قیمت نصب لوستر در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب لوستر" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
 • 80,000 تومان
 • 100,000 تومان
 • 150,000 تومان
 • 250,000 تومان

شما در کدام شهر به نصب لوستر نیاز دارید؟

نصب لوستر را به متخصصش بسپار

نصب لوستر مناسب می‌تواند زیبایی دو چندانی به دکوراسیون شما دهد. نصب لوستر بیش از آنچه متصور می‌شوید، نیازمند تخصص است. یکی از دلایل اصلی سختی نصب لوستر، وزن زیاد لوسترها و همچنین یونولیتی شدن اکثر سقف‌هاست. پیشنهاد می‌کنیم نصب لوستر در سقف یونولیتی، نصب لوستر در سقف گچی و ... را به نصابان مجرب بسپارید.

با ما در این نوشته همراه شوید تا علاوه بر قیمت نصب لوستر با موارد دیگری از جمله نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک، نصب لوستر برنزی سنگین، طریقه نصب لوستر کنترلی، سه سیم (سه شاخه) و ... آشنا شوید.

 

نصب لوستر

 

 

درخواست خدمات نصب لوستر

شما به راحتی می‌توانید درخواست نصب لوستر کوچک یا بزرگ و سنگین خود را در سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت کنید. هنگام درج درخواست نصب لوستر از شما سوالاتی پیرامون آنچه هنگام خدمات نصب لوستر مدنظر دارید، و همچنین نوع سقف و برقکشی محل شما پرسیده خواهد شد

به این ترتیب، نصابان لوستر بر این اساس می‌تواند به شکل دقیق‌تری تخمینی از حجم کار و البته قیمت نصب لوستر به شما ارائه دهند.

 

قیمت نصب لوستر چگونه تعیین می‌شود؟

اولین سوالی که پیش می‌آید این است که قیمت نصب لوستر یا همان هزینه نصب لوستر چگونه تعیین می‌شود؟ آیا قیمت نصب لوستر به عوامل خاصی بستگی دارد؟ آیا نصب لوستر در سقف گچی یا قیمت نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک خیلی متفاوت است؟ و سوالات مشابه دیگر.

در بازار برقکاری، قیمت نصب لوستر در سقف کناف و ... توسط نصاب لوستر که خودش یک برقکار است، تعیین می‌شود. در بازار آنلاین «خدمت از ما» می‌توانید به رایگان از بهترین نصابان لوستر قیمت نصب لوستر را استعلام کنید. با توجه به شرایط لوستر و سقف شما، قیمت و هزینه‌ها برآورد شده و به شما اعلام می‌شود.

 

عوامل موثر بر هزینه نصب لوستر

قیمت نصب لوستر با توجه به عوامل مانند:

 • تعداد لوسترها،
 • نوع سقف و محل نصب لوستر،
 • نوع لوستر (تعداد شاخه‌ها و وزن آن)،
 • و آماده‌سازی‌هایی که باید برای نصب لوستر انجام شود (مانند سیم کشی و برقکاری لوستر)،

تعیین می‌شود. مثلا هزینه نصب لوستر بدون مونتاژ با هزینه نصب لوستر با مونتاژ متفاوت است، یا قیمت نصب لوستر کوچک از نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک قطعا کمتر است. در ادامه برخی از انواع نصب لوستر را معرفی کرده‌ایم که هر کدام با دیگری تفاوت‌هایی قابل چشم‌پوشی یا قابل توجه دارد:

 • نصب رول بولت در سقف
 • نصب لوستر کوچک سقفی
 • نحوه بستن سیم های لوستر
 • طریقه نصب لوستر برنزی سنگین
 • نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک
 • نصب لوستر در سقف گچی، سقف کاذب، سقف یونولیتی و سقف آجری

 

قیمت نصب لوستر

 

انواع خدمات نصب لوستر

خدمات نصب لوستر تنوع بی‌نظیری دارد، ترکیب استفاده از متریال‌های مختلف در سقف‌ها و لوسترهای گوناگون، باعث گسترده بودن خدمات نصب لوستر در تهران و سایر شهرهای ایران شده است، از جمله نصب لوستر در سقف کاذب یا نصب لوستر در سقف یونولیتی.

در ادامه محبوب‌ترین درخواست‌های نصب لوستر در بازار «خدمت از ما» را ملاحظه کنید:

 • نصب تایمر راه پله
 • روشنایی و نورپردازی
 • نصب هالوژن و نصب چراغ
 • نصب لوستر سقفی کوچک و بزرگ
 • سیم کشی لوستر و برق کشی لوستر
 • نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک
 • نصب لوستر بدون مونتاژ یا همراه با مونتاژ
 • نصب سنسور سقفی و دیواری (توکار و روکار)
 • سوراخ‌کاری روی سقف جهت لوستر و نصب زنجیر
 • نصب لوستر برنزی سنگین در سقف آجری و سقف‌های دیگر
 • نصب لوستر در سقف گچی، سقف کناف، سقف کاذب و سقف یونولیتی

 

هزینه نصب لوستر سقفی

 

چرا باید نصب لوستر را به نصاب لوستر سپرد؟

با توجه به زمان‌بر بودن نصب لوستر (علی‌الخصوص نصب لوستر در سقف گچی و نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک)، خطرناک بودن آن از نظر انجام کارهای برقی، وجود تنظیمات در برخی از انواع لوسترها و نکات ریز و درشت دیگر، سپردن کار به نصاب لوستر بسیار مهم است. نصاب لوستر با آگاهی از تمامی جزییات نصب لوستر می‌تواند در کمترین زمان لوستر را با سلیقه شما نصب کند.

مهمترین کار در نصب لوستر (مخصوصا نصب لوستر سنگین)، نحوه نصب قلاب و زنجیر لوستر است. اگر ساختمان نیمه کاره باشد، نصاب لوستر زنجیر را به تیر آهن‌های سقف جوش خواهد داد تا ایمنی شما حفظ شود.

اگر هم با مشکلاتی مانند سوختن منظم لامپ‌ها در منزل دست‌وپنجه نرم می‌کنید، متخصص پیش از نصب لوستر در سقف گچی یا هر سقف دیگری ابتدا احتمال ولتاژ بالا، سیم‌کشی ضعیف یا وجود توان بیش از حد در سوئیچ دیمر را بررسی می‌کند تا مشکل رفع شود.

علاوه بر نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک یا نصب لوستر در سقف یونولیت، نصب لامپ‌هایی که به سقف می‌چسبند (مانند هالوژن‌ها) نیز به تخصص یک نصاب ماهر نیاز دارد. در این مورد، نصاب لوستر نمی‌گذارد عایق آنها به اتصالات بچسبد. بنابراین، گرمای اتصالات محافظ‌های حرارتی را آب نمی‌کند، و خطراتی مانند آتش‌سوزی برای ساختمان ایجاد نخواهد شد.

 

ثبت سفارش نصب لوستر چگونه انجام می‌شود؟

جهت دریافت خدمات مربوط به نصب لوستر در سقف گچی، نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک و ... کافی است درخواست خود را در سایت و یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست، 5 نصاب لوستر فعال در این پلتفرم برای شما قیمت نصب لوستر پیشنهادی خود را ارسال می‌کنند.

علاوه بر قیمت ارسال شده برای نصب لوستر برنزی سنگین و یا مدل مدنظر شما، شما می‌توانید به پروفایل متخصص مراجعه نموده و از میزان تخصص و مهارت وی اطلاعات خوبی به دست آورید.

سپس، با توجه به قیمت‌های پیشنهادی، سابقه متخصصان و نظرات مشتریان قبلی نصب لوستر در این پلتفرم، می‌توانید از بین متخصصان حاضر بهترین فرد را برای نصب لوستر انتخاب نمایید. انتخاب نهایی نصاب جهت نصب لوستر با شماست، و پروسه انتخاب نصاب لوستر و ثبت درخواست نیز کاملا رایگان است.

 

طریقه نصب لوستر سنگین

 

روش نصب لوستر

روش نصب لوستر با توجه به نوع لوستر متفاوت است. در واقع نصاب لوستر با توجه به یک سری نکات اقدام به نصب لوستر می‌کند. نصب لوستر به طور کلی شامل مراحل زیر می‌شود:

 • برق کشی ساختمان برای نصب لوستر
 • استفاده از ابزارآلات برای نصب لوستر
 • تشخیص نوع لوستر برای شیوه درست نصب
 • تعیین وزن لوستر حهت رعایت نکات نصب لوستر

 

سیم کشی لوستر

فرقی نمی‌کند هدف نصب لوستر در سقف گچی باشد یا نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک و حتی نصب یک لوستر کوچک؛ اتصال سیم‌ها اساس اینکار است. برای اتصال سیم‌ها از ترمینال برق استفاده می‌شود. اگر کلید دوپل باشد از ترمینال سه تایی، و اگر کلید تک پل باشد از ترمینال دوتایی استفاده می‌شود.

کلیدهای دوپل سه سیم، دو سیم فاز (برق دار) و یک سیم نول (بدون برق) دارند. کلیدهای تک پل نیز دو سیم دارند: فاز و نول. معمولا سیم‌های فاز با رنگ قرمز و سیم نول با رنگ‌های آبی مشخص می‌شود. البته با فازمتر هم می‌توان آنها تشخیص داد.

اگر با نحوه بستن لوستر یا همان نصب لوستر آشنا نیستید و برای نصب لوستر به دنبال نصابی زبردست و باتجربه می‌گردید، روی نصابان لوستر فعال در «خدمت از ما» که سال‌ها در این زمینه تجربه دارند حساب کنید.

 

نصاب لوستر

 

مراحل نصب لوستر

در این قسمت مراحل نصب لوستر را به‌طور کامل توضیح داده‌ایم. همه این مراحل با کمی تغییر در روند نصب لوستر در سقف گچی یا نصب لوستر در سقف کاذب و غیره دیده می‌شود.

توجه داشته باشید که هدف این قسمت صرفا آشنایی شما با نحوه عملکرد نصاب لوستر است، و نه آموزش شما جهت نصب لوستر. با ما همراه باشید تا با مراحل نصب لوستر و روش نصب لوستر بیشتر آشنا شوید.

 

نوع لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

همان‌طور که خود شما نیز به عنوان یکی از متقاضیان نصب لوستر می‌دانید، تنوع سرگیجه‌آوری از انواع لوسترها وجود دارد. لوسترها چوبی، فلزی، کریستالی کلاسیک، مدرن، اسپرت، برای کودکان، برای فضاهای اداری و تنها برخی از آنهاست. اما به‌طور کلی، لوسترها در دو دسته کلاسیک و مدرن قرار می‌گیرند.

 

وزن لوستر در نحوه نصب لوستر موثر است

نکته بسیار مهم در زمان خرید و نصب لوستر توجه به نوع سقف و وزنی است که می‌تواند تحمل کند. اگر سقف ساده باشد محدودیتی برای نصب لوستر سنگین وجود ندارد، اما برای سقف‌های کاذب یا باید به این محدودیت توجه کرد، و یا با مقاوم سازی و اتصال به سقف مادر مقاومت لازم را به وجود آورد.

مثال می‌زنیم، نصاب باید در منزلی که در آن زندگی می‌کنید (منظورمان این است که سازه در حال ساخت نیست)، نصب لوستر را انجام دهد:

 1. اگر سقف کاذب نباشد، نصاب باید برای نصب لوستر در سقف گچی از پیچ رول پلاک استفاده کند. اما اگر سقف کاذب و وزن نهایتا ۱۰ کیلوگرم باشد، می‌تواند از رول بولت‌های پروانه‌ای استفاده کند.
 2. اگر لوستر سنگین‌تر از ۱۰ کیلوگرم باشد، نصاب لوستر باید سقف کاذب را بردارد ال به سقف اصلی ساختمان برسد (مرحله‌ای که در نصب لوستر در سقف گچی حدف می‌شود). سپس قلاب را به سقف اصلی جوش داده و یا از پیچ رول پلاک استفاده می‌کند.
 3. نصاب همچنین پس از رسیدن به سقف بتنی و نصب پیچ رول پلاک در روند نصب لوستر در سقف کاذب، با سیم رابیتس مرکز بخش فلزی بعلاوه-شکل لوستر را با انبردست به پیچ رول پلاک وصل خواهد.
 4. برای اطمینان از محکم شدن آن، نصاب سیم رابیتس را نیز چندبار دور آن چرخانده، و از پیچ ام دی اف استفاده خواهد کرد نهایتا لوستر را به قسمت فلزی بعلاوه-شکل متصل خواهد شد.

 

ابزارآلات نصب لوستر در نحوه نصب موثر است

از جمله ابزارهایی که برای نصب لوستر در سقف گچی یا نصب لوستر در سقف یونولیت و آجری نیاز است می‌توانیم به پیچ و رولپلاک (رول بولت)، قلاب و زنجیر (که نحوه و دلیل استفاده آن در نصب انواع لوستر را توضیح دادیم)، فازمتر و دریل اشاره کنیم. استفاده صحیح از این ابزارها برای نصب تمیز و البته ایمن لوسترها ضروری‌ست.

 

سیم کشی لوستر و برق کشی در نصب لوستر

این مرحله نیز در نصب لوستر در سقف گچی، نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک و حالات دیگر ثابت است. نصاب باید پیش از نصب لوستر حتما فیوز را قطع کند. نصاب با استفاده از فازمتر نیز نبود برق در سیم‌ها را بررسی می‌کند.

در ادامه، برای نصب لوستر، اگر لوستر از طریق زنجیر آویزان می‌شود در فاصله سقف تا لوستر، سیم برق از میان زنجیر عبور داده می‌شود.

 

طریقه نصب لوستر در سقف آجری

 

چگونه بهترین نصاب لوستر را انتخاب کنیم؟

علاقه ما به بودن در محیطی روشن و زیبا از دلایل اصلی خرید لوستر است. اما بعد از خرید؛ مسئله نصب آن است که مهم می‌شود. اینکار باید اصولی انجام شود تا از نظر ایمنی و زیبایی خیالمان راحت باشد. پس بهتر است این کار را یک نصاب حرفه‌ای و کاربلد انجام دهد.

«خدمت از ما» با داشتن کادری از مجرب‌ترین نصابان، خدماتی نظیر نصب انواع لوستر، تعویض انواع لوستر و چراغ، بهبود وضعیت نوردهی محیط، استانداردسازی لوسترها و ... را به صورت حرفه‌ای ارائه می‌دهد. شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه بهترین نصاب لوستر را در میان متخصصان متعدد برای نصب لوستر خود انتخاب کنیم؟

در بازار آنلاین «خدمت از ما» در راستای اجرای هرچه بهتر نصب لوستر، درخواست خود را برای برترین نصابان لوستر در شهرتان ثبت کنید. پس از اینکه سفارش را ثبت کردید، از چند متخصص نصب لوستر به رایگان قیمت بگیرید. می‌توانید پروفایل متخصص را بررسی کنید و در آخر مناسب‌ترین فرد را برای نصب لوستر در سقف گچی، نصب لوستر سنگین در سقف تیرچه بلوک و یا ... انتخاب کنید.

امتیاز دهید

4.00 امتیاز از 25 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب لوستر

نظرات

مهدی خسروی
مهدی خسروی
4.6
141 خدمت موفق
نصب لوستر
سیما رستمی

کیفیت انجام کار بسیار عالی بود.بسیار مودب متخصص و منصف بودند.حتما ایشون رو به همه پیشنهاد می کنم.

میثم علیرضاخانی
میثم علیرضاخانی
4.5
32 خدمت موفق
نصب لوستر
پریسا وزیری

حضور به موقع داشتن و به خوبی کارهای برقی رو انجام دادن و بسیار منصف بودن

امیر خونساری
امیر خونساری
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
نصب لوستر
محمد طاهری

خیلی‌ منظم و دلسوز بودند و رفتار بسیار محترمانه و مناسبی داشتن

در این شهرها می توانید سفارش نصب لوستر را ثبت کنید:

 • نصب لوستر تهران
 • نصب لوستر کرج
 • نصب لوستر اصفهان
 • نصب لوستر مشهد
 • نصب لوستر شیراز
 • نصب لوستر تبریز
 • نصب لوستر اهواز
 • نصب لوستر گرگان
 • نصب لوستر رباط کریم
 • نصب لوستر همدان
 • نصب لوستر پرند
 • نصب لوستر پاکدشت
 • نصب لوستر ساری
 • نصب لوستر ری
 • نصب لوستر کرمانشاه
 • نصب لوستر ملارد
 • نصب لوستر آمل
 • نصب لوستر کرمان
 • نصب لوستر رودهن
 • نصب لوستر کمال شهر
 • نصب لوستر یزد
 • نصب لوستر اسلامشهر
 • نصب لوستر شاهین شهر
 • نصب لوستر قرچک
 • نصب لوستر زنجان
 • نصب لوستر پردیس
 • نصب لوستر قم
 • نصب لوستر ارومیه
 • نصب لوستر بندرعباس
 • نصب لوستر ورامین
 • نصب لوستر هشتگرد
 • نصب لوستر اندیشه
 • نصب لوستر شهر قدس
 • نصب لوستر قزوین
 • نصب لوستر فردیس
 • نصب لوستر شهریار
 • نصب لوستر اراک
 • نصب لوستر رشت
loading