نحوه تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری 

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری 

تمیز کردن کاغذ دیواری به نوبه خود، روش و نکته‌هایی دارد. خیلی از افراد برای تمیز کردن کاغذ دیواری منزل خود ترجیح می‌دهند؛ یک نفر را جهت نظافت کاغذ دیواری تمام دیوارهای منزل، برای یک روز به کار گیرند. بعضی از افراد هم قصد دارند خودشان با محلول، اسپری پاک کننده دیوار و کاغذ دیواری به شستشوی کاغذ دیواری بپردازد.

حال اگر جز دسته دوم هستید، پس در ادامه به بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری و نحوه تميز كردن كاغذ ديواری غير قابل شستشو، مناسب‌ترین مواد شوینده کاغذ دیواری و ... آشنا شوید.امروزه خدماتی مثل استفاده از اپلیکیشن نظافت منزل شرایط را برای دسترسی سریع و آسان به شرکت‌های خدماتی برای معرفی کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و سایر شهرها سهولت بخشیده است. 

همانطور که به کارگیری اقدامات نظافتی به علت جنس لکه‌ها وسطوح مختلف برای پاك كردن ماژيك از روي دیوار گچی و از بین بردن لکه چایی روی دیوار گچی و همین طور پاسخی برای این سوال که چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم؟ اهمیت داشته در شستشوی کاغذ دیواری و انواع دیوارپوش نیز توجه به این موارد بسیار ضرورت دارد. 

همین تفاوت‌ها و حساسیت انتخاب شوینده‌ها و روش‌های پاکسازی سطوح باعث شده تا مواردی مشابه لیست زیرین در بین کاربران برای نظافت منزل بازدید زیادی داشته باشد. 

این موارد نشان دهنده این است که نفوذ لکه‌ها و آلودگی محیط تنها مختص یک سطوح نبوده و برای رفع هر کدام راهکارهای زیادی در نظر گرفته شده است. در ادامه به بررسی روند تمیز کردن و شسشتوی کاغذ دیواری می‌پردازیم. 

 

قبل از تمیز کردن کاغذ دیواری، جنس و نوع کاغذ دیواریتان را بررسی کنید

قبل از آنکه شما را با بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری آشنا کنیم باید بگوییم که، اگر کاغذ دیواری ها از جنس وینیلی باشد، پس تمیز کردن ان، کاری سختی ندارند. انواعی که پوشش فابریک یا پارچه ای دارند و از وینیل و آکریلیک در آن ها استفاده شده است نیز قابل شستشو هستند.

 

تمیز کردن کاغذ دیواری 

 

دقت داشته باشید که کاغذ دیواری های پوستی و بدون برجستگی نباید خیس بشوند و در صورت نیاز برای تمیز کردنشان، باید آن ها را لکه گیری کنید. برای کاغذ دیواری‌های وینیلی باید اسکراب کنید اما نباید مواد شوینده شما خشن باشد مثلا نباید از یک اسفنج زبر استفاده کنید. اسفنج بیش از حد خشک نیز نباید برای کاغذ دیواری استفاده شود زیرا ممکن است سفتی آن باعث پاره شدن کاغذ دیواری تان شود.

 

مراحل تمیز کردن کاغذ دیواری

 1. برای تمیز کردن کاغذ دیواری، ابتدا روی کاغذ دیواری با یک دستمال یا اسفنج تمیز و خشک گرد و غبار را پاک کنید.
 2.  سپس یک کاسه آب و مواد شوینده و محلول تمیز کردن کاغذ دیواری تهیه کنید. اگر می‌خواهید خودتان محلول را درست کنید؛ پیشنهاد می‌شود که از آب گرم و تاید یا آب گرم و ریکا استفاده کنید. اگر کاغذدیواری با مداد، خودکار یا ماژیک کثیف شده است، می‌تواند از محلول بسیار رقیق آب و کمی وایتکس استفاده کنید.
 3. بعد از اینکه محلول را تهیه کردید؛ از یک پارچه نرم یا اسفنج برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید. از به کار بردن الیاف زبر مثل اسکاچ خودداری کنید، چراکه ممکن است باعث پارگی کاغذ دیواری بشود.
 4. پارچه یا اسفنج مورد نظر را در محلول شستشو فرو کرده و پس از خیس شدن، آب آن را با فشردن پارچه خارج کنید، تا جایی که دیگر قطره ای از آن نچکد.
 5. پیشنهاد می‌شود که اول محلول را تست کنید. پس یک قسمت از کاغذ دیواری را که کمتر در معرض دید است انتخاب کنید؛ اگر به خوبی تمیز شد و خرابی در کاغذ ایجاد نکرد، می‌تواند همین روش را برای تمیز کردن سایر قسمت های کاغذ دیواری به کار ببرید. پارچه را به آرامی و بدون فشار از پایین به بالا روی سطح دیوار بکشید. توصیه می‌کنیم که در هر زمان فقط یک قسمت از کاغذ دیواری را تمیز کنید.
 6. با یک پارچه دیگری که فقط با نمناک شده است را قسمتی را که محلول شسته‌اید، پاک کنید.
 7. در مرحله آخر بلافاصله پس از شستن هر قسمت از کاغذ دیواری، آن را با حوله یا دستمال تمیز خشک، خشک کنید.

 

بهترین روش‌های از بین بردن لکه کاغذ دیواری

اگر لکه‌های کوچکی که روی کاغذ دیواری مشاهده می‌کنید؛ ذهن شما را درگیر کرده است پس باید همین حالا خیالتان را راحت کنیم و بگوییم در بازار خمیری به اسم خمیر کاغذ دیواری وجود دارد که مخصوص از بین لکه‌های روی کاغذ دیواری است. خمیر کاغذ دیواری در رنگ فروشی‌ها فروخته می‌شود. یک مقدار از این خمیر را از تیوپ خارج کنید و به شکل توپ در بیاورید، سپس آن را به سطح مورد نظر بمالید، و اجازه دهید تا خشک شود، وقتی که خمیر کثیفی را به خود جذب کرد آن را از دیوار جدا کنید.

 

از بین بردن گرد و غبار کاغذ دیواری

مؤثرترین روش برای از بین ‌بردن گرد و غبار روی کاغذ دیواری استفاده از جاروبرقی است. پس برای شروع، بُرس مخصوص تمیز کردن دیوار را روی جاروبرقی نصب کنید. این کار از خَش افتادن روی دیوار جلوگیری می‌کند. هر بار بخش کوچکی از دیوار را تمیز کنید و این کار را تا زمانی که کل دیوار تمیز شود ادامه دهید. 

 

از بین بردن لکه جوهر روی کاغذ دیواری

با استفاده از گچ خیاطی، می‌توانید کار از بین بردن لکه جوهر روی کاغذ دیواری را انجام دهید. برای این کار لکه مورد نظر را جذب و سپس به کمک مسواک، گوش پاک کن و یا برس پاک کنید. توجه کنید که این کار باید در کمال دقت انجام شود تا لکه پخش نشود.

 

تمیز کردن لکه کاغذ دیواری 

 

پاک کردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری

لکه های چربی را می‌توانید با حوله های نرم، روی کاغذ دیواری از بین ببرید. برای اینکار باید اتو را روی پایین‌ ترین درجه گرم کنید، حوله کاغذی را روی لکه چربی قرار دهید، سپس اتو را به مدت یک دقیقه، روی حوله نگه دارید. با حرارت اتو چربی روی کاغذ دیواری به حوله کاغذی منتقل می‌شود.

روش دیگر برای از بین بردن لکه چربی از روی کاغذ دیواری وجود دارد؛ ان هم استفاده از پودر تالک یا همان پودر بچه است. روی لکه چربی مقدار مناسب پودر بچه بپاشید و ده دقیقه اجازه دهید بماند، سپس با یک برس یا اسفنج خشک پودر را از روی کاغذ دیواری پاک کنید.


 

شستشوی کاغذ دیواری و از بین بردن اثر انگشت با نان سفید!

با استفاده از خمیر نان ساندویچی هم می توانید لکه‌های چربی و اثرانگشت روی کاغذ دیواری را تمیز کنید. لکه‌های انگشت روی کاغذ دیواری را با خمیر نان پاک کنید، از نتیجه شگفت زده می شوید. امتحانش ضرر ندارد.

 

تمیز کردن لکه کاغذ دیواری 

 

ازبین بردن لکه‌ی نوشیدنی روی کاغذ دیواری

برای از بین بردن لکه‌ نوشیدنی روی کاغذ دیواری می‌توانید از محلول صابون و پر اکسید استفاده کنید. پارچه را درون ظرف صابون و پِراُکسید خیس کنید و ترکیب را روی دیوار بزنید. اجازه دهید تا ترکیب به‌مدت ۵ دقیقه روی دیوار باقی بماند. در این مدت ترکیب به لکه می‌چسبد. سپس با یک حوله‌ی مرطوب لکه را بردارید و با دستمال کاغذی دیوار را خشک کنید.

 

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

در 70 درصد مواقع، تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو، بطور کامل اتفاق نمی‌افتد. توصیه می‌شود؛ جهت تمیز کردن لکه کاغذ دیواری غیر قابل شستشو، با استفاده از یک گوش پاک کن تاحد امکان ذرات مواد قرار گرفته بر روی کاغذ را از روی آن برداشته و سپس توسط یک دستمال تمیز و خشک لکه را تا حد امکان پاک نمایید. این کار را تا جایی ادامه دهید که با هر بار تعویض دستمال و لکه گیری، شاهد کاهش اثر لکه باشید.

 

بایدها و نبایدهای تمیز کردن کاغذ دیواری

 • از برس های سیمی، سیم ظرفشویی،پودرها و سفید کننده های برای تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری استفاده نکنید.
 • لکه ها را در اولین فرصت پاک کنید. نظافت لکه های قدیمی از روی کاغذ دیواری بسیار دشوارتر است.
 • کاغذ دیواری را از پایین به بالا تمیز کنید. برای کاغذ‌های نازک استفاده از آب گرم تمیز بدون صابون، توصیه می‏ شود.
 • پاک کردن لکه با آب را تا جایی انجام دهید که آب به پشت کاغذ نفوذ نکرده و موجب بلند شدن کاغذ از روی دیوار نشود.
 • در صورت چکیدن شمع بر روی کاغذ دیواری، ابتدا شمع را با دقت فراوان و با نوک کارد از روی دیوار بکنید و سپس با مداد پاکن بقیه آن را خوب تمیز کنید.
 • برای از بین بردن لکه های مداد رنگی روی کاغذ دیواری، می‌توانید از خمیردندان و مسواک برای بهتر تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده کنید.

 

نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading