نکات مهم استفاده از رنگ روغنی برای دیوار

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات مهم استفاده از رنگ روغنی برای دیوار

رنگ روغنی برای دیوار دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که کاربرد آن را در برخی مکان‌ها مناسب و برخی نامناسب خواهد کرد. از این رو اگر قصد استفاده از رنگ روغنی برای دیوار را جهت رنگ آمیزی ساختمان خود در نظر دارید، توصیه می‌شود که ابتدا با مزایا و معایب رنگ روغنی دیوار آشنا شوید و سپس آن را به کار ببرید.

با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" با جزئیات رنگ روغنی مات برای دیوار در کنار سایر انواع بیشتر آشنا شوید.

مزایا رنگ روغنی برای دیوار

اگر تا به حال در بازار به دنبال رنگی پر کاربرد برای رنگ آمیزی ساختمان خود بوده‌اید، حتما شما نیز نام رنگ روغنی را بسیار شنیده‌اید. حلال این رنگ نفت می‌باشد و مواد سازنده آن به نوعی است که در برخی از انواع، قابلیت مقاومت در برابر آب و شست و شو مداوم را ایجاد کرده است. به همین دلیل استفاده از آن جهت رنگ آمیزی نرده، درب، سطوح چوبی و فلزی بسیار مناسب خواهد بود. به نحوی می‌توان گفت که وجود این مزایا موجب طرفداران زیاد آن در سال‌های اخیر شده است.

باید به شما بگویم که در صورت استفاده از رنگ روغنی برای دیوار منزل خود دیگر نگران تمیز کردن آن نباشید، چرا که به سادگی و تنها در مدت زمان بسیار کوتاهی می‌توانید آن را مثل روز اول براق و تمیز کنید.

 

معایب رنگ روغنی دیوار

اما این نکته را نیز به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ روغنی برای دیوار، در کنار مزایای خود، معایبی را نیز به همراه دارد.  همانطور که گفته شد حلال رنگ روغنی بنزین می‌باشد؛ به همین دلیل در صورتی که به پاک کردن آن نیاز داشتید، نمی‌توانید از آب استفاده کنید. از طرفی پایه نفتی آن علاوه بر آنکه باعث پخش شدن بوی نفت، به هنگام رنگ آمیزی خواهد شد، با محیط زیست نیز سازگاری ندارد.

 اجرای این مدل رنگ جهت نقاشی ساختمان نسبت به سایر انواع رنگ‌های ساختمان، سخت‌تر زمان برتر خواهد بود؛ چرا که برای پاسخ دهی بالا لازم است رنگ روغنی دیوار را در چند مرحله اجرا کرد. 

 

انواع رنگ روغنی دیوار و کاربرد آن‌ها

 

انواع رنگ روغنی دیوار و کاربرد آن‌ها

جهت استفاده از از رنگ روغنی دیوار لازم است ابتدا با انواع رنگ روغنی آشنا شوید تا متناسب با کاربرد خود بهترین را برای مصرف انتخاب کنید. در ادامه به شرح مختصری از ویژگی‌ها و مزایا و معایب هر یک از انواع رنگ روغنی خواهیم پرداخت.

 

رنگ روغنی براق برای دیوار

 رنگ روغنی براق به دلیل ویژگی خاص خود در پوشش دهی سطوح، به شما امکان را می‌دهد که تنها با مقدار کمی رنگ، سطح وسیعی را بتوانید رنگ آمیزی کنید. از طرفی ماندگاری بالا در کنار قابلیت شستشوی آسان، موجب محبوبیت این مدل از انواع رنگ‌های روغنی شده است.

استفاده از رنگ روغنی براق جهت رنگ آمیزی انواع سطوح فلزی مانند در و پنجره بسیار مناسب است. اما برخلاف آن اگر قصد دارید از رنگ روغنی برای دیوار استفاده کنید، توصیه می‌شود که به هیچ عنوان این مدل رنگ را انتخاب نکنید؛ چرا که به دلیل منعکس کردن نور، وجود هرگونه نقص یا ناهمواری بر روی دیوار را بیشتر به نمایش می‌گذارد.

 

رنگ روغنی نیمه براق برای دیوار

 رنگ روغنی نیمه براق از ترکیب دو مدل رنگ روغنی براق و مات تشکیل می‌شود. بنابراین اگر قصد استفاده از این مدل رنگ را دارید می‌توانید به نسبت دلخواه میزان براقیت یا مات بودن آن را تغییر دهید. این ویژگی می‌تواند به مصرف کنندگان این امکان را بدهد که از این مدل رنگ روغنی برای دیوار استفاده کنند؛ زیرا این رنگ نه چنان براق است تا موجب به چشم آمدن نقص دیوار و نه چنان مات است که جلوه دیوار را کاهش دهد، از این رو انتخاب هوشمندانه‌ای برای رنگ آمیزی دیوارها خواهد بود.

از دیگر مزایای رنگ روغنی نیمه براق می توان به قابلیت شستشوی آن اشاره کرد. اما این نکته را فراموش نکنید که تمیز کردن این مدل رنگ کمی سخت‌تر از رنگ‌های روغنی براق خواهد بود. اگر قصد دارید خودتان به رنگ آمیزی دیوار به وسیله این مدل رنگ روغنی بپردازید، لازم است قبل از هر بار آغشته کردن قلمو به رنگ، سطل رنگ را به خوبی به هم بزنید تا از رسوب کردن مواد درون آن جلوگیری کنید.

 

 مزایا و معایب رنگ روغنی برای دیوار

 

 رنگ روغنی مات برای دیوار

 از ویژگی‌های مهم رنگ روغنی مات برای دیوار می‌توان به پوشاندن عیوب بیشتر دیوار و براقیت کمتر نسبت به دو نوع دیگر رنگ روغنی اشاره کرد. اما به یاد داشته باشید که استفاده از این مدل رنگ در مکان‌های که تماس زیادی با آب دارند، اصلاً مناسب نمی‌باشد؛ از این رو قابلیت شستشوی آن‌ها نیز بسیار پایین‌تر از سایر انواع می‌باشد.

 در صورتی که شما این زنگ را با رنگ روغنی براق ترکیب نکنید، اجرای آن بر روی دیوار کاری سخت و زمان‌بر خواهد بود و لازم است حتماً آن را به نقاش ساختمان مجرب و با مهارت بسپارید تا از نتیجه کار رضایت کامل را داشته باشید.

جمع بندی

 استفاده از رنگ روغنی برای دیوار همه ساله طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. اما اگر قصد دارید از این مدل رنگ برای رنگ آمیزی دیوارهای منزل خود استفاده کنید نیاز است انتخاب رنگ روغنی دیوار را به صورت هوشمندانه انجام دهید تا بتوانید از حداکثر مزایای آن استفاده کنید. همانطور که گفته شد استفاده از رنگ روغنی مات برای دیوار همانند دو نوع دیگر در کنار مزایا و معایبی را نیز به همراه دارد؛ که شما می‌توانید متناسب با کاربرد خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

در صورتی که هنوز نتوانسته‌اید فردی مجرب را جهت نقاشی ساختمان خود پیدا کنید دیگر نگران نباشید؛ چرا که بازارآنلاین "خدمت از ما" با فراهم کردن فرصتی طلایی به شما این امکان را داده است تا بتوانید در همین لحظه به ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن آن بپردازید. پس از آن شما در کوتاه‌ترین زمان علاوه بر اطلاع از قیمت نقاشی ساختمان، می‌توانید به طور مستقیم با مجرب ترین متخصصان ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 974 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین