آموزش "نقاشی در و پنجره"

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
آموزش

یکی از مراحل ساختمان سازی، نقاشی در و پنجره ساختمان است. نقاشی در و پنجره یکی از مهم ترین مراحل نقاشی ساختمان است. در هر ساختمانی به متراژ، موقعیت ساختمان و ... در و پنجره‌های متعددی وجود دارد. به طور حتم زمانی که قرار است ساختمان را رنگ آمیزی کنید، نیاز است این دو قسمت دقیق‌تر مورد توجه قرار گیرد. برای مثال در مورد پنجره‌ها باید به گونه‌ای رنگ آمیزی در و پنجره را انجام داد که پنجره‌ها و دیوارهای اطراف آن کثیف نشود.

سوالات متداول نقاشی در و پنجره

 • نمونه رنگ آمیزی پنجره فلزی
 • رنگ امیزی پنجره اهنی
 • آموزش رنگ آمیزی درب حیاط
 • رنگ درب آهنی
 • رنگ درب و پنجره فلزی
 • رنگ آمیزی درب آهنی حیاط
 • رنگ کاری درب حیاط
 • آموزش رنگ آمیزی فلز

 


آیا نقاشی همه قسمت‌های ساختمان یکسان است؟

توصیه ما برای آموزش نگ آمیزی در و پنجره این است که برای نقاشی ساختمان به سراغ یک نقاش بروید که در این زمینه مهارت کافی داشته باشد. شاید برای شما عجیب باشد اگر بگوییم نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان به ظرافت زیادی نیاز دارد. کوچکترین بی دقتی منجر می‌شود که بر روی قسمت‌های رنگ آمیزی شده موج، برجستگی و ... افتاده و در نتیجه نمای زیبای خود را از دست بدهد. در این میان، نقاشی در و پنجره سخت‌تر است و به دقت بیشتری نیاز دارد. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله راهنمای کامل نقاشی در و پنجره را برای شما ارائه خواهیم کرد.


 

نکات مهم در "نقاشی در و پنجره"

یک نقاش ماهر و خبره باید بداند که نقاشی ساختمان برای هر قسمت، خاص بوده و نیاز به توجه دارد. برای مثال مسلما شرایط نقاشی سقف ساختمان با نقاشی دیوارها یکسان نیست. از طرفی نقاشی قسمت‌های مختلف ساختمان علاوه بر نیاز به مهارت، به تجهیزات و ادوات خاص خود نیازمند است. شما نمی‌توانید از قلموی پهن که برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده می‌کنید، نقاشی در و پنجره را انجام دهید.

 

رنگ درب اهنی

 

زمینه را برای نقاشی در و پنجره فراهم کنید

به طور کلی نقاشی ساختمان در نزدیکی در و پنجره باید با ظرافت بیشتری انجام شود. کوچکترین رنگی که بر روی شیشه‌ها و یا در بریزد، پاک کردن آن سخت است. لذا یک نقاش ماهر برای نقاشی در این قسمت مراحل زیر را باید رعایت کند:

 •  ابتدا کلیه قسمت‌های در و پنجره را با روزنامه بپوشانید تا رنگ بر روی آن نریزد.
 •  بهترین کار این است که ابتدا دیوارهای اطراف را رنگ کرده و سپس به سراغ نقاشی در و پنجره بروید.
 •  زمانی که قرار است قاب پنجره‌ها و در را رنگ آمیزی کنید، حتما روی شیشه‌ها و دستگیره را با روزنامه پوشش دهید.

توجه داشته باشید هر چه نقاشی ساختمان تمیزتر و دقیق تر انجام شود، نهایتا هم نمای ساختمان زیبا می‌شود و هم این که دردسر تمیز کردن ساختمان بعد از اتمام رنگ آمیزی کمتر خواهد شد.

 

نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی و نمونه رنگ آمیزی پمجره فلزی

 

ترکیب رنگ مناسب را در نقاشی در و پنجره به کار ببرید

یکی از مهمترین نکات در نقاشی در و پنجره این است که قرار است چه رنگی را برای در و پنجره به کار ببرید. معمولا افراد تمایل دارند که رنگ پنجره‌ها همانند دیوارهای خانه بوده و برای رنگ آمیزی درهای ساختمان، رنگی متضاد با رنگ ساختمان و البته یکنواخت با آن استفاده کنند. اما برخی از مردم نیز تمایل به تفاوت رنگ پنجره‌ها و دیوارها دارند.

به طور کلی قبل از این که به سراغ نقاشی در و پنجره بروید، ابتدا ترکیب‌های رنگی مختلف را بررسی کنید. معمولا نقاشان حرفه ای ساختمان، کاتالوگی دارند که در این زمینه می‌تواند به مشتری کمک کند. در نتیجه بسیار توصیه می‌شود که به هیچ عنوان برای رنگ آمیزی در و پنجره به سراغ رنگ‌های زننده و کاملا متضاد با دیوارها نروید چرا که از نظر روانشناسی رنگ‌ها، تاثیر منفی بر افراد دارد.


 

برای نقاشی در و پنجره از ادوات مناسب استفاده کنید

همان گونه که در ابتدای مقاله بیان کردیم، برای رنگ آمیزی در و پنجره باید ظرافت زیادی به خرج داد در نتیجه وسایل و تجهیزاتی که برای این منظور به کار می‌رود، باید ظریف‌تر باشد. برای مثال اولا شما نمی‌توانید نقاشی در و پنجره را با قلم موی بزرگ و پهن و یا با غلتک انجام دهید. بهترین کار این است که قلم موهای باریک را برای این منظور به کار ببرید. از طرفی در نقاشی باید دقت زیادی کرد چرا که در رنگ آمیزی در و پنجره تنها کمی بی دقتی، منجر به خطا رفتن دست و خراب شدن کل کار می‌شود.

 

نمونه رنگ آمیزی درب و پنجره فلزی

رنگ درب و پنجره

 

بهترین رنگ را برای نقاشی در و پنجره انتخاب کنید

بهترین رنگ برای نقاشی درها رنگی است که در عین زیبایی و هارمونی با سایر قسمت‌های ساختمان، زود کثیف نشود. این موضوع در مورد درهای توالت و حمام، مهمتر است. دست‌های خیس که بر روی در گذاشته شود و یا پاشیدن آن، تماس دست کثیف با در توالت و ... باعث می‌شود که خیلی زود لکه‌هایی بر روی در دیده شود.

اگر رنگ در روشن باشد، روزانه باید مشغول تمیز کردن آن باشید. در مورد نقاشی پنجره نیز همین گونه است. با توجه به این که دوده هوا از پنجره‌ها وارد ساختمان می‌شود، اگر رنگ پنجره‌ها هم روشن باشد، خیلی زود تیره می‌شود و این که تمیز کردن آن مشکل خواهد بود. در انتخاب رنگ برای نقاشی در و پنجره دقت کنید.


 

جنس رنگ برای نقاشی در و پنجره مهم است

درهای ساختمان به خصوص در حمام و توالت، بسیار در معرض رطوبت قرار دارند در نتیجه باید از رنگ‌هایی برای نقاشی آن‌ها استفاده نمود که هم ضد آب بوده و هم در اثر رطوبت پوسیده نشوند. ضد آب بودن رنگ، از جهت عایق بودن اهمیت دارد که اجازه ندهد چوب پوسیده شده و محیطی برای رشد میکروب‌ها فراهم گردد. در مورد نقاشی پنجره‌ها نیز همین گونه است.

بارندگی‌ها در طول زمستان، به پنجره‌های ساختمان برخورد می‌کند و می‌تواند زمینه ساز از بین رفتن رنگ‌ها و در نتیجه پوسیدگی چهارچوب پنجره گردد. به طور کلی توصیه می‌کنیم که در نقاشی در و پنجره به سراغ رنگ‌هایی بروید که هم قابلیت شست و شو داشته و هم در عین حال، در برابر پوسیدگی مقاوم باشد. اگر نقاش ساختمان ماهر و صادق باشد، به شما در این زمینه کمک می‌کند. قبل از رنگ کردن در و پنجره کامل آن را گردگیری کنید تا سطح مورد نظر ناصاف و بد جلوه نکند.


 

سخن آخر نقاشی در و پنجره

در این مقاله توضیحات و نکات کاربردی درباره نقاشی در و پنجره داده شد و توجه بسیاری به رنگ آمیزی ساختمان و بخصوص در و پنجره شد. فقط باید دقت کرد که نقاشی این قسمت خانه با سایر قسمت‌ها فرق دارد و باید با ظرافت انجام شود.

در صورت که تمایل به کسب آگاهی بیشتری دز زمینه رنگ آمیزی ساختمان دارید، می‌توانید "اصول نقاشی اتاق خواب کودک" و "آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار" را مطالعه کنید و همچنین، با دیگران این مقالات را به  اشتراک بگذارید. 

به این مطلب امتیاز دهید

4.15 امتیاز از 140 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading