خشک کردن سریع رنگ

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
خشک کردن سریع رنگ

خشک کردن سریع رنگ، به خصوص در ساختمان‌های در حال ساخت، می‌تواند منجر به سرعت بخشیدن به نقاشی ساختمان و اتمام هر چه سریع‌تر آن باشد. نقاش‌های حرفه‌ای متناسب با رنگی که در رنگ آمیزی ساختمان استفاده کرده‌اند، مانند رنگ روغن، اکریلیک یا ... نسبت به زمان خشک شدن رنگ، آگاهی دارند؛ اما همان طور که گفته شد، از روش‌های خشک کردن سریع رنگ، برای افزایش سرعت کار، استفاده می‌شود.

برای خشک کردن رنگ ساختمان، روش‌های متفاوتی پیش روی شما است. مانند استفاده از خشک کننده رنگ؛ اما راهکارهای دیگری در ادامه به شما معرفی می‌کنیم تا با هزینه مناسبی، اقدام به خشک کردن سریع رنگ ساختمان کنید.

در ادامه با مجله خدمت از ما همراه شوید، تا با این 5 روش، آشنا شوید.

 

1. توجه به رطوبت هوا، برای خشک شدن سریع رنگ

رنگ‌آمیزی ساختمان در هوای مرطوب یک مانع در برابر خشک کردن سریع انواع رنگ ساختمانی است. رطوبت هوا نه تنها می‌تواند خشک شدن سریع رنگ را مختل کند، بلکه حتی زمان معمول مورد نیاز برای خشک شدن رنگ را نیز افزایش می‌دهد. به همین دلیل، برای زودتر خشک شدن رنگ بهتر است رنگ‌آمیزی را در هوای مرطوب و بارانی انجام ندهید؛ و آن را به زمانی که هوا خشک و کم‌رطوبت است موکول کنید تا خشک کردن سریع رنگ ممکن شود.

 

خشک شدن سریع به روش نقاشی مرحله به مرحله

 

پس از انتخاب  بهترین رنگ برای دیوار خانه، اجرای صحیح رنگ آمیزی و داشتن اطلاعات کافی در خصوص نحوه خشک کردن رنگ از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

2. خشک شدن سریع رنگ با نقاشی مرحله به مرحله

اگر قصد رنگ‌آمیزی چند دیوار و یا یک شی چند وجهی را دارید، برای زودتر خشک شدن رنگ می‌توانید هر مرتبه یک دیوار یا یک وجه شی مدنظرتان را رنگ کنید؛ اما اینکار چگونه به خشک شدن سریع رنگ کمک می‌کند؟

با رنگ‌آمیزی مرحله به مرحله، رنگ‌هایی که روی هر دیوار یا وجه هست، فرصت خشک شدن دارد. با رعایت این روش خشک کردن سریع رنگ، هنگامی که آخرین دیوار یا وجه را رنگ می‌کنید، متوجه خواهید شد که اولین سطح تقریبا خشک شده است.

 

3. استفاده از پنکه یا هیتر

استفاده از پنکه، هیتر یا بخاری برای خشک کردن سریع رنگ ابزارهای بسیار کارآمدی هستند. البته هرکدام از این وسایل در فصل خاصی کاربرد دارند. اگر در فصل گرما کار نقاشی را انجام دادید، برای خشک کردن سریع رنگ از پنکه استفاده کنید تا هوا را به گردش درآورد؛ اما اگر در فصل سرما هستید، وسایل گرمایشی مانند بخاری، شوفاژ و هیتر برای زودتر خشک شدن رنگ کاربرد دارند.

اگر باد پنکه یا حرارت وسایل گرمایشی به زوایای خاصی از سطح مورد نظر شما (مثلا دیوار) نمی‌رسد، می‌توانید از سشوار برای خشک کردن سریع رنگ استفاده کنید.

نکته

علاوه بر خشک کردن سریع رنگ، اگر دوست دارید رنگ دیوار حالتی ترک‌خورده داشته باشد، سشوار بهترین وسیله برای شما خواهد بود. البته باید توجه داشته باشید تا گرما و فاصله نزدیک سشوار به دیوار نقاشی شده، آسیبی وارد نکند. گرمای بالای این دستگاه می‌تواند به جای ترک‌دار کردن رنک، آن را ورقه‌ورقه کند.

 

نقاشی با لایه‌های نازک رنگ، برای خشک شدن سریع رنگ

 

4. لایه‌های نازک رنگ، عاملی برای خشک کردن سریع رنگ

یکی از روش‌های ساده‌ای که به کمک آن می‌توان خشک کردن سریع رنگ را عملی کرد، رنگ‌آمیزی با لایه‌های نازک رنگ است. البته خشک شدن سریع رنگ تنها مزیت اینکار نیست. لایه‌های نازک و یکدست رنگ به دیوار یا هر سطح رنگ‌شده دیگر، ظاهر بهتری نیز می‌دهد. ابتدا سطح مورد نظر را با یک لایه نازک از رنگ نقاشی کنید و بگذارید خشک شود. پس از خشک شدن سریع رنگ لایه اول، می‌توانید لایه‌های دیگر را نیز رنگ کنید.

استفاده از یک لایه ضخیم، خشک کردن سریع رنگ را مختل می‌کند. برخی افراد به دلیل حوصله کم و یا عجله‌ای که دارند، با لایه‌های ضخیم رنگ نقاشی سطوح مختلف مانند دیوار را انجام می‌دهند؛ اما لایه‌های نازک رنگ، خشک شدن سریع را تضمین می‌کنند. 

 

5. جریان هوا؛ یک خشک‌کننده رنگ قوی

ایجاد جریان هوا برای زودتر خشک شدن رنگ نیز یک ترفند کاملا بی‌دردسر است. کافیست درب و پنجره ساختمان را باز بگذارید، تا جریان هوای ایجاد شده به خشک کردن سریع رنگ کمک کند. روشن کردن تهویه نیز برای خشک شدن سریع رنگ کمک‌کننده خواهد بود. مزیت دیگر اینکار علاوه بر خشک شدن سریع رنگ، از بین بردن بوی رنگ در خانه است.

 

جریان هوا، یکی از روش‌های خشک کردن سریع رنگ

 

سوالات رایج در رابطه با خشک کردن سریع رنگ

در قسمت‌های قبل روش‌های ساده برای زودتر خشک شدن رنگ را به شما معرفی کردیم. در ادامه به برخی از رایج‌ترین سوالات افراد در زمینه زمان خشک شدن رنگ پرداخته‌ایم:

 

1. مدت زمان خشک شدن رنگ روغن روی فلز چقدر است؟

مدت زمان خشک شدن رنگ روغن روی فلز بارها توسط افراد در اینترنت جستجو می‌شود. در حالت کلی، زمان لازم برای خشک شدن هر رنگ، بسته به نوع آن و دمای فضا متفاوت است. زمان لازم برای خشک شدن کامل رنگ‌های روغنی هشت ساعت است. البته برخی افراد نیز معتقدند دوازده ساعت برای خشک شدن کامل آن لازم است.

 

2. زمان خشک شدن رنگ فوری چقدر است؟

رنگ فوری یا رنگ سریع‌خشک، به دلیل ساختار شیمیایی و افزودنی‌های خاصی که دارد، مانند اسپری رنگ سریع خشک در مجاورت هوا به سرعت خشک می‌شود. البته این رنگ‌ها به جای جریان هوا، به کمک فعل و انفعالات شیمیایی خشک می‌شوند. رنگ فوری در صنایع قطعه‌سازی بسیار رایج است. رنگ فوری و اسپری رنگ سریع خشک برای رنگ‌آمیزی فلزات و چوب نیز بیشترین کاربرد را در میان مردم دارند. زمان خشک شدن رنگ فوری بسیار کوتاه است و مانند مدت زمان خشک شدن رنگ روغن روی فلز به چند ساعت نمی‌رسد.

همان‌طو که از نام آن مشخص است، رنگ فوری و همچنین اسپری رنگ سریع خشک، سرعت بالایی در خشک شدن دارند؛ و به شما کمک می‌کند تا در زمان صرفه‌جویی کنید( آموزش رنگ آمیزی با اسپری). همچنین استفاده از آن نیز راحت است. با این وجود، عدم امکان نگهداری زیاد در مجاورت هوا از معایب رنگ‌های فوریست. در واقع این رنگ‌ها بیشتر برای فضاهای داخلی مناسب هستند تا فضاهای باز.

 

3. زمان خشک شدن رنگ روغن روی چوب چقدر است؟

زمان خشک شدن رنگ روغن روی چوب نیز کم‌وبیش برابر با مدت زمان خشک شدن رنگ روغن روی فلز است. طبق گفته متخصصان، حدود زمان موردنیاز برای خشک شدن رنگ روغن (با توجه به فاکتورهای مختلف) از هشت تا دوازده ساعت متغیر است. پیشنهاد می‌کنیم زمان خشک شدن رنگ روغن روی چوب به‌طور کامل را نیز دوازده ساعت در نظر بگیرید تا با مشکلی مواجه نشوید.

سخن پایانی

امیدواریم این نوشته که در آن برای شما به 5 روش آسان و کاربردی خشک کردن سریع رنگ پرداخته شد، مفید واقع شود؛ و پاسخ سوالات خود را، در بخش انتهایی گرفته باشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم درخواست نقاشی ساختمان خود را از متخصصین و نقاشان حرفه‌ای فعال در خدمت از ما کنید و در کمتر از 30 دقیقه، به رایگان قیمت بگیرید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading