رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار 

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار 

رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار، یکی از چندین راه‌ گوناگون برای نقاشی ساختمان و تنوع بخشی به طراحی داخلی منزل است. به طور کلی یکی از در دسترس‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های اعمال تغییر در دکوراسیون، نقاشی ساختمان است. حال اگر بخواهید تنوع بیشتری به خرج دهید و یا به طرح کاغذ دیواری علاقه داشته باشید، می‌توانید از غلطک طرح دار برای نقاشی استفاده کنید.

نقاشی ساختمان با طرح کاغذ دیواری، با استفاده از غلطک طرح دار به راحتی امکان پذیر است. این غلطک‌ها در انواع بسیار گوناگونی موجود است و می‌توان با آغشته کردن آن‌ها به رنگ، دیوار را در سریع‌ترین زمان ممکن نقاشی کرد.

این روزها طرح کاغذ دیواری با غلطک به دلیل سرعت و سهولت بسیار در اجرا، به شدت مورد استقبال خانواده‌ها و طراحان داخلی قرار گرفته است. در این مطلب پیرامون این موضوع بیشتر توضیح خواهیم داد و همچنین با یکدیگر چند مدل نقاشی ساختمان با غلتک طرح دار را تماشا خواهیم کرد.

چرا غلطک طرح دار نقاشی؟

احتمالا اکثر شما با غلطک ساده برای نقاشی ساختمان آشنا هستید و می‌دانید که استفاده از آن تا چه اندازه می‌تواند رنگ آمیزی ساختمان را ساده کند؛ اما شاید ندانید غلطک طرح دار نقاشی ساختمان نیز در بازار موجود است. اگر به طرح دار بودن نقاشی دیوار تمایل دارید و در عین حال نمی‌خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید، می‌توانید نقاشی ساختمان به طرح کاغذ دیواری را با غلطک اجرا کنید.

انواع نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری با غلطک طرح دار به راحتی امکان پذیر است. کاغذ دیواری در قیاس با نقاشی قیمت بالاتر، دشواری نصب بیشتر و نگهداری سخت‌تری دارد. پس اگر به دنبال چیزی شبیه به طرح کاغذ دیواری هستید ولی حوصله دردسرهای آن را ندارید، نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار بهترین انتخاب برای شما است.

 

رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار چگونه انجام می‌شود؟

پروسه اجرای طرح کاغذ دیواری با غلطک، فرایند بسیار ساده و سریعی است. رنگ زمینه دیوار، متناسب با شرایط شما انتخاب شده و به روش معمول رنگ آمیزی ساختمان انجام می‌گیرد. حال باید طرح مورد نظر خود را برای دیوار انتخاب کنید. در این مرحله از رنگ امیزی طرح کاغذ دیواری، دقت و وسواس کافی به خرج دهید تا بهترین طرح را انتخاب کنید.

معمولا طرح‌های غلطک نقاشی ساختمان به صورت یک کاتالوگ در اختیار نقاش وجود دارد؛ حتما به این کاتالوگ مراجعه کنید تا نتیجه عملی هر غلطک طرح دار را ببینید. در غیر این صورت و عدم وجود کاتالوگ، از نقاش خود بخواهید که غلطک مورد نظر را قبل از شروع کار، برایتان تست کند.

 

انواع نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری

 

رنگ باید در یک ظرف نسبتا مسطح ریخته شود که بتوان غلطک را روی آن حرکت داد و به اندازه مناسب آغشته به رنگ کرد. سپس با دقت و ظرافت کافی به صورت عمودی و از بالا به پایین غلتک را روی دیوار حرکت دهید. پس از اتمام هر ردیف، به سراغ ردیف بعد بروید و غلطک را درست در کنار ردیف قبلی تنظیم کنید.

انتخاب رنگ برای طرح کاغذ دیواری با غلطک نیز اهمیت زیادی دارد. رنگ باید متناسب با نوع فضا، سلیقه شما و هم خوانی آن با رنگ پس زمینه باشد. چیزی که مهم است این است که رنگ طرح با رنگ بک گراند، حداقل مقداری از کنتراست را داشته باشد تا فضای مثبت و منفی طرح، از هم قابل تشخیص باشد. همان طور که دیدید آموزش نقاشی ساختمان طرح کاغذ دیواری اصلا مطلب پیچیده ای نیست.

 

مزایای استفاده از غلطک طرح دار برای نقاشی ساختمان

اگر تا به اینجای مطلب را با دقت مطالعه کرده باشید، حتما متوجه مزایای رنگ امیزی خانه طرح کاغذ دیواری با غلطک شده اید. در این بخش، اشاره و جمع بندی‌ای فهرست‌وار از این مزایا خواهیم داشت.

  • ارزان بودن نسبت به خرید و نصب کاغذ دیواری.
  • امکان ایجاد تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ.
  • تمیز شدن آسان در قیاس با کاغذ دیواری، قابل شستشو بودن درست مشابه رنگ امیزی معمولی ساختمان.
  • اجرای بسیار سریع‌تر در قیاس با کاغذ دیواری.
  • استفاده از متریال و ابزار ارزان، غلتک طرح دار، یک ابزار ساده پلاستیکی است که برای سالیان زیادی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  • داشتن زیبایی و سایر مزایای طرح کاغذ دیواری بدون وجود معایب و دردسرهای آن.

 

طرح کاغذ دیواری با غلطک

 

قیمت غلطک طرح دار نقاشی ساختمان

خوشبختانه این ابزار کاربردی، قیمت عجیب و غریبی ندارد. پس اگر نقاش ساختمان، طرح مورد نظر شما را در ابزارهای خود نداشت، می‌توانید خودتان آن را با قیمتی حدود 250 هزارتومان (در سال 1400) از بازار تهیه کنید. قیمت غلطک طرح دار نقاشی ساختمان بسته به جنس و برند غلطک ممکن است کمی متفاوت باشد. همچنین گاهی میزان ظرافت و فشردگی طرح نیز ممکن است در قیمت غلطک تاثیر بگذارد.

بد نیست در مورد هزینه اجرای رنگ امیزی ساختمان با غلطک طرح دار نیز توضیحی بدهیم. هزینه اجرای رنگ پس زمینه، درست مشابه نقاشی ساختمان به شکل معمولی محاسبه می‌شود که عواملی مثل برند رنگ، متراژ دیوارها و مزد نقاش در آن‌ تاثرگذارند. هزینه طرحی که با غلطک روی دیوار پیاده می‌شود به مبلغ کار اضافه می‌شود و طبعا از هزینه رنگ امیزی کامل دیوار پایین‌تر است.

زیرا نیاز به زیرسازی یا بتونه کاری مجدد نیست و این اقدامات از قبل برای رنگ پس زمینه انجام شده است. میزان فشردگی طرح غلطک، در هزینه کار موثر خواهد بود؛ زیرا هرچه طرح فشرده‌تر باشد، میزان رنگ بیشتری نیز مصرف می‌کند. متراژ دیوارها و برند رنگ مصرفی در این بخش نیز مجددا تاثیرگذار است. قیمت غلطک طرح کاغذ دیواری که البته هزینه زیادی هم نیست به مجموع هزینه‌ها اضافه خواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله پیرامون یکی از تکنیک‌های نقاشی ساختمان رنگ امیزی طرح کاغذ دیواری، صحبت کردیم. رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار، یک روش ارزان قیمت و سریع برای اجرای طرح کاغذ دیواری بدون نیاز به کاغذ دیواری واقعی است. نقاشی ساختمان با طرح کاغذ دیواری، دردسر نصب و نگهداری کاغذ دیواری را ندارد و در عین حال زیبایی و تنوع آن‌ها را دارا است. پس اگر به کاغذ دیواری علاقه دارید و به هر دلیل نمی‌خواهید آن را نصب کنید، غلطک طرح دار انتخاب مناسبی برای شما است.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading