رنگ آمیزی و رنگ کردن دیوار آجری

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ آمیزی و رنگ کردن دیوار آجری

رنگ کردن دیوار آجری، می‌تواند جذابیتی دو چندانبه دیوارهای قدیمی‌مان ببخشد. رنگ کردن دیوار آجری علاوه بر افزایش زیبایی، می‌تواند به عنوان یک محافظ عمل کرده؛ و از تخریب بافت آجر نیز جلوگیری کند. در صورتی که با نقاشی دیوار یا چوب آشنا باشید، رنگ آمیزی دیوار آجری با رنگ مناسب برای دیوار حیاط را نیز سریعا یاد خواهید گرفت.

یکی از روش‌های نقاشی ساختمان مدرن نگهداری از بافت‌های قدیمی و سنتی یک بنا است. اگر قصد دارید دیوار آجری قدیمی حیاط خود را رنگ کنید، یا می‌خواهید به دیوار آجری در دکوراسیون داخلی‌تان ظاهری جدید بدهید، این مطلب را مطالعه کنید.

فراموش نکنیم:

یک نقاش حرفه‌ای وظیفه‌ای بیش از رنگ آمیزی دیوارها دارد؛ او با مهارت خود در نقاشی ساختمان، سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بی‌جان ساختمان دارد. او مانند خالقی است، که سعی در خلق اثری هنری دارد.  

 

ابزار لازم برای رنگ کردن دیوار آجری

پیش از شروع به رنگ آمیزی و معرفی رنگ مناسب برای دیوار حیاط، ابزار لازم برای رنگ آمیزی دیوار آجری را مرور می‌کنیم:

 • پوشش پلاستیکی و نوار نقاشی
 • محلول آب و صابون و پارچه تنظیف
 • غلطک نقاشی با کاور نیم تا یک چهارم اینچی
 • قلم‌مو پلاستیکی
 • سیلر و رنگ آستر (پرایمر)
 • بتونه درزگیر
 • رنگ مناسب برای دیوار حیاط

 

رنگ کردن دیوار آجری

 

مراحل رنگ آمیزی دیوار آجری

در ادامه قدم به قدم رنگ آمیزی دیوار آجری را توضیح می‌دهیم. با طی این مراحل می‌توانید دیوار آجری قدیمی حیاط و یا دیوار آجری در دکوراسیون داخلی خود را رنگ بزنید.

 

1. آماده سازی پیش از رنگ کردن دیوار آجری

چه قصد رنگ آمیزی یک دیوار آجری قدیمی در حیاط را داشته باشید و چه دیوار آجری در دکوراسیون داخلی، بهتر است کف را با یک پوشش پلاستیکی بپوشانید تا رنگی نشود. اسباب و اثاثیه نزدیک به دیوار را نیز به جایی دیگر منتقل کنید. دیوارهای مجاور یا هر قسمت دیگر که نمی‌خواهید حین رنگ کردن دیوار آجری رنگی شوند را نیز با نوار نقاشی بپوشانید.

هارمونی رنگ دیوارهای آجری متنهی در را می‌توان همانند با  رنگ درب حیاط در نظر گرفت. 

 

2. تمیز کردن دیوار آجری

پیش از رنگ آمیزی آجر باید آن را کاملا تمیز کنید. در اینجا دو سناریو داریم؛ یا دیوار قبلا رنگ شده است و یا نه.

 • اگر دیوار رنگ نشده، باید دیوار آجری قدیمی را با فشار آب از هرگونه گرد و غبار و کپک بشویید. برای اینکار می‌توانید از دستگاه‌های کارواش، واترجت یا حتی یک سطل آب و صابون و پارچه تنظیف استفاده کنید. جهت جلوگیری از کپک زدن دیوار در آینده، توصیه می‌کنیم حتما از محلول آب و صابون استفاده کنید.
 • اگر دیوار رنگ شده، باید برای تمیز کردن انواع رنگ آجر نما از دستگاه سندبلاست استفاده کنید. پس از پاک کردن رنگ آمیزی دیوار آجری، بهتر است یکبار نیز با فشار آب و صابون دیوار را بشویید تا کاملا تمیز شود. اگر دیوارتان کوچک است یا این دستگاه را ندارید، از کاردک برای پاک کردن رنگ آمیزی دیوار آجری استفاده کنید.

در هر دو حالت، پس از پایان شستشو آنقدر صبر کنید تا دیوار کاملا خشک شود و رطوبتی در آن نماند.

 

رنگ آمیزی دیوار آجری

 

3. آستر کشی برای رنگ کردن دیوار آجری

به دلیل اینکه سطح آجر صاف و صیقلی نیست، پیش از رنگ کردن دیوار آجری باید یک آستر مناسب را روی دیوار آجری قدیمی و یا جدید اجرا کرد. یک آستر مناسب مانند پرایمر دوام رنگ مناسب برای دیوار حیاط را بالا برده، و باعث می‌شود تا در اثر رطوبت پوسته پوسته نشود و یا در معرض آفتاب تغییر رنگ ندهد. در اینجا نیز دو سناریو داریم:

 • اگر دیوار آجری قدیمی یا دیوار آجری در دکوراسیون داخلی‌تان قبلا رنگ نشده، هم باید از سیلر استفاده کنید و هم از پرایمر رنگ. پس از اجرای سیلر با غلطک و قلم‌مو، اجازه دهید تا کاملا خشک شود. سپس می‌توانید پرایمر را با غلطک و قلم‌موی تمیز شده روی دیوار اجرا کنید. پرایمر مناسب برای رنگ کردن دیوار آجری، پرایمر روغنی و ضد آب است.
 • اگر دیوار با انواع رنگ آجر نما رنگ شده، نیازی نیست از سیلر استفاده کنید. مابقی مراحل مانند بخش قبل است. تنها باید توجه کنید که اتصالات بین آجرها با پرایمر کاملا پوشیده شود. پیش از خشک شدن کامل پرایمر هم می‌توانید روی آن سمباده نرم بکشید تا جذب رنگ مناسب برای دیوار حیاط بهتر شود.

نکته: هر چه از غلطک شما پوشش ضخیم‌تری داشته باشد، بهتر می‌توانید پرایمر را به درون درز و شکاف‌ها فشار دهید.

 

4. درزگیری و بتونه کاری

این مرحله بیشتر برای یک دیوار آجری قدیمی کاربرد دارد تا دیوار آجری در دکوراسیون داخلی. پس از اجرای رنگ آستر یا پرایمر، بایستی بندها و سوراخ‌هایی را که به مرور زمان در دیوار به وجود آمده است پر کنید. اینکار نتیجه رنگ کردن دیوار آجری را بسیار زیبا و کاملا یکدست می‌کند.

برای صرفه‌جویی در مصرف بتونه و رنگ لازم برای رنگ کردن دیوار آجری، می‌توانید برای شکاف‌های ریز در بندکشی از بتونه نقاشی، و برای شکاف‌های بزرگ‌تر از بتونه درزگیر استفاده کنید.

 

5. رنگ آمیزی دیوار آجری

به مرحله آخر رنگ آمیزی دیوار آجری و اجرای رنگ مناسب برای دیوار حیاط می‌رسیم. پیشنهاد می‌کنیم رنگ کردن دیوار آجری را با استفاده از غلطک شروع کنید. در روش  رنگ كردن ديوار با غلطك هر قدر از آجرها و بندکشی‌ها را که می‌توانید، رنگ کنید. سپس، رنگ آمیزی دیوار آجری را با کمک قلم‌مو تکمیل کنید. اجازه دهید رنگ مناسب برای دیوار حیاط خشک شود و مجددا یک بار دیگر دیوار را رنگ کنید.

در آخر و هنگامی که رنگ کاملا خشک شد، پوشش پلاستیکی و نوار چسب نقاشی را بردارید.

 

رنگ مناسب برای دیوار حیاط

 

رنگ مناسب برای دیوار حیاط

اگر نمی‌دانید برای رنگ کردن دیوار آجری باید از چه رنگی استفاده کنید تا نتیجه‌ای زیبا و بادوام بگیرید، این بخش را از دست ندهید.

برای رنگ آمیزی دیوار آجری می‌توانید از رنگ‌های معمولی و روغنی ( چگونه رنگ روغن را خشک کنیم) استفاده کنید. البته انواع رنگ آجر نما و رنگ‌هایی مخصوص رنگ کردن دیوار آجری نیز برای اینکار مناسب هستند. این رنگ‌ها قابلیت عدم جذب رطوبت در یک دیوار آجری قدیمی را تا حد بسیار مطلوبی افزایش می‌دهند. با این وجود، معمولا برای رنگ آمیزی دیوار آجری از رنگ‌های اکرلیک استفاده می‌شود که حلال آنها آب است.

هنگام انتخاب رنگ مناسب برای دیوار حیاط، دقت کنید تا رنگ و پرایمری که تهیه می‌کنید یک فرمولاسیون داشته باشند.


 

پیدا کردن متخصص رنگ کردن دیوار آجری

اگر خودتان فرصت کافی برای رنگ آمیزی دیوار آجری قدیمی یا دیوار آجری در دکوراسیون داخلی را ندارید، می‌توانید بهترین متخصصان رنگ آمیزی دیوار آجری را با مناسب‌ترین قیمت‌ها به کمک بازار آنلاین «خدمت از ما» پیدا کنید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading