رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان یکی از انواع روش‌های رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان است. استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان از گذشته تا به امروز مصارف مخصوص به خودش را داشته است. از مواردی که کاربرد این نوع رنگ را برای نقاشی ساختمان رونق بخشیده، راحتی انجام فرایند رنگ آمیزی است. رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان در انواع نیم پلاستیک و تمام پلاستیک تولید می‌شود. نمونه تمام پلاستیک این رنگ دوام و کیفیت بهتری نسبت به نیم پلاستیک داشته و به مقدار کمی احتمال شستشو در آن وجود دارد. رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان در انواع و رنگ‌های مختلف با امکان ایجاد طرح‌های خاص بر روی دیوار و سقف منزل ارائه عرضه می‌شود.

 

امکان استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی و رنگ آمیزی سقف‌های کاذب و کناف استفاده شده در ساختمان نیز وجود دارد. با ترکیب رنگ پلاستیک می‌توانید بهترین رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان تهیه کرده و به راحتی با استفاده از یک غلطک شروع به رنگ آمیزی قسمت‌های مورد نظرتان کنید. در ادامه مطلب به مشاهده کاربرد رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان می‌پردازیم.

 

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان - ترکیب رنگ پلاستیک

 

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

برای انجام طراحی، ایجاد تنوع در رنگ و نقش موجود در منزل و ساختمان مد نظر شما انتخاب‌های زیادی وجود دارد. رنگ‌های پوششی مثل بلکا، استفاده از رنگ‌های روغنی، استفاده از کاغذ دیواری بجای رنگ و همین طور رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان از جمله موارد پیشنهادی است. در این میان رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان به دلیل قیمت مناسب و همین طور طریقه راحت رنگ آمیزی و امکان ترکیب چندین رنگ با هم اصولا بیشترین شانس را برای انتخاب افراد دارد.

 

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان - بهترین رنگ پلاستیک

 

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان بهتر است با پیستوله یا غلطک انجام گیرد. رد قلم مو بر روی دیوار هنگام رنگ آمیزی ممکن است باعث عدم تمایل افراد به استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان شود. استفاده از غلطک و پیستوله امکان ایجاد رنگ یک دست و مخملی را روی دیوار را بوجود می‌آورد.

 

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان -وسایل رنگ آمیزی رنگ پلاستیک

 

در این قسمت پس از معرفی اجمالی رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان به بررسی نکات مهم قبل از انجام رنگ آمیزی می‌پردازیم.

 

کاربرد رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان همان رنگ الریلیک بر پایه آب است. این نوع رنگ غیر قابل شستشو است. با وجود راه پیدا کردن نمونه‌های مختلف کاغذ دیواری و انواع رنگ‌های نوین با قابلیت و مزایای بیشتر به بازار رنگ اما رنگ پلاستیک هنوز کاربرد‌های مخصوص به خودش را دارد. یکی از مهم ترین کاربرد‌های رنگ پلاستیک رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان است.

 

کاربرد رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

 

دیگر کاربرد رنگ پلاستیک در رنگ آمیزی ساختمان در مناطق گرم و مرطوب است. سازگاری این رنگ با گرما دلیل این انتخاب رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان در این مناطق است.

آموزش استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

یکی از دلایل اساسی انتخاب رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان، امکان استفاده و کاربرد راحت این رنگ بر روی دیوار و دیگر سطوح منزل است. در این قسمت به نکات مهم آموزشی درباره نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک اشاره می‌کنیم.

 • اگر زیرکار از جنس گچ باشد باید برای انجام بتونه کاری ابتدا رنگ استر روی آن زده شود. دیگر رنگ‌ها نیازی به انجام این کار برای بتونه ندارند.
 • برای تهیه بتونه کمی گل بتونه را در یک طرف مخصوص ریخته و مقداری رنگ پلاستیک و آب به آن اضافه کنید. برای بتونه کاری بهتر است از رنگ اکرلیک خالص استفاده شود.
 • انجام عمل زیرکاری، ترک‌های عمیق دیوار را در این قسمت با گچ و ترک‌های دیگر را با بتونه پر کنید. اصطلاحا دیوار را لگه گیری کنید.
 • انجام سنباده کاری، به کار تمیز کردن سطوح قبل از انجام رنگ سنباده کاری می‌گویند. این عمل برای ایجاد یک دستی در دیوارهای خراب و زبر بین تمامی قسمت‌های دیوار انجام می‌شود. متناسب با زبری و خرابی دیوار درصد سنباده مورد استفاده متغیر است.

 

آموزش رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

 

 • ترکیب رنگ پلاستیک، ساخت مایه رنگ و در نهایت رنگ پلاستیک اصلی برای رنگ آمیزی را انجام دهید. برای این کار بهتر است ابتدا کمی از رنگ رقیق شده را در یک ظرف ریخته سپس مایه رنگ را به آن اضافه و کاملا مخلوط کنید در نهایت ماده تهیه شده را به رنگ اصلی اضافه کنید.
 • انجام رنگ کاری، در این مرحله انجام نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک شروع می‌شود. می‌توانید رنگ مورد نظرتان را با ابزار مناسب نقاشی مثل غلطک و یا قلم موی مخصوص روی دیوار، سقف و یا دیگر سطوح بکشید.
 • رنگ در اولین ست رنگ آمیزی باید رقیق باشد تا جذب سطوح شود.

 

یک نمونه استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

 

یک نمونه استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان در تصویر بالا قابل مشاهده است.

 

نکات مهم در نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک 

قبل از استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان و همین طور در حین انجام این کار باید نکات زیر رعایت گردد.

 • قبل از استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان وشروع کار دست‌های خود را با وازلین چرب کنید.
 • بعد از اتمام کار رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان دست‌هایتان را با آب گرم بشویید.
 • مدت زمانی بین 2 ساعت بهتر است بین هر ست رنگ فاصله باشد.
 • خشک شدن اولیه رنگ روی سطوح 24 ساعت و خشک شدن کامل آن 7 روز طول می‌کشد.
 • قبل از خشک شدن رنگ در صورتی که رنگ به جایی پاشیده شدن از دستمال خیس برای پاک کردن آن استفاده کنید.

 

نکات مهم درباره رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

 

 انجام و رعایت موارد بیان شده در داشتن نتیجه با کیفیت مطلوب بعد از کاربرد رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان تاثیر زیادی دارد. تصویر بالا نتیجه یک ست کامل نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک است.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

قبل از استفاده از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان روی دیوار گچی، باید از یک رنگ استر برای ایجاد زمینه رنگ استفاده کنید. یک نمونه از رنگ آمیزی دیوار گچی با رنگ پلاستیک قابل مشاهده است.

 

رنگ پلاستیک زدن دیوار گچی

 

طریقه زدن رنگ پلاستیک روی رنگ روغن

برای انجام رنگ پلاستیک روی دیوار روغنی باید ابتدا یک تمیزکاری و پوشاندن سطوح ترک خورده با بتونه و همین طور یکسان‌سازی سطح دیوار با سنباده صورت گیرد. یک نمونه از رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان روی دیوار روغنی را با هم می‌بینیم.

 

طریقه رنگ زدن پلاستیک روی دیوار روغنی

 

چسب چوب در رنگ پلاستیک

وجود چسب چوب در رنگ پلاستیک چسبندگی و مقاومت رنگ دیوار را بیشتر می‌کند. یکی از دلایل کیفیت کمتر رنگ‌های نیمه پلاستیک نسبت به رنگ‌های تمام پلاستیک درصد کم استفاده از چسب چوب در ترکیبات است.

 

چسب چوب در رنگ پلاستیک - آموزش رنگ پلاستیک pdf

 

استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان بخصوص برای رنگ آمیزی سطوحی مثل سقف ساختمان بسیار کاربرد دارد. تنوع رنگ و قیمت مناسب آن امکان تهیه بهترین رنگ پلاستیک برای رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان را آسان کرده است.

به این مطلب امتیاز دهید

4.54 امتیاز از 20 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

پتینه و پتینه کاری
رنگ آمیزی درب حیاط

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading