تمیز کردن مبل با جوش شیرین

ثبت درخواست " مبل شویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن مبل با جوش شیرین

تمیز کردن مبل با جوش شیرین، از روش‌های خانگی کاربردی است که تا حد زیادی خطرات استفاده مداوم از لکه بر و تمیز کننده‌های شیمیایی را کاهش می‌دهد. این نوع از تمیز کردن مبل، از راه‌های موثر در لکه بری مبل و مبل شویی به شمار می‌رود و به طور کلی عملکرد خوبی را در تمیز کردن مبل دارد.

تمیز کردن مبل با جوش شیرین اصولا با یک ماده تمیز کننده دیگر صورت می‌گیرد؛ از ترکیب جوش شیرین با ماده هایی مثل سرکه، الکل و یا مایع ظرف شویی می توان برای تمیزی مبل با جوش شیرین استفاده کرد. 

پاک کردن مبل با جوش شیرین امکان استفاده از یک ماده همیشه در دسترس و بدون خطر را برای تمیز کردن مبل‌هایتان به شما می‌دهد. جوش شیرین یک ماده کاربردی است که در تمامی آشپزخانه‌ها وجود دارد و تاثیر فراوان این ماده در تمیز کردن مبل، فرش و حتی لباس، جزو مهم‌ترین مزیت‌های آن محسوب می‌شود.

 

شستن مبل با جوش شیرین و سرکه

 

روش‌های تمیز کردن مبل با استفاده از جوش شیرین

تمیز کردن مبل با جوش شیرین در صورتی که با ماده‌های پاک کننده موثر و به درستی انجام شود، یک روش بسیار عالی در پاک کردن لکه از مبل است. در این قسمت به معرفی چند راهکار در این زمینه می‌پردازیم:

 

تمیز کردن مبل با استفاده از جوش شیرین

 

از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین

اگر به دنبال یک راه راحت برای تمیز کردن مبلمان خود هستید و یا لکه موجود بر روی مبل خیلی سطحی و شبیه به گرد و غبار است، مقداری جوش شیرین را روی آن ریخته و بعد از گذشت یک ساعت با جاروبرقی سطح مبل را جارو کنید. بعد از این‌کار، دیگر اثری از لکه‌های سابق روی مبل شما دیده نمی‌شود.

 

روش تميز كردن مبل با جوش شيرين

 

تميز كردن مبل با جوش شيرين و سرکه

یکی از روش های کاربردی تمیز کردن مبل با جوش شیرین، ترکیب کردن آن با سرکه است. ابتدا یک محلول سرکه و جوش شیرین تهیه کنید و بگذارید چند دقیقه به همان حالت بماند. سپس محلول سرکه و جوش شیرین آماده شده را روی لکه‌های مبل و همین‌طور قسمت‌های کثیف شده بریزید و بگذارید چهار ساعت یا یک شبانه روز باقی بماند؛ در آخرین مرحله تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه، جمع کردن این محلول با جارو از روی مبلمان است.

 

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و سرکه

 

محلول جوش شیرین و مواد ضدعفونی کننده

برای رهایی از کثیفی و یا لکه‌های ایجاد شده روی مبل و طی کردن مراحل شستشوی مبل با جوش شیرین در منزل می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا محلول جوش شیرین با الکل سفید، ماده ضدعفونی صنعتی، و همین‌طور مقداری سرکه سفید و آب گرم را به حالت اسپری در آورید.
 2.  نقاط لکه دار مبل و یا کثیف شده پارچه مبل را با آغشته کردن یک مسواک به این محلول و کشیدن روی لکه انجام دهید.
 3. در مرحله آخر لکه را با یک دستمال خشک تمیز کنید. 

 تمیز کردن مبل با جوش شیرین با استفاده از این محلول تنها برای مبلمان پارچه‌ای توصیه می‌شود. اگر الکل سفید و یا ماده ضدعفونی در دسترس ندارید، مقداری جوش شیرین را روی لکه ریخته و سپس روی آن سرکه سفید اسپری کنید و با برس فرش یا مسواک سطح مبل را بشویید.

 

 محلول جوش شیرین و مواد ضد عفونی کننده

 

تميز كردن مبل با جوش شيرين و صابون

برای تمیز کردن مبل با جوش شیرین و صابون کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید تا با نتایج شگفت انگیز آن مواجه شوید:

 1. سطح مبلمان را با جاروبرقی بطور کامل پاک کنید و سپس یک دور روی سطح مبلمان برس فرش بکشید و با این کار، گرد و غبار و یا تکه‌های ریز زباله را از روی مبل تمیز کنید. 
 2.  جوش شیرین را روی تمامی سطوح مبل بپاشید؛ این عمل حتی بوی بد مبلمان را هم می‌گیرد.
 3.  تمامی سطح مبل را با جاروبرقی تمیز کنید. 
 4. سه قطره صابون مایع را در چهار لیوان آب بریزید و با پارچه کتان این محلول را روی مبلمان بکشید.
 5. با کشیدن یک دستمال مرطوب کار شستن مبل با جوش شیرین و صابون را تکمیل کنید.

 

تمیز کردن مبل با جوش شیرین و صابون

 

جوش شیرین و مایع ظرفشویی

ترکیب جوش شیرین با هر ماده‌ای بخصوص سرکه و مایع ظرفشویی سخت‌ترین لکه‌ها را از بین می‌برد و یک تاثیر شگرف بر نتایج شستشوی مبل با جوش شیرین دارد. ترکیب جوش شیرین و مایع ظرفشویی از در دسترس‌ترین روش‌های از بین بردن لکه مبل با جوش شیرین به شمار می‌رود. در این روش استفاده از چند قطره مایع ظرفشویی کافی است.

 

پاک كردن مبل با جوش شيرين

 

تميز كردن مبل مخمل با جوش شیرین

برای تمیز کردن مبل مخمل با جوش شیرین در این حالت استفاده از جوش شیرین و آبلیمو توصیه می‌شود. به این صورت که محلول تهیه شده را با یک پارچه به نرمی روی لکه مبل بکشید و به آرامی پاک کنید. حواستان باشد که مبلمان مخملی در معرض آسیب جدی هستند و به همین علت باید در پاک کردن سطح مبل احتیاط کنید.

 

تمیز کردن مبل مخمل با جوش شیرین

 

چند نکته اصولی در تمیز کردن مبل

 • تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش؛ یک سری از کثیفی‌های روی مبلمان تنها با موادی مثل شامپو فرش قابل تمیزی و لکه بری هستند.
 • طرز استفاده از بخارشوی برای مبل؛ از اصولی ترین روش های تمیز کردن مبلمان در حال حاضر، استفاده از بخارشو برای تمیز کردن مبلمان و خشکشویی مبل در منزل است.
 • بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای؛ بر اساس پارچه مبلمان همان طور که توضیح داده شد، تمیز کردن مبل با جوش شیرین یک روش موثر در لکه بری و شستشو مبلمان پارچه ای است.
 • تميز كردن مبل مخمل؛ اینکه چگونه مبلمان مخملی را تمیز کنیم، وابسته به مواد شوینده‌ای است که برای پارچه مخمل در نظر می‌گیریم. چرا که باید به این نکته توجه کنیم که روی مبل مشکل پاره شدن و یا رنگ پریدگی ایجاد نشود.
 • برای تمیز کردن مبل چرم می توانید از واکس مبل چرم مصنوعی استفاده کنید.

 

شستشوی مبل با جوش شیرین

 

در این مطلب با انواع روش‌ های تمیز کردن مبل با جوش شیرین آشنا و متوجه اصول این نوع از تمیزکاری شدید. خوب است بدانید ما استفاده از این لکه بر مبل قوی و محلول‌هایی که برای شستشو مبل با جوش شیرین تهیه می‌شوند را بیشتر برای مبلمان پارچه‌ای توصیه می‌کنیم و بهتر است برای تمیز کردن مبل رنگ روشن بیشتر دقت کنید.

 نکته دیگری که رعایت آن بسیار مهم است، توجه به اصول شستشو مبلمان بر اساس نوع پارچه، و راهنمایی است که در بیشتر مواقع پشت یا زیر مبلمان قرار گرفته است. با خواندن این راهنما می‌توانید بهترین روش را برای شستشوی مبل خود انتخاب کنید تا کمترین آسیب به مبلمان شما برسد.

4.5 امتیاز از 1604 رای


مبل شویی
برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین