ترمیم و تعمیر سقف (گچی و کاذب)

ثبت درخواست "اجرا و نصب سقف کاذب"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ترمیم و تعمیر سقف (گچی و کاذب)

ترک روی سقف، لکه‌های سقف چیز جدیدی نیست. اگر لکه‌های سقف را مشاهده کردید می‌دانید که چه زمانی به تعمیر سقف کاذب و تعمیر سقف گچی نیاز دارید؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آمده است.

معمولا دارندگان سقف کاذب و گچی این سوال برایشان پیش می‌آید که برای تعمیر انواع سقف کاذب اقدام کنیم یا سقف کاذب جدید نصب کنیم؟ در این مطلب به بررسی ایراداتی می‌پردازیم که راهی جز ترمیم و تعمیر نمی‌گذارد. لکه گیری سقف کاذب، ترمیم ترک سقف گچی توسط بنا و متخصصین سقف کاذب انجام می‌شود. 

در کنار تمایل به تغییر سبک دکوراسیون، بیشتر مواقع ترک‌های ایجاد شده در سقف و مشکلات پیش آمده در ترمیم هرباره آن‌ها افراد را به تعمیر و نصب انواع سقف کاذب آشپزخانه، ترمیم فضا با نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی و همین طور نقاشی ساختمان مدرن ترغیب می‌کند. همین طور پیش نیاز تمامی سبک‌های تغییر دکورسیون و بازسازی دیوار و سقف در موارد بیان شده ترمیم سطوح زیرین خصوصا سقف و دیوار گچی است.

 

ترمیم ترک سقف گچی و کاذب

گاهی یک ترک کوچک روی سقف کاذب و گچی وجود دارد. شما می‌توانید با پر کردن ترک به جای لکه گیری کردن، از شر آن خلاص شوید. اما دقت کنید که عرض ترک زیاد نباشد. همچنین گچ نباید تغییر رنگ نداده باشد. اگر دیدید که گچ تغییر رنگ داده است، آن قسمت که تغییر رنگ داده را بردارید و سوراخ ایجاد شده را گچ جدید پر کنید.

سهل انگاری از پوشش سطوح زیرین و گچی همان اندازه که در نصب دیوارپوش ضد آب و اثرگذاری انواع چسب کاغذ دیواری تاثیر داشته در تعمیر و نصب سقف کاذب و همین طور بازسازی با کیفیت مطلوب ساختمان نقش پر رنگی دارد. 

 

سقف کاذب قدیمی شده است؟ لکه گیری سقف کاذب قدیمی

اگر سقف شما زرد شده باشد، باید مشکل را پیدا کنید. تغییر رنگ سقف و لکه‌ها نشانه‌ای از وجود مشکل است. وجود رطوبت و نم بالای سقف، سوراخ شدن ایزوگام و نشتی لوله‌های آب از علائمی است که به شما می‌گوید قبل از تعمیر سقف مشکل را پیدا کنید. در این محیط‌ها برای جلوگیری از مواجهه زود به زود با چنین ایراداتی می‌توانید از نصب سقف کاذب آی گلس و موارد مشابه بهره برید. 

 

ترمیم ترک سقف گچی

 

خصوصا در نصب و تعمیر انواع سقف کاذب در محیط‌های مرطوب و تحت تاثیر تفاوت دمایی مثل سقف کاذب استخر و سرویس بهداشتی توجه به ترمیم صحیح سقف گچی از اهمیت بالایی برخوردار است.علت لکه شدن سقف را پیدا و رفع کنید، در غیر این صورت باید چند ماه دیگر مجدداً لکه گیری را انجام دهید.

 

از بین بردن گچ سقف قدیمی

ابتدا مشخص کنید که گچ قدیمی را به صورت شانسی با ضربه زدن مشخص نکنید. از چاقو و چکش استفاده کنید و به جای آن یک ناحیه مربع یا مستطیل شکل را برش دهید. با این روش، لکه گیری بر روی سقف کاذب شما بسیار آسان‌تر خواهد بود.

استفاده از انواع سقف کاذب چوبی و نمونه‌های رایج سقف کاذب فلزی که در طرح‌های متنوعی مثل سقف کاذب آلومینیومی و سبک‌های جدید آن همانند سقف کاذب گریلیوم تا حد زیادی تعداد دفعات تکرار این ایراد را کاهش می‌دهد. 

 

اندازه لکه

هنگامی که بخشی از سقف را برای آماده سازی آن برداشته‌اید، باید مطمئن شوید تکیه گاهی وجود دارد که بتوانید لکه را به آن بچسبانید. اگر سقف گچی شما با تخته چوب پشتیبانی شود، مشکلی نخواهید داشت. هرچند اگر با شبکه‌ای از سیم‌ها که معمولاً در دیوارها استفاده می‌شود پشتیبانی شده باشد، شما به یک تیرآهن نیاز دارید تا لکه را با موفقیت بچسبانید. لکه دیواری باید کمی کوچکتر از سوراخ باشد تا بتواند مناسب باشد. یک تطابق دقیق ضروری نیست.

 

حفاظت از لکه

هنگامی که سقف کاذب را در سقف گچی قرار می‌دهید، در گوشه‌های پیچ نکنید، این پیچ‌ها باید ۵ اینچ فاصله داشته باشند تا بتوانند بهترین و ایمن‌ترین باشند. به خاطر داشته باشید که باید از لحاظ ساختاری امن باشد تا بهترین باشد.

 

تعمیر سقف گچی

 

محو کردن لکه سقف با رنگ

برای رنگ کردن سقف و از بین بردن لکه با رنگ عجله نکنید. اگر لکه هم سطح سقف نیست؛ با استفاده از یک چاقو به آرامی اضافات را بردارید و آن قسمت را همسطح سقف کنید. سپس رنگ کاری سقف را شروع کنید.

 

بافت سقف شما از چه نوعی است؟

اگر سقف کاذب طرح دار باشد، کمی کار تعمیر سقف دشوار می‌شود. اگر جنس سقف از جنس یک بافت لاتکس باشد، روی دیوارهای قدیمی یا تخته سه لا تمرین کنید. تعمیرات می‌تواند دشوار باشد. لکه گیری سقف گچی شما با اجتناب از این ۷ اشتباه می‌تواند ساده‌تر باشد.

 

لکه گیری سقف کاذب 

با گذشت زمان، یک دیوارپوش گچی ممکن است نیاز به تعمیرات ترک، خسارات‌ آب و یا سوراخ، داشته باشد. مشکلات مختلف نیاز به راه حل‌های مختلف دارد. برای راهنمایی انواع خسارت آسیب به یک دیوارپوش گچی، این نکات را دنبال کنید. 

 

لکه گیری سقف گچی

ترک‌های متعدد سقف می‌تواند ناشی از ناودانی‌ها یا تیرچه‌هایی باشد که در طول زمان تعویض شده‌اند. برای خسارات گسترده، کلیه گچ‌های آسیب دیده را حذف کنید و داربست‌های پشتیبانی کننده‌ای را که عمود بر تکیه‌گاه چوبی هستند، را اضافه کنید. برای ترک‌های تکی، به آرامی با انگشت خود دیوارپوش‌هایی که خراب شده را کنار بزنید. 

با اضافه کردن آب و پر کردن ترک با یک چاقوی دیواری، اجزای دیوارپوش را نازک کنید. یک قطعه از شبکه‌ی سیم پی وی سی فایبرگلاس را در طول قطعه را اضافه کنید. مدت ۲۴ ساعت اجازه دهید تا خشک شود. ۲ پوشش دیگر از ترکیبات دیوارپوش را اضافه کنید. اجازه دهید تا بین پوشش‌ها کاملاً خشک شود. قبل از آماده سازی و رنگ کردن، به آرامی سمباده بزنید. 

 

تعمیر سقف به علت نفوذ آب

در قسمت‌هایی مانند حمام و سرویس بهداشتی که سقف دچار رطوبت می‌شود، اگر نشتی جدید باشد، می‌توانید سقف را مجدداً با پیچ متصل کنید. اگر می‌توانید از طریق اتاق زیر شیروانی خود به سمت دیگر سقف برسید، قبل از اینکه آن را سر جایش محکم کنید، بررسی کنید که آیا عایق یا مواد دیگر بر روی دیوار شکم داده شده سقوط کرده اند یا خیر.

هر ماده‌ای را از بالای آن حذف کنید. تکیه گاه را محکم کنید. پیچ‌ها حدود ۸ اینچ فاصله دارند. قبل از آماده سازی اولیه و رنگ زدن، حفره‌های پیچ را با گل و شن و ماسه صاف کنید. به یاد داشته باشید که هر عایقی برداشته شود. 

 

تعمیر میخ‌ها و سرپیچ‌های شکسته موجود در سقف

میخ‌ها یا سر پیچ‌ها ممکن است به علت انقباض داربست بوجود آید. هر دیوارپوش خوشه شده در اطراف پیچ یا میخ‌ها را دور بریزید. سر پیچ را بپیچانید یا به آن ضربه بزنید، تاجایی که دیگر از سقف بیرون نباشد. می‌تواند کمی کنگره دار باشد. سوراخ را با گل پر کنید و آن را با یک پوستر یا یک اسفنج مرطوب تمیز کنید.

 

رفع حفره‌های کوچک در دیوارپوش

سوراخ کوچک (کمتر از ۳ اینچ) می‌تواند به سرعت با اضافه کردن یک لکه گیری چسب چوب گچ که در اکثر فروشگاه‌های سخت افزاری قاب خریداری است، به سرعت تعمیر شود. پس از فشار دادن لکه، با ترکیبات گل بپوشانید و به مدت ۲۴ ساعت اجازه دهید تا خشک شود.

از چاقویی استفاده کنید که چند اینچ از سوراخی که لکه گیری می‌کنید، بزرگتر باشد. یک پوشش دیگر با استفاده از یک چاقو چند اینچ بزرگتر از اولی اضافه کنید، چند اینچ را از پشت لکه را کنید و گل اضافی را با یک چاقو هموار کنید. با سنباده زدن یا ضربه زدن با یک اسفنج مرطوب سطح را صاف کنید. 

 

رفع حفره‌های بزرگ در دیوارپوش

سوراخ‌هایی که بزرگتر از 3 اینچ هستند، باید با یک برش از یک ورق دیوار حائل جایگزین شوند. مساحت ناحیه آسیب دیده را اندازه گیری کنید و سوراخی به شکل مربع یا مستطیلی را از دیوار قدیمی برش دهید. از اندازه گیری‌های مشابه استفاده کنید تا یک قطعه از دیوار جدید را جایگزین کنید. اگر هیچ داربستی در پشت دیوار گچی شما وجود ندارد که شما می‌توانید آن را پیوست کنید، پیچ‌های را در هر دو طرف سوراخ مربعی که چند اینچ طولانی‌تر از طول سوراخ است، را در صفحات چوبی پیچ کنید.

لکه‌های دیوارپوش را به این تکیه‌گاه‌های اضافه شده، پیچ کنید. مفاصل را با شبکه‌ی نوار پلی اتیلن پوشش داده و لایه ای از گل را بر روی نوار و سوراخ پیچ‌ها، پهن کنید. اجازه دهید قبل از اضافه کردن دو  پوشش دیگر به همان شیوه‌ای که برای سوراخ‌های کوچک توضیح داده شده، خشک شود. با سنباده زدن یا ضربه زدن با یک اسفنج مرطوب سطح را پیش از آماده سازی و رنگ زدن، صاف کنید. 

اجرا و نصب سقف کاذب
برای سرویس اجرا و نصب سقف کاذب از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading