کاغذ دیواری ضد زلزله چیست؟

ثبت درخواست " نصب کاغذ دیواری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کاغذ دیواری ضد زلزله چیست؟

کاغذ دیواری ضد زلزله نسل جدیدی از کاغذ دیواری است که خطرات ناشی از زلزله کاهش می‌دهد. این کاغذ دیواری ویژگی های منحصر به فردی دارد که از خطرات ناشی از زلزله که ممکن است برای دیوارهای خانه شما پیش بیاید جلوگیری می‌کند.علاوه بر این موارد می‌توان آن را عنصری مناسب برای جایگزینی نقاشی ساختمان مدرن در طراحی و دکوراسیون ساختمان دانست. 

این کاغذ دیواری ها در اماکن عمومی، منازل و اثار باستانی که ارزش تاریخی دارند، قابل استفاده است. این نوع کاغذ دیواری، دیوارها را مقاوم تر می‌کند و سلامت شما را تا حدودی در برابر خسارات ناشی از زلزله تضمین می کند. اولین بار این نوع کاغذ دیواری توسط محققین آلمانی در سال 2010 ساخته شد و در سال 2014 در کشور زلزله خیز رومانی مورد استفاده قرار گرفت.

ویژگی‌های کاغذ دیواری ضد زلزله

  • اولین ویژگی مهم کاغذ دیواری ضد زلزله استحکام و قابل انعطاف بودن آن است.
  • تطبق پذیری با محیط داخلی و خارجی از دیگر ویژگی های این نوع کاغذ دیواری ها می‌باشد.
  • مواد تشکیل دهنده آن الیاف شیشه ای و ماده مصنوعی پولیپروپلین است.
  • در هنگام زلزله از ایجاد درز و شکاف در دیوار جلوگیری می‌کند.
  • نصب کاغذ دیواری ضد زلزله بسیار راحت و روی آن را می‌توانید رنگ بزنید، همچنین می توانید روی آن را کاغذ دیواری معمولی بکشید.
  • این کاغذ دیواری ها به دلیل داشتن روزنه از ایجاد کپک زدکی در دیوار جلوگیری می‌کنند.
  • علاوه بر فاکتور مقاومتی این کاغذ دیواری جنبه تزئینی برای خانه شما دارد و می توا گفت که کاربرد آن دو منظوره است.

 

مواد تشکیل دهنده کاغذ دیواری ضد زلزله چیست؟

مهمترین ماده ای که در تهیه کاغذ دیواری ضد زلزله از آن استفاده می‌شود فیبر کربن است. فیبر کربن به دلیل گران بودن و ایجاد آلودگی که در فرایند تولید آن ایجاد می‌شود این روزها استفاده نمی‌شود و به جای آن از فیبر شیشه استفاده می‌کنند. فیبر شیشه مقاومت بالایی دارند و خاصیت الاستیکی را با ترکیب با چسب پلی اورتان ایجاد می‌کنند. این رشته های شیشه ای به هم بافته می‌شوند و یک پوشش ارتجاعی و مقاوم را به وجود می‌آورند.

کاغذ دیواری ضد زلزله

 

بنابراین به جای اجرای متد‌هایی مثل نقاشی دیوار آجری و دیگر نمونه‌های تغییر دکوراسیون دیوار و سقف با انتخاب این مدل دیوار پوش علاوه بر تنوع ساختار در محافظت از محیط زندگی خود قدمی بردارید. 

 

عملکرد کاغذ دیواری ضد زلزله چگونه است؟

همان طور که گفته شد کاغذ دیواری ضد زلزله از الیاف شیشه ساخته شده است که به راحتی مانند کاغذ دیواری‌های معمولی به دیوار نصب می‌شود. به دلیل اینکه یک سوم افراد جهان در مناطق زلزله خیز زندگی می‌کنند این کاغذ دیواری ها بسیار پردرخواست شده‌اند. کاغذ دیواری های ضد زلزله به دلیل مقاومت بالایی که به خاطر مواد تشکیل دهنده و چسب مخصوص آن در دیوار ایجاد می‌کنند، در هنگام زلزله خرابی و خساراتی که به دیوار وارد می‌شود را به حداقل می‌رساند و خرابی ناشی از زلزله که به دیوار وارد می‌شود را بسیار کم می‌کند.

در هنگام زلزله رشته های شیشه ای انرژی حاصله از آن را  در چهار جهت مختلف پخش می‌کنند تا این انرژی به قسمت خاصی فشار وارد نکند.

 

چسب کاغذ دیواری ضد زلزله چگونه است؟

یکی از پیوندهای مهم بین دیوار و الیاف های کاغذ دیواری ضد زلزله چسب است. چسبی که امروزه برای این نوع کاغذ دیواری‌ها استفاده می‌شود از نوع منطبق با پلی اورتان است. چیزی که باعث انتقال انرژی به جهات مختلف دیوار می‌شود پس ازتبخیر آب، دانه های پلی اورتان در داخل دیوار لایه سفت و محکمی ایجاد می‌کند.

انواع چسب کاغذ دیواری ضد زلزله برای فضاهای داخلی خانه بسیار مناسب است چرا که حلالی ندارد. اگر قسمتی از دیوار ترک بردارد این نوع کاغذ دیواری خاص همراه با چسب محکم آن آجرها را در کنار هم نگه می‌دارد و از خراب شدن و فروپاشی دیوار جلوگیری می‌کند.

 

کاغذ دیواری ضد زلزله چیست

 

پیوستگی سنگ و آجر در کاغذ دیواری ضد زلزله

در هنگام زلزله اگر ریشتر آن زیاد باشد موجب ایجاد شکاف و تخرب دیوار می‌شود. الیاف های شیشه ای موجود در کاغذ دیواری ضد زلزله و پلی پروپیلن دو طرف درز دیوارها را به هم نگه می‌دارند و از ریزش آجرها و سنگ های موجود در دیوار جلوگیری می کنند. این کاغذ دیواری ها به دلیل اینکه نیروی ناشی از زازله در سطح بزرگی پخش می‌کنند بسیار خسارات ناشی از زلزله کاهش می‌دهند. 

 

نصب کاغذ دیواری ضد زلزله

شاید برایتان سوال پیش بیاید که نصب کاغذ دیواری ضد زلزله چگونه است؟ در این مورد باید به شما بگوییم یکی از مزیت های این نوع کاغذ دیواری ها نصب راحت آن است. در نصب کاغذ دیواری ضد زلزله نهایت دقت را باید به کار ببرید. همچنین عملیات زیرسازی مثل ترمیم ترک سقف گچی برای نصب کاغذ دیواری روی گچ قبل از اجرای آن بسیار مهم است و باید با دقت و تمیزی هرچه تمام تر این کار را انجام دهید.
 

قیمت کاغذ دیواری ضد زلزله

 

قبل از نصب باید اثار رنگ را از دیوار از بین ببرید (نکات نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن) و سطح دیوار را کاملا یک دست کنید، سپس باید روی دیوار را با چسب مخصوص بپوشانید و در آخر با دقت و اصول خاص این الیاف را به دیوار می چسبانید.برای دیگر سطوح مثل کاغذ دیواری روی کاشی توجه به زیرسازی‌های مناسب با سطوح زیرین کاغذ دیواری ضرورت دارد. 

برخی مواقع علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب و پس از مدت زمان کوتاهی از اجرای این سبک دیوارپوش عدم لکه گیری دیوار رنگ شده بطور اصولی در عملیات زیرسازی است. بنابراین در هنگام نصب کاغذ دیواری ضد زلزله مشابه نمونه‌های دیگر به وضعیت ساختار پس زمینه دیوار و سقف توجه کافی داشته باشید. 

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد درباره کاغذ دیواری ضد زلزله  و عملکرد آن همچنین مواد تشکیل دهنده آن مطالبی را به شما بگوییم. اگر قصد نصب کاغذ دیواری ضد زلزله یا کاغذ دیواری معمولی در خانه خود دارید بهتر است این کار را به دست متخصصین بسپارید. شما پس از ثبت سفارش در بازار آنلاین خدمت از ما می توانید به راحتی با بهترین نصابان کاغذ دیواری ارتباط بگیرید و به رایگان از آن ها استعلام قیمت بخواهید. همچنین با خواندن پروفایل آن ها نظرات سایر کاربران درباره پروژه های قبلی آن ها بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

4.5 امتیاز از 1232 رای


نصب کاغذ دیواری
برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین