انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر

امروزه انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر در نقاشی ساختمان‌­، بیشتر مورد توجه متخصصان و مصرف­‌کنندگان قرار می‌­گیرند. روزانه افراد زیادی در اینترنت به دنبال رنگ مولتی کالر برای پذیرایی، نحوه زدن رنگ مولتی کالر، خرید اینترنتی رنگ مولتی کالر و... هستند که نشان­‌دهنده محبوبیت وسیع این رنگ جدید هستند.

در این مطلب، هر آنچه لازم است درباره رنگ آمیزی ساختمان با انواع رنگ مولتی کالر بدانید، را برای شما در یک جا گردآوری کرده‌­ایم. با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر، کاربرد، مزایا و معایب آن را نیز بهتر بشناسید.

معرفی انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر

همانطور که از نام این رنگ‌­ها می­‌توان حدس زد، انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر از چند رنگ با چند طرح مختلف تشکیل شده‌­اند که همزمان با هم روی سطح مورد نظر اعمال‌ می‌شوند. انواع رنگ­‌های ساختمانی مولتی کالر از یک رنگ زمینه یا اصلی تشکیل شده است که هر رنگی از سفید تا سیاه‌ می‌تواند باشد. رنگ‌دانه‌ها و رشته‌های رنگی بخش دیگر انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر هستند.

بعد تزئینی انواع رنگ­‌های ساختمانی مولتی کالر پررنگ بوده، و با توجه به ماهیتی که دارند، جلوه‌ای بسیار برجسته به فضا‌ می‌دهند (به غیر از رنگ مولتی کالر سفید)از این رو در دسته نقاشی ساختمان‌­ مدرن قرار گرفته است. با بررسی نمونه کار رنگ مولتی کالر مانند رنگ مولتی کالر برای پذیرایی و رنگ مولتی کالر برای اتاق خواب، جلوه آنها را خواهید دید.

انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر برخلاف سایر رنگ‌های موجود در بازار، به هیچگونه حلال و ترکیبات نفتی بد بو نیاز ندارد. به همین دلیل، می‌­توان از رنگ مولتی کالر برای پذیرایی، رنگ مولتی کالر برای اتاق خواب، و سایر فضاها بدون بوی بد‌ و محدودیت استفاده کرد. همچنین، که چسبندگی بسیار بالای این رنگ‌، استفاده از انواع رنگ مولتی کالر ساختمان را روی سطوح مختلف امکان­‌پذیر می­‌کند.

 

انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر

 

کاربرد انواع رنگ‌­های ساختمانی مولتی کالر

تفاوتی نمی­‌کند رنگ مولتی کالر برای پذیرایی، رنگ مولتی کالر برای اتاق خواب و یا حتی برای اداره در ذهن شما باشد؛ انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر کاربردهای بسیار متنوعی دارند.

انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر مقاومت بالایی دارند و گرد و غبار بسیار کمتری را هم به خود جذب‌ می‌کنند. به همین دلیل، از رنگ مولتی کالر سفید و... بیشتر در فضاهای پر رفت و آمد استفاده می‌شود. البته باید توجه داشت که انواع رنگ مولتی کالر ساختمان قابلیت شستشوی صد درصدی ندارد. با این وجود، انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر دارای مقاومت نسبی در برابر رطوبت هستند.

بسیاری از افراد با دانستن اینکه انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر در واقع چندلایه هستند و ساده نیستند، از استفاده از انواع رنگ مولتی کالر ساختمان در فضاهای داخلی ساختمان پشیمان می‌شوند. طرح‌­های رنگارنگ انواع رنگ‌­های ساختمانی مولتی کالر می­‌تواند فضاهای کوچک را شلوغ و کوچک نشان دهد. اما مدل­‌های ساده‌­تر آنها، محبوبیت رنگ مولتی کالر برای پذیرایی و رنگ مولتی کالر برای اتاق خواب را میان افراد زیادی افزایش داده است.

 

رنگ مولتی کالر سفید

 

نحوه زدن رنگ مولتی کالر

اولیت و مهمترین نکته در نحوه زدن رنگ مولتی کالر این است که سطوح مورد نظر باید خشک و تمیز باشند. قبل از نحوه زدن رنگ مولتی کالر، سطوح فلزی باید از زنگ زدگی و دیگر ضایعات کاملا پاک شوند و سپس رنگ را با دستگاه مولتی کالر و اسپری کردن روی سطح مورد نظر اعمال کرد. نحوه زدن رنگ مولتی کالر تقریبا مشابه سایر رنگ‌هاست؛ اما تفاوت‌هایی جزئی نیز با آنها دارد. مراحل نحوه زدن رنگ مولتی کالر را در ادامه می­‌بینید:

 1. تهیه رنگ مورد نظر از میان انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر
 2. جمع کردن وسایل تا حد امکان، و پوشاندن کف فضا برای جلوگیری از کثیف شدن آن
 3. تمیز کردن کامل سطح مورد نظر و صبر کردن تا خشک شدن کامل آن
 4. بتونه کاری و سطح بیش از نحوه زدن رنگ مولتی کالر
 5. زیر سازی و لکه گیری دیوار رنگ شده با استفاده از انواع مختلف رنگ
 6. اجرای نحوه زدن رنگ مولتی کالر و مراقبت از آن تا اتمام رنگ کاری و خشک شدن (روش های خشک شدن رنگ ها)

 

نکات مهم در نحوه زدن رنگ مولتی کالر

مراحل اصلی نحوه زدن رنگ مولتی کالر همان مواردیست که در قسمت پیش مطالعه کردید. با این وجود، رعایت یکسری نکات در هنگام اجرای انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر و نحوه زدن رنگ مولتی کالر ضرورت دارد:

 • قبل از باز کردن قوطی انواع رنگ­‌های ساختمانی مولتی کالر، حتما آن را به خوبی و محکم تکان دهید. تنها راه مخلوط کردن انواع رنگ مولتی کالر ساختمان همین است.
 • برای مخلوط کردن انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر از اجسام خارجی استفاده نکنید.
 • نحوه زدن رنگ مولتی کالر تنها‌ با استفاده از اسپری و دستگاه مولتی کالر امکان‌­پذیر است.( آموزش رنگ آمیزی با اسپری)
 • اگر چه نحوه زدن رنگ مولتی کالر کثیفی خاصی ندارد، اما با پوشاندن سطح زمین برای دور نگه داشتن لکه‌های رنگ ضرر نخواهید کرد.
 • در انتخاب رنگ به کار رفته در زیرسازی برای نحوه زدن رنگ مولتی کالر دقت کنید. این مورد تاثیر به­‌سزایی بر ویژگی‌های انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر از جمله مقاومت در برابر رطوبت و آب می‌­گذارد.
 • اگر تمایل به تلفیق این رنگ با دیوارپوش‌هایی مثل کاغذدیواری دارید، قبل از تعیین هارمونی رنگ  راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی و دیگر قسمت‌های ساختمان را مطالعه کنید. 

 

نمونه کار رنگ مولتی کالر

 

مزایا و معایب انواع رنگ مولتی کالر ساختمان

اکنون که با ماهیت، کاربرد، و نحوه زدن رنگ مولتی کالر آشنا شده­اید، به سایر جنبه­‌های انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر می­پردازیم. اگر قصد استفاده از رنگ مولتی کالر برای رنگ سقف پذیرایی یا برای اتاق خواب را دارید، بد نیست با مزایای این دسته از رنگها آشنا شوید.

 

مزایای انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر

 • تنوع طرح و رنگ بسیار گسترده انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر
 • چسبندگی بسیار خوب روی سطوح با جنس‌­های مختلف
 • سرعت اجرای بسیار بالا با استفاده از دستگاه مولتی کالر
 • خشک شدن سریع پس از نحوه زدن رنگ مولتی کالر
 • مقاومت خوب در برابر نور خورشید و خراشیدگی
 • قابلیت ترمیم سطوح مختلف به صورت ساده و سریع
 • مقاومت در برابر گرد و غبار و رطوبت
 • عدم نیاز به حلال‌های نفتی بد بو
 • نوشت ناپذیر یا آنتی گرافیتی

 

معایب انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر

 • نیاز به دستگاه مولتی کالر برای اجرا (با غلتک یا قلم‌مو قابل اجرا نیست)
 • نیاز به زیرسازی با استفاده از رنگ‌های روغنی، پلاستیکی یا اکریلیک
 • نیاز به نیروی تخصصی در مقیاس‌های زیاد
 • عدم امکان شستشوی اساسی
 • کوچک‌­تر نشان دادن فضا

امیدواریم این مطلب به شما در شناختن انواع رنگ ساختمانی مولتی کالر، کاربردها، و نکات مثبت و منفی آنها کمک کرده باشد. اگر تا به حال از رنگ مولتی کالر برای پذیرایی یا سایر فضاهای ساختمان خود استفاده کرده‌­اید، تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید. اگر برای  نقاشی ساختمان در تهران و سایر شهرها نیاز به یک متخصص داشتید، می‌توانید از سایت "خدمت از ما" کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1434 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین