معرفی انواع سقف کاذب

اجرا و نصب سقف کاذب
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
معرفی انواع سقف کاذب

معرفی انواع سقف کاذب

در نظر سنجی‌ که از معماران ایرانی شده است استفاده از سقف کاذب در سال‌های اخیر با رشد زیادی همراه بوده است. معماران دلیل این رشد استفاده از سقف کاذب را علاقه مردم در به کاربردن نور مخفی و همچنین تاثیر بسیار زیادی سقف کاذب در زیبایی بخشی به خانه می‌دانند.

در این محتوا شما را با انواع سقف کاذب آشنا می‌کنیم و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه یک انتخاب درست در اجری سقف کاذب داشته باشید. همچنین با مزایا و معایب سقف کاذب آشنا می‌شوید. شما با خواندن این مطلب می‌توانید بهترین تصیم را برای سقف خانه خود بگیرید

سقف کاذب چیست

به هر نوع پوشش از هر جنسی که بر روی کل سقف یا قسمتی از سقف قرار بگیرد سقف کاذب می‌گویند. طراحی و نوع متریال استفاده شده برای سقف کاذب بستگی به نوع معماری ساختمان و کاربرد آن دارد همچنین سلیقه مشتری نیز بسیار تاثیر دارد.

 

 

سقف کاذب پلاستر پاریس

این مدل از سقف کاذب‌ها استفاده بسیار زیادی در خانه،هتل،ادارات دارد و طرح‌ها و مدل‌های بسیار زیادی را می‌توان برای ‌آن‌ها در نظر گرفت. این مدل از سقف کاذب برای پوشاندن کانل‌ها و سیسمکشی برق بسیار مناسب است و دست شما برای اجرای نور پردازید در این نوع سقف‌ها باز است. استفاده از نوارهای ال ای دی و انواع مختلف لامپ و لوستر در این سقف‌ها امکان پذیر است.

این نوع از سقف‌ها مقاومت خوبی داشته و در زلزله‌ها سنگین اگر به درستی و با استاندارد ساخته شده باشند مقاومت خوبی دارند.

 

سقف کاذب چوبی

سقف کاذب چوبی فضای کلاسیک و جالب را ایجاد می‌کند و برای رستوران وکافی شاپ بسیار مناسب است. امکان قرار دادن لامپ در داخل چوب و ترکیب شدن آن با بافت طبیعی چوب می‌تواند حس بسیار خوبی برای مشتریان استفاده کند. همچنین برای پوشش سقف از چوب می‌توان از پوسته‌های درخت نیز استفاده کرد که زیبایی خیلی خوبی به سقف و محیط شما می‌دهند.

استقاده از این نوع سقف‌ها در گذشته بیتر رواج داشته ولی امروزه به دلیل قیمت بالای چوب و همچنین مسائل زیست محیطی خیلی باب میل معماران و مشتریان نیست. همچنین چوب نگهداری بالایی نیاز دارد و شما باید مراقب یاشید که حشراتی مانند موریانه به داخل چوب نفوذ نکنند.

 

معرفی انواع سقف کاذب

 

سقف کاذب فلزی

استفاده از این متریال باید با دقت انجام شود. برای استفاده از این متریال باید شما به خوبی بتوانید از کنار هم قرار دادن اشکال فضارا جذاب کنید. این نوع سقف برای دفترهای کاری و محیط‌های شلوغ بسیار مناسب است.

 

سقف کاذب پارچه

استفاده از پارچه برای سقف کاذب ایده بسیار جالب است. استفاده از رنگ‌های بسار متنوع و امکان ترکیب چند طرح و بافت مختلف باهم می‌تواند جالب و جذاب باشد. سقف کاذب پارچه ایی را میتوان به این صورت کار کرد که نور پردازی در پشت آن باشد و طرح‌های آن به خوبی خود نمایی بکند. رنگ بندی خوبی که می‌توان در از نور گرفت می‌تواند برای اتاق خواب و یا محل استراحت در خانه و محل کار بسیار مناسب باشد.

 

سقف شیشه ایی

استفاده از سقف کاذب شیشه‌ایی ایده بسیار خوبی برای کتاب‌خانه و محل‌هایی است که شما علاقهع زیاید به پرورش گل دارید می‌باشد. استفاده شیشه در اندازه‌های مختلف و قرار دادن طرح‌های زیاد بر روی شیشه باعث می‌شود که استفاده از شیشه بسیار جالب به نظر برسد ولی استفاده از آن برای هر محلی پیش‌ نهاد نمی‌شود. سنگین بودن و شکننده بودن شیشه می‌تواند کاربردهای آن را برای سقف کاذب کاهش دهد.

 

سقف کنافی

استفاده از سقف‌های کنافی برای ساختمان‌های که سیستم‌های برقی زیادی دارد مناسب است استفاده از سیستم اعلام حریق و یا اتفای حریق، سیستم دزد گیر و دوربین مدار بسته هممگی سیم کشی زیادی نیاز دارند بریا اجرای این سیستم و تمکتن درست رسی سریع برای تعمیر و نصب آسان سیستم‌ها در سقف‌های کنافی به راحتی میسر شده است و می‌توان هر نوع سیستمی در سقف به کار برد.

همچنین اتفاده از لامپ‌های پرنور و بزر برای این نوع سقف ها امکان پذیر است . آن‌ها مقاومت خوبی در برار آتش و زلزله دارند. این مدل از سقف‌ها سبک هستند و قطعه قطه در کنار هم قرار می‌گیرند . اگر از جای خود خارج شوند و به زمین بیفتند خطری باری کسی ندارند.

 

سقف کاذب کنافی

 

سقف کاذب پی وی سی

کاربردن این مدل از سقف کاذب در ساختمان می‌تواند به شما فضایی بدهد تا با ایجاد طراحی و کنارهم قرار دادن تکه‌های مختلف این سقف‌ها و کاربرد نو در آنها می‌تواند احساس عمق و فظای معلق را در بیننده ایجاد کند. استفاده از این نوع سقف‌ها در لابی هتل‌ها و دفاتر تجاری پیشنهاد می‌شود.

 

هزینه سقف کاذب

هزینه اجرای سقف کاذب بستگی به جنس انتخابی شما دارد. ولی عوامل دیگری مانند ارتفاع سقف نیز در هزینه شما تاثیر دارند. برای دریافت هزینه سقف کاذب محلی که میخواهید سقف کاذب بشود باید متر برشود و کارشناس باید محل شما را از نزدیک ببیند. برای درخواست کارشناسی و بازدید از محل شما می‌توانید در خدمت از ما به رایگان درخواست خود را ثبت کنید و از نزدیک ترین متخصص‌ها به محل خود بخواهید که به محل شما بیایند.

 

معرفی انوع سقف کاذب

 

ویژگی استفاده از سقف کاذب

در قسمت بالا در هر بخش بهصورت کوتاه و بخش بخش از ویژگی‌های سقف کاذب گفتیم ولیکن در قسمت پایین به صورت جامع و کامل برای شما توضیح می‌دهیم تا بهتر ویژگی‌های سقف کاب را بشناسید.

استفاده بهتر از نور

با استفاده از سقف کاذب شما می‌توانید نور را به خوبی در محیط پخش کنید. شما با استفاده از سقف های کاذب باعث میشوید که برقکار شما بتواند از لامپ های متعدد در تمامی قسمت‌های سقف استفاده کند و ای باعث می‌شود که شما نور را به صورت یک سان در تمامی نقاط خانه خود داشته باشید و خانه شما پر نور و شاداب باشد.

ایجاد عایق

سقف کاذب عایق حرارتی و سوطی خوبی برای شما اسجاد میکند اگر شما نیازدرید سقف خود را ایق حرارتی بکنید سقف کاذب می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. همچنین شما می‌توانید سقف خود را عایق کنید و برای پوشاند عایق از سقف کاذب استفاده کنید.

سیم کشی برق بیشتر

اگر شما بخواهید برق را به قسمت‌های دیگر خانه خود ببرید نیاز دارید که با استفاده از لوله کشی برق و سیم کشی این کار را انجام دهید. با استفاده از سقف کاذب می‌توانید سیم‌کشی برق خود را انجام دهید و روی آن را با استفاده از سقف کاذب پوشش دهید.

رفع مشکل سقف کوتاه

اگر سقف خانه شما کوتاه است و شما می‌خواهید بلندتر جلوه کند و یا اینکه می‌خواهید از نورمخفی در خانه خود استفاده کنید ولی سقف کوتاه شما امکان نصب سقف کاذب را به شما نمی‌دهد شما می‌توانید از سقف کاذب ال باکس استفاده کنید. این سقف کاذب معمولا گوشه‌های سقف قرار میگیرد و تمام سقف را پوشش نمیدهد. دراین نوع از سقف کاذب  می‌توان نور مخفی به کار برد و همچنین کمک می‌کند که سقف اصلی خانه شما بلندتر جلوه کند.

 

 

5 امتیاز از 5 رای

اجرا و نصب سقف کاذب

برای سرویس اجرا و نصب سقف کاذب از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با اجرا و نصب سقف کاذب

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading