دکوراسیون منزل

نقاشی در و پنجره

نقاشی در و پنجره

نقاشی در و پنجره

یکی از مراحل ساختمان سازی، نقاشی ساختمان است. نقاشی در و پنجره یکی از مهم ترین مراحل نقاشی ساختمان است. در هر ساختمانی به متراژ، موقعیت ساختمان و... در و پنجره های متعددی وجود دارد و مسلما زمانی که قرار است ساختمان را رنگ آمیزی کنید، نیاز است این دو قسمت دقیق تر مورد توجه قرار گیرد. برای مثال در مورد پنجره ها باید به گونه ای رنگ آمیزی در و پنجره را انجام داد که پنجره ها و دیوارهای اطراف آن کثیف نشود.

 

 

رنگ آمیزی پنجره

 

سوالات متداول نقاشی در و پنجره

 • نمونه رنگ آمیزی پنجره فلزی
 • رنگ امیزی پنجره اهنی
 • آموزش رنگ آمیزی درب حیاط
 • رنگ درب آهنی
 • رنگ درب و پنجره فلزی
 • رنگ آمیزی درب آهنی حیاط
 • رنگ کاری درب حیاط
 • آموزش رنگ آمیزی فلز

 


آیا نقاشی همه قسمت های ساختمان یکسان است؟

توصیه ما این است که برای نقاشی ساختمان به سراغ یک نقاش بروید که در این زمینه مهارت کافی داشته باشد. شاید برای شما عجیب باشد اگر بگوییم نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان به ظرافت زیادی نیاز دارد. کوچکترین بی دقتی منجر می شود که بر روی قسمت های رنگ آمیزی شده موج، برجستگی و... افتاده و در نتیجه نمای زیبای خود را از دست بدهد.

در این میان، نقاشی در و پنجره سخت تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله راهنمای کامل نقاشی در و پنجره را برای شما ارائه خواهیم کرد.

 


نکات مهم در نقاشی در و پنجره

یک نقاش ماهر و خبره باید بداند که نقاشی ساختمان برای هر قسمت، خاص بوده و نیاز به توجه دارد. برای مثال مسلما شرایط نقاشی سقف ساختمان با نقاشی دیوارها یکسان نیست.

از طرفی نقاشی قسمت های مختلف ساختمان علاوه بر نیاز به مهارت، به تجهیزات و ادوات خاص خود نیازمند است. شما نمی توانید از قلموی پهن که برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده می کنید، نقاشی در و پنجره را انجام دهید.

 

رنگ درب اهنی

 

چندین نکته در زمینه رنگ آمیزی در و پنجره وجود دارد که لازم است به آن توجه شود.

 

زمینه را برای نقاشی در و پنجره فراهم کنید

به طور کلی نقاشی ساختمان در نزدیکی در و پنجره باید با ظرافت بیشتری انجام شود. کوچکترین رنگی که بر روی شیشه ها و یا در بریزد، پاک کردن آن سخت است. لذا یک نقاش ماهر برای نقاشی در این قسمت مراحل زیر را باید رعایت کند:

 •  ابتدا کلیه قسمت های در و پنجره را با روزنامه بپوشانید تا رنگ بر روی آن نریزد.
 •  بهترین کار این است که ابتدا دیوارهای اطراف را رنگ کرده و سپس به سراغ نقاشی در و پنجره بروید.
 •  زمانی که قرار است قاب پنجره ها و در را رنگ آمیزی کنید، حتما روی شیشه ها و دستگیره را با روزنامه پوشش دهید.

توجه داشته باشید هر چه نقاشی ساختمان تمیزتر و دقیق تر انجام شود، نهایتا هم نمای ساختمان زیبا می شود و هم این که دردسر تمیز کردن ساختمان بعد از اتمام رنگ آمیزی کمتر خواهد شد.

 


ترکیب رنگ مناسب را در نقاشی در و پنجره به کار ببرید

یکی از مهمترین نکات در نقاشی در و پنجره این است که قرار است چه رنگی را برای در و پنجره به کار ببرید. معمولا افراد تمایل دارند که رنگ پنجره ها همانند دیوارهای خانه بوده و برای رنگ آمیزی درهای ساختمان، رنگی متضاد با رنگ ساختمان و البته یکنواخت با آن استفاده کنند. اما برخی از مردم نیز تمایل به تفاوت رنگ پنجره ها و دیوارها دارند.

به طور کلی قبل از این که به سراغ نقاشی در و پنجره بروید، ابتدا ترکیب های رنگی مختلف را بررسی کنید. معمولا نقاشان حرفه ای ساختمان، کاتالوگی دارند که در این زمینه می تواند به مشتری کمک کند. در نتیجه بسیار توصیه می شود که به هیچ عنوان برای رنگ آمیزی در و پنجره به سراغ رنگ های زننده و کاملا متضاد با دیوارها نروید چرا که از نظر روانشناسی رنگ ها، تاثیر منفی بر افراد دارد.

 


برای نقاشی در و پنجره از ادوات مناسب استفاده کنید

همان گونه که در ابتدای مقاله بیان کردیم، برای رنگ آمیزی در و پنجره باید ظرافت زیادی به خرج داد در نتیجه وسایل و تجهیزاتی که برای این منظور به کار می رود، باید ظریف تر باشد. برای مثال اولا شما نمی توانید نقاشی در و پنجره را با قلموی بزرگ و پهن و یا با غلتک انجام دهید. بهترین کار این است که قلموهای باریک را برای این منظور به کار ببرید.

از طرفی در نقاشی باید دقت زیادی کرد چرا که در رنگ آمیزی در و پنجره تنها کمی بی دقتی، منجر به خطا رفتن دست و خراب شدن کل کار می شود.

 

رنگ درب و پنجره

 

 

بهترین رنگ را برای نقاشی در و پنجره انتخاب کنید

بهترین رنگ برای نقاشی درها رنگی است که در عین زیبایی و هارمونی با سایر قسمت های ساختمان، زود کثیف نشود. این موضوع در مورد درهای توالت و حمام، مهمتر است. دست های خیس که بر روی در گذاشته شود و یا پاشیدن آن، تماس دست کثیف با در توالت و... باعث می شود که خیلی زود لکه هایی بر روی در دیده شود.

اگر رنگ در روشن باشد، روزانه باید مشغول تمیز کردن آن باشید. در مورد نقاشی پنجره نیز همین گونه است. با توجه به این که دوده هوا از پنجره ها وارد ساختمان می شود، اگر رنگ پنجره ها هم روشن باشد، خیلی زود تیره می شود و این که تمیز کردن آن مشکل خواهد بود.

 


جنس رنگ برای نقاشی در و پنجره مهم است

درهای ساختمان به خصوص در حمام و توالت، بسیار در معرض رطوبت قرار دارند در نتیجه باید از رنگ هایی برای نقاشی آن ها استفاده نمود که هم ضد آب بوده و هم در اثر رطوبت پوسیده نشوند. ضد آب بودن رنگ، از جهت عایق بودن اهمیت دارد که اجازه ندهد چوب پوسیده شده و محیطی برای رشد میکروب ها فراهم گردد. در مورد نقاشی پنجره ها نیز همین گونه است.

بارندگی ها در طول زمستان، به پنجره های ساختمان برخورد می کند و می تواند زمینه ساز از بین رفتن رنگ ها و در نتیجه پوسیدگی چهارچوب پنجره گردد. به طور کلی توصیه می کنیم که در نقاشی در و پنجره به سراغ رنگ هایی بروید که هم قابلیت شست و شو داشته و هم در عین حال، در برابر پوسیدگی مقاوم باشد. اگر نقاش ساختمان ماهر و صادق باشد، به شما در این زمینه کمک می کند.

 


نکته: قبل از رنگ کردن در و پنجره کامل آن را گردگیری کنید تا سطح مورد نظر ناصاف و بد جلوه نکند.

 

سخن آخر

در این مقاله توضیحات و نکات کاربردی درباره نقاشی در و پنجره داده شد و توجه بسیاری به رنگ آمیزی ساختمان و بخصوص در و پنجره شد. فقط باید دقت کرد که نقاشی این قسمت خانه با سایر قسمت ها فرق دارد و باید با ظرافت انجام شود.

 

نرخ نقاشی درب و پنجره

 

5 امتیاز از 5 رای

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با دکوراسیون منزل

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading