کابینت سوپرمارکت دار چگونه به کمبود فضا کمک می‌کند؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کابینت سوپرمارکت دار چگونه به کمبود فضا کمک می‌کند؟

مرتب نگاه داشتن آشپزخانه با توجه به رفت و آمد زیاد و وسایل متعدد در آن کار ساده‌ای نیست. کوچکتر شدن خانه‌ها نیز باعث شده تا کابینت‌های معمولی نتوانند این مسئله را به‌تنهایی حل کنند.

در این شرایط مدل جدیدی از کابینت‌ها به نام کابینت سوپرمارکت دار یا کابینت سوپری دار (که به آن کابینت یخچالی نیز می‌گویند) برای حل این مشکل طراحی شده‌اند. اما کابینت طرح سوپرمارکت چیست و کابینت سوپرمارکت دار چگونه به کمبود فضا کمک می‌کند؟

در کنار مواردی مثل بهترین جنس کابینت، در نظر داشتن انواع سنگ کابینت برای بین و روی آن، تعیین یک فضای مشخص برای جزیره آشپزخانه که در طراحی و دکوراسیون این محیط تاثیر مستقیم داشته امروزه یک ایده کاربردی مثل کابینت سوپرمارکت دار انتخاب را برای یک فضای محدود یا کافی تا حد زیادی راحت تر کرده است. 

 

کابینت سوپرمارکت دار چیست؟

کابینت طرح سوپرمارکت مانند یک انباری متحرک با تعدادی قفسه برای جای دادن اقلام آشپزخانه در دسته جدیدترین اکسسوری آشپزخانه قرار دارد. کابینت سوپری دار را می‌­توان برای آشپزخانه­‌های مختلف و فضاهای مختلف طراحی کرد (کابینت سوپری کنار یخچال، زیر ظرفشویی و...). بنابراین نمی‌توان اعداد ثابتی را برای ابعاد استاندارد سوپرمارکت مشخص کرد.

مدل کابینت آشپزخانه سوپرمارکت در 2 مدل کلی طراحی اکسسوری (یا تزیینی و زینتی) و کابینت (یا ضروری) طراحی شده و به نوع انتخاب کابینت آشپزخانه کوچک را به دلیل داشتن فضای کافی سهولت بخشیده است. 

 

انواع کابینت سوپری دار

همان­‌طور که کابینت‌های معمولی در آشپزخانه چیزهای مختلفی را در خود جای می‌دهند (ظروف، مواد غذایی و...)، انواع کابینت طرح سوپرمارکت نیز همین‌طور هستند. در ادامه انواع کابینت طرح سوپرمارکت را بررسی می‌کنیم.

 

کابینت سوپر مارکت دار کنار یخچال

اکثر افراد کابینت سوپری دار را برای نگهداری مواد غذایی تهیه می‌کنند. اگر منظور این نوع کابینت طرح سوپرمارکت باشد، معمولا به آن کابینت سوپری کنار یخچال و کابینت یخچالی می‌گویند. همان­طور که می‌توانید حدس بزنید، این مدل کاربردی از کابینت سوپرمارکت دار برای راحتی معمولا در کنار یخچال قرار می‌گیرد و موادی را که باید در جای خشک و دمای محیط نگهداری شوند، در خود جای می‌دهد.

 

کابینت سوپرمارکت دار چگونه به کمبود فضا کمک می کند؟

 

شما می‌­توانید کابینت سوپری کنار یخچال را با توجه به فضای آشپزخانه و ست کابینت ام دی اف و مدل‌های مختلف کابینت کلاسیک نصب شده در محیط طراحی و از آن استفاده کنید. نصب سبد سوپری کابینت نیز با کمک گرفتن از متخصص، به سهولت و سریع انجام خواهد شد.

 

کابینت سوپری دار کنار گاز

این مدل کابینت آشپزخانه سوپرمارکت نیز یکی دیگر از مدل‌های محبوب این کابینت‌هاست. کابینت سوپرمارکت دار کنار گاز برای نگهداری اقلامی مانند ادویه‌ها، روغن، و سایر مواد لازم هنگام پخت و پز به کار می‌رود. ابعاد استاندارد سوپرمارکت کنار گاز نسبت به کابینت سوپری کنار یخچال کوچکتر است.

 

کابینت سوپرمارکت دار برای ظروف

کابینت طرح سوپرمارکت برای ظروف را می‌توان به 2 دسته تقسیم کرد:

  • یکی کابینت طرح سوپرمارکت با درهای شیشه‌­ای که فضای داخل آن مشخص است و شما می‌توانید ظرف‌های زینتی خود را در آن بچینید (مدل اکسسوری).
  • مدل دیگر نیز مدل کابینت یا ضروری است که شما می‌توانید پرکاربردترین ظرف‌هایتان را در آن بچینید تا در طول روز دسترسی‌تان به آنها ساده‌­تر شود.

از این سبک کابینت طرح سوپرمارکت برای تکمیل ست کابینت ممبران سفید صدفی و انواع کابینت بدون دستگیره دیگر مدل‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف استفاده می‌شود. 

 

کابینت سوپری دار

 

کابینت طرح سوپرمارکت برای مواد شوینده

یکی دیگر از انواع مدل کابینت آشپزخانه سوپرمارکت برای نگهدای مواد شوینده و لوازم آن است که معمولا نزدیک به سینک یا زیر آن، یا کنار ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرد.

 

سبد سوپری ریلی کابینت

گاهی همه ما امکان طراحی و ساخت کابینت سوپری دار با ابعاد استاندارد آن را نداریم. در این حالت بهترین کار استفاده از سبد سوپری ریلی کابینت به جای کابینت طرح سوپرمارکت است. شما خودتان می‌توانید به‌راحتی این سوپری‌های الحاقی را متناسب با فضای خود خریداری، نصب و از آنها استفاده کنید.

 

مدل کابینت آشپزخانه سوپرمارکت

 

در حین اجرای این متد توجه به مواردی مثل هماهنگ بودن رنگ و طرح کابینت با دیگر عناصر کاربردی محیط همانند انواع سقف کاذب آشپزخانه، رنگ و طرح نقاشی ساختمان مدرن به کار رفته برای دیوار، دکوراسیون آشپزخانه پس از نصب کابینت ام دی اف و همین طور فضای کافی برای اجرای اقدامات تعمیراتی مانند رگلاژ درب کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

طراحی انواع کابینت سوپری دار

ابعاد استاندارد سوپرمارکت را کنار بگذاریم، یکی از مهمترین مسائل در رابطه با این نوع کابینت‌ها در کنار مواردی مثل قیمت کابینت آشپزخانه، نوع طراحی آنهاست؛ چرا که تا حدودی نحوه استفاده از آنها را تغییر خواهد داد.

 

1. کابینت سوپری دار با کشوهای گوشه يا مجيک کرنرها

این مدل از کابینت طرح سوپرمارکت می‌تواند گوشه­‌های آشپزخانه شما را بسیار کاربردی کند. با استفاده از کشوهای گوشه يا مجيک کرنرها دیگر برای پيدا کردن يک وسيله مجبور نیستید خم شويد يا روی زانو بنشينيد.

 

2. کابینت سوپرمارکت دار با در ریلی

با استفاده از اين نوع در، دسترسی به فضای داخل کابينت راحت‌تر خواهد بود.

 

3. کابینت سوپری دار با در جيبی

این درها شاید ساده به نظر برسند، اما طراحی خاصی دارند و به‌صورت کشویی به سمت داخل می‌روند. با استفاده از این ویژگی می‌توان در کابينت را درصورت نياز پنهان کرد.

 

کابینت سوپری کنار یخچال

 

4. کابینت طرح سوپرمارکت با در تاشو

مکانيزم هيدروليک لولا باعث می‌شود تا در رو به بالا تا شود. اين مدل درها با نام درهای آسانسوری هم شناخته می‌شوند و در آشپزخانه‌های اروپايی بسیار محبوب هستند.

مدل سوپرمارکت کابینت

5. کابینت سوپری دار با در اسلايدی

این درها به صورت افقی و اسلايدی به سمت چپ و راست حرکت می­‌کنند و کارايی بالايی دارند. به اين نوع درها، درهای اتوبوسی نيز می‌گویند.

 

6. کابینت سوپرمارکت دار با در شيشه‌ای

با استفاده از مدل کابینت آشپزخانه سوپرمارکت با کشوهايی که نمای شيشه‌ای دارند، داخل کشو را به راحتی می‌توان ديد. به همین دلیل پيدا کردن مواد غذايی و وسايل سريع‌تر و راحت‌تر خواهد بود.


کاربرد کابینت سوپری

با انواع کابینت طرح سوپرمارکت آشنا شدیم. اما حالا نوبت به سوال اصلی می‌رسد: کابینت سوپرمارکت دار چگونه به کمبود فضا کمک می‌کند؟

اگر به­‌طور دقیق مطالب بالا را مطالعه کرده باشید، تا حدودی جواب این سوال را می‌دانید. انواع کابینت سوپری دار باتوجه به فضای آشپزخانه، کاربرد و در ابعاد استاندارد سوپرمارکت ساخته می‌شوند. همین مسئله کارایی آنها را بسیار نسبت به کابینت‌های عادی افزایش می‌دهد.

شما حتی اگر امکان تغییر و اضافه کردن کابینت سوپرمارکت دار را هم نداشته باشید، می‌­توانید سفارش طراحی یک کابینت طرح سوپرمارکت سیار را با انداره دلخواه بدهید و آن را در جای مورد نظر قرار دهید.

4.5 امتیاز از 1671 رای


طراحی کابینت آشپزخانه
برای سرویس طراحی کابینت آشپزخانه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین