نقاشی درب و پنجره

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
نقاشی درب و پنجره

یکی از مراحل ساختمان سازی، نقاشی در و پنجره ساختمان است. نقاشی در و پنجره یکی از مهم ترین مراحل نقاشی ساختمان است. در هر ساختمانی به متراژ، موقعیت ساختمان و ... در و پنجره‌های متعددی وجود دارد. به طور حتم زمانی که قرار است ساختمان را رنگ آمیزی کنید، نیاز است این دو قسمت دقیق‌تر مورد توجه قرار گیرد. برای مثال در مورد پنجره‌ها باید به گونه‌ای رنگ آمیزی در و پنجره را انجام داد که پنجره‌ها و دیوارهای اطراف آن کثیف نشود.

سوالات متداول نقاشی در و پنجره

ممکن است برای رنگ کردن درب و پنجره خانه با سوالات زیادی روبرو شده باشید. در زیر لیستی از این سوال‌ها را آورده‌ایم. نگران نباشید با خواندن این مطلب پاسخ آن‌ها را خواهید یافت.

 • نمونه رنگ آمیزی پنجره فلزی
 • رنگ امیزی پنجره اهنی
 • آموزش رنگ آمیزی درب حیاط
 • رنگ درب آهنی
 • رنگ درب و پنجره فلزی
 • رنگ آمیزی درب آهنی حیاط
 • تغییر رنگ درب حیاط
 • آموزش رنگ آمیزی فلز
 • مدل رنگ آمیزی درب و پنجره
 • رنگ مناسب پنجره و درب فلزی

 

مدل رنگ آمیزی درب و پنجره خانه

 


آیا نقاشی در و پنجره با سایر قسمت‌های ساختمان یکسان است؟

توصیه ما برای آموزش نگ آمیزی در و پنجره این است که برای نقاشی ساختمان به سراغ یک نقاش بروید که در این زمینه مهارت کافی داشته باشد. شاید برای شما عجیب باشد اگر بگوییم نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان به ظرافت زیادی نیاز دارد. کوچکترین بی دقتی منجر می‌شود که بر روی قسمت‌های رنگ آمیزی شده موج، برجستگی و ... افتاده و در نتیجه نمای زیبای خود را از دست بدهد. در این میان، نقاشی در و پنجره سخت‌تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله راهنمای کامل نقاشی در و پنجره را برای شما ارائه خواهیم کرد.


 

آموزش رنگ آمیزی در و چهارچوب در اتاق

 

نکات مهم در نقاشی در و پنجره

یک نقاش ماهر و خبره باید بداند که نقاشی ساختمان برای هر قسمت، خاص بوده و نیاز به توجه دارد. برای مثال مسلما شرایط نقاشی سقف و ترمیم ترک سقف گچی با نقاشی دیوارها یکسان نیست. از طرفی نقاشی قسمت‌های مختلف ساختمان علاوه بر نیاز به مهارت، به تجهیزات و ادوات خاص خود نیازمند است. شما نمی‌توانید از قلموی پهن که برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده می‌کنید، نقاشی در و پنجره را انجام دهید.

 

رنگ درب اهنی

 

زمینه را برای نقاشی در و پنجره فراهم کنید

به طور کلی نقاشی ساختمان در نزدیکی در و پنجره باید با ظرافت بیشتری انجام شود. کوچکترین رنگی که بر روی شیشه‌ها و یا در بریزد، پاک کردن آن سخت است. لذا یک نقاش ماهر برای نقاشی در این قسمت مراحل زیر را باید رعایت کند:

 •  ابتدا کلیه قسمت‌های در و پنجره را با روزنامه بپوشانید تا رنگ بر روی آن نریزد.
 •  بهترین کار این است که ابتدا دیوارهای اطراف را رنگ کرده و سپس به سراغ نقاشی در و پنجره بروید.
 •  زمانی که قرار است قاب پنجره‌ها و در را رنگ آمیزی کنید، حتما روی شیشه‌ها و دستگیره را با روزنامه پوشش دهید.

توجه داشته باشید هر چه نقاشی ساختمان تمیزتر و دقیق تر انجام شود، نهایتا هم نمای ساختمان زیبا می‌شود و هم این که دردسر تمیز کردن ساختمان بعد از اتمام رنگ آمیزی کمتر خواهد شد.

 

آماده کردن پنجره برای نقاشی با اسپری رنگ

 

ترکیب رنگ مناسب را در نقاشی در و پنجره به کار ببرید

یکی از مهمترین نکات در نقاشی در و پنجره این است که قرار است چه رنگی را برای در و پنجره به کار ببرید. معمولا افراد تمایل دارند که رنگ پنجره‌ها همانند دیوارهای خانه بوده و برای رنگ آمیزی درهای ساختمان، رنگی متضاد با رنگ ساختمان و البته یکنواخت با آن استفاده کنند. اما برخی از مردم نیز تمایل به تفاوت رنگ پنجره‌ها و دیوارها دارند. یک ترکیب پرطرفدار رنگ پنجره سفید طلایی است.

به طور کلی قبل از این که به سراغ نقاشی در و پنجره بروید، ابتدا ترکیب‌های رنگی مختلف را بررسی کنید. معمولا نقاشان حرفه ای ساختمان، کاتالوگی دارند که در این زمینه می‌تواند به مشتری کمک کند. در نتیجه بسیار توصیه می‌شود که به هیچ عنوان برای رنگ آمیزی در و پنجره به سراغ رنگ‌های زننده و کاملا متضاد با دیوارها نروید چرا که از نظر روانشناسی رنگ‌ها، تاثیر منفی بر افراد دارد.


 

رنگ چهارچوب فلزی

 

برای نقاشی در و پنجره از ادوات مناسب استفاده کنید

همان گونه که در ابتدای مقاله بیان کردیم، برای رنگ آمیزی در و پنجره باید ظرافت زیادی به خرج داد در نتیجه وسایل و تجهیزاتی که برای این منظور به کار می‌رود، باید ظریف‌تر باشد. برای مثال اولا شما نمی‌توانید نقاشی در و پنجره را با قلم موی بزرگ و پهن و یا با غلطک انجام دهید.

بهترین کار این است که قلم موهای باریک را برای این منظور به کار ببرید. از طرفی در نقاشی باید دقت زیادی کرد چرا که در رنگ آمیزی در و پنجره تنها کمی بی دقتی، منجر به خطا رفتن دست و خراب شدن کل کار می‌شود.

 

نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی

قلموی مناسب برای رنگ کردن پنجره

 

برای رنگ آمیزی و نقاشی درب و پنجره  آموزش رنگ آمیزی با اسپری، غلطک و قلمو بسیار مهم و کاربردی است. اینکه بدانید از ابزار نقاشی ساختمان چگونه استفاده کنید اصل مهمی در دریافت نتیجه مطلوب از این روش بازسازی و تغییر دکوراسیون است. 

 

انتخاب بهترین رنگ درب و پنجره 

بهترین رنگ برای نقاشی درها رنگی است که در عین زیبایی و هارمونی با سایر قسمت‌های ساختمان، زود کثیف نشود. این موضوع در مورد درهای توالت و حمام، مهمتر است. دست‌های خیس که بر روی در گذاشته شود و یا پاشیدن آن، تماس دست کثیف با در توالت و ... باعث می‌شود که خیلی زود لکه‌هایی بر روی در دیده شود.

اگر رنگ در روشن باشد، روزانه باید مشغول تمیز کردن آن باشید. در مورد نقاشی پنجره نیز همین گونه است. با توجه به این که دوده هوا از پنجره‌ها وارد ساختمان می‌شود، اگر رنگ پنجره‌ها هم روشن باشد، خیلی زود تیره می‌شود و این که تمیز کردن آن مشکل خواهد بود. در انتخاب رنگ برای نقاشی در و پنجره دقت کنید.


 

انتخاب رنگ مناسب درب و پنجره

 

جنس رنگ برای نقاشی در و پنجره مهم است

درهای ساختمان به خصوص در حمام و توالت، بسیار در معرض رطوبت قرار دارند در نتیجه باید از رنگ‌هایی برای نقاشی آن‌ها استفاده نمود که هم ضد آب بوده و هم در اثر رطوبت پوسیده نشوند. ضد آب بودن رنگ، از جهت عایق بودن اهمیت دارد که اجازه ندهد چوب پوسیده شده و محیطی برای رشد میکروب‌ها فراهم گردد. در مورد نقاشی پنجره‌ها نیز همین گونه است.

بارندگی‌ها در طول زمستان، به پنجره‌های ساختمان برخورد می‌کند و می‌تواند زمینه ساز از بین رفتن رنگ‌ها و در نتیجه پوسیدگی چهارچوب پنجره گردد. به طور کلی توصیه می‌کنیم که در نقاشی در و پنجره به سراغ رنگ‌هایی بروید که هم قابلیت شست و شو داشته و هم در عین حال، در برابر پوسیدگی مقاوم باشد. اگر نقاش ساختمان ماهر و صادق باشد، به شما در این زمینه کمک می‌کند. قبل از رنگ کردن در و پنجره کامل آن را گردگیری کنید تا سطح مورد نظر ناصاف و بد جلوه نکند.

بنابراین رنگ مناسب درب و پنجره، رنگی است که در کنار هماهنگی با اجزای پیرامونش از جنس متناسب با کاربری محیط برخوردار باشد. به عنوان مثال رنگ مناسب درب و پنجره فلزی یا آهنی، رنگ روغن براق است که هم قابل شستشوست و هم عیب ها بهتر از رنگ مات می پوشاند.


 

آموزش رنگ آمیزی درب و پنجره

 

نحوه رنگ آمیزی چهارچوب درب

برای رنگ کردن چهارچوب درب بایستی قبل از نصب، ضد زنگ زده شود. پس از نصب چهارچوب فلزی در اتاق خانه لازم است تا سمباده کاری و بتونه کاری انجام شود تا قبل از مرحله نهایی رنگ آمیزی یک سطح کاملاً صاف داشته باشد.

برای انتخاب رنگ چهارچوب دو حالت متفاوت را می توانید انتخاب کنید. اول اینکه رنگ درب و چهارچوب یکسان باشند که در این حالت در اتاق و چهارچوب یک مجموعه تشکیل می دهند که با داشتن رنگ متضاد با سایر عناصر دکوراسیون خانه، در مرکز توجه قرار می گیرند.

حالت دیگر این است که رنگ درب با چهارچوب متضاد باشد، مانند سفید یا کرمی در کنار آبی تیره. این بار خود درب اتاق یک هویت مستقل خواهد داشت و توجه بیننده را به خود جلب خواهد کرد.

سخن آخر نقاشی درب و پنجره

در این مقاله توضیحات و نکات کاربردی درباره نقاشی در و پنجره داده شد و توجه بسیاری به رنگ آمیزی ساختمان و بخصوص در و پنجره شد. فقط باید دقت کرد که نقاشی این قسمت خانه با سایر قسمت‌ها فرق دارد و باید با ظرافت انجام شود.

در صورت که تمایل به کسب آگاهی بیشتری دز زمینه رنگ آمیزی ساختمان دارید، می‌توانید "اصول نقاشی اتاق خواب کودک" و "آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار" را مطالعه کنید و همچنین، با دیگران این مقالات را به  اشتراک بگذارید. 

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading