نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه

نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه پس از رنگ آمیزی ساختمان بسیار کاربرد دارد. اینکه چطور بوی رنگ را از بین ببریم و همین طور نحوه از بین برد بوی رنگ در خانه در غالب پرسش‌های گوناگون در بین افراد مطرح است. نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه بخصوص برای ساختمان‌هایی که به تازگی کار نقاشی آنها به اتمام رسیده بسیار کاربرد دارد.

بوی انواع رنگ به دلیل شیمیایی بودن رنگ‌های استفاده شده در نقاشی ساختمان برای سلامتی بسیار خطر داشته و باید حتما نسبت به از بین بردن هر چه سریعتر بوی رنگ در خانه اقدامات لازم صورت گیرد. بوی انواع رنگ‌های به کار رفته برای نقاشی ساختمان مثل رنگ کیلر، پلی استر، روغنی و حتی پلاستیک را می‌توان با چند راهکار ساده از بین برد.

نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه با کاربرد چندین راهکار و روش در دسترس و آسان قابل ارائه است. برای از بین بردن بوی نامطبوع رنگ از اتاق اولین اقدام باز گذاشتن پنجره و به جریان انداختن هوا در اتاق است. اما اگر به هر دلیلی مثل نامساعد بودن هوا امکان این کار برای شما وجود نداشت از روش‌های معرفی شده در این مطلب در خصوص نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه استفاده کنید.

 

چطور بوی رنگ را از بین ببریم

 

نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه

از آنجایی که بوی رنگ پس از نقاشی ساختمان در قسمت‌های مختلف مثل رنگ پس از ترمیم ترک سقف گچی باعث بروز علائمی مثل سر درد، سرگیجه، تنگی نفس و حساسیت در افراد می‌شود، بهتر است هر چه سریعتر اقدامات لازم برای از بین بردن بوی رنگ در خانه صورت گیرد. در این مطلب با استفاده از خواص مواد گیاهی و طبیعی در دسترس نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه را به راحتی بیان می‌کنیم.

 

نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه

 

راهکار‌های عملی سریع برای از بین بردن بوی رنگ

برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب در مسیر از بین بردن بوی رنگ در خانه چندین روش را بصورت کلی با استفاده از مواد طبیعی در دسترس افراد بصورت زیر ارائه می‌دهیم. هر کدام از این راهکارها بصورت تجربی در خصوص نحوه از بین بردن رنگ در خانه امتحان شده و قابل اجرا می‌باشند.

 

راهکار‌های عملی سریع برای از بین بردن بوی رنگ

 

تجهیز کردن اتاق به تهویه‌ مناسب

موثر ترین اقدام در از بین بردن بوی رنگ پس از نقاشی ساختمان استفاده از یک تهویه مناسب برای کشیدن هوای و بوی رنگ به بیرون و جریان انداختن هوای تازه در اتاق است. یک روش کاربردی و در دسترس برای این راه حل باز کردن پنجره‌های اتاق است.

 

تجهیز کردن اتاق به تهویه‌ی مناسب برای از بین بردن بوی رنگ در خانه

 

استفاده از ترکیب وانیل و روغن نعناع

به اندازه یک مشت پنبه را به ترکیبات وانیل و روغن نارگیل آغشته کرده و در محیط اتاق برای جذب بو قرار دهید. اگر به پنبه دسترسی ندارید، مقداری از این ترکیبات را در کاسه آب ریخته در کنار قسمت‌های رنگ شده اتاق قرار دهید. در حالتی دیگر کمی روغن نعناع و پودر وانیل را باهم ترکیب کنید و در یک کاسه آب سرد بریزید. این محلول را در کاسه‌های بیشتر و در جای جای اتاق رنگ شده برای جذب بوی رنگ قرار دهید.

 

استفاده از ترکیب وانیل و روغن نعناع برای از بین بردن بوی رنگ در خانه

 

دانه‎های قهوه برای از بین بردن بوی رنگ

دانه قهوه خاصیت جذب بو دارد. به گونه‌ای که بوییدن آن در هنگام تست چندین نوع عطر برای پاکسازی منافذ بویایی افراد توصیه می‌شود. بنابراین از دانه‌های آسیاب نشده قهوه و یا پودر قهوه برای چذب بوی اتاق رنگ شده در جا به جای آن استفاده کنید.

 

از بین بردن بوی رنگ در خانه با دانه قهوه

 

زغال چوب برای جذب بوی رنگ

یکی از روش‌های قدیمی برای از بین بردن بوی رنگ در خانه استفاده از زغال چوب است. برای جذب بوی اتاق رنگ شده از قرار دادن زغال در قسمت‌های مختلف آن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید این زغال‌ها پس از جذب بوی رنگ دیگر خصوصا برای پخت و پز قابل استفاده نیستند.

 

زغال چوب برای جذب بوی رنگ

 

روشن کردن شمع برای از بین بردن بوی رنگ

برای از بین بردن بوی رنگ در  خانه می‌توان با استفاده از شمع روشن برای سوزاندن مواد شیمیایی معلق در هوا و خطرناک اشاره داشت. برای استفاده از این ویژگی شمع را روشن کرده و درون یک کاسه آب قرار داده و در اتاق رنگ شده بگذارید. استفاده از شمع معطر در این روش بیشتر توصیه می‌شود. برای جلوگیری از خطر آتش سوزی و رعایت ایمنی هر مدت یکبار وضعیت شمع روشن شده را بررسی کنید.

 

روشن کردن شمع برای از بین بردن بوی رنگ

 

معجزه آب و رفع بوی رنگ از خانه

از آسان ترین و در دسترس‌ترین روش‌های از بین بردن بوی رنگ در خانه می‌توان استفاده از خاصیت سم زدایی و پاک کنندگی آب اشاره داشت. یک سطل آب را در محیط رنگ شده قرار دهید تا مواد شیمیایی و سمی را به خود جذب کند.

 

معجزه آب و رفع بوی رنگ از خانه

 

جذب بوی رنگ با لیمو‌ی تازه

لیمو را به دو قسمت تقسیم کرده و در بخش‌های مختلف اتاق رنگ شده قرار دهید. لیمو این خاصیت را دارد که بعد از دو روز موارد شیمایی را به خود جذب کند. علاوه بر این می‌توانید از این خاصیت لیمو در از بین بردن بوی رنگ در هنگام رنگ آمیزی با قرار دادن هر برش لیمو در آب استفاده کنید.

 

جذب بوی رنگ با لیمو‌ی تازه

 

استفاده از جوش شیرین و سرکه برای رفع بوی رنگ

جوش شیرین مانند زغال چوب از قوی ترین مواد جذب کننده بو برای از بین بردن بوی رنگ در خانه به شمار می‌آید. برای استفاده از خاصیت این ماده مقدای جوش شیرین را در آب ریخته و در اتاق رنگ شده برای جذب بو قرار دهید. علاوه بر این ریختن جوش شیرین در کف اتاق در از بین برد بوی رنگ اثر گذار است.

 

استفاده از جوش شیرین و سرکه برای رفع بوی رنگ

 

سرکه نیز در از بین برد بوی رنگ پس از نقاشی موثر است. برای کاربرد خواص سرکه در این زمینه آن را با آب سرد مخلوط کنید و در ظرف‌های جداگانه در گوشه‌های مختلف اتاق قرار دهید. ممکن است در ابتدا بوی سرکه کمی آزار دهنده باشداما با گذشت یک مدت زمان بوی سرکه به همراه بوی رنگ از بین می‌رود.

 

از بین بردن بوی رنگ در خانه با آمونیاک

برای استفاده از آمونیاک در از بین بردن بوی رنگ وابسته به اندازه محیطی که نقاشی شده است، مقداری آب سرد را درون یک سطل ریخته و سپس معادل آن یک یا چند قاشق آمونیاک اضافه کنید و آن را در محل مد نظر بگذارید. پس از 24 ساعت ظرف آمونیاک را به بیرون برده و از تهویه برای جریان هوا در اتاق استفاده کنید.

 

از بین بردن بوی رنگ در خانه با آمونیاک

 

نحوه از بین بردن بوی رنگ در خانه با ارائه چندین راهکار در این مطلب مورد بررسی قرار گرفت. مواد طبیعی دیگری نیز مانند پیاز و دیگر گیاهانی که جاذب بو هستند برای از بین برد بوی رنگ کاربرد دارند. برای جلوگیری از عوارض ناشی از وجود بوی رنگ در محیط حتما پس از نقاشی برای پاکسازی هوای اتاق اقدامات لازم را انجام دهید.

4.5 امتیاز از 1392 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین