نگهداری و تمیز کردن مبل چرم

ثبت درخواست "مبل شویی"
نگهداری و تمیز کردن مبل چرم

ترفندهای نگهداری و تمیز کردن مبل چرم تقریبا همیشه مورد توجه افراد خانه‌دار بوده است. علاوه بر نگهداری مبل چرم با واکس مخصوص مبل چرم به منظور افزایش دوام، زیبایی و جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم، روش‌های تمیز کردن مبل چرم نیز به همان اندازه مهم‌اند؛ مانند: پاک كردن خودكار از روی مبل چرمی، تميز كردن مبل چرمی سفيد و پاک كردن لكه رنگ از روی چرم. دلیل این امر محبوبیت مبل چرمی‌ست. هیچ مبلی نمی‌تواند به اندازه‌ی مبلمان چرم به دکوراسیون شما شخصیتی رسمی و شیک بدهد. با ما همراه باشید تا با بهترین ترفندها و نکات نگهداری مبل چرم و تمیز کردن مبل چرم آشنا شوید.

اهمیت تمیز کردن مبل چرمی

مبلمان چرم هم مانند هر وسیله دیگری در خانه هر چند مدت یکبار باید تمیز شود. برخی مشکلات در میان صاحبان مبل چرم شایع‌تر از موارد دیگر است؛ بیشتر از هرچیزی آنها به‌دنبال روش تميز كردن مبل چرم سفيد، پاک كردن خودكار از روي مبل چرمی و پاک كردن لكه رنگ از روی چرم هستند. در ادامه این موارد را بررسی می‌کنیم:

 

[خدمت مرتبط: مبل شویی]

 

1. نحوه تميز كردن مبل چرم سفيد

مبل چرم سفید یکی از مدل‌های خاص و محبوب مبلمان چرم است. برای تميز كردن مبل چرم سفيد و پاک کردن لکه‌های تیره روی آن، می‌توانید از محلولی تشکیل شده از 1 واحد آبلیمو و 1 واحد خمیر یا عصاره تارتار استفاده کنید. لکه‌ها را با خمیر به‌دست آمده بمالید و اجازه دهید 10 دقیقه روی آن بماند. درنهایت آن را با یک پارچه مرطوب به آرامی خشک کنید. به جای این محلول می‌توانید از مخلوط آب و سرکه(به نسبت مساوی) و کمی روغن زیتون نیز برای تميز كردن مبل چرم سفيد استفاده کنید.

 

تمیز کردن مبل چرم سفید

 

2. پاک كردن خودكار از روی مبل چرمی

پاک‌کننده مناسب برای پاک كردن خودكار از روی مبل چرمی باتوجه به نوع چرم و رنگ آن متفاوت خواهد بود. به‌طور کلی الکل و سایر محصولات مشابه آن مانند لاک پاک کن، عطر و اسپری مو در تمیز کردن جوهر و پاک كردن خودكار از روی مبل چرمی مناسب است.

نکته مهم این است که برخی از چرم‌ها در اثر استفاده از این مواد تغییر رنگ می‌دهند. به‌همین دلیل ابتدا باید مقداری از ماده موردنظر را روی قسمتی کوچکی از مبلمان چرم که در معرض دید نیست با پنبه بمالید. در صورتی که رنگ آن نرفت، از آن برای پاک كردن خودكار از روی مبل چرمی استفاده کنید.

 

3. تمیز کردن مبل چرمی مشکی

برای پاک کردن و تمیز کردن مبل چرمی مشکی یا تیره بهتر است از 

[خدمت مرتبط: مبل شویی تهران

[مطلب مرتبط: شستشوی مبل در منزل شرق تهران]


اشتباهات رایج در تمیز کردن مبل چرم

- هیچوقت از آب(به میزان زیاد)، صابون، حلال‌ها و... برای تمیز کردن مبل چرم استفاده نکنید. اگر می‌خواهید مبلمان چرم خود را با شوینده‌های صنعتی تمیز کنید، بهتر است از واکس مبل چرم مصنوعی و واکس مخصوص مبل چرم استفاده کنید.

- از محلول آب و صابون برای تمیز کردن مبل چرم نیز استفاده نکنید؛ استفاده از چنین محلولی در طولانی مدت به چرم آسیب میزند و باعث ایجاد ترک و شکستگی در سطح آن می‌شود.

- تحت هیچ شرایطی از تمیزکننده‌های قوی مانند آمونیاک نیز برای تمیز کردن مبل چرم استفاده نکنید. این مواد رنگ چرم را می‌برند.

 

تمیز کردن مبل چرم مشکی

 

نگهداری مبل چرم

رعایت اصول نگهداری مبل چرم طبیعی و به‌طور کلی نگهداری مبل چرم نه تنها دوام مبلمان شما را بالا می‌برد، بلکه زیبایی آن را نیز افزایش خواهد داد. مهمترین نکات نگهداری مبلمان شرح را در ادامه می‌بینید:

- پیش از خریداری مبل چرم توصیه می‌شود چرم باکیفیت را بشناسید. چرم‌هایی با رنگ تیره و رنگ یکنواخت جنس بهتر و نرم‌تری دارند. در مقابل، چرم‌هایی که رنگ یکدستی ندارند و دانه‌ها و لکه‌‌های روشن روی آنها وجود دارد، از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند.

 

جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم

  • در ادامه اصول نگهداری مبل چرم، توصیه می‌شود مبلمان چرم را در قسمت‌های خنک‌تر خانه و در جایی قرار دهید که در معرض نور مستقیم آفتاب (و همچنین منابع گرمایشی) نباشد. نور آفتاب چرم را خشک می‌کند و رنگ آن را تغییر می‌دهد. اگر مبلمان شما کنار پنجره قرار دارد، حتما سعی کنید از پرده استفاده کنید. رعایت این نکته به جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم شما کمک می‌کند.
  • پیشنهاد می‌کنیم خرید واکس چرم مبل و همچنین استفاده از واکس مبل چرم مصنوعی و واکس مخصوص مبل چرم را نیز در برنامه نگهداری مبل چرم خود قرار دهید. برخی روغن زیتون را بهترین روغن برای چرم به‌منظور برق انداختن مبل چرمی و جلوگیری از ترک خوردن مبل چرم می‌دانند. استفاده از پارافین برای چرم نیز یک گزینه دیگر است.

 

برق انداختن مبل چرمی

 

- به‌طور مرتب گوشه‌های مبل و زیر کوسن‌ها را به‌آرامی جاروبرقی بکشید. گرد و غبار روی مبل را نیز با یک دستمال نخی خشک یا یک حوله تمیز پاک کنید. کوسن‌ها را نیز هر چند مدت یکبار برگردانید تا روی آنها چروک نیفتد.

- برای نگهداری مبل چرم به نحوی موثر، هر زمان که نوشیدنی یا ماده‌ای خوراکی روی مبل چرم ریخت، سریعا آن را (بدون بیشتر پخش کردن) پاک کنید تا چیزی به داخل مبل نفوذ نکرده و کارتان در مراحل بعدی ساده‌تر شود.

 

[مطلب مرتبط: مبل شویی غرب تهران]


 

در آخر به شما پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید، نکات نگهداری و تمیز کردن مبل چرم را از فروشنده نیز برای داشتن اطلاعات کامل‌تر بپرسید. فراموش نکنید که متخصصان ما در "خدمت از ما" آماده خدمت رسانی به شما در این زمینه نیز هستند تا با لکه‌بری حرفه‌ای و بدون هیچگونه آسیب احتمالی، مبل چرم شما را مانند روز اول کنند.

مبل شویی
برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading