آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار؛ به همراه، ساخت شابلون

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار؛ به همراه، ساخت شابلون

یکی از روش‌های نقاشی دیوار، نقاشی با شابلون روی دیوار است. در این نوشته سعی نموده‌ایم علاوه بر آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار، به مواردی همچون طرح های شابلون دیواری، طرح انداختن روی دیوار، طرح انداختن روی دیوار با شابلون، طرح های شابلون دیواری و ... بپردازیم. با ما همراه بمانید تا به شرح هر یک از این موراد و همچنین نقاشی با شابلون روی دیوار، بپردازیم.  

  طراحی با شابلون بر روی دیوار یکی از راه‌های مناسب برای تنوع بخشی به فضای خانه است که می‌توان آن را با قیمت مناسبی اجرا کرد. در ادامه عکس‌های از روش کار با شابلون طراحی بر روی دیوار برای شما قرار داده‌ایم.

 

 

شابلون چه کاربردی دارد؟

یکی از مزایای استفاده از شابلون برای نقاشی دیوار، هزینه بسیار مناسبی است که برای نقاشی دیوار دارد. می‌توان شابلون را جایگزینی برای کاغذ دیواری دانست و همچنین با بهره از شابلون، می‌توانید طرح‌های متفاوتی بر روی دیوارتان ایجاد کنید که در حالت معمول نقاشی دیوار، چنین زیبایی‌ای حاصل نمی‌شود. 

شابلون‌ها به اندازه برگه ماشین چاپگر هستند و از مواد بازیافتی تهیه می‌شود. شابلون‌ها به طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون مانند تایپوگرافی‌ها و خوش نویس‌هادر بازار موجود هستند به سادگی می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید و به دیوار خود جلوه‌ای کم نظیر، اعطا کنید. این شابلون‌ها را می‌توانید از طریق فروشگاه های رنگ فروشی تهیه کرده یا حتی خودتان آن‌ها را بسازید.

 

برای اجرای "آموزش نقاشی با شابلون روی دیوار"، چگونه شابلون بسازیم؟

شما می‌توانید طرح‌های مورد نظر خود را با استفاده از کارتن‌های جنس مقاوم ایجاد کنید و از آن برای نقاشی دیواری‌تان استفاده کنید. برای درست کردن شابلون:

 • در اولین قدم، مقداری مقوا و فوم تهیه کنید. 
 • طرح یا الگوی مورد نظر خود را با خودکار یا مداد روی فوم یا مقوا بکشید.
 • اکنون یک کاتر بردارید و دور تا دور الگویتان را با دقت برش دهید.
 • اکنون می‌توانید این شابلون را برای رنگ آمیزی دیوار استفاده کنید.
 • شابلونی که می‌سازید باید محکم باشد و درست روی دیوا چسبانده شود تا رنگ به زیر شابلون نرود. 

 

طرح انداختن روی دیوار با شابلون

 

برای نقاشی با شابلون روی دیوار، به چه موادی نیاز داریم؟

برای اینکه نقاشی ساختمان با شابلون را انجام دهید نیاز به ابزارهایی برای این کار دارید که عبارتند:

 • رنگ اکریلیک بر پایه آب به رنگ دلخواه شما
 • شابلون که می تواند از جنس مقوا و یا کاغذ و … باشد .
 • غلطک استاندارد برای نقاشی ساختمان از جنس فوم یا قلمو
 • غلطک کوچک استاندارد
 • سینی غلطک
 • نوار اندازه گیری فلزی
 • مداد نرم
 • چسب کاغذی
 • دستمال پارچه ای
 • اسپری رنگ

 

خرید شابلون نقاشی روی دیوار

 

اجرای نقاشی با شابلون دیواری

در مرحله اول، لازم است که رنگ خود را آماده کنید و اگر نیاز به رقیق شدن دارد این کار را انجام دهید.
رنگ را داخل سینی غلطک بریزید. روش‌های ترکیب رنگ‌ها اهمیت فراوانی در نقاشی ساختمان دارد .
اکنون شابلون خود را به کمک چسب کاغذی به بخش هایی از دیوار که با آن هماهنگی دارد بچسبانید. اگر چسب کاغذی نیم چسب مختص دیوار ندارید، چسب کاغذی معمولی را یکبار به سطحی (موکت، پارچه …) بچسبانید تا چسب آن کم شود.

سپس از آن استفاده کنید. چون ممکن است چسب های معمولی به دیوار بچسبند و حین کنده شدن بخشی از دیوار را نیز با خود بکنند.
اکنون غلطک را به رنگ آغشته کنید. سعی کنید از غلطک های فومی استفاده کنید زیرا که جذب رنگ کمی دارد و از شُره کردن رنگ جلوگیری می کند. می توانید از اسپری رنگ نیز در این حالت استفاده کنید.

 

دانلود طرح شابلون برای دیوار


اگر طرح شما ظریف است، خوب است که از قلموی با اندازه مناسب برای این کار استفاده کنید. همچنین دقت کنید که در لبه های کای که غلطک به خوبی عمل نمی کند با استفاده از قلم مو این کار را انجام دهید.
قلمو یا غلطک آغشته به رنگ را روی شابلون بکشید.
این کار را برای نقاطی از دیوار که می خواهید طرح شابلون روی آن بیفتد تکرار کنید. دقت کنید که رنگ زدن را از بیرون طرح شروع کرده و کم کم به مرکز بروید. مراقب باشید غلطک شما از حاشیه شابلون خارج نشود. غلطک را به صورت عمودی و نرم روی شابلون کشیده و با سرعت رنگ آمیزی روی شابلون را انجام دهید چون سرعت کم نیز موجب رفتن رنگ به زیر شابلون می شود .
اجازه دهید رنگ کمی خشک شود و سپس آن را بردارید. اگر سریع این کار را انجام دهید ممکن است شابلون را اشتباهی روی رنگ کشیده و دیوار را کثیف کنید. پس نهایت دقت را برای انجام این کار داشته باشید تا نقاشی تمیز تحویل دهید.
برای تکرار این کار روی بخش دیگری از دیوار نیاز نیست شابلون را بشویید، چرا که اکثر شابلون ها چند بار مصرف هستند و می توانید در طول "نقاشی ساختمان" خود از همان یکی برای بخش های مختلفی استفاده کنید.
اکنون چسب های دور طرح را به آرامی کنده و دقت کنید هنگامی که شابلون را از جای خود بلند می کنید تا در کنار منطقه بعدی قرار دهید رنگ روی آن به دیوار مالیده نشود.
اجازه دهید طرح خشک شود و از زیبایی دیوار لذت ببرید. اگر نیاز به استراحت در بین کار دارید، غلطک را با استفاده از نایلون پلاستیکی کاملا بپوشانید تا رنگ آن خشک نشود. همچنین اگر علاقه مندید بدانید رنگ کینتکس چیست؟ ، ما مقاله ای در این مورد نوشته ایم .

 

مرکز فروش شابلون دیوار در تهران

 

اکنون که با روش نقاشی با شابلون آشنا شدید شما نیز می توانید با یک غلطک و شابلونی که خودتان ساخته اید، به دیوار اتاقتان نقشی نو دهید و آن را از حالت یکنواختی در بیاورید. اینک می‌توانید مقاله "آموزش نقاشی روی دیوار با رنگ روغن" را مطالعه کنید. 

4.03 امتیاز از 81 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading