رنگ آمیزی درب حیاط

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
رنگ آمیزی درب حیاط

رنگ آمیزی درب حیاط، با رعایت اصول انتخاب رنگ و اجرا، می‌­تواند حال و هوای کاملا متفاوتی به شما و مهمانان‌­تان بدهد. اولین مرحله در رنگ آمیزی درب حیاط خانه، انتخاب بهترین رنگ درب و پنجره است. پس از انتخاب رنگ مناسب برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، توجه به نحوه اجرای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی مهم‌ترین قسمت کار است.

اگر شما نیز قصد رنگ آمیزی درب حیاط خود را دارید، با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین رنگ درب و پنجره را انتخاب، و از آن برای رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ خود استفاده کنید.

رنگ آمیزی درب حیاط: انتخاب رنگ

اولین مرحله برای رنگ درب فلزی حیاط، انتخاب بهترین رنگ درب و پنجره است. در ادامه می‌­بینیم که برای انتخاب بهترین رنگ درب و پنجره باید به چه مواردی توجه کنیم، و هر رنگ برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده به چه معناست:

 

1. روانشناسی رنگ‌ها و رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده

 1. رنگ درب مشکی: رنگ مشکی به افراد حس امنیت داده، و نشانه وقار و پختگیست. مشکی گزینه­‌ای عالی برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است. رنگ آمیزی درب حیاط خانه می‌تواند هم با رنگ مشکی مات و هم مشکی براق انجام شود. مشکی مات به عنوان رنگ درب فلزی حیاط مناسب­‌تر است، زیرا نور را جذب کرده و یکدست‌­تر به نظر می‌رسد.
 2. رنگ درب سرمه‌­ای: رنگ درب سرمه‌­ای هرچند ماهیتی سرد دارد، اما برای رنگ آمیزی درب حیاط بی‌­نظیر است. این رنگ در افراد احساس صمیمیت و اعتماد را به وجود می‌­آورد. ترکیب رنگ درب سرمه­‌ای با طلایی نیز ترکیبی باشکوه برای رنگ درب فلزی حیاط، و حتی رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است.
 3. رنگ درب قهوه‌­ای: استفاده از این رنگ برای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی نشان­‌دهنده تواضع بوده و حس دوستی را به افراد منتقل می­‌کند. البته رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی گاهی حس غم را نیز تداعی می­‌کند، که با استفاده از گل و گیاه می‌­توان آن را از بین برد.
 4. رنگ درب طوسی: رنگ طوسی نشانه ثابت قدمی و مسئولیت‌پذیریست. مانند رنگ درب سرمه‌ای، طوسی یک رنگ شیک و امروزی برای رنگ آمیزی درب حیاط منزل بوده، و مدل­های مات و براق آن برای نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه یا خانه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.
 5. رنگ درب سبز: رنگ سبز برای رنگ آمیزی درب حیاط آهنی و نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه محبوب است. این رنگ نماینده طبیعت بوده، و حس سلامتی را نیز به افراد می‌دهد. با رنگ آمیزی درب حیاط به رنگ سبز می‌توانید حسی بهاری به ساختمان بدهید، و پیام خوشامدگویی را به مهمانان منتقل کنید.

 

رنگ آمیزی درب حیاط

 

2. نوع ساختمان و بهترین رنگ درب و پنجره

 1. ساختمان­‌های قدیمی: برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده و رنگ درب فلزی حیاط در ساختمان­‌های قدیمی، مشکی از رنگ­‌های پرطرفدار رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ است. با این حال، می‌توان کمی هم خلاقیت به خرج داد و روی رنگ درب فلزی حیاط، طرح‌های برجسته‌ای با رنگ‌های دیگر اجرا کرد.
 2. ساختمان‌­های مدرن: علاوه بر رنگ مشکی و محبوبیت انکارنشدنی آن، گزینه­‌های جالب دیگری برای رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ در ساختمان­‌های مدرن وجود دارد؛ برای مثال، رنگ‌های متالیک مانند نقره‌ای، مسی یا طلایی. اما اگر نمی­‌خواهید رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده شما به چشم بیاید و با سایر المان‌­های ساختمان هماهنگ باشد، بهترین رنگ درب و پنجره برای شما سبز، قهوه‌ای یا بژ است.

 

رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده

 

رنگ آمیزی درب حیاط آهنی: تهیه ابزار

پس از اینکه بهترین رنگ درب و پنجره را برای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی خود انتخاب کردید، به رنگ­‌فروشی مراجعه و نوع مناسب برای درب­‌های فلزی حیاط را خریداری کنید. اما علاوه بر رنگ برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، به یک سری ابزار نیز احتیاج دارید:

 • ماسک
 • دستکش
 • کاعذ سمباده
 • لیسه، کاردک برای بتونه کاری
 • تینر مخصوص رنگ و ضد زنگ
 • غلتک رنگ‌ ­آمیزی و قلمو (برای زوایا و لبه‌­ها)

رنگ آمیزی درب حیاط خانه: روش انجام

پس از انتخاب رنگ مناسب و ابزار لازم برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، بالاخره زمان اجرای رنگ درب فلزی حیاط می­‌رسد. مراحل نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه و منازل از قرار زیر است:

 

1. جدا کردن درب از لولا

اولین مرحله برای رنگ آمیزی درب حیاط، جدا کردن آن از لولاست. رنگ آمیزی به صورت عمودی ممکن است؛ اما حرفه‌ای و راحت نیست. بنابراین درصورت امکان، درب را از لولا جدا کنید. جدا کردن دستگیره و قفل نیز کارتان را بسیار راحت‌تر حواهد کرد.

 

2. تمیز کردن درب

قدم بعد تمیز کردن درب پیش از رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ است. درب را با یک پارچه خشک کاملا تمیز کنید تا گرد و غبار نداشته باشد و رنگ درب فلزی حیاط شما خراب نشود.

 

بهترین رنگ درب و پنجره

 

3. سمباده زدن

سمباده زدن یکی از مراحل بسیار مهم رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است. اگر درب آهنی حیاط شما زنگ زدگی زیادی دارد، با حوصله تمام قسمت­‌های آن را سمباده بزنید. در غیر اینصورت، رنگ درب فلزی حیاط شما خوب نخواهد شد و کارتان به بار نخواهد نشست.

 

4. بتونه کاری

بعد از سمباده زدن، احتمالا آسیب‌هایی را روی درب خواهید دید. در این صورت، برای بهترین پس از رنگ آمیزی درب حیاط، باید درب را با استفاده از لیسه و کاردک بتونه کاری کنید.

 

5. ضد زنگ کردن درب

این کار درب را در مقابل رطوبت و باران و... محافظت می­‌کند. برای ضد زنگ کردن پیش از رنگ آمیزی درب حیاط آهنی، یک لایه رنگ آستری یا همان ضد زنگ را روی درب بزنید و کاملا آن را بپوشانید. اگر در منطقه ای با آب و هوای مرطوب زندگی می­‌کنید، اینکار را پس از خشک شدن لایه اول دوباره تکرار کنید.

 

6. رنگ آمیزی درب حیاط

حالا زمان آن است که رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده خود را آغاز کنید. هنگام رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ دقت لازم را داشته باشید تا رنگ یکدست از کار دربیاد. برای این منظور، قلم را از بالا به پایین حرکت دهید تا موج در رنگ درب فلزی حیاط ایجاد نشود.

این مرحله در رنگ آمیزی درب حیاط خانه را باید 2 بار تکرار کنید، بار اول را با رنگ رقیق‌تر و بار دوم با رنگی که غلظت مناسبی داشته باشد. فراموش نکنید که دست دوم رنگ را هنگامی شروع کنید که رنگ درب فلزی حیاط کاملا خشک شده باشد.

4.00 امتیاز از 7 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

فرق رنگ طوسی و خاکستری
تزیین ستون منزل
طراحی دکوراسیون بوتیک

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading