کاربرد کابینت بدون دستگیره چیست؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کاربرد کابینت بدون دستگیره چیست؟

کاربرد کابینت بدون دستگیره چیست؟

دلیل کاربر کابینت بدون دستگیره در آشپزخانه را می‌توان تغییر سلیقه مردم از سبک کلاسیک به مدرن دانست. استفاده از چوب ام دی اف ساده بدون دستگیره فضای آشپزخانه را بسیار تغییز می‌دهد. معماران داخلی نیز از این نوع طراحی استقبال کرده اند زیر در خانه‌هایی که اشپزخانه کوچکی دارند کاربرد کابینت بدون دستگیره باعث ایجاد فضایی زیباتر و بزرگ‌تر می‌شود.

کاربرد کابینت بدن دستگیره سفید به همراه ایده‌هایی مثل نصب انواع سنگ کابینت و ست کردن آن با سقف کاذب آشپزخانه علاوه بر استایل خاص فضای آشپزخانه را بزرگتر و منظم نشان می‌دهذ. 

برای بازو بسته کردن کابینت بدون دستگیره از دو روش رایج به کاربردن مگنت و یا فنر مکانیکی استفاده کرده که در رگلاژ درب کابینت و دیگر موارد نگهداری و تعمیراتی تاثیر مستقیم دارد. البته لازم به ذکر است که برخی کابینت سازان از دستگیره مخفی برای کابینت استفاده می‌کنند که آن شکل از کابینت نیز در دسته کابینت بدون دستگیره قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های کاربرد کابینت بدون دستگیره در آشپزخانه

بیشترین سهم تمرکز بر دکوراسیون داخلی آشپزخانه را می‌توان به انتخاب کابینت آشپزخانه کوچک و بزرگ نسبت داد.

نکاتی مثل تشخیص بهترین جنس کابینت، ست جدیدترین اکسسوری آشپزخانه و موارد مشابه مثل سوپرمارکت آشپزخانه، هماهنگی کابینت بدون دستگیره با جزیره آشپزخانه و متد انتخابی نقاشی ساختمان مدرن و سایر موارد پر اهمیت در دکوراسیون آشپزخانه همگی از موارد حساس در چیدمان و طراحی داخلی یک آشپزخانه خاص است. 

به دنبال همین موضوع در ادامه معرفی کابینت بدون دستگیره در مدل‌های مختلف به بررسی ویژگی‌های بارز این عنصر مهم در دکوراسیون آشپزخانه به شرح ذیل می‌پردازیم: 

  1.  ایجاد فضایی یک دست در آشپزخانه و همچنین ست شدن بهتر تمامی قسمت‌های خانه با آشپزخانه مانند کاغذ دیواری و کف خانه یاعث به وجود آمدن یک پارچگی در خانه می‌شود.بنابراین در هنگام اجرای کاغذ دیواری روی کاشی آشپزخانه، نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن و همین طور نصب کاغذ دیواری روی گچ توجه به رنگ و مدل کابینت بدون دستگیره آشپزخانه نیز به همین اندازه اهمیت دارد. 
  2.  مدرن شدن فضای خانه و خارج شدن از طرح کلاسیک قدیمی نیز یکی از مواردی است که می‌توان به دنبال نصب کابینت ام دی اف بدون دستگیره و سبک‌های دیگر مثل کابینت ممبران سفید صدفی این مدل به آن اشاره داشت. 
  3.  استفاده از دستگیره در آشپزخانه همواره مشکلات متعددی را برای شما به وجود می‌آورد یکی از آن‌ها برخورد وسایل مختلف به آن‌ها در هنگام جابجایی است حتی ممکن است خود شما نیز گاهی با دستگیره‌های کابینت برخورد کرده باشید. استفاده از کابینت بدون دستگیره سرعت نصب و کابینت را نیز افزایش می‌دهد.
  4. انتخاب کردن دستگیره زیبا با قیمت مناسب دشوار است (قیمت کابینت آشپزخانه). اگر شما بخواهید یک دستگیره با جنس خوب برای کابینت خود تهیه کنید که به مرور زمان خراب نشود یا رنگ آن تغییر نکن باید هزینه زیادی پرداخت کنید. همچنین انتخاب دستگیره که به محیط خانه شما بیاید کاری دشواری است.

 

کاربرد کابینت بدون دستگیره در آشپزخانه معایبی هم دارد

اجرای یک سبک خاص بازسازی دکوراسیون آشپزخانه از تعویض دیوارپوش  به علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب یا شستشوی کاغذ دیواری گرفته تا انتخاب یک سبک مناسب کابینت مثل سبک رایج کابینت کلاسیک یا مدل‌های پیشرفته کابینت ام دی اف  و هماهنگی آن با انواع کفپوش در همه مراحل با مزایا و معایبی همراه است.

در این بخش نیز به معایب انتخاب و نصب کابینت بدون دستگیره در سه دلیل اصلی پرداخته شده است. 

  1.  برای بازکردن کابینت بدون دستگیره شما باید با انگشتان خود این کار را انجام دهید. این کار باعث می‌شود که سطح کابینت شما زود کثیف شود بخصوص اگر رنگ کابینت شما روشن باشد و یا از چوب‌هایی با روکش هایگلاس استتفاده کرده باشید.
  2.  استفاده از مگنت و فنر مکانیکی خوب مهم است. اگر شما از جنسی با کیفیت پایین استفاده کنید این مشکل را خواهید داشت که در کابینت به خوبی بسته نشود و یا برای بازکردن ن مشکل داشته باشید. زمان نصب از نصاب بخواهید از جنس باکیفیت استفاده کند تا در آینده مجبور به تعویض و دوباره کاری نباشید.
  3.  یکی از مواردی که باید در کابینت های بدون دستگیره رعایت شود استفاده ازجک برای کابینت است. کابینت های بدون دستگیره معمولا برای باز بسته شدن راحت از جک استفاده می‌کنند به همین دلیل شما بایداز یک کیفیت مطلوب برای جک استفاده کنید. همچنین نسبت قدرت جک به وزن کابینت باید رعایت شود تا در کابینت شما به مرور زمان دچار افتادگی و سفت شدن بیش از حد نشود.

 

کاربرد کابینت بدون دستگیره

 

قیمت کابینت بدون دستگیره

یراق کابینت بدون دستگیره ارزان نیست و این باور که نبود دستگیره باعث پایین آمدن قیمت تمام شده می‌شود اشتباه است. یراق کابینت بدون دستگیره مانند جک اگر بخواهید نوع با کیفیت را خریداری کنید قیمت بالایی دارد. البته قیمت کابینت بدون دستگیره بسیار متغییر است و از نوع طراحی و ساخت تا خرید یراق کابینت بدون دستگیره همگی در قیمت نهایی تاثیر دارند.

می‌توان با کاربردن یراق با قیمت پایین قیمت کابینت بدون دستگیره را کاهش داد. ولی در کل استفاده از مابینت بدون دستگیره در خانه بهتر از نمونه دستگیره دار است زیرا طرح آن قدیمی نشده و همیشه به دلیل سادگی جذابیت دارد.

 

ساخت کابینت بدون دستگیره

برای ساخت کابینت بدون دستگیره از سه نوع روش استفاده می‌شود که شامل استفده از مگنت، استفاده از فنر مکانیکی و یا به کاربردن دسته مخفی می‌باشد.

 

مگنت

در ساخت کابینت بدون دستگیره مگنت دار از آهن ربا و یک فنر استفاده می‌شود. آهن ربا باعث می‌شود که در کابینت به خوبی بسته شود و فنر نیز برای این استفاده می‌شود که با فشار دادن درب کابینت به داخل درب کابینت را از آهنربا دور کند تا درب کابینت برای شما باز شود. این نوع کابینت‌ها از نوع ساده‌تر خود که فقط در آن فنر استفاده شده است ایمن تر هستند زیرا درهای آن‌ها به راحتی باز نمی‌شود و کودکان نمیتوانند در آن را باز کنند.

 

کاربرد کابینت بدون دست گیره - مگنت

 

فنر مکانیکی

در ساخت برخی کابینت‌ها بدن دستگیره از فقط از فنر مکانیکی استفاده می‌کنند. برای اینکه کابینت بسته شود از لولا‌های فنر دار استفاده می‌کنند. هزینه ساخت این مدل کابینت بدون دستگیره پایین‌تر از مدل مگنت دار است.

برای باز و بسته کردن این مدل از کابینت مانند کابینت مگن دار با فشار دادن درب کابینت به داخل درب کابینت به بیرون باز می‌شود و برای بستن دوباره باید آنرا به داخل فشار داد تا فنر جمع شود و درب کابینت بسته شود.

 

کابینت بدون دستگیره

 

دستگیره مخفی

روش دیگری نیز وجود دارد که نیازی به فنر یا مگنت نیست. سازنده مابینت با قرار دادن برشی در لبه های کابینت به گونه‌ایی که دیده نشود دستگیره مخفی برای کابینت درست می‌کند. این نوع دستگیره هزینه پایینی دارد و می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد تا هزینه زیادی برای کابینت بدون دستگیره نپردازید و بتوانید با یک قیمت پایین از این نوع کابینت استفاده کنید.

به صورت کلی در ساخت کابینت‌های بدون دستگیره از دو روش باهم استفاده می‌کنند. برای ساخت کابینت بدون دستگیره بهتر است ردیف پایین کابینت به روش دسته مخفی ساخته شود زیرا باز و بسته کردن آن راحت تر است و لبه درب کابینت که دسته در آن قرار دارد در زیر چوب روی کابینت مخفی شده و دیده نمی‌شود.

 

کابرد کابینت بدون دسته

 

برای ردیف بالای کابینت که دید بیشتری دارد بهتر است که از مگنت و یا فنر مکانیکی استفاده کنید. همچنین برای کشوهای کابینت می‌توانید هم از دسته مخفی استفاده کنید و هم از فنر. اگر بخواهید یه آشپزخانه کاملا یک دست داشته باشید بهتر است برای کشوها نیز از فنر ساتفاده کنید.

 

کابینت بدون دستگیره بهتر است یا با دستگیره؟

کابینت بدون دستگیره ضاهری شیک تری دارد و اگر شما قصد بازسازی خانه خود را دارید ما توصیه می‌کنیم از نوع بدون دستگیره استفاده کنید تا زیبایی آشپزخانه شما بیشتر شود و فضای خانه شما به کلی تغییر کند. برای ساخت و اجرای کابینت بدون دستگیره می‌توانید در خدمت از ما درخواست خود را ثبت کنید.

متخصصان و سازندکان کابینت داخل خدمت از ما فعالیت دارند همگی با تجربه بوده و پس از مشاهده درخواست شما به شما قیمت کار خود را اعلام می‌کنند.

4.5 امتیاز از 1653 رای


طراحی کابینت آشپزخانه
برای سرویس طراحی کابینت آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین