نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

یکی از انواع روش‌های رنگ آمیزی خانه، نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک است. از مواردی که کاربرد این نوع رنگ را برای نقاشی ساختمان رونق بخشیده، راحتی انجام فرایند رنگ آمیزی است.

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان در انواع نیم پلاستیک و تمام پلاستیک تولید می‌شود. نمونه تمام پلاستیک این رنگ دوام و کیفیت بهتری نسبت به نیم پلاستیک داشته و کمی قابلیت شستشو دارد. انواع رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان با تنوع رنگ بینظیر عرضه می‌شود. در اینجا ضمن شرح مراحل نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، اطلاعاتی درباره نسبت ترکیب رنگ پلاستیک و کاربرد رنگ پلاستیک برای انتخاب  زیباترین رنگ ساختمان در اختیارتان قرار می دهیم.

فهرست نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

در این مقاله درباره موضوعات زیر صحبت خواهیم کرد و اطلاعات مفیدی برای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک در اختیارتان قرار خواهیم داد. می‌توانید برای دسترسی سریع‌تر روی هر عنوان کلیک کنید.

 

مزیت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

برای انجام طراحی، ایجاد تنوع در رنگ و نقش موجود در منزل و ساختمان مد نظر شما انتخاب‌های زیادی وجود دارد. رنگ‌های پوششی مثل بلکا، استفاده از رنگ‌های روغنی، استفاده از کاغذ دیواری بجای رنگ (نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن) و همین طور رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان مدرن از جمله موارد پیشنهادی است. در این میان نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک به دلیل قیمت مناسب و همین طور طریقه راحت رنگ آمیزی و امکان ترکیب چندین رنگ با به نسبت نصب کاغذ دیواری روی گچ یا کاغذ دیواری روی کاشی اصولا بیشترین شانس را برای انتخاب افراد دارد.

علاوه بر این، با توجه به اینکه حلال رنگ پلاستیک، آب است، مراحل رنگ آمیزی سریعتر انجام شده و به زمان کمتری برای خشک شدن نیاز دارد. اگر برای بازسازی و رنگ آمیزی ساختمان وقت کمی دارید، نقاشی ساختمان را با رنگ پلاستیک انجام دهید؛ چرا که پس از خشک شدن هیچ بویی برجا نمی‌گذارد.

 

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان - بهترین رنگ پلاستیک

 

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک بهتر است با پیستوله یا غلطک انجام گیرد. رد قلم مو بر روی دیوار هنگام رنگ آمیزی ممکن است باعث عدم تمایل افراد به استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان شود. رنگ كردن ديوار با غلطك و پیستوله امکان ایجاد رنگ یک دست و مخملی را روی دیوار را بوجود می‌آورد.

 

ترکیب رنگ پلاستیک ساختمان

 

در این قسمت پس از معرفی اجمالی رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان به بررسی نکات مهم قبل از انجام رنگ آمیزی می‌پردازیم.

 

کاربرد رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان

رنگ پلاستیک همان رنگ اکلریلیک بر پایه آب است. این نوع رنگ غیر قابل شستشو است. با وجود راه پیدا کردن نمونه‌های مختلف کاغذ دیواری و انواع رنگ‌های نوین با قابلیت و مزایای بیشتر به بازار رنگ اما رنگ پلاستیک هنوز کاربرد‌های مخصوص به خودش را دارد.

استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان بخصوص برای رنگ آمیزی سطوحی مثل سقف ساختمان بسیار کاربرد دارد. تنوع رنگ و قیمت مناسب آن امکان تهیه بهترین رنگ برای دیوار خانه و نقاشی ساختمان  در حالت کلی را آسان کرده است.

 

مقدار آب در رنگ پلاستیک

 

دیگر کاربرد رنگ پلاستیک در رنگ آمیزی ساختمان در مناطق گرم و مرطوب است. سازگاری این رنگ با گرما دلیل انتخاب نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک در این مناطق است.

آموزش نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

یکی از دلایل اساسی انتخاب رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان، امکان استفاده و کاربرد راحت این رنگ بر روی دیوار و دیگر سطوح منزل است. در این قسمت به نکات مهم آموزشی درباره نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک اشاره می‌کنیم.

 • اگر زیرکار از جنس گچ باشد باید برای انجام بتونه کاری ابتدا رنگ آستر روی آن زده شود. دیگر رنگ‌ها نیازی به انجام این کار برای بتونه ندارند.
 • برای تهیه بتونه کمی گل بتونه را در یک طرف مخصوص ریخته و مقداری رنگ پلاستیک و آب به آن اضافه کنید. برای بتونه کاری بهتر است از رنگ اکرلیک خالص استفاده شود.
 • انجام عمل زیرکاری، ترک‌های عمیق دیوار را در این قسمت با گچ و ترک‌های دیگر را با بتونه پر کنید. اصطلاحا دیوار را لگه گیری کنید.
 • انجام سنباده کاری، به کار تمیز کردن سطوح قبل از انجام رنگ سنباده کاری می‌گویند. این عمل برای ایجاد یک دستی در دیوارهای خراب و زبر بین تمامی قسمت‌های دیوار انجام می‌شود. متناسب با زبری و خرابی دیوار درصد سنباده مورد استفاده متغیر است.

 

طرز تهیه رنگ پلاستیک دیوار

 

 • ترکیب رنگ پلاستیک، ساخت مایه رنگ و در نهایت رنگ پلاستیک اصلی برای رنگ آمیزی را انجام دهید. برای این کار بهتر است ابتدا کمی از رنگ رقیق شده با آب را در یک ظرف ریخته سپس مایه رنگ را به آن اضافه و کاملا مخلوط کنید در نهایت ماده تهیه شده را به رنگ اصلی اضافه کنید.
 • انجام رنگ کاری، در این مرحله انجام نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک شروع می‌شود. می‌توانید رنگ مورد نظرتان را با ابزار مناسب نقاشی مثل غلطک و یا قلم موی مخصوص روی دیوار، سقف و یا دیگر سطوح بکشید.در این میان به نکات لازم برای از بین بردن رد قلم مو روی دیوار توجه داشته باشید. 
 • رنگ در اولین ست رنگ آمیزی باید رقیق باشد تا جذب سطوح شود. نسبت ترکیب رنگ پلاستیک با آب در این مرحله باید به صورت 6 کیلوگرم آب به ازای هر 10 کیلوگرم رنگ باشد.

 

نسبت ترکیب رنگ پلاستیک با آب

 

یک نمونه نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک در تصویر بالا قابل مشاهده است.

 

نکات مهم در رنگ آمیزی ساختمان با رنگ پلاستیک 

اگر برای بازسازی خانه، نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک را انتخاب کرده‌اید، به نکات زیر دقت کنید:

 • قبل از استفاده از رنگ پلاستیک وشروع کار دست‌های خود را با وازلین چرب کنید.
 • بعد از اتمام کار رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان دست‌هایتان را با آب گرم بشویید.
 • مدت زمانی بین 2 ساعت بهتر است بین هر ست رنگ فاصله باشد.
 • خشک شدن اولیه رنگ روی سطوح 24 ساعت و خشک شدن رنگ پلاستیک به صورت کامل 7 روز طول می‌کشد.
 • قبل از خشک شدن رنگ، در صورتی که رنگ به جایی پاشیده شدن از دستمال خیس برای پاک کردن آن استفاده کنید.
 • برای رنگ آمیزی ساختمان با رنگ پلاستیک، با توجه به کیفیت سطح زیر کار، با هر یک کیلوگرم رنگ پلاستیک، تقریباً 3 تا 6 مترمربع را می توان رنگ کرد.
 • نقاشی با رنگ پلاستیک برای سطوح فلزی مانند پنجره و یا چهارچوب درب مناسب نیست.
 • عمر مفید نقاشی با رنگ پلاستیک کوتاه است، بنابراین لازم است پس از 2 یا 3 سال تجدید شود.

 

رنگ پلاستیکی برای دیوار

 

 انجام و رعایت موارد بیان شده در داشتن نتیجه با کیفیت مطلوب بعد از کاربرد رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان تاثیر زیادی دارد. تصویر بالا نتیجه یک ست کامل نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک است.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

بطور کلی، برای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک لازم است تا سطح زیر کار تمیز و سمباده خورده باشد. سطح زیر کار باید رنگ پلاستیک را به خوبی جذب کند تا رنگ پس از خشک شدن، پوسته پوسته نشود. بنابراین، قبل از استفاده از رنگ پلاستیک روی دیوار گچی(ترمیم ترک سقف گچی)، باید از یک رنگ استر برای ایجاد زمینه رنگ استفاده کنید. یک نمونه از رنگ آمیزی دیوار گچی با رنگ پلاستیک قابل مشاهده است.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

 

طریقه زدن رنگ پلاستیک روی رنگ روغن

برای انجام رنگ پلاستیک روی دیوار روغنی باید ابتدا یک تمیزکاری و پوشاندن سطوح ترک خورده با بتونه و همین طور یکسان‌سازی سطح دیوار با سنباده صورت گیرد. یک نمونه از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان روی دیوار روغنی را با هم می‌بینیم.

 

طریقه رنگ زدن پلاستیک روی دیوار روغنی

 

رعایت و توجه به نکاتی مثل چگونه رنگ روغن را خشک کنیم در هنگام استفاده از رنگ پلاستیک برای بازسازی و ترمیم دیوار پوشیده از رنگ روغن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

چسب چوب در رنگ پلاستیک

وجود چسب چوب در رنگ پلاستیک چسبندگی و مقاومت رنگ دیوار را بیشتر می‌کند. یکی از دلایل کیفیت کمتر رنگ‌های نیمه پلاستیک نسبت به رنگ‌های تمام پلاستیک درصد کم استفاده از چسب چوب در رنگ پلاستیک است.همانند استفاده از انواع چسب کاغذ دیواری در هنگام نصب این دیوارپوش در رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک نیز چسب چوب کاربرد اساسی دارد.

 

چسب چوب در رنگ پلاستیک - آموزش رنگ پلاستیک pdf

 

امیدواریم نکاتی که پیرامون نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک و ترکیب رنگ پلاستیک ساختمان برایتان گردآوری کردیم، مورد استفاده شما قرار بگیرد. 

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading