ویژگی های رنگ آمیزی با اسپری چیست ؟

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ویژگی های رنگ آمیزی با اسپری چیست ؟

معرفی رنگ آمیزی با اسپری رنگ

در  زمان حاضر شما می توانید از روش های مختلف من جمله رنگ آمیزی با اسپری رنگ برای نقاشی ساختمان و محوطه ها استفاده کنید هر کدام از روش های نقاشی مزایا و معایب خاص خود را دارند و مهم این است که شما یک روش ایده آل را انتخاب نمایید. اما نوع روش انتخابی، به فاکتورهایی همانند محل رنگ آمیزی، زمان مورد نیاز برای نقاشی ساختمان، نوع رنگ انتخابی، سطح دیوارها و... بستگی دارد.

یکی از این روش‌ها، رنگ آمیزی با اسپری رنگ است. در ادامه این نوشته ما برای شما عزیزان به ویژگی‌های رنگ آمیزی با اسپری رنگ خواهیم پرداخت. ما را در ادامه همراهی کنید.

 


رنگ آمیزی با اسپری رنگ

رنگ آمیزی با اسپری رنگ یکی از روش های رایج در نقاشی ساختمان است که به راحتی نیز قابل اجرا خواهد بود به حدی که حتی خود شما همی می توانید این کار را انجام دهید. در این روش، شما باید رنگ را داخل یک پیستوله ریخته و سپس با افشانه، رنگ را به دیوارها بپاشید.

با کمک نقاشی با اسپری رنگ این امکان وجود دارد که شدت پاشش رنگ و در نتیجه ضخامت لایه رنگ شده را تعیین کنید و  بهترین رنگ برای دیوار خانه مشاهده کنید. اما به این مسئله توجه داشته باشید قبل از این که یک روش نقاشی ساختمان را گزینش کنید باید ابتدا از مزایای و معایب آن مطلع بوده و سپس برای رنگ آمیزی اقدام کنید.

 

آموزش رنگ امیزی با اسپری

 

مزایای رنگ آمیزی با اسپری رنگ

از آنجایی که این روش در نقاشی ساختمان امروزه بسیار رایج بوده و مورد استقبال مردم قرار گرفته است، لازم است بیشتر در مورد مزایای آن اطلاعات داشته باشید.

 • یکی از مهمترین معیارها برای نقاشی ساختمان این است که سریعا و با کیفیت بالا، رنگ آمیزی تمام شود. لازم به ذکر است که رنگ آمیزی با اسپری رنگ این امکان را برای شما فراهم می کند که یک دیوار را در عرض چند دقیقه و به خوبی رنگ آمیزی کنید.
  به همین دلیل است که از این روش برای امکان عمومی، اداره جات و... استفاده می شود چرا که در این قبیل موارد باید عمل نقاشی سریعا تمام شود تا برای عموم مشکل ساز نشود.

 

 • شما با کمک رنگ آمیزی با اسپری رنگ می توانید از نقاشی ساختمان به صورت یکدست و بدون موج، خط و.. بهره مند شوید. با توجه به این که برای نقاشی با اسپری رنگ نیازی به تنظیم زاویه دست، جهت نقاشی و.. نیست لذا خود شما نیز به راحتی می توانید با خرید تجهیزات مورد نظر، عمل نقاشی ساختمان را انجام دهید.
  جالب است بدانید که متراژ رنگ کاری با این روش بیشتر خواهد شد.

 

 • یکی از نکته های مهم در نقاشی ساختمان این است که رنگ ها زودتر خشک شوند. این مسئله زمانی بیشتر اهمیت خود را نشان می دهد که نقاشی، در ساختمان مسکونی انجام گرفته و کلیه وسایل شما در خانه قرار دارند. شما منتظر هستید که هر چه سریع تر رنگ دیوارها خشک شده و بتوانید وسایل را به سر جای خود بازگردانید. این موارد رنگ آمیزی با اسپری رنگ بهترین راه حل خواهد بود.
  رنگ هایی که مخصوص اسپری پاشی هستند، زودتر خشک شده و در نتیجه نقاشی ساختمان زودتر تمام می شود.

 

 • توصیه ما این است که برای نقاشی قسمت های بیرونی ساختمان به سراغ رنگ آمیزی با اسپری رنگ بروید زیرا همان گونه که گفتیم همزوتدر خشک می شود، هم سرعت عمل بالا بوده و از طرفی شما می توانید با چندین بار پاشیدن رنگ، یک لایه ضخیم از رنگ را ایجاد نموده و لذا ماندگاری رنگ در چنین فضایی بیشتر خواهد بود.
  از طرف دیگر لازم است بدانید که اگر شما نقاشی با اسپری رنگ را برای محیط های بیرونی انتخاب کنید، برای تمیز کردن آن ها مشکلی نخواهید داشت. رنگ اسپری خیلی راحت تر تمیز می شود علاوه بر این که دیرتر هم کثیف می شود.

 

 • یکی از مشکلاتی که در نقاشی ساختمان وجود دارد، رنگ کردن سقف ساختمان است. این قسمت واقعا سخت بوده و اگر بخواهید با قلمو این کار را انجام دهید، باید دقت داشته باشید موج بر روی سقف ایجاد نشود.
  لذا در این مورد بهترین کار این است که از رنگ آمیزی با اسپری رنگ کمک بگیرید. هر چه قدر که فاصله شما با سقف یا هر نقطه دور از دسترس بیشتر باشد، با افزایش شدت پاشش، رنگ آمیزی بهتری خواهید داشت.

 

رنگ آمیزی با اسپری

 

معایب رنگ آمیزی با اسپری رنگ:

اما همان گونه که قبلا ذکر کردیم هر روش در نقاشی ساختمان، مزایا و معایبی دارد که در این قسمت به بررسی معایب رنگ آمیزی با اسپری رنگ خواهیم پرداخت:

 

 • یکی از مشکلات که در نقاشی با اسپری رنگ وجود دارد این است که شما در انتخاب نوع رنگ ها، محدودیت دارید. رنگ های اسپری زیاد نبوده و تنوع کمی دارند.

 

 • اما مهمترین و بدترین عیب رنگ آمیزی با اسپری رنگ این است که مشکلات تنفسی ایجاد می کند. این رنگ ها در هوا پخش خواهند شد در نتیجه از طریق تنفس وارد بدنتان می شوند. علاوه بر این اثر مسمومیت نقاشی با اسپری رنگ را نباید فراموش کرد. هر چقدر هم که شما از ماسک استفاده کنید باز هم ذرات معلق در هوا، می تواند به بدن شما نفوذ کرده و تاثیر خود را داشته باشند.

 

 • برای رنگ آمیزی با اسپری رنگ باید از وسایل مخصوص خود استفاده کنید که قطعا بعد از اتمام کار، به درد شما نخواهند خورد مگر این که حرفه شما، نقاشی ساختمان باشد.

 

 • تنظیم فاصله خود با دیوار و شدت پاشش، نقش مهمی در کیفیت رنگ آمیزی با اسپری رنگ دارد و چون این تنظیم کردن، سخت است لذا هر کسی نمی تواند نقاشی با اسپری رنگ را انجام دهد.

 


چند نکته مهم در رنگ آمیزی با اسپری رنگ:

 • در هر بار شروع رنگ آمیزی، حتی مخزن را به خوبی تکان دهید تا مواد رسوب نکند.
 • از رنگ های با کیفیت و ماندگاری در نقاشی با اسپری رنگ استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان قوطی های رنگ اسپری را در محیط رها نکنید زیرا این رنگ ها سمی هستند.
 • بعد از هر بار رنگ آمیزی با اسپری رنگ حتما مایعات زیادی بنوشید.

 

ویزگی های رنگ آمیزی با اسپری

 

 

کلام پایانی

در این مقاله تمام سعیمان را کردیم تا بتوانیم شما را در رنگ آمیزی با اسپری رنگ چه ویژگی‌هایی دارد کمی یاری دهیم و نکات کوچک ولی پر اهمیت را برای شما بازگو کنیم.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading