همه چیز در مورد پتینه کاری

نقاشی ساختمان
همه چیز در مورد پتینه کاری

پتینه کاری : تعادل میان رنگ ها

یکی از هنرهایی که اخیرا در طراحی دکوراسیون داخلی و نقاشی ساختمان کاربرد دارد، پتینه کاری است. اگر شما قصد دارید نمای داخلی ساختمان و یا منزل خود را طراحی کنید، یکی از گزینه های پیشنهادی از سوی طراحان خبره و خوش ذوق ، هنر پتینه است.

شاید تا به حال در مورد این هنر و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی زیاد شنیده اید اما از جزئیات این هنر بی اطلاع هستید. ما در این مقاله به تفصیل پیرامون هنر پتینه کاری صحبت خواهیم کرد.

 


منظور از پتینه کاری چیست؟

در ابتدا لازم است تعریفی از هنر پتینه کاری داشته باشیم که اصالتا به ایتالیا باز می گردد. اگر نمای یک دکوراسیون داخلی که با پتینه کاری طراحی شده است را نگاه کنید ، حس کهنگی به شما دست می دهد و این همان پتینه کاری است که امروزه در کشورهای مختلف جایگاه خوبی دارد. شاید شما در سطح شهر ، خانه هایی را ملاحظه کنید که ظاهر قدیمی و سنتی دارند اما ظاهر نما نشان می دهد که این بنا ، نو ساز است.

نکته: این که شما بتوانید یک ساختمان تازه ساز را به شکل قدیمی طراحی کنید ، برعهده هنر پتینه کاری قرار دارد.

 

ارتباط فرهنگ هر کشور با پتینه کاری

نکته جالب این است که علی رغم اصالت ایتالیایی این هنر ، پتینه کاری در هر کشوری باید براساس فرهنگ بومی همان کشور پیاده شود. برای مثال در ایران طراح ها و نقش های سنتی زیاد و بی همتایی وجود دارد که می توان از آن ها در طراحی دکوراسیون داخلی کمک گرفت. لذا پتینه کار باید در ابتدا به فرهنگ و هنر آن کشور مسلط باشد تا نهایتا پتینه کاری به بهترین شکل ممکن بر روی دیوار و سقف ساختمان پیاده شود.

 


انواع سبک های پتینه کاری

هنر پتینه کاری به دلیل جذابیت های زیادی که داشته و از آنجایی که شما را به دنیای زیبا و پر از رنگ و لعاب قدیم می برد ، امروزه طرفداران زیادی را پیدا کرده است. اما قبل از این که طرح مورد نظر خود را برای دکوراسیون داخلی انتخاب کنید لازم است بدانید که این طرح ، در کدام سبک هنر پتینه کاری قرار دارد. برای این هنر دو سبک تعریف شده است:

 

check1 1- پتینه کاری کلاسیک:

در این نوع سبک از طراحی دکوراسیون داخلی سعی می شود که جلوه قدیمی به نما و اشیا داده شود و در نتیجه از مواد و طراح هایی کمک گرفته می شود که به خوبی بتواند این هدف را محقق سازند. جالب است که حتی ممکن است در برخی از نقوش و طرح ها ، طلا نیز اعمال گردد.

 

پتینه کاری نیاز به تجربه و آشنایی با معماری اصیل ایرانی دارد. شما می توانید با تماس با قسمت پشتیبانی ، بهترین خدمات را در کمترین زمان دریافت کنید

 

check1 2- پتینه کاری مدرن:

اما در این سبک از هنر پتینه کاری شما مشاهده می کنید که پتینه کار از نقش های گل ، فرشته و... برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می کند که این سبک طرفداران بیشتری داشته و مورد استقبال اکثر افراد قرار دارد.

برخی از افراد پتینه کاری را با نقاشی دکوراتیو اشتباه می گیرند اما لازم به ذکر است که این هنر در واقع بخشی از نقاشی پتینه کاری است که به قدیمی جلوه دادن دکوراسیون داخلی و اشیا می پردازد.

 

همه چیز در مورد پتینه کاری

 

رنگ های مورد استفاده در پتینه کاری:

برای اعمال نقوش بر روی دیوارها ، اشیا و به طور کلی دکوراسیون داخلی با کمک هنر پتینه کاری می توان از دو رنگ استفاده نمود:

  1. رنگ روغن
  2. رنگ های اکریلیک

انتخاب نوع رنگ بسته به سبک پتینه کاری و نقش های انتخابی ، متفاوت خواهد بود و در این انتخاب توصیه می کنیم که فقط به زیبایی رنگ و سلیقه خودتان اهمیت ندهید بلکه بهترین کار این است که از یک پتینه کار خبره کمک بگیرید. زیرا ممکن است یک جنس رنگ ، از نظر شما بسیار زیبا باشد اما زمانی که بر روی دکوراسیون داخلی اعمال می شود ، زیبایی خود را از دست می دهد.

 


مهمترین مزیت های پتینه کاری

امروزه روش های مختلفی برای طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد. اگر شما از یک تیم مهندسی برای این منظور کمک بگیرید ، چندین مدل طرح و سبک را به شما پیشنهاد کرده و نهایتا کمک می کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

هنر پتینه کاری نیز یکی از گزینه های انتخابی است. اما این سوال مطرح می شود که چرا ما به شما پیشنهاد می کنیم برای دکوراسیون داخلی ساختمان به سراغ پتینه کاری بروید؟

محیط خانه باید یک فضای امن و آرام باشد. این که شما بعد از یک روز پر مشغله بتوانید در منزل آرامش زیادی را از محیط کسب کنید ، به طراحی دکوراسیون داخلی هم بستگی دارد. خانه ای را تصور کنید که از رنگ های سرد و بی روح همانند سفید ، خاکستری و... نقاشی شده و هیچ گونه طرح و نقشی بر روی دیوارهای آن وجود ندارد.

در چنین فضایی حتی اگر شما خوشحال و سرحال وارد خانه شوید ، در عرض چند دقیقه کسل شده و حتی ممکن است روحیه پرخاشگری هم پیدا کنید. هنر پتینه کاری به شما کمک می کند دکوراسیون داخلی شما علاوه بر زیبایی ، آرامش و انرژی زیادی به همراه داشته باشد.

این که دیگران چه نظری در مورد دکوراسیون داخلی شما داشته و با تعاریف خود ، محیط خانه را برای شما لذت بخش تر کنند ، اهمیت زیادی دارد. پتینه کاری بهترین ایده ها را در اختیار شما قرار می دهد و با تنوعی که دارد این امکان را فراهم می کند تا شما برحسب سلیقه ، فضای مورد نظر و... یکی از طرح های زیبا را برای دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید.

هنر پتینه کاری هیچگاه قدیمی نمی شود زیرا این هنر خود ، بر پایه طرح های سنتی و قدیمی استوار است. همان گونه که بیان کردیم این هنر ، هنر قدیمی جلوه دادن نما و اشیا است.

در نتیجه شما در هر فضایی که از هنر پتینه کاری کمک بگیرید ، مطمئن خواهید بود همواره زیبایی خود را خواهد داشت.

 

3 نکته طلایی در مورد پتینه کاری

  1. اگر در پتینه کاری قصد دارید از شابلون ها و اسپری برای رنگ کردن استفاده کنید ، دقت داشته باشید که اولا شابلون بر روی دیوار کشیده نشود و دوما تا زمانی که اسپری پاشی کاملا تمام نشده ، شابلون را جا به جا نکنید.
  2. نوع طرحی که برای پتینه کاری انتخاب می کنید باید با فضای مورد نظر تطابق داشته باشد تا زیبایی خود را نشان دهد.
  3. به هیچ عنوان بدون مشاهده چند نمونه کار از پتینه کاری به سراغ طراحی دکوراسیون داخلی نروید.

5.00 امتیاز از 6 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading