رنگ درب حیاط منزل ساده و شیک

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ درب حیاط منزل ساده و شیک

رنگ آمیزی درب حیاط، با رعایت اصول انتخاب رنگ و اجرا، می‌­تواند حال و هوای کاملاً متفاوتی به شما و مهمانان‌­تان بدهد. چرا که رنگ در حیاط، اولین المان طراحی و رنگ آمیزی هنگام روبرو شدن و ورود به خانه و ساختمان است.

اولین مرحله در رنگ آمیزی درب حیاط خانه، انتخاب بهترین رنگ درب فلزی از بین انواع آن است. پس از انتخاب رنگ مناسب درب حیاط، مثلاً رنگ خوب برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، توجه به نحوه اجرای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی مهم‌ترین قسمت کار است.

اگر شما نیز قصد رنگ آمیزی درب حیاط و انتخاب مناسب ترین و زیباترین رنگ ساختمان را دارید، با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین رنگ درب حیاط را انتخاب، و از آن برای رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ خود استفاده کنید.

 

رنگ آمیزی درب حیاط: انتخاب رنگ

اولین مرحله برای رنگ درب فلزی حیاط، انتخاب بهترین نمونه رنگ درب حیاط است. در ادامه می‌­بینیم که برای انتخاب بهترین رنگ درب آهنی منزل باید به چه مواردی توجه کنیم، و هر رنگ برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده به چه معناست.

 

راهنمای انتخاب رنگ مناسب درب حیاط

 

1. روانشناسی رنگ‌ها و رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده

شاید تا به حال به این نکته فکر نکرده باشید که رنگ دروازه حیاط و رنگ در ورودی منزل شما می‌تواند احساس خاصی در شما یا مهمانتان بوجود بیاورد. متناسب با نقاشی ساختمان مدرن و قدیمی در ادامه چند نکته کوتاه درباره ترکیب انوع رنگ درب حیاط آورده‌ایم.

 1. رنگ درب حیاط مشکی: رنگ مشکی به افراد حس امنیت داده، و نشانه وقار و پختگیست. مشکی گزینه­‌ای عالی برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است. رنگ آمیزی درب حیاط خانه می‌تواند هم با رنگ مشکی مات و هم مشکی براق انجام شود. مشکی مات به عنوان رنگ درب فلزی حیاط مناسب­‌تر است، زیرا نور را جذب کرده و یکدست‌­تر به نظر می‌رسد.
 2. رنگ سرمه‌­ای درب حیاط: رنگ درب ورودی سرمه‌­ای هرچند ماهیتی سرد دارد، اما برای رنگ آمیزی درب حیاط بی‌­نظیر است. این رنگ در افراد احساس صمیمیت و اعتماد را به وجود می‌­آورد. ترکیب رنگ درب سرمه­‌ای با طلایی نیز ترکیبی باشکوه برای رنگ درب فلزی حیاط، و حتی رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است.

 

نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مشکی

 

 1. رنگ درب حیاط قهوه‌­ای: استفاده از این رنگ برای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی نشان­‌دهنده تواضع بوده و حس دوستی را به افراد منتقل می­‌کند. البته رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی گاهی حس غم را نیز تداعی می­‌کند، که با استفاده از گل و گیاه یا ترکیب رنگ قهوه‌ای طلایی یا ترکیب قهوه ای با رنگ کرم استخوانی می‌­توان آن را از بین برد.
 2. رنگ در حیاط طوسی: رنگ طوسی نشانه ثابت قدمی و مسئولیت‌پذیریست. مانند رنگ درب سرمه‌ای، طوسی یک رنگ شیک و امروزی برای رنگ آمیزی درب حیاط منزل بوده، و مدل­های مات و براق آن برای نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه یا خانه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

 

رنگ درب حیاط قهوه ای طلایی کرمی

 

 1. رنگ سبز در حیاط: رنگ سبز برای رنگ آمیزی درب حیاط آهنی منزل و نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه محبوب است. این رنگ نماینده طبیعت بوده، و حس سلامتی را نیز به افراد می‌دهد. با نقاشی درب حیاط به رنگ سبز می‌توانید حسی بهاری به ساختمان بدهید، و پیام خوشامدگویی را به مهمانان منتقل کنید.

 

مدل رنگ در حیاط - سبز

 

 1. رنگ درب حیاط مسی: زمانی که رنگ درب مسی را با قهوه‌ای سوخته یا قهوه‌ای طلایی ترکیب می‌کنید، در کنار جذابیت، جلوه‌ای قدیمی و ویژه به دروازه منزل و حیاط خانه می‌بخشید. همینطور رنگ مسی در کنار رنگ در حیاط مشکی طلایی با القای حس اقتدار بسیار پرطرفدار است.
 2. رنگ در حیاط قرمز: شاید بنظر بیاید قرمز رنگ مناسبی برای در ورودی حیاط و خانه نیست، اما این را بدانید که از نظر روانشناسی رنگها، قرمز نشانه شور و شوق، انرژی و عشقست. کافیست به ترکیب رنگ قرمز با مشکی در تصویر زیر کمی دقت کنید تا خودتان به این نتیجه برسید که چقدر رنگ کاری و نقاشی در حیاط به رنگ قرمز می تواند مدرن و به یاد ماندنی باشد.

 

رنگ درب حیاط ساده و شیک

 

2. نوع ساختمان و بهترین رنگ درب حیاط ساده و شیک

زمانی که می خواهید از بین انواع رنگ درب حیاط خانه و ورودی آپارتمان، یکی را انتخاب کنید، باید به نوع معماری ساختمان هم توجه کنید.

 1. رنگ درب حیاط منزل قدیمی: برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده و رنگ درب فلزی حیاط در ساختمان­‌های قدیمی، مشکی از رنگ­‌های پرطرفدار رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ است. با این حال، می‌توان کمی هم خلاقیت به خرج داد و روی رنگ درب فلزی حیاط، طرح‌های برجسته‌ای با رنگ‌های دیگر اجرا کرد.
 2. رنگ در ورودی ساختمان‌ مدرن: علاوه بر رنگ مشکی و محبوبیت انکارنشدنی آن، گزینه­‌های جالب دیگری برای رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ در ساختمان­‌های مدرن وجود دارد؛ برای مثال، رنگ‌های متالیک مانند نقره‌ای، مسی یا طلایی. اما اگر نمی­‌خواهید رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده شما به چشم بیاید و با سایر المان‌­های ساختمان هماهنگ باشد، بهترین رنگ درب و پنجره برای شما سبز، قهوه‌ای یا بژ است.

 

رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده

 

رنگ آمیزی درب حیاط آهنی: تهیه ابزار

پس از اینکه بهترین رنگ در حیاط را برای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی یا رنگ کاری درب باغ خود انتخاب کردید، به رنگ­‌فروشی مراجعه و نوع مناسب برای درب­‌های فلزی حیاط را خریداری کنید. اما علاوه بر رنگ برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، به یک سری ابزار نیز احتیاج دارید:

 • ماسک
 • دستکش
 • کاعذ سمباده
 • لیسه، کاردک برای بتونه کاری
 • تینر مخصوص رنگ و ضد زنگ 
 • غلتک رنگ‌ ­آمیزی و قلمو (برای زوایا و لبه‌­ها)

 

رنگ در حیاط سفید طلایی - ابزار لازم

 

رنگ آمیزی درب حیاط خانه: روش انجام

پس از انتخاب رنگ مناسب و ابزار لازم برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، بالاخره زمان اجرای رنگ درب فلزی حیاط می­‌رسد. توجه به نکات مهم قبل و بعد از نقاشی درب حیاط، باعث می شود تا نتیجه کار مطلوب و مورد پسند شما باشید.

مراحل نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه و یا در باغ نیز مشابه گام ها و اصول رنگکاری در حیاط خانه است که در ادامه بیان شده است. 

 

رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی

 

1. جدا کردن درب از لولا

اولین مرحله برای رنگ آمیزی درب حیاط، جدا کردن آن از لولاست. رنگ آمیزی و نقاشی در حیاط به صورت عمودی ممکن است؛ اما حرفه‌ای و راحت نیست. بنابراین درصورت امکان، درب را از لولا جدا کنید. جدا کردن دستگیره و قفل نیز کارتان را بسیار راحت‌تر حواهد کرد.

 

مرحله اول رنگ کردن در حیاط یا درب ورودی

 

2. تمیز کردن درب

قدم بعد تمیز کردن درب پیش از رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ است. درب را با یک پارچه خشک کاملا تمیز کنید تا گرد و غبار نداشته باشد و رنگ درب فلزی حیاط شما خراب نشود.

 

تمیز کردن در حیاط قبل از رنگ کردن

 

3. سمباده زدن

سمباده زدن یکی از مراحل بسیار مهم رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است. اگر درب آهنی حیاط شما زنگ زدگی زیادی دارد، با حوصله تمام قسمت­‌های آن را سمباده بزنید. در غیر اینصورت، رنگ درب فلزی حیاط شما خوب نخواهد شد و کارتان به بار نخواهد نشست.

 

سنباده زدن قبل از رنگ کاری درب حیاط

 

4. بتونه کاری

بعد از سمباده زدن، احتمالا آسیب‌هایی را روی درب خواهید دید. در این صورت، برای بهترین نتیجه رنگ آمیزی درب حیاط، باید درب را با استفاده از لیسه و کاردک بتونه کاری کنید.

 

رنگ درب حیاط ساده - بتونه کاری

 

5. ضد زنگ کردن درب

این کار درب را در مقابل رطوبت و باران و... محافظت می­‌کند. برای ضد زنگ کردن پیش از رنگ آمیزی درب حیاط آهنی، یک لایه رنگ آستری یا همان ضد زنگ را روی درب بزنید و کاملا آن را بپوشانید. اگر در منطقه ای با آب و هوای مرطوب زندگی می­‌کنید، اینکار را پس از خشک شدن لایه اول دوباره تکرار کنید.

 

رنگ آمیزی درب حیاط

 

6. رنگ آمیزی درب حیاط

حالا زمان آن است که رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده خود را آغاز کنید. هنگام رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ دقت لازم را داشته باشید تا رنگ یکدست از کار دربیاد. برای این منظور، قلم را از بالا به پایین حرکت دهید تا موج در رنگ درب فلزی حیاط ایجاد نشود.

این مرحله در رنگ آمیزی درب حیاط خانه را باید 2 بار تکرار کنید، بار اول را با رنگ رقیق‌تر و بار دوم با رنگی که غلظت مناسبی داشته باشد. فراموش نکنید که دست دوم رنگ را هنگامی شروع کنید که رنگ درب فلزی حیاط کاملا خشک شده باشد.

 

رنگکاری در ورودی حیاط (قهوه ای)

 

شاید رنگکاری در حیاط آهنی، کار سختی بنظر بیاید، اما اینطور نیست. دیدید که مراحل کار ساد است؛ ابتدا باید رنگ مناسب درب حیاط را انتخاب کنید. این کار را با توجه به ترکیب رنگ نما و سلیقه خودتان انجام دهید تا ترکیب رنگ شیک برای درب ورودی را پیدا کنید.

پس از خرید رنگ برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، باید مراحلی که در بالا گفته شد، از سمباده زدن تا بتونه کاری و زدن لایه رنگ آستری،  را با دقت و حوصله انجام دهید. انجام مراحل زیرسازی باعث می شود تا در انتها رنگ در حیاط جلوه ی زیباتری داشته باشد.

برای انتخاب درست رنگ درب حیاط از بین انواع رنگ در حیاط خانه و همچنین پرسیدن قیمت نقاشی درب حیاط می توانید با بهترین نقاش ساختمان شهرتان که در «خدمت از ما» فعال است، مشورت کنید.

4.5 امتیاز از 1000 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین