قیمت نصب کلید و پریز در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب کلید و پریز" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 200,000 تومان
 • 300,000 تومان
 • 335,000 تومان
 • 500,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به نصب کلید و پریز نیاز دارید؟

نصب کلید و پریز را به متخصصش بسپار

نصب کلید و پریز و برق کشی ساختمان یکی از مهمترین مراحل در برقکاری ساختمان است، که خدمات آن در «خدمت از ما» ارائه می‌شود. شما بدون نیاز به کوچکترین تماس به راحتی می‌توانید درخواست خود را برای نصب کلید و پریز در اپلیکیشن و یا سایت «خدمت از ما» ثبت کنید.

پس از ثبت درخواست‌تان، نصابان کلید و پریز مبالغ پیشنهادی برای قیمت نصب کلید و پریز را ارسال می‌کنند. شما می‌توانید پس از دریافت قیمت به پروفایل هریک از متخصصان مراجعه نموده، و از میزان تخصص آنها و نظر مشتریان قبلی‌شان مطلع شوید. نهایتا با در نظر گرفتن سوابق و قیمت نصب کلید و پریز پیشنهاد شده، متخصص مدنظرتان را انتخاب کنید.

در این مقاله ضمن توضیح نحوه استعلام رایگان قیمت نصب کلید و پریز و ثبت سفارش در «خدمت از ما»، آموزش نصب کلید و پریز، از استاندارد نصب کلید و پریز گرفته تا طریقه نصب آنها را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

 

قیمت نصب کلید و پریز

 

 

هزینه نصب کلید و پریز چگونه محاسبه می‌شود؟

متخصصان فعال در پلتفرم «خدمت از ما» قیمت نصب کلید و پریز را طبق نرخ اتحادیه محاسبه می‌کنند. هرچند استاندارد نصب کلید و پریز یکی است، از آنجا که قیمت تمام‌شده هر پروژه نصب کلید و پریز با پروژه‌های دیگر تفاوت دارد، نمی‌توان قیمت دقیق را به عنوان هزینه نصب کلید پریز ذکر کرد.

برای دریافت بهترین تخمین از پروژه مدنظرتان، همان‌طور که گفتیم می‌توانید بدون دردسر و بدون پرداخت هزینه از متخصصان فعال در این بازار خدمات قیمت بگیرید. و بعد از آن چنانچه مایل باشید، می‌توانید پیشنهادات را قبول و یا رد کنید. در ادامه عوامل موثر بر قیمت نصب کلید و پریز را نام می‌بریم تا ایده بهتری از هزینه‌هایتان داشته باشید.

 

عوامل موثر بر قیمت نصب کلید و پریز

مهمترین عواملی که بر هزینه نصب کلید پریز تاثیر می‌گذارند عبارت‌اند از:

 • تعداد کلیدها و پریزها برای نصب
 • روکار و یا توکار بودن کلید و پریز
 • قوطی‌گذاری برای هر کلید و پریز
 • تخریب قوطی برای کلید و پریز
 • باز یا بسته کردن کلید و پریز (برای مثال در صورت نقاشی)
 • نوع کلید و پریز مدنظر برای نصب (حرارتی، تایمر دارد و ...)

 

آموزش نصب کلید و پریز

 

چرا «خدمت از ما» را برای نصب کلید و پریز انتخاب کنیم؟

خدمات نصب کلید و پریز موجود در بازار آنلاین «خدمت از ما» دارای ویژگی‌های بارزی است که باعث جلب نظر مشتری و درخواست خدمات مجدد شده. این ویژگی‌ها به شرح زیر هستند:

 • داشتن قیمت واضح قبل از شروع به کار
 • کارشناسی دقیق مکان و تعیین قیمت منصفانه
 • حق انتخاب نصاب کلید و پریز از بین متخصصان حاضر
 • پیگیری و رسیدگی به درخواست مشتریان در اسرع وقت
 • تشخیص درست و صحیح نوع کلید و پریز مورد نیاز برای هر مکان
 • پشتیبانی و بررسی کار کارفرمایان در تمامی مراحل نصب کلید و پریز توسط پشتیبانی

 

نحوه ثبت درخواست خدمات نصب کلید پریز

برای درخواست فوری خدمات مربوط به نصب کلید و پریز به دو روش می‌توانید اقدام کنید. اولین روش برای دریافت خدمات نصب کلید و پریز، درخواست از طریق اپلیکیشن «خدمت از ما» است، که در آن به کلیه خدمات اعم از نصب کلید و پریز، برقکاری ساختمان و ... دسترسی دارید. دومین روش درخواست نصب کلید و پریز از طریق ثبت فرم در وب‌سایت است. در هردو حالت، بدون نیاز به تماس تلفنی می‌توانید خدمات مورد نیازتان را دریافت نمایید.

 بعد از ثبت درخواست نصب کلید و پریز در سایت یا اپلیکیشن، متخصصان شهرتان برای شما پیشنهاد قیمت نصب کلید و پریز ارسال می‌کنند. با مراجعه به پروفایل کاری متخصص و مطالعه نظرات و امتیازات مشتریان قبلی، می‌توانید بهترین نصاب را پیدا کنید، و پروژه نصب کلید و پریز خود را به متخصص مدنظر ارجاع دهید.

 

استاندارد نصب کلید و پریز

 

آموزش تعویض کلید و پریز

در این بخش آموزش نصب کلید و پریز را به‌طور خلاصه مرور می‌کنیم تا با روند آن آشنا شوید. توجه داشته باشید که استفاده بهینه از کلید و پریز در برقکاری ساختمان به زیبایی ساختمان کمک شایانی می‌کند. بنابراین، اقدام به نصب کلید و پریز خوب دقت کنید که آیا اضافه کردن کلید و پریز الزامی است؟

در برخی موارد می‌توانید مشکل کمبود پریز را با استفاده از سه‌راهی‌ها برطرف نمایید. همچنین ممکن است به دلیل کم بودن نور فضا فصد نصب کلید و پریز را داشته باشد. در این حالت نیز پیشنهاد ما این است که از یک منبع نور باکیفیت‌تر استفاده کنید.

 

اولین قدم در نصب کلید و پریز جدید

هر آموزش نصب کلید و پریز با یادآوری موارد ایمنی آغاز می‌شود. بنابراین، ابتدا فیوز را قطع کنید. پس از آن نیز با فازمتر از قطع بودن جریان برق مطمئن شوید. پس از رعایت این مورد مهم در آموزش نصب کلید و پریز، طرتغ مراحل بعدی می‌رویم.

 

دومین قدم در نصب کلید پریز

در مرحله بعد از آموزش نصب کلید و پریز باید به سیم‌ها کلید پریز دسترسی پیدا کنید. با استفاده از فازمتر صفحه محافظ روی کلید پریز را بردارید. بعد از باز کردن پیچ‌ها و با کمی چپ و راست نمودن محافظ به راحتی صفحه از روی سیم‌ها برداشته می‌شود.

حال با فازمتر سیم‌های متطل به کلید را جدا کنید. در این حین سیم‌هایی را که فرسوده شده‌اند را با سیم چین بچینید. سپس مجدد روکش سیم را بردارید و از سیم جدید برای اتصال استفاده نمایید. سیم‌های فرسوده می‌توانند باعث سوختن پریز بشوند. اینکار به رسانایی سیم و عبور بهتر و راحت‌تر جریان برق از آن نیز کمک می‌کند.

نکته مهم آموزش نصب کلید و پریز در اینجا این است که سیم کشی ساختمان را همان‌طور که باز کرده‌اید به پریز جدید متصل کنید. اگر سیم‌ها را جابجا به پریز جدید وصل کنید، از نظر فنی مشلی پیش نمی‌آید؛ اما بهتر این است که سیم‌ها را همانگونه که باز کرده‌اید ببندید.

سیم لخت را در جای خود قرار دهید، وبعد از اینکه سیم‌ها را در جای خود محکم کردید، محافظ پریز را روی آن ببندید. تعویض کلید و پریز با موفقیت انجام شد!

 

هزینه نصب کلید و پریز برق

 

استانداردهای نصب کلید و پریز

مکمل آموزش نصب کلید و پریز، شناخت استانداردهای نصب کلید و پریز است. رعایت این استانداردها برای ایمنی بیشتر ساکنان محل مدنظر لحاظ می‌شود. در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

 

اولین استاندارد نصب کلید و پریز: رعایت فاصله‌ها

رعایت فواصل به تمیز بودن کار نصب کلید پریز به شدت کمک کرده، و تقریبا آن را به اثری هنری تبدیل می‌کند. در ادامه مهمترین فواصلی که باید آنها را رعایت کرد ملاحظه می‌کنید:

 • فاصله استاندارد جعبه فیوز از کف: ۱۵۰ تا ۱۷۰ سانتی‌متر
 • فاصله استاندارد آویز لامپ‌ها از سقف: ۳۰ تا ۵۰ سانتی‌متر
 • فاصله استاندارد نصب کلید پریز از کف: ۱۱۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر
 • فاصله استاندارد جعبه فیوز از لوله‌های آب و گاز: ۱ سانتی‌متر
 • فاصله استاندارد پریز برق, تلفن و آنتن از کف: ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر
 • فاصله استاندارد کلیه کلید پریزها از چهارچوب درب: ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر

 

دومین استاندارد نصب کلید و پریز: رعایت ظرفت فیوزها

دومین استاندارد نصب کلید و پریز که باید در روند کار و همچنین آموزش نصب کلید و پریز به آن توجه کرد، رعایت ظرفیت فیوزهاست. توجه داشته باشید که فیوزهای مربوط به روشنایی 10 آمپر، فیوزهای پریز 16 آمپر، فیوزکولر گازی و فیوز اصلی 20 آمپر و فیوز کنتور 25 آمپر هستند.

 

کلید و پریز

 

خرید و نصب کلید و پریز

کلید و پریزها انواع مختلفی دارند. با توجه به سلیقه و نیاز شما، حداقل ده‌ها گزینه وجود دارد که می‌توانید آنها را انتخاب کنید. در گذشته تنوع کلید پریزها کم بود، به همین خاطر هنگام خرید قدرت انتخاب کمتری داشتید. اگر یادتان باشد، در گذشته تقریبا همه کلید پریزها به رنگ سفید و کرم و مربع‌شکل بودند.

اما امروزه تنوع در مدل‌های ساخت کلید پریز به شما قدرت انتخاب بالایی داده است. در اینجا به توضیح مهمترین انواع مختلف کلید پریز می‌پردازیم. همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم، این مسئله روی قیمت نصب کلید و پریز نیز تاثیر می‌گذارد.

 

نصب کلید و پریز مجهز به حسگرهای حرارتی

امروزه بحث داغ ذخیره انرژی باعث شده که از سیستم‌های بهینه‌تر بیشتر استفاده شود. کلید و پریزها نیز از این موضوع مستثنی نیستند. شما می‌توانید با انتخاب و نصب کلید و پریز مجهز به حسگر حرارتی در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. این نوع کلید پریزها با توجه به حضور فرد در فضا روشن شده و پس از خروج آن شخص خاموش می‌شود.

 

نصب کلید و پریز تایمر دار

با نصب کلید و پریز تایمر دار می‌توان زمان وجود جریان برق در کلید پریز را مشخص کرد. اگر علاقمند هستید لوازم برقی منزل‌تان برنامه مشخصی داشته باشند، این مدل را برای نصب کلید به شما پیشنهاد می‌کنیم.

استفاده و برنامه ریزی از این نوع کلید و پریز بسیار ساده است. مثلا شما می‌توانید تعیین کنید که 6 صبح جریان برق قهوه‌ساز وصل، و بعد از گذشت پانزده دقیقه جریان قطع شود. یا اینکه ساعت 6:30 صبح جریان برق روشنایی اتاق روشن و ساعت 7:30 جریان قطع شود. و به همین ترتیب برنامه روزانه خود را تعریف کنید.

4.5 امتیاز از 2055 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب کلید و پریز

نظرات

حسن جزینی
حسن جزینی
4.0 (از 307 نظر)
425 خدمت موفق
نصب کلید و پریز
زهره همایی

دقت و سرعت عمل و دانش هر کار محول شده باعث تمایز ایشان با نا بلدان شده.واقعا راضی بودیم و ازشون تشکر میکنیم تنها به علت هزینه ای که تک تک کارهارو بهشون اعلام کردم و فرموده بودند .و چند مورد رو حتی حذف کردم بیشتر از مبلغی که گفته بودند گرفتند . نکات مثبت و منفی

علی ابوعطوی
علی ابوعطوی
5.0 (از 10 نظر)
11 خدمت موفق
نصب کلید و پریز
نسرین سلیمی

تو کارشون قشنگ و تمیز انجام دادن من این تعمیرکارو توصیه میکنم اینبار دوم که انتخابش میکنم خیلی راضی از کارش و برخورد محترمانش

علی ابوعطوی
علی ابوعطوی
5.0 (از 10 نظر)
11 خدمت موفق
نصب کلید و پریز
علی عطائی

در اسرع وقت آمدن و کاراش خیلی تمیز و حرفه‌ای بود و اجرت کمترین به تعمیرکارای ازم گرفت من از کارشون خیلی راضی هستم

در این شهرها می توانید سفارش نصب کلید و پریز را ثبت کنید: