طراحی دکوراسیون بوتیک

ثبت درخواست "دکوراسیون مغازه"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طراحی دکوراسیون بوتیک

طراحی دکوراسیون بوتیک یکی از مراحل مهم در کسب و کار فروشندگان است. طراحی دکور و فضای بوتیک به صورت اصولی و با رعایت نکات آن مستقیما بر جذب مشتری، میزان فروش، و حتی راحتی در زمان کار تاثیر می‌گذارد.

طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی بوتیک زنانه و مردانه شامل بخش‌های مختلفی از جمله تزیین ویترین مغازه، میز پیشخوان بوتیک، نورپردازی بوتیک و ... می‌شود که در ادامه آنها را به دقت بررسی خواهیم کرد. اگر شما نیز در آستانه بازگشایی بوتیک‌تان هستید، این مطلب در مورد طراحی دکوراسیون بوتیک و نکات مهم آن را از دست ندهید.

همان اندازه که در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل توجه به مواردی مثل راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی، انتخاب کف پوش و نکات مشابه از اهمیت بالایی برخوردار بوده در انتخاب عناصر دکوراتیو در حین اجرای طراحی دکوراسیون بوتیک نیز توجه به برخی نکات امری ضروری و مهم است. 

 

نکات مهم در طراحی دکوراسیون بوتیک

پس از فراهم کردن فضای مناسب و کالاهای مورد نظر، مرحله اصلی بعدی چیدمان مغازه پوشاک شماست. با وجود آنکه قانون ثابتی برای چیدن و طراحی دکور بوتیک در تهران و سایر شهرها وجود ندارد، اما مواردی کلی وجود دارند که می‌توانند به شما در این امر کمک کنند. با ما همراه باشید تا با نکات ضروری در طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه و زنانه آشنا شوید:

 

1. شناسایی مخاطب برای طراحی دکور بوتیک

اولین گام در انتخاب و طراحی دکوراسیون بوتیک تعیین جنسیت، سن و سلیقه مشتری‌های هدف شماست. برای مثال، طراحی دکور بوتیک بچگانه که بیشتر مشتریان آن مادران باردار هستند، بهتر است با رنگ‌های شاد، موسیقی ملایم و نقاشی‌های با موضوع کودکان دکور شود، تا احساسات مخاطب را برانگیزد. اگر مشتریان شما نیز از قشر جوان هستند، پخش موسیقی‌های انرژی‌بخش در فصا و تزیین ویترین مغازه با طرح‌های جلب توجه کننده می‌تواند آنها را به خرید ترغیب کند.

 

2. تزیین ویترین مغازه با هدف ترغیب به خرید

طراحی دکوراسیون بوتیک باید ذهن مشتری را به سمت خرید سوق دهد. هنگام طراحی و اجرای دکور بوتیک در تهران و یا هر شهر دیگر، چیدمان مغازه پوشاک خود را طوری انجام دهید که توجه مشتریان را به کالا‌هایی با قیمت بالاتر جلب کند. شما می‌توانید این کار را با قرار دادن المان‌های دکوری مانند عروسک، پوستر یا پارچه‌های زیبا در اطراف کالاهای مورد نظر انجام دهید. قسمت‌هایی از دکور مغازه را که برای قرار دادن گران‌ترین اجناس خود در نظر گرفته‌اید؛ با عناصر مناسب دکور کنید تا مشتری به آن جذب شود.

 

طراحی دکوراسیون بوتیک

 

3. انتخاب ترکیب رنگ مناسب در دکور مغازه

انتخاب ترکیب یا پالت رنگی مناسب از مراحل اصلی طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه و مردانه است. انتخاب درست پالت رنگی می‌‌تواند رهگذران را از فاصله‌ دور کنجکاو کند. علاوه بر آن، انتخاب رنگ برای طراحی دکوراسیون بوتیک، فضای حاکم بر مغازه و حسی را که مشتری هنگام خرید خواهد داشت، تعیین می‌کند. برای مثال، اگر تمایل دارید مشتری احساس آرامش کند، از رنگ‌هایی مانند زرد لیمویی، نارنجی ملایم، سبز نعنایی، و صورتی کمرنگ و سفید در طراحی دکوراسیون بوتیک استفاده کنید.

توجه داشته باشید که که رنگ‌های روشن در طراحی دکوراسیون بوتیک، فضا را نیز بزرگتر نشان خواهند داد. استفاده از رنگ‌هایی مانند قرمز و نارنجی نیز می‌تواند در مشتری احساس هیجان ایجاد کند. شما می‌توانید پالت رنگی را هر چند وقت یکبار با توجه به فصل نیز تغییر دهید.

علاوه بر این موارد توجه کافی با مراحل بازسازی مثل ترمیم ترک سقف گچی، دیوارهای آسیب دیده و همین طور استفاده از عناصر از پیش ساده دکوراتیو مثل کناف در یک دست و زیبا نشان دادن فضای بوتیک تاثیر بسزایی دارد. 

 

4. نورپردازی بوتیک

نورپردازی سقف و دیگر قسمت‌های بوتیک نیز یکی دیگر از مواردی است که یک طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه یا زنانه فوق‌العاده را از یک دکور مغازه عادی متمایز می‌کند. یک ویترین که در شب بدرخشد، می‌تواند نگاه‌های زیادی را به خود جلب کند. همچنین، استفاده درست از نور در نورپردازی بوتیک می‌‌تواند محیط را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد. نورپردازی بوتیک برای تاکید بر عناصر خاص نیز می‌تواند به شما در تزیین ویترین مغازه و چیدمان مغازه پوشاک کمک کند.

 

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

 

5. آثار هنری در طراحی دکوراسیون بوتیک

تصاویر و آثار هنری از المان‌های بسیار پرکاربرد در تزیین ویترین مغازه و طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک هستند. برای استفاده از چنین آثاری در دکور مغازه، حتما از تناسب آنها و خلاقانه بودنشان اطمینان حاصل کنید. برای مثال اگر بوتیک لباس بچه گانه دارید، از تصاویر کودکانه و شاد استفاده کنید. آثار هنری در صورتی که درست انتخاب شوند، برای برانگیختن احساسات مشتری بسیار قوی هستند. مشتری با مشاهده این آثار در طراحی دکور بوتیک متوجه سلیقه شما می‌شود و در صورت هم‌نظر بودن، احتمال بازگشت او در آینده بسیار زیاد خواهد بود.

6. میز پیشخوان بوتیک

میز پیشخوان بوتیک یا همان صندوق، یکی از مهمترین قسمت‌های دکور بوتیک در تهران و... است. میز پیشخوان بوتیک محلی است که کالاهای انتخاب شده توسط مشتری بسته‌بندی شده و وجه آن دریافت می‌شود. میز پیشخوان بوتیک بوتیک خود را برای قرار دادن سیستم (در صورت وجود)، اجناس خریداری شده و دستگاه‌های پوز تهیه کنید. نهایتا، میز پیشخوان بوتیک را در قسمت در خروجی قرار دهید تا بر ترددها نیز نظارت داشته باشید.

 

طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه

 

7. سایر لوازم در طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه و مردانه

مرحله بعد در طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک، انتخاب مبلمان و لوازم جانبی است. انتخاب قفسه‌ها، مانکن‌ها، مبلمان و نحوه قرار گرفتن آنها، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در طراحی دکوراسیون بوتیک و ارائه درست کالایی است که در اختیار مشتری قرار می‌دهید. زیرا هرچقدر مشتری حین بررسی خرید کالا در چیدمان مغازه پوشاک احساس راحتی کند، تجربه خرید بدون دغدغه احتمال بازگشت او را برای دفعات بعدی نیز افزایش می‌دهد. این لوازم محیط بوتیک شما را پویاتر نیز نشان خواهند داد.

 

8. توجه به جزئیات در طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک

جزئیات را در طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه یا مردانه، و یا حتی بچگانه از یاد نبرید. کارهایی کوچی مانند پذیرایی از مشتریان با آبنبات‌های خوش‌طعم یا قرار دادن یک نقاشی پشت صندوق خرید، می‌تواند بوتیک شما و طراحی زیبای آن را به یاد مشتری‌ها بیاورد.


 

سخن پایانی

امیدواریم نکات بالا به شما در طراحی دکوراسیون بوتیک خاص تان کمک کرده باشد. پس از اجرای دکور مغازه‌تان، ایجاد تغییر در آن در مناسبت‌های مختلف یا پس از گذشت مدت زمان زیاد را از یاد نبرید. همچنین، با توجه به گسترش اینترنت و خریدهای اینترنتی، ایجاد سایت به منظور معرفی فروشگاه‌تان و یا حتی فروش محصولات را نیز در نظر داشته باشید. در این حالت، از انتخاب یک عکس پروفایل لباس فروشی مناسب و مشخص کردن موقعیت دقیق فروشگاه‌تان روی نقشه غافل نشوید.

دکوراسیون مغازه
برای سرویس دکوراسیون مغازه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading