نور مخفی چیست و در چه جاهایی کاربرد دارد؟

ثبت درخواست "روشنایی و نورپردازی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نور مخفی چیست و در چه جاهایی کاربرد دارد؟

نور مخفی به شاخه‌ای از نورپردازی گفته می‌شود که در آن فقط بازتاب نور بر روی سطح (سقف یا دیوار) قابل مشاهده است و منشا نور از دید پنهان است.

نور مخفی با استفاده از انواع لامپ‌های شلنگی، ریسه‌های اس ام دی(SMD) یا ال ای دی(LED) اجرا می‌شود. از نور مخفی بیشتر در نورپردازی داخل سقف‌های کاذب، گچبری‌های داخل سقف و دیوار، کناف و سازه‌های سقفی و دیوار ساختمانی استفاده می‌شود.

 

استفاده از نور مخفی در نور پردازی

یکی از نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون و فضای هر بنایی، نورپردازی است. در نورپردازی هر فضا با توجه به نوع کاربری و وضعیت و شرایط بنا از تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود.

یکی از گزینه‌های جدید و پرطرفدار امروزی استفاده از نور مخفی در نورپردازی است.

استفاده صحیح از نورپردازی مخفی نقش کلیدی در موفقیت یک طراحی دکوراسیون خوب دارد، به این صورت که اگر منبع نور مخفی در جای مناسبی کار گذاشته شود باعث درخشش بیشتر فضا می‌شود و عناصر خاص موجود در آن بیشتر به چشم می‌آیند. در بخش‌های مختلف ساختمان(سقف، دیوارها، آشپرخانه، کف زمین، راه پله و ...) می‌توان از نور مخفی استفاده کرد.

 

نور مخفی بنفش سقف

 

نور پردازی مخفی در چه جاهایی بیشتر کاربرد دارد؟

از ویژگی‌های قابل توجه نور مخفی می‌توان به این مورد اشاره کرد که منبع نور و نور اولیه تولید شده به صورت مستقیم دیده نمی‌شود و نور ثانویه‌ی ایجاد شده باعث زیبایی محیط می‌شود. به همین دلیل از این نمونه نورپردازی می‌توان در مکان‌های مختلفی استفاده کرد.

 

نور مخفی سقف

از جمله پرکاربرد ترین مکان‌های اجرای نورپردازی، می‌توان به سقف اشاره کرد. امروزه به خاطر گسترش استفاده از سقف‌های کاذب مخصوصا سقف کناف استفاده از نورپردازی با نور مخفی بسیار رواج یافته است. طرح و مدل نور مخفی قابل استفاده برای سقف به ابعاد اتاق و ارتفاع سقف بستگی دارد. برای نورپردازی با استفاده از نور مخفی در اتاق‌های کوچک، از لامپ‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود و در اتاق‌هایی که سقف بلند دارند باید از لامپ‌هایی با قدرت نوردهی بیشتر استفاده کرد.

 

انواع نور مخفی سقف پذیرایی

 

نور مخفی کابینت

با استفاده و نصب نور مخفی کابینت آشپزخانه می‌توان زیبایی آشپزخانه را چندین برابر کرد.

استفاده از این نمونه نورپردازی برای آنهایی که سقف آشپزخانه‌شان کوتاه است و فضای زیادی برای نصب لامپ و لوستر‌های آویز ندارند بسیار مناسب است. اگر از لامپ‌های نور مخفی در زیر کابینت‌های دیواری یا بالای کانتر و میز اپن استفاده کنید دیگر نیاز چندانی به استفاده از منبع نور دیگری ندارید.

 

علت سوختگی ریسه شلنگی

 

نور مخفی در سرویس بهداشتی

یکی از راه‌های تغییر در فضای سرویس بهداشتی و حمام استفاده از نور مخفی است. الزاما از نور مخفی تنها نباید در سقف و یا کف استفاده کرد بلکه می‌توان در سرویس بهداشتی از این نور در پشت آینه‌ها و یا سایر تجهیزات سرویس بهداشتی استفاده کرد.

 

قیمت نور مخفی

 

در اجرای نورپردازی مخفی از انواع لامپ نور مخفی مختلفی استفاده می‌شود که هر کدام کاربرد‌های مختلف و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. در ادامه به اختصار به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

 

ریسه‌های اس ام دی(SMD) شلنگی

ریسه‌های اس ام دی شلنگی به دلیل نور درخشان و زیبایی که از خود منتشر می‌کنند، طرفداران بسیاری دارند. این نوع ریسه‌های نور مخفی در مقابل آب و گرد و غبار نسبت به نمونه‌های دیگر مقاوم‌ترند. از این نمونه ریسه‌ها برای مصارف تزیینی و نمایشی درمکان‌هایی که به نور پرقدرت و خیره کننده نیاز دارد. مانند: سقف‌های کاذب، پله‌ها، کنار باغچه و ... استفاده می‌شود.

ریسه‌های اس ام دی نور مخفی رنگ بندی‌های متنوعی دارند، از جمله رنگ‌های آنان می‌توان به آبی، آفتابی، انبه‌ای، بنفش، سبز، قرمز و مهتابی اشاره کرد. این ریسه‌ها را می‌توان در هر یک متر به قطعات مختلفی تقسیم و در جاهای متفاوتی استفاده کرد.

 

هزینه این نمونه از لامپ‌های نور مخفی چقدر است؟

ریسه‌های اس ام دی به صورت متری یا حلقه‌ای به فروش می‌رسند و قیمت هر متر از آن بسته به نوع آن تقریبا از 7 هزار تومان شروع می‌شود.

 

فیمت نور مخفی کناف

 

ریسه‌های ال ای دی (LED) شلنگی

ریسه‌های ال ای دی شلنگی، امروزه به دلیل روشنایی انعطاف پذیر خود از محبوبیت بسیاری برخوردارند. به کار بردن این ریسه‌ها به عنوان نور مخفی باعث بیشتر شدن جذابیت محیط می‌شود. این نوع چراغ نور در رنگ و طول‌های مختلفی قابل استفاده است. این نمونه از ریسه به شکلی انعطاف پذیر و به کمک نوار چسبی که در پشت خود دارد را می‌توان در هر جایی نصب کرد. شکل، رنگ، اندازه و قدرت نوری این ریسه‌ها بسته به نوع عملکرد و نیاز دکوراسیون انتخاب می‌شود. برای هر فضا و محیط داخلی و خارجی می‌توان از این ریسه‌ها به عنوان نور مخفی استفاده کرد.

 

هزینه تهیه این نمونه از ریسه‌های نور مخفی چگونه محاسبه می‌شود؟

این نمونه نیز مانند ریسه‌های اس ام دی به صورت متری یا حلقه‌ای قابل تهیه است و حدود قیمت آن بسته به کیفیت و نوع متریال از حدود متری 6 هزار تومان شروع می‌شود.

 

نصب نور مخفی کابینت

 

برای انتخاب نور مخفی سقف ساده با توجه به محیط می توانید قبل از اجرا، با راهنمایی فرد متخصص، بهترین رنگ نور مخفی سقف متناسب با فضای خود را انتخاب کنید.

قیمت نور مخفی براساس نوع کار متفاوت است.

برای نور مخفی آشپزخانه، می توانید از نور مخفی زیر کابینت هم استفاده کنید.

نور مخفی در رنگ های متفاوت مثل نور مخفی قرمز، نور مخفی زرد و ... اجرا می‌شود.

 

شما به راحتی می‌توانید با ثبت درخواست جهت نورپردازی اصولی سقف و ساختمان خود، از متخصصین فعال بر روی سایت و اپلیکیشن "خدمت از ما"، علاوه بر دریافت پیشنهاد قیمت، آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین متخصص را برگزینید. 

روشنایی و نورپردازی
برای سرویس روشنایی و نورپردازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading