قیمت نصب پارکت و لمینت در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه نصب پارکت و لمینت" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (هر متر مربع)
 • 15,000 تومان
 • 20,000 تومان
 • 25,000 تومان
 • 50,000 تومان
(به روز رسانی در مهر 1402)

شما در کدام شهر به نصب پارکت و لمینت نیاز دارید؟

نصب پارکت و لمینت را به متخصصش بسپار

قیمت نصب پارکت هرچند تا حد زیادی اقتصادی است، اما گرمای عجیب و کاراکتر خاصی به فضا می‌دهد. قیمت پارکت چوبی با نصب شاید کمی گران تمام شود، اما نمونه‌های لمینت (از جنس چوب فشرده) و PVC همان زیبایی را با قیمتی کمتر ارائه می‌دهند.

برای برآورد هزینه نصب پارکت در محل مدنظرتان، کافی‌ست همین حالا روی «استعلام قیمت» بزنید و با پاسخ به چندسوال کوتاه، از چند نصاب پارکت در شهرتان رایگان قیمت بگیرید. برای بررسی عوامل موثر بر هزینه، نحوه استخدام متخصص از طریق «خدمت از ما»، انواع خدمات ارائه‌شده و ... بخش‌های بعد را ببینید.

 

لیست قیمت نصب پارکت

 نوع خدمات   قیمت خدمات (به روز رسانی خرداد 1402)
  قیمت نصب پارکت بدون ساب و لاک (هر متر مربع)  80.000 تا 300.000 تومان
  هزینه نصب پارکت با ساب و لاک (هر متر مربع)  350.000 تا 400.000 تومان
  قیمت ساب و لاک پارکت (هر متر مربع)  150.000 تا 250.000 تومان
  تعمیرات پارکت همراه با ساب و لاک (هر متر مربع)  100.000 تا 150.000 تومان

 

 

دستمزد نصب پارکت چطور حساب می‌شود؟

مسلما هرچه متراژ کار بیشتر باشد، باید مبالغ جدول قیمت نصب پارکت را در عدد بزرگ‌تری ضرب کرد. این موضوع اما برخی متراژهای خاص لزوما از صدق نمی‌کند.

معمولا متراژهای کمتر از 50 متر خرده‌کاری محسوب شده، و گران‌تر تمام می‌شوند. برخی هم هزینه پروژه‌های خرده‌کاری را توافقی یا روزمزد اعلام می‌کنند.

 

قیمت نصب پارکت

 

عوامل موثر بر هزینه پارکت با نصب

در جدول بالا حدود هزینه مهمترین خدمات این حوزه را دیدیم، و متوجه شدیم که هزینه بر اساس متر مربع اعلام می‌شود. عوامل موثر بر قیمت نصب پارکت عبارت‌اند از موارد زیر، که در ادامه توضیح کوتاهی درباره هریک داده‌ایم:

 • متراژ پروژه
 • جنس و ضخامت پارکت
 • محل نصب تایل‌ها
 • زیرسازی
 • هزینه فوم
 • چسب استفاده‌شده (تنها برای پارکت‌های چوبی)
 • هزینه لاک و ساب‌زنی (تنها برای پارکت‌های چوبی)
 • نوع چیدمان و طرح نصب
 • سایر هزینه‌ها مانند قرنیزکاری

 

متراژ پروژه

بدیهی‌ترین فاکتوری که هزینه کار را افزایش می‌دهد، متراژ کار است. هرچه مساحت فضا بیشتر باشد، هم به متریال بیشتری برای نصب کفپوش احتیاج دارید هم حجم کار نصاب بالاتر می‌رود.

 

جنس و ضخامت پارکت

مشخصا تهیه خود پارکت‌ها هم تاثیر خود را به طور غیر مستقیم روی هزینه پارکت با نصب می‌گذارد، که رقم‌اش بیش از هرچیز به جنس آن بستگی دارد. مثلا پارکت‌های چوبی بالاترین هزینه را دارند، اما مدل‌های لمینت از جنس چوب فشرده‌شده و پی‌وی‌سی از جنس پلاستیک مبلغ معقول‌تری دارند.

برای تهیه متریال مورد نیاز پروژه هم کارفرما می‌تواند آنها را خریداری کند، یا توافق شود که نصاب اینکار را انجام دهد و فاکتور را به کارفرما تحویل دهد.

ضخامت قطعات هم قیمت پارکت چوبی با نصب یا جنس‌های دیگر را افزایش می‌دهد (پارکت نازک‌تر صدا را بیشتر انتقال می‌دهد و عمر کمتری خواهد داشت). پارکت‌های ضخیم‌تر به این علت دستمزد را افزایش می‌دهند که از نصاب زمان و انرژی بیشتری می‌گیرند؛ بیشتر از همه به خاطر این که برش آنها دشوار است.

 

محل نصب

علاوه بر ابعاد فضاهایی که باید کف‌سازی شوند، محلِ آن هم روی قیمت پارکت با نصب موثر است. یک مثال ساده نصب قطعات پارکت روی دیوار، راه‌پله‌ها یا سیستم‌های گرمایش از کف است، که روند کار را پیچیده‌تر و طولانی‌تر می‌کند و نهایتا دستمزد نصاب را افزایش می‌دهد.

 

قیمت پارکت چوبی با نصب

 

زیرسازی

بین فاکتورهای موثر بر هزینه، هرچند زیرسازی تاثیر زیادی روی قیمت نصب پارکت و سرعت انجام کار دارد. پارکت‌ها را روی سطوح متنوعی می‌توان نصب کرد، از سرامیک و کاشی گرفته تا سیمان و بتن؛ اما معمولا اینکار را بدون مقدمه نمی‌توان انجام داد و زیرسازی لازم است؛ درست مانند کاشی کاری یا حتی نقاشی ساختمان.

سطحی که قرار است پارکت روی آن نصب شود، باید فاقد هرگونه پستی و بلندی و حالت ارتجاعی باشد. هدف از فراهم کردن چنین محلی، جلوگیری از آسیب دیدنِ قطعات به مدت کوتاهی پس از استفاده است.

 

هزینه فوم

پس از زیرسازی، رول‌های فوم روی سطح قرار داده شده و بعد تایل‌های پارکت روی آن نصب می‌شوند. مهمترین مزایای اینکار شامل کاهش صدای رفت‌وآمد روی پارکت‌ها، توزیع فشار روی تایل‌ها و جلوگیری از آسیب به آنها، جلوگیری از اتلاف انرژی می‌شود. به این ترتیب، رقمی که به قیمت پارکت چوبی با نصب اضافه می‌کنند بسیار باارزش است.

این فوم‌های مخصوص را معمولا باید به صورت جداگانه تهیه کرد، هرچند که برخی لمینت‌های وارداتی خود دارای فوم هستند. به طور کلی، دونوع فوم برای پارکت کاری (با ضخامت‌های مختلف) در بازار داریم:

 • فوم معمولی، که برای نصب پارکت روی سرامیک، کاشی و سنگ به کار می‌رود و قیمت آن پایین است.
 • فوم سایلنت، که برای نصب پارکت روی سیمان و بتن به کار می‌رود. این فوم متراکم‌تر است، و به خوبی می‌تواند ناهمواری‌ها و سطوح خشن را بپوشاند. نوع معروفی از این فوم، فوم ویسکوز (متال سایلنت) است که با یک لایه آلومینیوم پوشانده شده و مقاومت عالی‌ای در برابر گرما دارد. اجرای پارکت با این فوم در فضاهایی با گرمایش از کف ضروری‌ست تا عمر پارکت کوتاه نشود.

 

چسب استفاده‌شده

اگر قصد برآورد قیمت پارکت چوبی با نصب را دارید، باید به هزینه چسب لازم برای اجرای آن هم فکر کنید. اجازه دهید کمی توضیح دهیم. می‌دانیم که پارکت‌ها در دسته‌بندیِ اصلی‌شان دونوع دارند:

 • پارکت‌های تمام چوب و تک‌لایه مانند چوب‌های طبیعی
 • و پارکت‌های مهندسی و چندلایه مانند لمینت‌ها

برای نصب گروه اول حتما باید از چسب استفاده کرد. اما نصب گروه دوم احتیاجی به چسب ندارد چون زبانه دارند و به راحتی کنار هم چفت می‌شود.

کیفیت چسب هم تاثیر خود را روی هزینه پارکت با نصب و نهایتا هزینه نوسازی یا بازسازی خانه‌تان می‌گذارد. مثلا چسب‌های تک‌جزئی چندان مرغوب نیستند، و با نفوذ آب بلند می‌شود. اما چسب‌های دوجزئی (هرچند تقریبا دوبرابر گران‌تر تمام می‌شوند) اما مقاومت مطلوبی در برابر آب دارند.

 

هزینه پارکت با نصب

 

هزینه لاک و ساب‌زنی

معمولا بعد از نصب پارکت‌های چوبی، ساب‌زنی و لاک زدن (که نوعی روغن بی‌رنگ است) انجام می‌شود تا جلای اصلیِ تایل‌ها خود را نشان دهد.

علاوه بر هزینه ساب و لاک، احتمال دارد که هزینه حمل‌ونقل دستگاه ساب‌زن هم به دلیل دشوار بودن جابه‌جایی آن به هزینه نصب پارکت اضافه شود.

 

نوع چیدمان و طرح نصب

پارکت‌ها را به اشکال بسیار جالبی می‌تواند نصب کرد، که البته هرکدام کارکردی فراتر از ارائه زیبایی بصری دارند، از جمله:

 • نصب لوزی: این چیدمان در ساختمان‌هایی که قناسی ندارند بسیار رایج است و فضا را هم بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
 • نصب موزائیکی: در این روش هرقطعه درست کنار قطعه دیگر به شکل طولی یا عرضی نصب می‌شود. نصاب‌های ماهر با توجه به محل نصب در و ... معمولا برش‌ها را طوری تنظیم می‌کنند تا اصلا به چشم نیایند.
 • نصب آجری: در این چیدمان لبه‌های چهارگوش هرقطعه با یکدیگر قفل می‌شوند، و در راستای یکدیگر نیستند. این طرح استحکام زیادی به تایل‌ها می‌دهد و برای فضاهای پررفت‌وآمد مناسب است.
 • نصب خشتی: این طرحِ انعطاف‌پذیر برای همه اماکن (حتی آنها که قناسی دارند) مناسب است، و به کمترین میزان برش احتیاج دارد.

برخی از این طرح‌ها میزان برش و حجم کار نصاب، و نتیجتا قیمت نصب پارکت را افزایش می‌دهند.

 

سایر موارد موثر بر قیمت نصب پارکت

 • قرنیزکاری: در بحث طراحی دکور، به دنبال نصب پارکت نصب قرنیز هم انجام می‌شود که هزینه خود را دارد.
 • تجربه نصاب: وقتی هزینه را از متخصص‌های مختلف استعلام می‌گیرید، حتما با ارقام متفاوتی برای کاری یکسان مواجه می‌شوید. در حالت ایده‌آل، این موضوع از تجربه بالا ناشی می‌شود؛ هرچند که باید احتمال سناریوهای ناخوشایند را هم در ذهن داشت! بهترین کار برای اطمینان از اینکه مبلغ بالاتر به خاطر سابقه بالاست، مراجعه به نمونه‌کارها و مشتریانِ قبلی یک نصاب است.

 

هزینه نصب پارکت

 

هزینه تعمیر پارکت چقدر است؟

قیمت پارکت با نصب و عوامل موثر بر آن را بررسی کردیم، حالا می‌خواهیم ببینیم حدود هزینه تعمیر پارکت (که به خاطر شرایط آب‌وهوا، رفت‌وآمد، شوک‌های فیزیکی ناگهانی یا صرفا گذشت زمان ضروری می‌شود) چقدر است.

معمولا خدمات تعمیراتی، مثلا تعمیر کابینت، هزینه معقولی دارند. اما با توجه به اینکه مراحل تعمیر پارکت شامل حذف پارکت اولیه (که بسته به زیرسازی و نوع نصب می‌تواند به شدن دشوار باشد)، زیرسازی مجدد و نصب پارکت جدید می‌شود، هزینه آن از هزینه نصب پارکت بیشتر است.

یادآوری می‌کنیم که مشابه پروسه نصب، هزینه تعمیر پارکت برای متراژهای پایین به صورت کلی یا روزمزد اعلام می‌شود.


 

استعلام رایگان هزینه نصب پارکت در «خدمت از ما»

با ثبت سفارش‌تان در اپلیکیشن «خدمت از ما» یا همین‌جا در وبسایت می‌توانید حدود قیمت نصب پارکت را از چندنصاب در شهرتان استعلام کنید؛ بدون پرداخت هزینه و یا اینکه لازم باشد فردی را استخدام کنید.

روی دکمه «ثبت رایگان سفارش» بزنید، شهرتان را انتخاب کنید و در ادامه:

 1. مشخص کنید که قصد نصب چه کفپوشی را دارید؟ پارکت چوبی، لمینت یا پی‌وی‌سی؟ (یا اینکه اصلا قصد دارید کفپوش‌های فعلی‌تان را تعمیر و لق‌گیری کنید)
 2. مشخص کنید متراژ حدودی کار چقدر است.
 3. مشخص کنید که وضعیت فعلی سطح مدنظر به چه صورت است، پارکت، سرامیک، سیمان یا ...؟ و همچنین اینکه آیا سطح گرمایش از کف دارد یا خیر.
 4. در مرحله بعد از شما می‌پرسیم که آیا خودتان پارکت‌ها را تهیه می‌کنید، یا ترجیح می‌دهید خود نصاب کفپوش را برای پروژه تهیه کند؟
 5. تاریخ و زمان حضور نصاب در محل برای بازدید و انجام کار را انتخاب کنید. همچنین، محله سکونت‌تان را مشخص کنید تا نزدیک‌ترین متخصص‌های واجد شرایط به شما معرفی شوند.
 6. در آخر اگر مایل باشید، می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس یا توضیحات متنی ضمیمه سفارش‌تان کنید تا قیمت پارکت چوبی با نصب یا صرفا هزینه نصب دقیق‌تر به شما اعلام شود.

پس از نهایی شدن سفارش و ثبت آن، 5 متخصص درخواست شما را بررسی و قیمت پیشنهادی‌شان را ارسال می‌کنند. کل این فرآیند کمتر از چنددقیقه زمان می‌برد.

وقتی قیمت‌ها را مقایسه کردید می‌توانید فرد دلخواه را استخدام کنید، هرچند ما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به پروفایل مخصوصِ او در «خدمت از ما» سر بزنید. آن‌جا می‌توانید درباره هرنصاب اطلاعات بیشتری به دست آورید؛ و از همه مهم‌تر، نظر افرادی که قبلا با او همکاری کرده‌اند را بررسی کنید.

 

قیمت پارکت با نصب

 

چطور هزینه پارکت با نصب را کاهش دهیم؟

واضح‌ترین و البته موثرترین راه، انتخاب لمینت یا نمونه‌های PVC به جای پارکت‌های چوبی است. این نمونه‌ها هم قیمت مناسب‌تری دارند، هم نصب آنها به خاطر عدم استفاده از چسب سریع‌تر و راحت‌تر است.

همچنین، اگر قصد تعویض پارکت‌هایتان را دارید، می‌توانید آنها را به عنوان تایل‌های دست دوم بفروشید و هزینه آن را به بودجه‌تان برای هزینه پارکت با نصب اضافه کنید.

نهایتا، جست‌وجو بین قیمت‌های پیشنهادی از طرف متخصصان هم به شما در مدیریت بهتر بودجه کمک می‌کند. معمولا هیچکس نمی‌گوید کمترین هزینه را انتخاب کنید، اما قیمت بالا هم همیشه به معنای کیفیت نتیجه نهایی نخواهد بود.

همان‌طور که بالاتر گفتیم، با استفاده از امکاناتِ اپلیکیشن و وب‌سایت «خدمت از ما» می‌توانید ضمن مقایسه رقم‌های متفاوت برای قیمت نصب پارکت، کیفیت کار متخصص‌ها را هم زیر ذره‌بین قرار دهید.


 

چطور از مهارت نصاب پارکت مطمئن شویم؟

وقتی پروفایل متخصص‌ها را بررسی می‌کنید و نظرات سایر کاربران را می‌خوانید، باید به برخی نکات توجه مضاعفی نشان دهید. مانند هر سرامیک کار، کاشی کار، سنگ کار و ... سنجه‌هایی وجود دارد که بهترین نصاب‌های پارکت را از سایر همکاران‌شان متمایز می‌کند، از جمله:

 • هم‌دما کردن تایل‌ها در منطقه‌های مرطوب و شرجی به مدت 48 ساعت
 • وسواس بالا در مرحله زیرسازی
 • برش مناسب تایل‌ها، به خصوص در گوشه‌ها
 • ضربه نزدن به تایل‌ها هنگام نصب (اینکار می‌تواند به شیارها آسیب برساند)
 • در نظر گرفتن فاصله مناسب با دیوار به عنوان درز انبساط

رعایت چنین نکاتی هرچند شاید قیمت پارکت چوبی با نصب را افزایش دهد، اما علاوه بر تضمین زیباییِ نهایی کار، دوام و کارایی پارکت‌ها را هم مستقیما بالا می‌برد.

 

قیمت نصب پارکت رو سرامیک

 

خدمات نصب پارکت لمینت که در اختیار شماست

تا اینجا قیمت پارکت با نصب را به همراه کلیه جزئیات بررسی کردیم، و همچنین گفتیم که چگونه از طریق «خدمت از ما» قیمت روزِ را از چندنصاب نزدیک به خودتان استعلام کنید. اینجا قصد داریم خدمات ارائه‌شده توسط هزاران متخصص فعال در این بازار آنلاین را کوتاه مرور کنیم.

متخصصان این حوزه قادر هستند کلیه فضاهای مدنظر شما را با انواع تایل کفپوش کنند. از جمله محبوب‌ترین خدمات نصاب‌های پارکت لمینت در دسترس شماست، عبارت‌اند از:

 • نصب انواع پارکت چوبی، لمینت و پی‌وی‌سی
 • نصب پارکت با زیرسازی مناسب روی سرامیک، موزاییک، کاشی، سیمان، فوم بتن، گرمایش از کف و موکت
 • زیرسازی پارکت با انواع فوم
 • نصب پارکت روی دیوار و راه‌پله
 • اجرای پارکت در طرح‌های خشتی، آجری و ...
 • اجرای لاک مات/براق و ساب‌زنیِ پارکت‌های چوبی
 • انجام کلیه تعمیرات و لق‌گیری تایل‌ها

 

چرا «خدمت از ما» را انتخاب کنید؟

 • دسترسی فوری به بهترین متخصص‌ها؛ افرادی که احراز هویت شده‌اند و سوابق آنها موجود است. ما هم نزدیک‌ترین و قابل اعتمادترین‌شان را (با توجه به امتیاز و موقعیت‌شان) به شما معرفی می‌کنیم.
 • ثبت سفارش و استعلام قیمت به صورت رایگان؛ امکان توضیح دقیق هم به شما اجازه می‌دهد تا دقیق‌ترین برآورد را از قیمت نصب پارکت و تعمیر آن داشته باشید.
 • امکان دریافت خدمات در هرساعت از شبانه‌روز؛ در تمامی روزهای هفته، حتی ایام تعطیل به متخصص‌ها برای استعلام قیمت و اجرای پروژه دسترسی دارید.
 • تعیین زمان حضور متخصص توسط شما؛ زمان و مکان حضور نصاب پارکت در محل برای بازدید و انجام کار را شما مشخص می‌کنید.
 • امکان بررسی مدارک، مجوزها و سوابق کاری هر نصاب؛ به علاوه میزان رضایت مشتریانی که پیش‌تر از خدمات آنها استفاده کرده‌اند.
 • پشتیبانی سریع: در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

قیمت نصب پارکت روی موکت

 

استخدام فوری متخصص نصب پارکت در تهران و بیش از 30 شهر دیگر

امیدواریم با مطالعه این راهنما پاسخ سوالات‌تان درباره خدمات متنوع این حوزه، قیمت نصب پارکت و فاکتورهای موثر بر آن، نحوه استعلام هزینه و ثبت درخواست در «خدمت از ما» را گرفته باشید.

تا این لحظه، این خدمات در حدود 40 شهر از جمله تهران، تبریز، رشت، اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز و ... ارائه می‌شود. لیست کامل شهرهای تحت پوشش را می‌توانید در پایین صفحه ببینید. این لیست همواره در حال به روز رسانی است و شهرهای جدیدی به آن اضافه می‌شود.

همین حالا سفارش‌تان را رایگان در اپ یا وب‌سایت ثبت کنید؛ مبالغ پیشنهادی برای نصب پارکت را ببینید؛ سوابق هرفرد را بررسی کنید؛ امتیازات و نظرات ثبت‌شده برای آنها را بسنجید و با بهترین گزینه ارتباط بگیرید. از حالا به بعد فاصله شما با متخصصان مدنظرتان تنها چندکلیک است.

4.5 امتیاز از 2047 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
نصب پارکت و لمینت

نظرات

حسین محمدی
حسین محمدی
5.0 (از 58 نظر)
67 خدمت موفق
نصب پارکت و لمینت
سحر مردانی

بسیار خوش سلیقه خوش قول کار بلد سر تایم تشریف آوردن و هر کاری داشتیم با حوصله و دقت انجام دادن واقعا کارشون درسته

اسماعیل خوشخو
اسماعیل خوشخو
5.0 (از 8 نظر)
8 خدمت موفق
نصب پارکت و لمینت
میثم قادری

ایشون بسیار مودب و کار تمیز خوش قول هستن کارا ب موقه انجام دادن من خیلی ازشون راضی بودم سعی میکنم در کارهای بعدهم آقای خوشخو استفاده کنم چون کارشون واقعا علی و بی مظیر است برای مشتریان دیگه هم ایشونو ترجیه میدم ممون از کار عالی شما آقای خوشخو ایشالا همیشه سرتون شلوغ باشه و مووفق

اسماعیل خوشخو
اسماعیل خوشخو
5.0 (از 8 نظر)
8 خدمت موفق
نصب پارکت و لمینت
علی خوشخو

کارشون خیلی حرفه ای و تمیز بود و سر تایم اومدن و همراه با اکیپ مجرب و کار دان و همه کارایه دکوراسیون داخلیو واسمون انجام دادن نصب لمینت.قرنیز.کفپوش.ماربل شیت بین کابینتی اشپز خانه و سرویس ها و ماربل پشته تی وی و نصب پالاز موکت یه اتاق خواب با برشه دقیقو تمیز و توسیعه میکنم زیبایی منزلتان را بسپارید به این اکیپ

در این شهرها می توانید سفارش نصب پارکت و لمینت را ثبت کنید: