فرق رنگ طوسی و خاکستری

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
فرق رنگ طوسی و خاکستری

فرق رنگ طوسی و خاکستری چیست؟ اگر در ذهن شما هم تا به حال این سوال وجود آمده است که فرق رنگ خاکستری و طوسی در چیست، حتما این مطلب را بخوانید. بسیاری از مردم بر این باورند که فرق رنگ طوسی و خاکستری وجود ندارد، اما در حقیقت این‌طور نیست.

رنگ خاکستری نماد اعتماد، بی‌طرفی، هوش، آرامش، استقلال و رسمیت است. طوسی همان لغتی است که در بین مردم جا افتاده، که در واقع خاکستری رنگ است. با توجه به منابع علمی رنگ خاکستری یک رنگ خنثی می‌باشد؛ که هرگونه طیف از رنگ‌های میان سیاه و سفید را شامل می‌شود. این رنگ، رنگی خنثی است و رنگ خاصی( قرمز، آبی،سبز و ...) ندارد.

 

انواع رنگ طوسی

رنگ طوسی

 

ولی رنگ طوسی از دست رنگ‌های خاکستری است که که ترکیبی از رنگ آبی را در ته رنگ خود دارد (مثلاً ترکیب سرمه‌ای با سفید به طوسی منجر می‌شود)، و رنگی سرد محسوب می‌شود و همین رنگ طوسی دارای تنالیته می‌باشد که بستگی به میزان و دزصد رنگ آبی که در خود دارند این تنالیته تغییر می‌کند مثل: (دودی، سربی، سربی تیره و ...) امروزه کاربرد این رنگ در نقاشی ساختمان با استقبال ویژه‌ای از سمت افراد علاقمند به دکوراسیون مدرن رو به رو شده است. 

فرق رنگ نوک مدادی و خاکستری

نوک مدادی نوعی رنگ خاکستری است که رنگی شبیه مداد سیاه دارد، گرافیت موجود در مداد سیاه نور را به طور کامل جذب نمی‌کند و بخشی از نور بازتاب می‌شود که این باعث تیره شدن رنگ نوک مدادی می‌شود. رنگ نوک مدادی از رنگ طوسی تیره‌تر است و رنگی پرکاربرد در صنایع مختلف به حساب می‌آید.

 

مکمل رنگ طوسی چیست

 

علت محبوبیت رنگ طوسی چیست؟

رنگ طوسی و خاکستری در گذشته به عنوان یک رنگ غم‌انگیز و بدون هیجان شناخته می‌شد، اما امروزه با استفاده از این رنگ در دکوراسیون مدرن و به کارگیری رنگ‌های روشن دیگر در کنار این رنگ، رنگ طوسی به عنوان رنگی سنگین و موقر شناخته می‌شود.

این رنگ کاملاً ساده و دوست داشتنی بوده و با محیط اخت گرفته و خود را تقریبا با همه چیز تطبیق می‌دهد می‌تواند در فضای دکوراسیون داخلی شما بسیار بدرخشد به همین خاطر این رنگ، از رنگ‌های محبوب بین خانم‌ها و آقایان است.از موارد تکمیل بازسازی ساختمان مثل ترمیم ترک سقف گچی گرفته تا شروع اجرای یک سبک خاص طراحی داخلی در محیط را می‌توان به هارمونی رنگ طوسی سپرد. 

 

بهترین مکمل رنگ طوسی چیست؟

همچنین اگر علاقه‌مند به مد و فشن هستید رنگ خاکستری جزء رنگ‌هایی است که شما می‌توانید با اکثر رنگ‌ها آن را ست کنید و از طیف رنگی آن استفاده کنید. استفاده از تناژ رنگ خاکستری با هم نیز بسیار تیپ شما را شکیل می‌کند. بهترین مکمل رنگ طوسی در دکوراسیون زرد، صورتی و سفید است.

 

مکمل رنگ طوسی در لباس

مکمل رنگ طوسی در لباس

 

ساخت رنگ طوسی

برای ساخت رنگ طوسی با رنگ پلاستیک باید تقریبا دو برابر رنگ روغنی مشکی و آبی به رنگ پلاستیک اضافه کرد. در ابتدا برای یک کیلو رنگ سفید چند قطره از رنگ مشکی به آن اضافه می‌کنیم و خوب با هم ترکیب می‌کنیم، رنگ بدست آمده طوسی روشن خواهد بود.

اما اگر دوست دارید طوسی تیره تری بسازید باید مشکی بیشتری به آن اضافه کنید و به این ترتیب هر چه مشکی بیشتر اضافه شود رنگ به سمت خاکستری تیره خواهد رفت. مرحله اضافه کردن مشکی به رنگ سفید اگر چند قطره رنگ آبی هم به آن اضافه کنند رنگ طوسی بدست آمده کمی به آبی خواهد زد.

در نهایت در هنگام تهیه این نوع رنگ به اندازه چسب چوب در رنگ پلاستیک و دیگر حلال‌ها دقت کافی داشته باشید.

 

طیف رنگ طوسی

شما می‌توانید یک نقاشی ساختمان مدرن را با هارمونی رنگ طوسی اجرا کنید. خاص بودن تم این رنگ در چیدمان یک خانه مدرن تاثیر بسزایی داشته و فضا را منحصر به فرد نشان می‌دهد. در این بخس با طیف این رنگ برای تغییر دکوراسیون مدرن آشنا می‌شویم. 

  • طوسی طبیعی یا معمولی: همان رنگی است که در طبیعت دیده می‌شود. مثل رنگ پرندگان و کوه‌ها...
  • طوسی نقره‌ای: این رنگ بیشتر تناژ روشن دارد و در محیط‌‌های تیره به روشن‌تر شدن فضا کمک می‌کند
  • طوسی سربی: این رنگ طوسی تناژ آبی ان مشهود است و شبیه رنگ استیل است.
  • طوسی مایل به بنفش: از ترکیب رنگ طوسی با مقدار کمی بنفش به وجود می‌آید؛ که بیشتر برای اتاق خواب استفاده می‌شود.
  • دودی: با افزایش میزان رنگ مشکی در ترکیب رنگ خاکستری، رنگ دودی تشکیل می‌شود.
  • لجنی تیره: از ترکیب رنگ طوسی و سبز تیره رنگ لجنی تیره تشکیل می‌شود.

 

اسامی انواع رنگ طوسی

چنانچه به طیف‌های رنگ طوسی علاقه‌مند باشید، در تصویر زیر می‌توانید اسامی انواع رنگ طوسی را مشاهده کنید.

 

انواع رنگ طوسی

 

سخن پایانی

در این مطلب فرق بین رنگ خاکستری و طوسی گفته شد و روش ساخت تناژهای مختلف آن را برای نقاشی ساختمان به شما آموزش دادیم. اگر قصد دارید منزل خود را نقاشی کنید می‌توانید سفارش خود را در سایت خدمت از ما ثبت کنید تا بتوانید از حرفه‌ای‌‌های این رشته بهره‌مند شوید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading