نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار 

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار 

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار، یکی از چندین راه‌ گوناگون برای نقاشی ساختمان و تنوع بخشی به طراحی داخلی منزل است. به طور کلی یکی از در دسترس‌ترین و ارزان‌ترین راه‌های اعمال تغییر در دکوراسیون، رنگ آمیزی ساختمان است. حال اگر بخواهید تنوع بیشتری به خرج دهید و یا به طرح کاغذ دیواری علاقه داشته باشید، می‌توانید از غلطک طرح دار برای نقاشی استفاده کنید.

همچنین منظور از اصطلاح رنگ دیوار طرح دار، که این روزها رایج است؛ ایجاد طرح روی رنگ دیوار با استفاده از غلطک طرح دار می‌باشد. این غلطک‌ها در انواع بسیار گوناگونی موجود است و کافی است که آموزش کار با غلطک طرح دار را بلد باشید تا دیوارها را در سریع‌ترین زمان ممکن نقاشی کنید.

به همین دلیل ما در این مطلب آموزش نحوه نقاشی ساختمان با غلطک طرحدار را توضیح خواهیم داد و همچنین با یکدیگر چند مدل رنگ آمیزی ساختمان با غلتک طرح دار را تماشا خواهیم کرد.

برای انجام کار نقاشی ساختمان به روش های مدرن مثل استفاده از غلطک طرحدار، بهتر است از نقاشان با تجربه در هر زمینه کمک بگیرید. برای پیدا کردن متخصصین نقاشی ساختمان در مشهد، نقاشی ساختمان در کرج و سایر شهرها، روی «خدمت از ما» حساب کنید.

 

چرا نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار؟

احتمالا اکثر شما با غلطک ساده برای نقاشی ساختمان آشنا هستید و می‌دانید که استفاده از آن تا چه اندازه می‌تواند رنگ آمیزی ساختمان را ساده کند؛ اما شاید ندانید غلطک طرح دار نقاشی ساختمان نیز در بازار موجود است. اگر به طرح دار بودن نقاشی دیوار تمایل دارید و در عین حال نمی‌خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید، می‌توانید نقاشی ساختمان به طرح کاغذ دیواری را با غلطک اجرا کنید.

انواع نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار به راحتی امکان پذیر است. کاغذ دیواری در قیاس با نقاشی قیمت بالاتر، دشواری نصب بیشتر و نگهداری سخت‌تری دارد. پس اگر به دنبال چیزی شبیه به طرح کاغذ دیواری هستید ولی حوصله دردسرهای آن را ندارید و می‌خواهید در زمان بسیار کمی اجرا شود، نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار بهترین انتخاب برای شما است.

 

آموزش کار با غلطک طرح دار 

پروسه اجرای طرح کاغذ دیواری با غلطک، فرایند بسیار ساده و سریعی است. رنگ زمینه دیوار، متناسب با شرایط شما انتخاب شده و به روش معمول رنگ آمیزی ساختمان انجام می‌گیرد. حال باید طرح مورد نظر خود را برای دیوار انتخاب کنید. در این مرحله از آموزش کار با غلطک طرحدار، دقت و وسواس کافی به خرج دهید تا بهترین طرح را انتخاب کنید.

معمولا طرح‌های نقاشی ساختمان با غلطک طرحدار به صورت یک کاتالوگ در اختیار نقاش وجود دارد؛ حتما به این کاتالوگ مراجعه کنید تا نتیجه عملی هر غلطک طرح دار را ببینید. در غیر این صورت و عدم وجود کاتالوگ، از نقاش خود بخواهید که غلطک مورد نظر را قبل از شروع کار، برایتان تست کند.

در ادامه برای اجرای رنگ دیوار طرح دار، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 

نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار

 

 1. قبل از هر چیز باید سطح اصلی کار را درست کنید. اگر رنگ مورد نظر روی دیوار را دوست دارید، فقط لازم است که از صاف و هموار بودن سطح دیوار مطمئن شوید؛ اما اگر رنگ دیوار، دلخواه شما نیست، باید به کمک یک غلطک معمولی، دیوار را رنگ کنید.
 2. سپس به کمک کاتالوگ ها، رنگ مکمل رنگ زمینه و همچنین غلطک با طرح دلخواه خود را انتخاب کنید.
 3. حالا کافی است که رنگی که برای طرحدار کردن دیوار انتخاب کرده اید را در یک ظرف نسبتا مسطح بریزید؛ طوری که بتوانید غلطک را روی آن حرکت دهید و به اندازه مناسب آغشته به رنگ کنید. توجه کنید که رنگ نه زیاد رقیق باشد، که سطح دیوار را کثیف کند و طرح دلخواه را نگیرد؛ و نه زیاد غلیظ که حرکت غلطک را سخت کند.
 4. سپس با دقت و ظرافت کافی به صورت عمودی و از بالای دیوار به سمت پایین غلتک را روی دیوار به آرامی حرکت دهید. 
 5. پس از اتمام ردیف اول، به سراغ ردیف بعد بروید و باز هم از بالای دیوار شروع به حرکت دادن غلطک کنید؛ فقط باید غلطک را درست در کنار ردیف قبلی تنظیم کنید.
 6. این روند را به همین شکل تا طرخدار شدن تمام دیوار ادامه دهید؛ نکته اصلی این است که حتما غلطک را به صورت عمود و از بالا به پایین حرکت دهید.

انتخاب رنگ برای طرح کاغذ دیواری با غلطک نیز اهمیت زیادی دارد. رنگ باید متناسب با نوع فضا، سلیقه شما و هم خوانی آن با رنگ پس زمینه باشد. چیزی که مهم است این است که رنگ طرح با رنگ بک گراند، حداقل مقداری از کنتراست را داشته باشد تا فضای مثبت و منفی طرح، از هم قابل تشخیص باشد. همان طور که دیدید، نقاشی ساختمان با غلطک طرحدار اصلا مطلب پیچیده ای نیست.

 

مزایای استفاده از غلطک طرح دار برای نقاشی ساختمان

اگر تا به اینجای مطلب را با دقت مطالعه کرده باشید، حتما متوجه مزایای رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار شده اید. در این بخش، اشاره و جمع بندی‌ای فهرست‌وار از این مزایا خواهیم داشت.

 • ارزان بودن نسبت به خرید و نصب کاغذ دیواری.
 • امکان ایجاد تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ.
 • تمیز شدن آسان در قیاس با کاغذ دیواری، قابل شستشو بودن درست مشابه رنگ امیزی معمولی ساختمان.
 • اجرای بسیار سریع‌تر در قیاس با کاغذ دیواری.
 • استفاده از متریال و ابزار ارزان؛ چرا که غلتک طرح دار، یک ابزار ساده پلاستیکی است که برای سالیان زیادی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.
 • داشتن زیبایی و سایر مزایای طرح کاغذ دیواری بدون وجود معایب و دردسرهای آن.

 

معایب نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار چیست؟

ایجاد رنگ دیوار طرح دار با غلطک، آنقدر مزایا دارد که معایب آن به چشم نمی‌آید؛ اما نمی توان گفت این روش هیچ عیبی ندارد، به همین دلیل لازم است که موقع تصمیم گیری در کنار مزایا از معایب غلطک طرح دار برای نقاشی ساختمان هم مطلع شوید. از جمله معایب آن:

 • اگر سطوح با مساحت کم دارید، هنگام استفاده از غلطک دچار مشکل می‌شوید، پس از قبل تمامی سطوح را در نظر بگیرید.
 • از غلطک طرحدار نمی توان برای رنگ آمیزی گوشه ها استفاده کرد.

( بیشتر بدانید: رنگ اکریلیک چیست؟)

 

رنگ دیوار طرح دار

 

قیمت غلطک طرح دار نقاشی ساختمان

خوشبختانه این ابزار کاربردی، قیمت عجیب و غریبی ندارد. پس اگر نقاش ساختمان، طرح مورد نظر شما را در ابزارهای خود نداشت، می‌توانید خودتان آن را با قیمتی حدود 250 هزارتومان (در سال1401) از بازار تهیه کنید. قیمت غلطک طرح دار نقاشی ساختمان بسته به جنس و برند غلطک ممکن است کمی متفاوت باشد. همچنین گاهی میزان ظرافت و فشردگی طرح نیز ممکن است در قیمت غلطک تاثیر بگذارد.

بد نیست در مورد هزینه اجرای رنگ امیزی ساختمان با غلطک طرح دار نیز توضیحی بدهیم. هزینه اجرای رنگ پس زمینه، درست مشابه نقاشی ساختمان به شکل معمولی محاسبه می‌شود که عواملی مثل برند رنگ، متراژ دیوارها و مزد نقاش در آن‌ تاثیرگذارند. هزینه طرحی که با غلطک روی دیوار پیاده می‌شود به مبلغ کار اضافه می‌شود و طبعا از هزینه رنگ امیزی کامل دیوار پایین‌تر است.

زیرا نیاز به زیرسازی یا بتونه کاری مجدد نیست و این اقدامات از قبل برای رنگ پس زمینه انجام شده است. میزان فشردگی طرح غلطک، در قیمت نقاشی ساختمان موثر خواهد بود؛ زیرا هرچه طرح فشرده‌تر باشد، میزان رنگ بیشتری نیز مصرف می‌کند. متراژ دیوارها و برند رنگ مصرفی در این بخش نیز مجددا تاثیرگذار است. قیمت غلطک طرح کاغذ دیواری که البته هزینه زیادی هم نیست به مجموع هزینه‌ها اضافه خواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم آموزش کار با غلطک طرحدار را که یکی از تکنیک‌های نقاشی ساختمان است را توضیح دهیم، همچنین از مزایا و معایب نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار گفتیم. امیدواریم که با خواندن این مطلب بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید؛ زیرا رنگ آمیزی ساختمان با غلطک طرح دار، یک روش ارزان قیمت و سریع برای اجرای طرح کاغذ دیواری بدون نیاز به کاغذ دیواری واقعی است.

نقاشی ساختمان با طرح کاغذ دیواری، دردسر نصب و نگهداری کاغذ دیواری را ندارد و در عین حال زیبایی و تنوع آن‌ها را دارا است. پس اگر به کاغذ دیواری علاقه دارید و به هر دلیل نمی‌خواهید آن را نصب کنید، غلطک طرح دار انتخاب مناسبی برای شما است.

4.5 امتیاز از 962 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین