نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ کابینت

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ کابینت

آشپزخانه قلب هر خانه است و مهم‌ترین چیزی که در آشپزخانه به چشم می‌خورد کابینت و رنگ آن است. انتخاب رنگ کابینت در وهله اول به سلیقه شخصی شما بستگی دارد و می‌توانید مطابق میل خود هر رنگی را انتخاب کنید. اما بهترین رنگ کابینت می‌تواند تأثیر زیادی در زیبایی و چشم نوازی آشپزخانه داشته باشد.

معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین رنگ کابینت وجود دارد که بهتر از به آن‌ها توجه داشته باشید تا آشپزخانه دلبازتر و زیباتر داشته باشید. همچنین توجه به این نکات می‌تواند نظر و سلیقه شخصی ما را نیز بهبود دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهمی در زمینه انتخاب رنگ کابینت معرفی کنیم.

 

انتخاب رنگ کابینت بر اساس دکوراسیون و فضای آشپزخانه

چرا انتخاب یک رنگ خوب برای کابینت مهم است؟ در گذشته فضای آشپزخانه به طور کامل از نشیمن جدا بود، اما امروزه این مرز به طور کامل برداشته شده و آشپزخانه به طور کامل دیده می‌شود. به همین دلیل سبک دکوراسیون و نوع کابینت‌ها تأثیر زیادی در نمای خانه دارد و باید در انتخاب نوع و رنگ آن‌ها دقت بسیاری داشته باشید.

در این حالت انتخاب رنگ کاملا بر اساس دکوراسیون منزل انتخاب می‌شود. امروزه در دکورهای مدرن معمولا از رنگ‌های روشن مانند سفید، طوسی روشن یا رنگ‌های فانتزی استفاده می‌شود. اما اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک است، بهتر است از رنگ‌های تیره‌تر یا رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای استفاده شود.

علاوه بر دکوراسیون منزل، فضای آشپزخانه نیز بر انتخاب رنگ کابینت تأثیر می‌گذارد. امرزوه فضای بیشتر آشپزخانه‌ها متراژ پایینی دارد، به همین دلیل بهتر است از رنگ‌های روشن برای کابینت استفاده شود. استفاده از رنگ روشن مانند سفید، طوسی و ... می‌تواند فضا را بسیار بزرگ‌تر نشان دهد. هرچه رنگ کابینت‌ها تیره‌تر باشد، فضا کوچک‌تر به نظر می‌رسد.

 

جدیدترین رنگ‌های کابینت

انتخاب بهترین رنگ کابینت می‌تواند بر اساس رنگ‌های ترند شده صورت گیرد. در ادامه تعدادی از رنگ‌هایی که امروزه برای کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند معرفی شده‌اند.

 

رنگ کابینت سفید

یکی از رنگ‌های بسیار پرطرفدار در یکی دو سال گذشته، رنگ سفید است. این رنگ هرگز از مد خارج نشده و همیشه طرفداران خاص خود را دارد.

همچنین بهترین گزینه برای آشپزخانه‌هایی با فضای کوچک است. استفاده از رنگ سفید با ته مایه‌های زرد از رنگ‌های پرطرفدار برای کابینت است. فضای بسیار دلنشین و دلباز با رنگ سفید در آشپزخانه ایجاد می‌شود.

 

کابینت آشپزخانه رنگ سفید

 

رنگ کابینت سفید

 

کابینت رنگ سفید

 

رنگ سبز

رنگ سبز ازجمله رنگ‌های بسیار شیک و باکلاس برای کابینت آشپزخانه است که نمایی بسیار زیبا و جذاب ایجاد می‌کند. همچنین اگر از رنگ‌های سبز در کنار عناصر مختلف چوبی استفاده کنید، جلوه بسیار جذاب‌تری در آشپزخانه ایجاد می‌کند.

رنگ‌هایی مانند سبزآبی تیره، سبز نعنایی، سبز زرد و ... ازجمله رنگ‌های بسیار جذاب خانواده سبز هستند.

 

کابینت سبز رنگ

 

کابینت با رنگ سبز

 

رنگ کابینت آشپزخانه جدید

 

رنگ کابینت طوسی

یکی دیگر از رنگ‌های بسیار پرطرفدار پس از رنگ سفید، طوسی است. طیف‌های مختلف روشن و تیره رنگ طوسی از گزینه‌های بسیار عالی مخصوصا برای رنگ کابینت‌ سبک مدرن هستند.

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک است بهتر است از طوسی‌های روشن و در صورت بزرگ بودن فضا از طوسی‌های تیره استفاده کنید.

 

طراحی کابینت با رنگ طوسی

 

بهترین رنگ کابینت طوسی

 

رنگ آبی در طراحی کابینت

رنگ آبی مخصوصا طیف تیره آن از دیگر رنگ‌های ترند است که می‌توانید به صورت ترکیبی در کنار سفید از آن استفاده کنید. این رنگ نیز مخصوصا در فضاهای بزرگ جذابیت زیادی به فضای آشپزخانه می‌بخشد.

برای جذاب‌تر شدن این تم رنگی برای کابینت می‌توانید از وسایل و اقلام دکوری طلایی رنگ در آشپزخانه استفاده کنید.

 

طراحی کابینت با رنگ آبی

 

انتخاب رنگ کابینت آبی

 

رنگ مشکی

رنگ مشکی از رنگ‌هایی خاص است که طرفداران خاص خود را نیز دارد. اما هرگز بدون درنظر گرفتن نوع کابینت و فضا، رنگ مشکی را انتخاب نکنید. اگر فضای آشپزخانه شما بسیار بزرگ است و طراحی به صورت پلان باز انجام شده می‌توانید از این رنگ برای کابینت‌های خود استفاده کنید.

 

کابینت مشکی

 

کابینت مشکی رنگ

 

رنگ قهوه‌ای و رنگ طرح چوب

این رنگ از جمله رنگ‌هایی است که از گذشته تاکنون برای ساخت کابینت مورد استفاده قرار گرفته است. قهوه‌ای نیز طیف رنگ‌های مختلفی از روشن تا تیره دارد که با توجه به سلیقه خود و نوع دوراسیون می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. رنگ‌های قهوه‌ای و طرح‌های چوبی در ساخت کابینت حس مثبتی را در فضا ایجاد می‌کند.

 

رنگ کابینت چوبی جدید

 

( دریافت سریع خدمات "کابینت سازی" و  "تعمیر کابینت" با متخصصین فعال در "خدمت از ما )

 

استفاده از رنگ‌های ترکیبی

در کابینت‌های ممبران و کلاسیک معمولا از یک رنگ برای طراحی کابینت‌ها استفاده می‌شود. اما نکته مثبت در مورد کابینت‌های مدرن این است که می‌توان تنوع بیشتری از رنگ‌ها را در کابینت مورد استفاده قرار داد. استفاده از ترکیب رنگ‌های زیبا می‌تواند فضای آشپزخانه را بسیار دلنشین‌تر کند.

نکته‌ای که در زمینه بهترین رنگ کابینت وجود دارد این است که دو رنگ استفاده شده باید کاملا متناسب با یکدیگر باشند. دو رنگ متضاد و یا استفاده از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد فضایی آرام در محیط آشپزخانه به وجود می‌آورد. نکته دیگری که درباره ترکیب رنگ باید مدنظر داشته باشید، این است که اگر فضای آشپزخانه کوچک است رنگ اصلی را رنگی روشن انتخاب کنید و رنگ دیگری را برای ترکیب با آن به کار ببرید. به این صورت فضا نیز کوچک‌تر به نظر نمی‌رسد.

 

کابینت با رنگ ترکیبی

 

سخن آخر

انتخاب بهترین رنگ کابینت آشپزخانه بر اساس معیارهای مختلفی انجام می‌شود. سلیقه، فضای آشپزخانه، نوع دکوراسیون منزل، سبک کابینت‌ها و ... از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در انتخاب رنگ کابینت هستند. علاوه بر آن آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها نیز می‌تواند به شما در انتخاب بهترین رنگ کمک کند.

اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید می‌توانید با مشاوران و کارشناسان طراحی داخلی و همچنین چندین نصاب کابینت در "خدمت از ما" صحبت کنید و بهترین رنگ را برای کابینت‌های آشپزخانه خود انتخاب کنید.

4.2 امتیاز از 2571 رای


طراحی کابینت آشپزخانه
برای سرویس طراحی کابینت آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین