شما در کدام شهر به نصب لوستر نیاز دارید؟

نصب لوستر را به متخصصش بسپار

لوستر وسیله‌ای برای روشنایی است که نصب لوستر برای زیبایی و تنوع بالا، جایگاه خاصی در دکوراسیون داخلی دارد. معمولا بسیاری نصب لوستر را کاری آسوده می‌پندارند. در صورتی که به سیم کشی لوستر و طریقه مناسب نصب آن آگاه نباشید، ممکن است در قسمت سیم کشی و حتی نصب لوستر به سقف به مشکل بر بخورید. مثلاً طریقه نصب لوستر کنترلی یا نصب لوستر در سقف یونولیتی و یا نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک می‌توانند به یک چالش بزرگ برای شما تبدیل شود.

 

نصب لوستر

 

قیمت نصب لوستر چگونه تعیین می‌شود؟

در بازار برقکاری، قیمت نصب لوستر باید توسط نصاب لوستر، که خود یک برقکار است، تعیین شود. در بازار آنلاین "خدمت از ما" می‌توانید به رایگان از بهترین نصابان لوستر قیمت بگیرید. باتوجه به شرایط لوستر و سقف شما، قیمت و هزینه‌ها برآورد می‌شود و به شما اعلام می‌شود.


 

عوامل موثر بر هزینه نصب لوستر

قیمت نصب لوستر با توجه به نوع لوستر، مدت زمانی و کارهایی که باید برای نصب انجام شود مانند سیم کشی و برقکاری لوستر، محل نصب لوستر و ... تعیین می‌شود. مثلاً هزینه نصب لوستر بدون مونتاژ با هزینه نصب لوستر با مونتاژ متفاوت است. در ادامه ضمن معرفی عوامل موثر بر قیمت نصب لوستر به توضیح بیشتر در زمینه‌ای که به آن نیاز دارید پرداخته‌ایم.


 

انواع خدمات نصب لوستر

 • نصب لوستر در سقف کناف
 • نصب لوستر در سقف یونولیتی
 • نصب لوستر در سقف کاذب
 • نصب هالوژن و نصب چراغ
 • نصب لوستر سنگین در انواع سقف ها
 • سیم کشی لوستر و برق کشی لوستر
 • نصب لوستر بدون مونتاژ یا با مونتاژ
 • نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک
 • سوراخ‌کاری روی سقف جهت لوستر و نصب زنجیر
 • نصب سنسور سقفی و دیواری (توکار و روکار)
 • نصب تایمر راه پله

 

نصب لوستر سقفی

 

چرا باید نصب لوستر را به نصاب لوستر سپرد؟

با توجه به زمان بر بودن نصب لوستر، خطرناک بودن از نظر انجام کارهای برقی، داشتن تنظیمات در برخی از انواع لوستر ها سپردن کار به نصاب لوستر مهم است. نصاب لوستر با آگاهی از تمامی جزییات نصب لوستر می تواند در کمترین زمان لوستر را با سلیقه ی شما نصب کند.

در نصب لوستر مهمترین کار، طریقه نصب قلاب و زنجیر برای لوستر است. برای یک ساختمان نیمه کاره بهترین و ایمن ترین کار این است که یک زنجیر را به تیر آهن های سقف جوش دهید. همچنین اگر لامپ‌های منزل شما بیش‌ از اندازه می‌سوزد باید حتما مواردی مانند ولتاژ بالا، سیم‌کشی ضعیف در مدار و برق و همچنین وجود توان بیشتر در سوئیچ دیمر، بررسی شود تا بتوان دلیل مشکل را یافت. حتما دقت داشته باشید که در  زمان نصب لامپ‌هایی که به سقف می‌چسبند مثل هالوژن‌ها، نباید عایق آن‌ها به اتصالات چسبیده باشد زیرا گرمای اتصالات به‌مرور موجب خراب شدن محافظ‌های حرارتی شده و ممکن است موجب بروز آتش‌سوزی گردد.


 

چگونه بهترین نصاب لوستر را انتخاب کنیم؟

در بازار آنلاین "خدمت از ما" در راستای انجام و اجرای هر چه بهتر نصب لوستر، درخواست خود را برای برترین نصابان لوستر در شهر خودتان ثبت کنید. پس از اینکه سفارش خود را ثبت کردید، از چند متخصص نصب لوستر به رایگان قیمت بگیرید. می‌توانید پروفایل متخصص را بررسی کنید و مناسب‌ترین فرد را انتخاب کنید.


 

ثبت سفارش نصب لوستر برای نصاب لوستر چگونه انجام می‌شود؟

روش آسان برای درخواست خدمات نصب لوستر می توانید از طریق فرم درخواست خدمات نصب لوستر اقدام کنید.

همچنین با نصب اپلیکیشن "خدمت از ما" همیشه به بهترین متخصصان دسترسی دارید و سفارش اول خود را با تخفیف ویژه دریافت می کنید.

 

نصاب لوستر

 

روش نصب لوستر

روش نصب لوستر با توجه به نوع لوستر، متفاوت است. در واقع نصاب لوستر با توجه به یک سری نکات اقدام به نصب لوستر می کند. به طور کلی نصب لوستر شامل مراحل زیر است:

 • تشخیص نوع لوستر برای شیوه درست نصب لوستر
 • تعیین وزن لوستر برای رعایت نکات برای نصب لوستر
 • استفاده از ابزارآلات برای نصب لوستر
 • برق کشی برای نصب لوستر

 

سیم کشی نصب لوستر

برای اتصال سیم ها باید از ترمینال برق استفاده نمائید. در صورتیکه کلید شما دوپل است به یک ترمینال سه تایی نیاز دارید و در صورتیکه کلید شما تک پل است یک ترمینال دوتایی کافی است. در کلیدهای دوپل سه سیم در سقف مشاهده می کنید که ۲ تای آنها فاز(برق دار) و دیگری نول(بدون برق) است. در کلیدهای تک پل نیز دو سیم وجود دارد که یکی از آنها فاز و دیگری نول است. معمولا سیم های فاز با رنگ قرمز و سیم نول با رنگهای آبی مشخص اند. البته برای تشخیص سیم های فاز (در صورت وصل بودن برق) می توان از فازمتر استفاده کرد.

اگر با نحوه بستن لوستر آشنا نیستید و برای نصب لوستر به دنبال نصابی زیردست و باتجربه می گردید روی نصابان خدمت از ما که سال ها در این زمینه تجربه زیادی دارند حساب کنید.


 

مراحل نصب لوستر

1) نوع لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

لوستر ها دارای تنوع بالایی هستند  که در طبقه بندی های زیادی تقسیم می گردند. لوستر چوبی، لوستر کلاسیک، لوستر مدرن، لوستر اسپرت، لوستر اتاق کودک، لوستر فضای اداری و ... . اما اگر بخواهیم دسته بندی جامع تری داشته باشیم می توانیم لوستر ها را به دو دسته ی کلاسیک و مدرن تقسیم کنیم  تا  با زبان ساده و شیوا تری روش نصب لوستر را توضیح دهیم.


2) وزن لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

در زمان خرید و نصب لوستر نکته ای که بسیار مهم است توجه به نوع سقف است که تا وزن مشخصی از لوستر را می تواند تحمل کند. اگر سقف ساده باشد محدودیت وجود ندارد، اما برای سقف های کاذب باید به این محدودیت توجه کرد و یا با استفاده از مقاوم سازی و اتصال به سقف مادر مقاومت لازم را به وجود آورد.

 


3) ابزارآلات نصب لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

در نصب لوستر مهمترین کار، طریقه نصب قلاب و زنجیر برای لوستر است. اگر ساختمان هنوز نیمه کاره است، بهترین کار این است که یک زنجیر را به تیر آهن های سقف جوش دهید. این بهترین و ایمن ترین روش برای آویزان کردن لوستر است.

اگر قرار است در یک منزل آماده نصب لوستر داشته باشد به این صورت عمل کنید:

الف. اگر سقف اتاق از نوع “سقف کاذب” نیست، شما باید از رول بولت لوستر که در تصویر پایین آمده است استفاده کنید.


ب. طریقه نصب لوستر سقف کاذب به روش زیر است یعنی، اگر سقف کاذب است و وزن لوسترها حداکثر ۱۰ کیلوگرم است می توانید از رول بولت های پروانه ای که در تصویر زیر می بیند، استفاده کنید.


ج. اگر وزن لوستر بیشتر از ۱۰ کیلوگرم است، حتماً باید به نحوی سقف کاذب را بردارید و به سقف اصلی ساختمان برسید. بعد قلابی را به سقف اصلی ساختمان جوش دهید یا از رول بولت هایی که در قسمت الف توضیح داده شد، استفاده کنید.

در نصب لوستر در سقف کاذب به این نکته توجه کنید که بعد از این که به سقف بتنی رسیدید و رول بولت یا پیچ رول پلاک را نصب کردید، آنگاه به وسیله سیم رابیتس مرکز قسمت فلزی بعلاوه شکل این لوسترها را با انبردست به رول بولت وصل کنید. سیم رابیتس را چند دور، دور آن بچرخانید تا از محکم بودن آن مطمئن شوید. چهار عدد پیچ ام دی اف هم به آن بزنید تا این طرف و آن طرف نرود. آنگاه لوستر را به قسمت “فلزی بعلاوه شکل” وصل کنید. منظور از قسمت فلزی بعلاوه شکل قطعه ای است که در تصویر زیر می بینید.


 

4) برق کشی در نصب لوستر

قبل از نصب لوستر حتما فیوز را قطع کنید. برای اطمینان از نبود برق در سیم ها از فاز متر استفاده کنید. اگر لوستر از طریق زنجیر آویزان می شود باید فاصله سقف تا لوستر ، سیم برق را از میان زنجیر عبور دهیم.