طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان، برای انواع نقاشی ساختمان

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان، برای انواع نقاشی ساختمان

هر ساله طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان مورد استقبال بسیاری از افرادی که مدنظر دارند اقدام به نقاشی خانه یا شرکت خودشان کنند، قرار می‌گیرد. انتخاب از میان انواع نقاشی ساختمان و طرح مناسب برای محل مورد نظر شما، هنری است که یک نقاش یا طراح حرفه‌ای می‌تواند اقدام به انجام آن کند. البته شما می‌توانید پیش از اقدام به رنگ آمیزی ساختمان، چندین طرح مختلف را مورد پسند خودتان قرار دهید؛ و با مشورت با یک نقاش، اقدام به پیاده سازی طرح مناسب خانه‌تان کنید.

در این مقاله از مجله خدمت از ما، برای شما اقدام به معرفی طرح های جدید نقاشی ساختمان و انواع نقاشی ساختمان خواهیم کرد.

یک نقاش حرفه‌ای وظیفه‌ای بیش از رنگ آمیزی دیوارها را برعهده دارد؛ او با مهارت خود در نقاشی ساختمان، سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بی‌جان ساختمان دارد. او مانند خالقی است، که سعی در خلق اثری هنری دارد.  

انواع رنگ آمیزی ساختمان

آشنایی با طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان می‌تواند ایده‌های متفاوتی به شما بدهد تا بتوانید هر آنچه در ذهن خود دارید را ترسیم کنید. در ادامه، انواع این رنگ‌آمیزی‌ها جهت فراهم آوردن امکان انتخابی هوشمندانه آمده است.

 

1. مولتی‌کالر

یکی دیگر از انواع رنگ آمیزی ساختمان که از طرح‌های جدید رنگ ­آمیزی ساختمانی محسوس می­‌شود، نقاشی با مولتی‌کالر است. این روش با انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر به راحتی و سریع با اسپری قابل اجراست. اگر قصد این مدل رنگ آمیزی را در نطر دارید؛ توصیه می‌شود قبل از اقدام به انجام آن، ابتدا با  آموزش رنگ آمیزی با اسپری آشنا شوید. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر پس از اجرا به صورت رنگ زمینه با رگه‌هایی از رنگ‌های مختلف دیده می‌شود.

 

طرح های جدید نقاشی ساختمان

 

2. متالیک

در میان انواع رنگ آمیزی ساختمان، نقاشی با رنگ‌های متالیک برای فضاهای مدرن و لوکس بسیار ایده­‌آل هستند. رنگ‌های متالیک از زیباترین رنگ ساختمان هستند و روی دیوار ظاهری فلز مانند به وجود می‌آورند. البته بهتر است در بخش محدودی از دیوارها از این رنگ­‌ها استفاده شود تا جلوه خود را از دست ندهند.

 

3. بلکا

انواع رنگ ساختمانی بلکا یکی از نقش‌­های مهم را در انواع رنگ آمیزی ساختمان دارند. انواع رنگ ساختمانی بلکا از جدیدترین و زیباترین رنگ ساختمان هستند که در ساخت آن از الیاف سلولزی استفاده شده و حالتی شبیه به کاغذ دیواری دارد.

 

بلکا، یکی از انواع روش‌های نقاشی ساختمان

 

4. تکنیک پاششی

امروزه یکی از طرح‌های جدید در انواع رنگ آمیزی ساختمان، تکنیک پاششی و رقیق کردن رنگ با آب می‌باشد. این مدل رنگ آمیزی انتخابی جذاب برای زیبا سازی دیوارهای سالن پذیرایی به شمار می‌آید. با استفاده از این روش، سطح رنگ شده، به مانند طرح سنگ مرمر خواهد شد. گاهی این روش را روی بوم نیز ممکن است اجرا کنند؛ که در آن پس از خشک شدن بوم آن را روی دیوار می‌چسبانند . در نهایت طرحی شبیه کاغذ دیواری به دست خواهد آمد.

 

5. سایه روشن

اگر قصد دارید تنها با رنگ آمیزی ساختمان حال و هوای خانه خود را عوض کنید و در کنار آن فضایی مدرن را به وجود آورید؛ رنگ آمیزی سایه روشن، انتخابی مناسب برای شما خواهد بود. در این روش رنگ‌ آمیزی طیف رنگی به وجود خواهد آمد؛ برای مثال ممکن است طیف رنگی از پایین به بالا از شدت رنگ کاسته یا افزوده می‌شود. شما می‌­توانید برای اینکار از زیباترین رنگ‌های ساختمان به سلیقه خود استفاده کنید. همچنین، اینکه طیف رنگی بدون مرز باشد یا مرز داشته باشد، نیز به شما و طراحی دکوراسیون داخلی‌تان بستگی خواهد داشت.

 

6. رنگ ساختمانی اکریلیک

رنگ‌آمیزی دیوارها با اکلیل یا رنگ ساختمانی اکریلیک یکی روش‌های ابتکاری انواع رنگ آمیزی ساختمان است که سبب زیبایی و درخشش خانه شما می‌­شود. شما با استفاده از رنگ ساختمانی اکریلیک شاهد تغییر دکوراسیونی فوق‌العاده‌ای به‌خصوص در سالن پذیرایی خواهید بود.

 

زیباترین رنگ ساختمان

 

7. بافت‌دار کردن

روش بافت‌دار کردن در انواع رنگ آمیزی ساختمان با مدل‌های مختلفی قابل اجراست؛ از جمله ترکیب پودر مل، روغن الیف، آب و رنگ روغنی ساختمان برای به دست آوردن خمیری نسبتا شل که در بافت‌دار کردن دیوار استفاده می­‌شود. به یاد داشته باشید که در حین استفاده از رنگ روغن، لازم است اطلاع کاملی از  چگونه رنگ روغن را خشک کنیم نیز ذلشته باشیم.

 

8. انواع رنگ آمیزی ساختمان با الگوها

انواع رنگ آمیزی ساختمان با الگوها گزینه­‌های متفاوتی را شامل می‌­شود؛ برای مثال تکنیک استنسیل. با ترکیب این تکنیک و زیباترین رنگ ساختمان می‌توانید دیوارها را از همیشه زیباتر کنید. کافیست طرح مورد نظر را به صورت شابلون آماده کنید؛ آن را روی دیوار قرار دهید، با قلم‌مو یا غلتک روی آن بکشید؛ و پس از خشک شدن شابلون را از دیوار جدا کنید. در انواع رنگ آمیزی ساختمان با الگوها می‌توانید از طرح‌های رسمی برای سالن و از طرح‌های فانتزی در اتاق خواب استفاده کنید.

تکنیک راه راه، خال خالی، استفاده از غلتک­‌های طرح دار، و چاپ به وسیله مهر نیز از دیگر انواع نقاشی با شابلون هستند.

 

9. رنگ آمیزی دیوار با اسفنج

در انواعی از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان، از اسفنج به جای قلم‌مو برای نقاشی جهت زیباسازی ساختمان استفاده می‌شود. در این مدل رنگ آمیزی، نقاش معمولا رنگ را با یک اسفنج روی دیوار زده، و بعد با اسفنجی دیگری سطح آن را صاف می‌کند. استفاده از طیف‌های مختلف رنگ در این روش جهت ایجاد طرحی دارای عمقی نامحسوسی و بسیار منحصر به فرد پیشنهاد می‌شود.

 

قیمت انواع رنگ ساختمان

 

10. رنگ ­آمیزی ساختمان با پارچه

مانند روش رنگ‌آمیزی با اسفنج، در این روش به جای قلم‌مو از پارچه استفاده می‌شود. با اینکار به راحتی بافت و نقشی زیبا و منحصر به فرد به وجود می‌آید. این روش بیشتر مورد انتخاب دوستداران سبک‌های کلاسیک خواهد بود. شما می­‌توانید از پارچه برای رنگ‌برداری استفاده کنید و بافتی زیبا را متناسب با سلیقه خود به وجود آورید. برای این کار ابتدا دیوار با زیباترین رنگ ساختمان رنگ می‌شود؛ سپس توسط پارچه رنگ آن برداشته شده و طرح به وجود می‌آید.

 

11. رنگ‌برداری با نایلون

رنگ‌برداری با نایلون نیز یکی دیگر از تکنیک‌­های جالب انواع رنگ آمیزی ساختمان است. در این روش پس از رنگ‌آمیزی دیوار، یک قطعه نایلون مچاله شده را روی دیوار قرار دهید و پس از مدتی آن را از دیوار جدا کنید. در این حالت به نظر می‌رسد روی دیوار خود از شیوه پتینه کاری استفاده کرده‌اید.

 

12. تکنیک Color Wash

در این روش از انواع رنگ آمیزی ساختمان، هم‌زمان با رنگ ­آمیزی ساختمان بافت هم ایجاد می‌شود. برای اجرای این تکنیک، نقاش با برس رنگ‌های مختلف را به‌صورت نامنظم روی دیوار پخش می‌کند. ترکیب رنگ‌ها و کم و زیاد بودن این ترکیب، مطابق با سلیقه شماست.

 

رنگ ساختمانی اکریلیک

 

انواع رنگ ساختمان

با انواع رنگ آمیزی ساختمان آشنا شدیم، اکنون مهمترین انواع رنگ ساختمانی و صنعتی را کوتاه معرفی می‌­کنیم:

 

1. انواع رنگ ساختمانی بلکا

یکی از انواع رنگ ساختمانی، بلکا (Belka) می‌باشد. جنس این رنگ یک پوشش طبیعی سلولزی است که برای تزئین دیوار و سقف استفاده می‌­شود. البته انواع رنگ ساختمانی بلکا با نام­‌های دیگری مانند پتینه و رومالین نیز شناخته می­‌شود، که امروزه طرفداران زیادی را در میان طراحان دکوراسیون داخلی به خود اختصاص داده است.

 

2. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر

انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر از جدیدترین و زیباترین رنگ ساختمان هستند که به‌­سرعت اجرا می­‌شوند. رنگ‌های مولتی‌کالر دکوراتیو بوده و یک لایه نازک روی سطوح ایجاد می‌کند. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر برای سطوح گچ، سیمان، آهن، چوب، رنگ، سنگ، شیشه، پلاستیک و... بسیار مناسب است. انواع رنگ ساختمانی مولتی‌کالر قابل شستشو هستند، رطوبت را جذب نمی‌کنند، و دوام بالایی دارند.

 

3. رنگ ساختمانی اکریلیک

رنگ ساختمانی اکریلیک یکی دیگر از جدیدترین و زیباترین رنگ‌های ساختمان بوده؛ که از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به سازگاری با محیط زیست اشاره کرد. رنگ ساختمانی اکریلیک امروزه یکی از پرطرفدارترین انواع رنگ در نقاشی ساختمان مدرن می‌باشد؛ که در 3 نوع براق، مات و نیمه براق در بازار عرضه می‌شود. رنگ ساختمانی اکریلیک روی تمام سطوح اجرا می­‌شود؛ ضد رطوبت و مقاوم در برابر سایش نیز است.

جمع بندی

همانطور که در مطالب بالا مشاهده کردید رنگ آمیزی ساختمان انواع متفاوتی دارد؛ که لازم است هر فرد متناسی با سلیقه و فضای مدنظر خود انتخابی هوشمندانه را از میان آن داشته باشد. از این رو توصیه می‌شود حتما با متخصصی مجرب جهت انجام آن مشورت کنید.

بازار آنلاین "خدمت از ما" فرصتی را فراهم آورده است که شما می‌توانید در هر لحظه با ثبت در خواست خود با مجرب‌ترین متخصصان ارتباط برقرار کنید و به رایگان از آن ها قیمت بگیرید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading