انواع رنگ آمیزی ساختمان

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
انواع رنگ آمیزی ساختمان

آشنایی با انواع رنگ آمیزی ساختمان در اجرای دکوراسیون موردنظرتان نقش مهمی دارد. هرکدام از انواع رنگ آمیزی ساختمان مناسب فضایی خاص بوده و حال و هوای منحصر به فردی را به شما منتقل می­‌کند. به همین دلیل، بهتر است پیش از خرید رنگ ساختمان، با انواع رنگ ساختمانی و صنعتی و انواع رنگ آمیزی ساختمان آشنا شویم. اگر شما نیز در بازار به دنبال زیباترین رنگ ساختمان هستید و نمی­‌دانید کدامیک برای انواع رنگ آمیزی ساختمان مناسب هستند، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

 

انواع رنگ آمیزی ساختمان

انواع رنگ آمیزی ساختمان تاثیر زیادی بر زیبایی خانه و روحیه ساکنان دارد. اخیرا روش‌های نوین انواع رنگ آمیزی ساختمان در ایران رواج پیدا کرده است؛ از جمله استفاده از کاغذ دیواری، بلکا، مولتی‌کالر، کناف، چند رنگ کردن دیوارها، استفاده از متدهای فانتزی، رنگ‌آمیزی سقف و غیره. در ادامه با انواع رنگ آمیزی ساختمان آشنا می‌شویم:

 

1. ایجاد بافت با مولتی‌کالر

یکی دیگر از انواع رنگ آمیزی ساختمان که از طرح‌های جدید رنگ ­آمیزی ساختمانی محسوس می­‌شود، نقاشی با مولتی‌کالر است. این روش با انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر به راحتی و سریع با اسپری قابل اجراست. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر پس از اجرا به صورت رنگ زمینه با رگه‌هایی از رنگ‌های مختلف دیده می‌شود.

 

انواع رنگ آمیزی ساختمان

 

2. رنگ ‌آمیزی ساختمان متالیک

در میان انواع رنگ آمیزی ساختمان، نقاشی با رنگ‌های متالیک برای فضاهای مدرن و لوکس بسیار ایده­‌آل هستند. رنگ‌های متالیک از زیباترین رنگ ساختمان هستند و روی دیوار ظاهری فلز مانند به وجود می‌آورند. البته بهتر است در بخش محدودی از دیوارها از این رنگ­‌ها استفاده شود تا جلوه خود را از دست ندهند.

 

3. انواع رنگ آمیزی ساختمان با بلکا

انواع رنگ ساختمانی بلکا یکی از نقش‌­های مهم را در انواع رنگ آمیزی ساختمان دارند. انواع رنگ ساختمانی بلکا از جدیدترین و زیباترین رنگ ساختمان هستند که در ساخت آن از الیاف سلولزی استفاده شده و حالتی شبیه به کاغذ دیواری دارد.

 

انواع رنگ ساختمانی بلکا

 

4. زیباترین رنگ ساختمان با تکنیک پاششی

تکنیک پاششی و رقیق کردن رنگ با آب از طرح‌های جدید در انواع رنگ آمیزی ساختمان به‌خصوص دیوارهای سالن پذیرایی است. با استفاده از این روش، سطح رنگ شده مانند طرح سنگ مرمر می‌شود. گاهی این روش را روی بوم اجرا می‌کنند و پس از خشک شدن روی دیوار می‌چسبانند که طرحی شبیه کاغذ دیواری به دست می‌آید.

 

5. رنگ­ آمیزی سایه روشن

رنگ‌آمیزی سایه روشن در انواع رنگ آمیزی ساختمان روشی کاملا مدرن برای نقاشی و تغییر حال و هوای خانه است. در این روش رنگ‌ آمیزی طیف رنگی به وجود می‌آید؛ برای مثال از پایین به بالا از شدت رنگ کاسته می‌شود. شما می‌­توانید برای اینکار از زیباترین رنگ ساختمان استفاده کنید. همچنین، اینکه طیف رنگی بدون مرز باشد یا مرز داشته باشد، به شما بستگی دارد.

 

6. رنگ آمیزی با رنگ ساختمانی اکریلیک

رنگ‌آمیزی دیوارها با اکلیل یا رنگ ساختمانی اکریلیک یکی روش‌های ابتکاری انواع رنگ آمیزی ساختمان است که سبب زیبایی و درخشش خانه شما می‌­شود. شما با استفاده از رنگ ساختمانی اکریلیک شاهد تغییر دکوراسیونی فوق‌العاده‌ای به‌خصوص در سالن پذیرایی خواهید بود.

 

زیباترین رنگ ساختمان

 

7. نقاشی به روش بافت‌دار کردن

روش بافت‌دار کردن در انواع رنگ آمیزی ساختمان با مدل‌های مختلفی قابل اجراست؛ از جمله ترکیب پودر مل، روغن الیف، آب و رنگ روغنی ساختمان برای به دست آوردن خمیری نسبتا شل که در بافت‌دار کردن دیوار استفاده می­‌شود.

 

8. انواع رنگ آمیزی ساختمان با الگوها

انواع رنگ آمیزی ساختمان با الگوها گزینه­‌های متفاوتی را شامل می‌­شود؛ برای مثال تکنیک استنسیل. با ترکیب این تکنیک و زیباترین رنگ ساختمان می‌توانید دیوارها را از همیشه زیباتر کنید. کافیست طرح مورد نظر را به صورت شابلون آماده کنید؛ آن را روی دیوار قرار دهید، با قلم‌مو یا غلتک روی آن بکشید؛ و پس از خشک شدن شابلون را از دیوار جدا کنید. در انواع رنگ آمیزی ساختمان با الگوها می‌توانید از طرح‌های رسمی برای سالن و از طرح‌های فانتزی در اتاق خواب استفاده کنید.

تکنیک راه راه، خال خالی، استفاده از غلتک­‌های طرح دار، و چاپ به وسیله مهر نیز از دیگر انواع رنگ آمیزی ساختمان با الگوها هستند.

 

9. رنگ آمیزی دیوار با اسفنج

در این روش در انواع رنگ آمیزی ساختمان از اسفنج به جای قلم‌مو برای نقاشی با زیباترین رنگ ساختمان استفاده می‌شود. نقاش معمولا رنگ را با یک اسفنج روی دیوار زده، و بعد با اسفنجی دیگری سطح را صاف می‌کند. اگر از طیف‌های مختلف در این روش استفاده شود، کار نهایی عمقی نامحسوسی و زیبا خواهد داشت.

 

قیمت انواع رنگ ساختمان

 

10. رنگ ­آمیزی ساختمان با پارچه

مانند روش رنگ‌آمیزی با اسفنج، در این روش به جای قلم‌مو از پارچه استفاده می‌شود. با اینکار به راحتی بافت و نقش به وجود می‌آید. این روش بیشتر برای سبک‌های کلاسیک مناسب است. شما می­‌توانید از پارچه برای رنگ‌برداری استفاده کنید و بافتی زیبا به وجود آورید. برای این کار ابتدا دیوار با زیباترین رنگ ساختمان رنگ می‌شود؛ سپس توسط پارچه رنگ آن برداشته شده و طرح به وجود می‌آید.

 

11. رنگ‌برداری با نایلون

رنگ‌برداری با نایلون نیز یکی دیگر از تکنیک‌­های جالب انواع رنگ آمیزی ساختمان است. در این روش پس از رنگ‌آمیزی دیوار، یک قطعه نایلون مچاله شده را روی دیوار قرار دهید و پس از مدتی آن را از دیوار جدا کنید. در این حالت به نظر می‌رسد روی دیوار خود از شیوه کهنه‌کاری (پتینه) استفاده کرده‌اید.

 

12. تکنیک Color Wash

در این روش از انواع رنگ آمیزی ساختمان، هم‌زمان با رنگ ­آمیزی ساختمان بافت هم ایجاد می‌شود. برای اجرای این تکنیک، نقاش با برس رنگ‌های مختلف را به‌صورت نامنظم روی دیوار پخش می‌کند. ترکیب رنگ‌ها و کم و زیاد بودن این ترکیب، مطابق با سلیقه شماست.

 

رنگ ساختمانی اکریلیک

 

انواع رنگ ساختمانی و صنعتی

با انواع رنگ آمیزی ساختمان آشنا شدیم، اکنون مهمترین انواع رنگ ساختمانی و صنعتی را کوتاه معرفی می‌­کنیم:

 

1. انواع رنگ ساختمانی بلکا

انواع رنگ ساختمانی بلکا (Belka) یک پوشش طبیعی سلولزی است که برای تزئین دیوار و سقف استفاده می‌­شود. البته انواع رنگ ساختمانی بلکا با نام­‌های دیگری مانند پتینه و رومالین نیز شناخته می­‌شود.

 

2. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر

انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر از جدیدترین و زیباترین رنگ ساختمان هستند که به‌­سرعت اجرا می­‌شوند. رنگ‌های مولتی‌کالر دکوراتیو بوده و یک لایه نازک روی سطوح ایجاد می‌کند. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر برای سطوح گچ، سیمان، آهن، چوب، رنگ، سنگ، شیشه، پلاستیک و... بسیار مناسب است. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر قابل شستشو هستند، رطوبت را جذب نمی‌کنند، و دوام بالایی دارند.

 

3. رنگ ساختمانی اکریلیک

رنگ ساختمانی اکریلیک یکی دیگر از جدیدترین و زیباترین رنگ ساختمان بوده که با محیط زیست نیز سازگار است. رنگ ساختمانی اکریلیک در 3 نوع براق، مات و نیمه براق در بازار عرضه می‌شود. رنگ ساختمانی اکریلیک روی تمام سطوح اجرا می­‌شود؛ ضد رطوبت و مقاوم در برابر سایش نیز است.

5.00 امتیاز از 6 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading