزخانه کوچک مدرن و ام دی اف

همانطور که می‌دانید؛ به دلیل آپارتمانی شدن بیشتر منازل، آشپزخانه کوچک‌تر از گذشته شده است. به تبع صاحب خانه‌ها به فکر بزرگ جلوه دادن هرچه بیشتر آشپزخانه خود هستند؛ که در اینجا مدل کابینت آشپزخانه کوچک می‌تواند؛ خیلی تاثیرگذار باشد. انتخاب انواع سنگ کابینت و ست آن با کف پوش و سقف کاذب آشپزخانه از متدهای کاربردی بزرگ نشان دادن فضای آشپزخانه‌های کوچک است.

قبل از اینکه به سراغ بهترین مدل کابینت آشپزخانه کوچک ام دی اف برویم؛ بهتر است با چیدمان کلی آن آشنا بشویم. چرا که با وجود کوچکتر شدن فضای خانه های امروزی تعداد وسیله های آشپزخانه بیشتر شده و نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه کوچک؛ چیدمان لوازم برقی، سینک و ... همیت خود را بیشتر نشان می‌‌دهد و شما تنها در صورتی می‌توانید یک منزل بسیار زیبا و دلنشین داشته باشید که چیدمان دکوراسیون آشپزخانه به نحوه درست انجام شده باشد.

حال می‌خواهیم در مجله خدمت از ما بررسی کنیم که کدام مدل کابینت ام دی اف در ابعاد کوچک برای بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه و هماهنگ سازی آن با نقاشی ساختمان مدرن مناسب تر است.

چیدمان کابینت آشپزخانه کوچک باید چگونه باشد؟

کابینت آشپزخانه کوچک باید طوری باشد که فضای کافی برای جا دادن تمامی وسایل مورد نیاز آشپزخانه را داشته و در دکوراسیون مدرن امروز با جدیدترین اکسسوری آشپزخانه هماهنگ باشد، همچنین طراحی کابینت های آشپزخانه کوچک باید به شیوه ای باشد که فضا برای تردد باقی بگذارد؛ فضا را بزرگ تر جلوه دهد. بیشتر طراحان برای طراحی کابینت آشپزخانه کوچک؛ پیشنهاد می‌کنند که از کابینتهایی که رنگ روشن دارند در آشپزخانه استفاده شود.

همچنین توجه داشته باشید که در طراحی کابینت آشپزخانه کوچک ام دی اف، ارتفاع کابینت ها را بیشتر از عرض آن در نظر میگیرند. چرا که هرچه کابینت ها ارتفاع بیشتری داشته باشند، وسایل با ابعاد مختلف را راحت ‌تر در خود جا می‌ دهند و نیازی به متراژ بیشتر از نظر عرضی ندارند.

در واقع عاملی که باعث می‌‌شود تا کابینت، جای بیشتری را اشغال کند استفاده عرضی از کابینت آشپزخانه است و قسمتی از کابینت ها که روی زمین قرار می‌گیرد فضا را اشغال می‌کند و اگر شما در کابینت های دیواری ارتفاع و متراژ بیشتری را در نظر بگیرید فضای آشپزخانه بازتر خواهد بود و در فضای کف آشپزخانه صرفه جویی می‌شود. در این میان ست کردن کابینت با جزیره آشپزخانه به نوعی در زیبایی فضای محدود این بخش از آن تاثیر بسزایی دارد.

 

کابینت آشپزخانه کوچک

 

همانطور که برای دکوراسیون منزل نیاز به راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی دارید، در تغییر دکوراسیون آشپزخانه نیز توجه کافی به نوع و جنس کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است.همچنین برای استفاده از تمام فضای آشپزخانه، گاهی از طراحی خاصی استفاده می‌کنند. در این نوع طراحی، آشپزخانه بدون درب و اپن و جزیره در نظر گرفته می‌شود. یعنی کابینت ها در گوشه ای از پذیرایی قرار می‌گیرد و چیزی برای جدا کردن آشپزخانه از سالن خانه وجود ندارد.

یادتان باشد اگر شما می‌خواهید از فضای کابینت آشپزخانه کوچک خود نهایت استفاده را ببرید بهتر است کابینتهایی با قفسه های زیاد و تجهیز شده به امکاناتی مثل سوپرمارکت کابینت سفارش دهید تا بتوانید برای چیدمان ظروف و وسایل آشپزخانه نهایت استفاده از فضای کابینت ها را ببرید.


 

رنگ کابینت آشپزخانه کوچک ساده

 

کابینت آشپزخانه کوچک ام دی اف

علاوه بر طرح کابینت آشپزخانه کوچک، رنگ کابینت نیز در زیبایی و جذابیت آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است. بهترین ایده برای انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه های کوچک ترکیب دو رنگ مکمل است. همچنین بهتر است که برای آشپزخانه های کوچک از کابینت ها با رنگ های روشن استفاده نمایید. بهترین جنس کابینت آشپزخانه از گذشته تا به امروز ام دی اف بوده و از این رو نصب کابینت ام دی اف در طرح و رنگ‌های مختلف بیشترین آمار کاربرد در فضای آشپزخانه کوچک را به خود اختصاص داده‌اند.

توجه کنید که در حین انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه های کوچک؛ به هیچ وجه سراغ رنگ های تند نروید. رنگ های تند  هرگز ایده خوبی برای انتخاب رنگ کابینت نیستند زیرا به مرور زمان شما از این رنگ های تند، خسته می‏‌شوید. طراحان باور دارند که استفاده از رنگ های براق می‌توانند به فضای آشپزخانه های کوچک عمق بدهند و باعث شوند که آشپزخانه بزرگ تر به نظر برسد. پس سری به مدل کابینت های براق بزنید.

 

کابینت آشپزخانه کوچک ام دی اف

 

کابینت هایگلاس

از نظر طراحان، بهترین مدل کابینت آشپزخانه کوچک مدرن و کلاسیک، کابینت های هایگلاس است. این کابینت ها ظاهری براق و شفاف دارند و نور را به صورت کامل منعکس می‌کنند به همین دلیل است که بیشتر طراحان دکوراسیون، آن را به عنوان بهترین گزینه برای آشپزخانه کوچک مدرن معرفی کرده اند. کابینت هایگلاس معمولا در دکوراسیون آشپزخانه های ساده و مدرن استفاده می شود و از نظر قیمت کابینت آشپزخانه، بهایی در رنج متوسطی دارد.

خوشبختانه کابینت های هایگلاس، طرح ها، مدل و رنگ های متنوعی دارند و برای هر فضایی چه کوچک و چه بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین باید اضافه کنیم که کابینت هایگلاس، به عنوان بهترین کابینت آشپزخانه کوچک مدرن، به دلیل بازتاب نور، یکی از بهترین گزینه هایی ست که می‌توانید در آشپزخانه خود داشته باشید.

 

نورپردازی آشپزخانه با کابینت هایگلاس

یکی از آیتم های بسیار تاثیرگذار در آشپزخانه های کوچک، کاربرد ایده نورپردازی سقف است. وجود نور کافی باعث خواهد شد، آشپزخانه ی کوچک شما، دلباز تر و بزرگتر از حد واقعی خودش نشان بدهد. همانطور هم که در بالا ذکر شد، یکی از امتیازات کابینت هایگلاس، انعکاس نور بسیار بالای آن است. که در کنار نورپردازی به آشپزخانه بسیار جلوه می‌بخشد.

 

کابینت مگنتی

یکی دیگر از کابینت‌های مناسب برای محیط های کوچک آشپزخانه کابینت های مگنتی است. این کابینت ها دستگیره ندارند و سطح بدون یراق آلات آن ها بسیار مناسب فضاهای کوچک است. این کابینت ها در حاشیه خود مگنت هایی دارند که در ها را روی هم نگه می‌‌دارند.این روش به استفاده از کابینت بدون دستگیره در آشپزخانه مرسوم است.

 

کابینت آشپزخانه کوچک مدرن

 

کابینت آشپزخانه کوچک مدرن سفید رنگ

بیشتر طراحان دکوراسیون آشپزخانه های کوچک از کابینت های سبک مدرن استفاده می‌کنند؛ این کابینت ها در نهایت سادگی طراحی شده و فاقد طرح های شلوغ و پر زرق و برق و ابزار خورده است. برخی از کابینت های مدرن و ساده حتی فاقد دستگیره است و یک طراحی فوق العاده ساده ای دارند این سبک کابینت ها به بزرگ‌تر دیده شدن آشپزخانه‌های کوچک کمک می‌کند.

بنابراین هر چه ابعاد اشپزخانه شما کوچک تر و محدود تر باشد پیشنهاد می‌شود که از دکوراسیون های ساده تری استفاده کنید برای این فضاها کابینت مدرن یکی از بهترین انتخاب‌ها است.

کابینت ممبران

اگر طرح و مدل کابینت ممبران مطابق سلیقه شما ست و نگران فضای کوچک آشپزخانه خود هستید، می‌توانید با انتخاب کابینت ممبران سفید صدفی یا روشن، این مشکل را حل نمایید. انتخاب کابینت با رنگ های روشن، برای آشپزخانه هایی که فضای کوچکی دارند، مناسب تر است.

به طور کلی کابینت ممبران، برخلاف کابینت‌های مدرن پر نقش و نگار است. در کابینت ممبران از انواع تزئینات استفاده شده است. اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است، بهترین راه حل استفاده از طرح های خلوت تر کابینت ممبران است. سعی کنید طرح ها و نقش های خلوت تری را انتخاب نمایید تا آشپزخانه شما خلوت تر و منظم تر به نظر برسد.

 

طرح کابینت آشپزخانه کوچک

 

چند نکته پایانی در مورد کابینت آشپزخانه کوچک

  • فضای کوچک آشپزخانه‌تان را با کابینت هایی با رنگ‌های روشن بزرگ‌تر نشان دهید.
  • با استفاده از نورپردازی مناسب، آشپزخانه‌ای شیک و مدرن داشته باشید.
  • می‌توانید ترکیبی از دکوراسیون مدرن و کلاسیک را در آشپزخانه کوچک آپارتمانی خود با اجرای کابینت کلاسیک داشته باشید.
  • تا حد امکان آشپزخانه آپارتمانی را ساده نگه دارید.
  • از کابینت جادار برای آشپزخانه کوچک استفاده کنید.
  •  از دستگیره های براق و ظریف برای مدل کابینت آشپزخانه کوچک استفاده کنید
  •  مدل های کابینت هایگلاس برای آشپزخانه های نقلی و کوچک بسیار مناسب هستند.
  • اگر طرح و مدل کابینت ممبران مطابق سلیقه شما ست با انتخاب کابینت ممبران به رنگ سفید یا روشن، این مشکل را حل نمایید.آشپزخانه را بزرگ جلوه دهید.
  • طرح کابینت های آشپزخانه کوچک باید ساده باشد. 
  • در هنگام انتخاب نوع کابینت آشپزخانه کوچک به فضای آشپزخانه و نحوه تعمیر و رگلاژ درب کابینت نیز توجه داشته باشید.

 

کابینت آشپزخانه کوچک کلاسیک

سخن آخر

دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه‌های کوچک یکی از مهم‌ترین نکاتی است که امروزه به دلیل آپارتمان نشینی شدن افراد؛ بسیار اهمیت پیدا کرده است. حال انتخاب بهترین کابینت آشپزخانه کوچک می‌تواند در این امر مهم بسیار تاثیرگذار باشد که در این محتوا به طور کامل در مورد نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه کوچک، طرح و رنگ آن صحبت کردیم.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد.

کابینت سازی و نصب کابینت
برای سرویس کابینت سازی و نصب کابینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading