معرفی انواع سقف کاذب به همراه قیمت

ثبت درخواست "اجرا و نصب سقف کاذب"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع سقف کاذب به همراه قیمت

این روزها، نصب سقف کاذب در بین دیگر موارد تغییر دکوراسیون سقف رایج شده است. البته در گذشته از سقف کاذب رابیتس استفاده می‌شده؛ اما امروزه، تنوع جنس و طرح سقف کاذب افزایش یافته است و در انواع جنس‌ها، سقف کاذب در اختیار داریم. از جمله سقف کاذب کناف، چوبی، آلومینویم، آی گلس، گریلیوم و ... .

در نظرسنجی‌ که از معماران ایرانی شده است استفاده از انواع سقف کاذب در سال‌های اخیر با رشد زیادی همراه بوده است. معماران دلیل این رشد استفاده از انواع سقف کاذب را علاقه مردم در به کاربردن نور مخفی و همچنین تاثیر بسیار زیادی که سقف کاذب در زیبایی بخشی به خانه دارد، می‌دانند.

در این مقاله از مجله خدمت از ما، شما را با انواع سقف کاذب آشنا می‌کنیم و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه یک انتخاب درست در اجرای سقف کاذب داشته باشید. همچنین با مزایا و معایب سقف کاذب آشنا می‌شوید.

امروزه کاربرد انواع سقف کاذب برای ترمیم ترک سقف گچی و دیگر موارد بازسازی ساختمان بیش از قبل به چشم می‌خورد. در حالت کلی از آنجایی که نصب انواع سقف کاذب امکان ست کردن کف، دیوار و دیگر موارد دکوراسیون را در طراحی داخلی سهولت بخشیده در بین دیگر سبک‌های تغییر دکوراسیون سقف علاقمندان بیشتری را به خود جذب کرده است. 

سقف کاذب چیست؟

در ابتدا بگذارید بدانیم سقف کاذب چیست و با آن آشنا شویم.

به هر نوع پوشش، از هر جنسی که بر روی کل سقف یا قسمتی از سقف قرار بگیرد، سقف کاذب می‌گویند. طراحی و نوع متریال استفاده شده برای سقف کاذب بستگی به نوع معماری ساختمان و کاربرد آن دارد. همچنین سلیقه مشتری نیز بسیار تاثیر دارد.سقف کاذب آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، سقف کاذب استخر و اتاق‌های ساختمان هر کدام وابسته به شرایط محیط قابل انتخاب و نصب هستند.

در ادامه با اسامی انواع سقف کاذب برای محیط‌های مختلف و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها آشنا خواهید شد. 

 

1. سقف کاذب کناف

استفاده از سقف‌های کنافی برای ساختمان‌های که سیستم‌های برقی زیادی دارد، بسیار مناسب است. استفاده از سیستم اعلام و اطفا حریق حریق و سیستم دزد گیر و دوربین مدار بسته، همگی سیم کشی زیادی نیاز دارند. برای اجرای این سیستم و دسترسی سریع برای تعمیر و نصب آسان سیستم‌ها، در سقف‌های کنافی به راحتی این موضوع میسر شده است؛ و می‌توان هر نوع سیستمی در سقف به کار برد.

 

انواع سقف کناب

 

همچنین استفاده از لامپ‌های پرنور و بزر برای این نوع سقف ها امکان پذیر است. آن‌ها مقاومت خوبی در برار آتش و زلزله دارند. این مدل از سقف‌ها سبک هستند در قطعات جداگانه، کنار هم قرار می‌گیرند؛ و در صورتی که به هر دلیلی از سقف جدا شوند، به دلیل وزن اندکی که دارند، آسیب چندانی نخواهند رساند.

 

2. سقف کاذب رابیتس

برخلاف سقف کاذب کناف که به هنگام بازسازی و نوسازی ساختمان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد،اجرای تکنیک رابیتس سقف حتما باید حین ساخت ساختمان، صورت گیرد. نحوه نصب سقف کاذب رابیتس به این شکل است که ابتدا باید میلگردهایی به سقف جوش داده شود 

برای نصب رابیتس، ابتدا باید میلگردهایی به سقف جوش داده شود؛ و پس از آن، فویل‌های رابیتس به میلگرد جوش داده شوند. در آخرین قدم، در محل‌هایی که جوشکاری شده است، گچکاری صورت می‌گیرد.

 

3. سقف کاذب pvc

به کاربردن این مدل از سقف کاذب در ساختمان، می‌تواند به شما فضایی دهد تا با ایجاد طراحی و کنارهم قرار دادن تکه‌های مختلف این سقف‌ها و کاربرد نو در آنها، احساس عمق و فظای معلق را در بیننده ایجاد کند. استفاده از سقف کاذب pvc در لابی هتل‌ها و دفاتر تجاری پیشنهاد می‌شود.

علاوه بر این موارد عایق رطوبتی بودن این نوع سقف برای ایجاد پوشش و نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی، حمام و دیگر محیط‌های مشابه نیز بسیار کاربردی است. 

 

4. سقف کاذب پلاستر پاریس

این مدل از سقف کاذب، استفاده بسیار زیادی در خانه، هتل و ادارات دارد؛ و طرح‌ها و مدل‌های بسیار زیادی را می‌توان برای ‌آن‌ها در نظر گرفت. این مدل از سقف کاذب برای پوشاندن کانل‌ها و سیم کشی برق بسیار مناسب است و دست شما برای اجرای نور پزدازی، باز می‌گذارد. استفاده از نوارهای ال ای دی و انواع مختلف لامپ و لوستر در این سقف‌ها امکان پذیر است.

این نوع از سقف‌ها مقاومت خوبی داشته و در زلزله‌های سنگین، همانند کاغذ دیواری ضد زلزله و مصالح ساختمانی با این خصوصیات اگر به درستی و با رعایت استاندارد‌ها ساخته شده باشند مقاومت خوبی دارند.

 

5. انواع سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی فضای کلاسیک و جالب را ایجاد می‌کند و برای رستوران و کافی شاپ بسیار مناسب است. امکان قرار دادن لامپ در داخل چوب و ترکیب شدن آن با بافت طبیعی چوب می‌تواند حس بسیار خوبی برای مشتریان استفاده کند. همچنین برای پوشش سقف از چوب می‌توان از پوسته‌های درخت نیز استفاده کرد که زیبایی خیلی خوبی به سقف و محیط شما می‌دهند.

استقاده از این نوع سقف‌ها در گذشته بیتر رواج داشته ولی امروزه به دلیل قیمت بالای چوب و همچنین مسائل زیست محیطی خیلی باب میل معماران و مشتریان نیست. همچنین چوب نگهداری بالایی نیاز دارد و شما باید مراقب یاشید که حشراتی مانند موریانه به داخل چوب نفوذ نکنند.

 

سقف کاذب چوبی

 

6. سقف کاذب فلزی

استفاده از این متریال باید با دقت انجام شود. برای استفاده از این متریال باید شما به خوبی بتوانید از کنار هم قرار دادن اشکال فضارا جذاب کنید. این نوع سقف برای دفترهای کاری و محیط‌های شلوغ بسیار مناسب است.سقف کاذب آلومینیومی را می‌توان در دسته این قبیل سقف کاذب معرفی و بعنوان یکی از رایج ترین آن‌ها در نظر داشت. 

علاوه بر این مورد در باب معرفی انواع سقف کاذب فلزی می‌توان به سقف کاذب گریلیوم برای مصارف صنعتی و محیط‌های غیر مسکونی با طرح‌های جذاب و هندسی اشاره داشت. 

 

7. سقف کاذب پارچه‌ای

استفاده از پارچه برای سقف کاذب ایده بسیار جالب است. استفاده از رنگ‌های بسار متنوع و امکان ترکیب چند طرح و بافت مختلف باهم می‌تواند جالب و جذاب باشد. سقف کاذب پارچه‌ای را می‌توان به این صورت کار کرد که نور پردازی در پشت آن باشد و طرح‌های آن به خوبی خودنمایی کند.

رنگ بندی خوبی که می‌توان در از نور گرفت می‌تواند برای اتاق خواب و یا محل استراحت در خانه و محل کار بسیار مناسب باشد.

8. سقف کاذب آی گلس (شیشه‌ای)

استفاده از سقف کاذب آی گلس یا همان شیشه‌ای ایده بسیار خوبی برای کتاب‌خانه و محل‌هایی است که شما علاقه زیادی به پرورش گل دارید است.

استفاده شیشه در اندازه‌های مختلف و قرار دادن طرح‌های زیاد بر روی شیشه باعث می‌شود که استفاده از شیشه بسیار جالب به نظر برسد، ولی استفاده از آن برای هر محلی پیش‌ نهاد نمی‌شود. سنگین بودن و شکننده بودن شیشه می‌تواند کاربردهای آن را برای سقف کاذب کاهش دهد.

 

قیمت انواع سقف کاذب

قیمت اجرای سقف کاذب بستگی به جنس انتخابی شما دارد. ولی عوامل دیگری مانند ارتفاع سقف نیز در هزینه شما تاثیر دارند. برای دریافت هزینه سقف کاذب محلی که میخواهید سقف کاذب بشود باید متر برشود و کارشناس باید محل شما را از نزدیک ببیند.

برای درخواست کارشناسی و بازدید از محل شما می‌توانید در خدمت از ما به رایگان درخواست خود را ثبت کنید و از نزدیک ترین متخصص‌ها به محل خود بخواهید که به محل شما بیایند.

 

معرفی انوع سقف کاذب

 

ویژگی استفاده از سقف کاذب

در قسمت بالا در هر بخش به صورت کوتاه و بخش بخش از ویژگی‌های سقف کاذب گفتیم ولیکن در قسمت پایین به صورت جامع و کامل برای شما توضیح می‌دهیم تا بهتر ویژگی‌های سقف کاب را بشناسید.

 

استفاده بهتر از نور

با استفاده از سقف کاذب شما می‌توانید نور را به خوبی در محیط پخش کنید. شما با استفاده از سقف های کاذب باعث می‌شوید که برقکار شما بتواند از لامپ های متعدد در تمامی قسمت‌های سقف استفاده کند و این باعث می‌شود که شما نور را به صورت یکسان در تمامی نقاط خانه خود داشته باشید و خانه شما پر نور و شاداب باشد.

 

ایجاد عایق

سقف کاذب عایق حرارتی و سوطی خوبی برای شما اسجاد میکند اگر شما نیاز دارید سقف خود را عایق حرارتی کنید سقف کاذب می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. همچنین شما می‌توانید سقف خود را عایق کنید و برای پوشاند عایق از سقف کاذب استفاده کنید.

 

سیم کشی برق بیشتر

اگر شما بخواهید برق را به قسمت‌های دیگر خانه خود ببرید نیاز دارید که با استفاده از لوله کشی برق و سیم کشی این کار را انجام دهید. با استفاده از سقف کاذب می‌توانید سیم‌کشی برق خود را انجام دهید و روی آن را با استفاده از سقف کاذب پوشش دهید.

 

رفع مشکل سقف کوتاه

اگر سقف خانه شما کوتاه است و شما می‌خواهید بلندتر جلوه کند و یا اینکه می‌خواهید از نورمخفی در خانه خود استفاده کنید ولی سقف کوتاه شما امکان نصب سقف کاذب را به شما نمی‌دهد شما می‌توانید از سقف کاذب ال باکس استفاده کنید. این سقف کاذب معمولا گوشه‌های سقف قرار میگیرد و تمام سقف را پوشش نمیدهد. دراین نوع از سقف کاذب  می‌توان نور مخفی به کار برد و همچنین کمک می‌کند که سقف اصلی خانه شما بلندتر جلوه کند.

اگر بعد از خواندن این مقاله، به یک کناف کار ماهر تهران یا سایر شهرهای دیگر، احتیاج داشتید، کافی است که با چند کلک ساده، در سایت "خدمت از ما" اقدام به ثبت سفارش کنید، تا در کوتاهترین زمان، به 5 متخصص متصل شوید.

اجرا و نصب سقف کاذب
برای سرویس اجرا و نصب سقف کاذب از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading