تمیز کردن مبلمان سفید

ثبت درخواست "مبل شویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن مبلمان سفید

تمیز کردن مبلمان سفید یکی از نگرانی‌های اصلی کسانی است که کاناپه و مبل سفید رنگ دارند. مبلمان سفید یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای سبک‌های مختلف دکوراسیونی است که هرگز از مد نمی‌افتد؛ اما معمولا به دلیل کثیف شدن هرگز انتخاب نمی‌شوند. اگر شما هم عاشق مبلمان و دکوراسیونی با رنگ سفید و روشن هستید، اما نگرانی‌های نگهداری بعد از آن مانع انتخاب شما می‌شود.

اگر شما هم به دنبال جواب این سوال هستید که، چگونه مبل سفید را تمیز کنیم، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با روش تميز كردن مبل سفيد و رنگ کرم آشنا شوید.

 

پیشگیری از تمیز کردن مبلمان سفید

قبل از پرداختن به مساله تمیز کردن مبلمان سفید و پاسخ به سوال "چگونه مبل سفید را تمیز کنیم"، نکاتی در مورد چگونگی تمیز نگهداشتن مبلمان سفید را با شما درمیان می‌گذاریم. همانطور که می‌دانید، پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین، سعی کنید قبل از فکر کردن درباره تمیز کردن مبلمان سفید به فکر راهکارهایی برای تمیز نگه داشتن مبلمان سفید خود باشید. برای شستن کوسن مبل سفید در صورتی که روکش کوسن جدا می شود می توانید از ماشین لباسشویی و مایع سفید کننده استفاده کنید.

 

استفاده از روکش برای مبلمان سفید

یک راهکار ساده برای جلوگیری از کثیف شدن مبل سفید، استفاده از روکش مبل است. روکش مبل یکی از وسیله‌های بسیار کارآمد هنگام استفاده از مبلمان سفید است. در صورت ایجاد هرگونه لکه روی آن، به راحتی می‌توانید روکش مبلمان سفید را بردارید و در لباسشویی بشویید، بدون آنکه نگران تمیز کردن مبلمان سفید خود باشید. پیشنهاد می کنیم این مقاله را برای انتخاب رنگ روکش مبل مطالعه نمایید. 

 

تميز كردن مبلمان سفید

 

دور نگه داشتن مبل سفید از نور مستقیم خورشید

قرار داشتن مبلمان سفید در معرض نور مستقیم خورشید باعث تغییر رنگ تدریجی آن می‌شود، و شما را ملزم به تمیز کردن مبلمان سفید خود به صورت مداوم می‌کند. سعی کنید مبلمان سفید خود را هر چند مدت یکبار جا به جا کنید، یا اگر قرار است برای مدت طولانی به مسافرت بروید حتما از کاور استفاده کنید و مبل سفیدتان را بپوشانید.

 

چگونه مبل سفید را تمیز کنیم

 

استفاده از غبارروبی برای تمیز کردن مبلمان سفید

رول‌های چسب‌داری هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برداشتن کرک و موی حیوانات خانگی و همچنین برداشتن گرد و خاک از روی مبلمان خود استفاده کنید. همچنین استفاده از چسب شیشه‌ای پهن هم می‌تواند به جای رولر در تمیز کردن مبلمان سفید شما مفید باشد.

 

تميز كردن مبل رنگ روشن

 

تمیز کردن مبلمان سفید

لکه ممکن است در هر صورت و حتی با وجود پیشگیری‌های فراوان باز هم به وجود بیاید. در ادامه مطلب می‌خواهیم نکات مهم و روش‌های تمیز کردن مبلمان سفید و تميز كردن مبل رنگ روشن به تفکیک هر نوع جنس پارچه مثل تمیز کردن مبل پارچه ای و ... را برای شما توضیح دهیم:

(مطلب پیشنهادی:  تميز كردن مبل با بخارشو)

 

سرعت عمل در تمیز کردن مبلمان سفید

سرعت عمل یکی از نکات مهم در مورد تمیز کردن لکه‌های مبل و همچنین تمیز کردن مبلمان سفید است. سعی کنید در از بین بردن لکه و تميز كردن مبل رنگ روشن خود سرعت عمل داشته‌ باشید. قطعا لکه‌ای که مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند، نسبت به لکه‌ای که تازه به وجود آمده سخت‌تر از روی مبل سفید پاک خواهد شد.

 

قبل از تمیز کردن مبلمان سفید پارچه ای آن را جارو برقی کنید

فارغ از نوع پارچه مبل سفیدتان، قبل از اینکه دست به تمیز کردن مبلمان سفید خود بزنید حتما آن را جاروبرقی کنید. با این کار ذرات و موادی را که در صورت باقی ماندن روی مبل آن را لکه می‌کنند جمع آوری می‌کنید.

 

روش تميز كردن مبل سفيد پارچه ای

 

تمیز کردن مبلمان سفید پارچه‌ای با جوش شیرین

برای تمیز کردن مبل با جوش شیرین پس از جاروبرقی کردن سطح مبل، با استفاده از یک برس نرم تمام سطح آن را تمیز کنید. این کار باعث می‌شود که هر نوع مو از سطح مبلمان پاکسازی شود. پس از آن مراحل زیر را برای تمیز کردن مبلمان سفید پارچه‌ای خود طی کنید:

 

جوش شیرین را روی سطح مبل بپاشید

جوش شیرین را روی تمامی سطح مبل سفید بپاشید و اجازه دهید به مدت 20 الی 30 دقیقه روی سطح مبل باقی بماند. این ماده می‌تواند بوی ناخوشایند مبل را از بین برده و لکه‌ها را برای تمیز کردن نرم کند.

 

تمیز کردن مبل سفید با جوش شیرین

 

دوباره سطح مبل را جارو کنید

با استفاده از جارو برقی، جوش شیرین سطح مبل را دوباره جارو کنید. در این مرحله از روش تميز كردن مبل سفيد شاهد پیشرفت قابل توجهی در وضعیت مبل خواهید بود.

 

محلول تمیز کردن مبلمان سفید را آماده کنید

2 الی 3 قطره صابون مایع را در حدود 4 فنجان آب بریزید. سپس لکه‌های پارچه مبلی را با استفاده از محلول پاک‌کننده و یک پارچه کتانی به صورت کامل از بین ببرید. هنگامی که کارتان تمام شد، رطوبت پارچه مبل را با استفاده از یک پارچه خشک بگیرید.

 

تمیز کردن مبلمان سفید پارچه‌ای

 

تمیز کردن مبلمان سفید مخمل

درخشش و زیبایی ذاتی مبلمان سفید با بافت مخمل برای دکوراسیون منزل غیرقابل‌انکار است. مخمل باشکوه و مجلل بوده و جلوه خیره‌کننده‌ای به منزل شما می‌دهد. اما تمیز کردن مبلمان سفید مخمل به نسبت مشکل‌تر است. در ادامه روشی را برای تمیز کردن مبلمان سفید مخمل بررسی می‌کنیم.

 

روش تمیز کردن مبل سفید

 

محلول تمیز کردن مبلمان سفید را آماده کنید

روش تميز كردن مبل مخمل سفید آنقدرها هم دشوار نیست. برای تمیز کردن مبلمان سفید مقداری آب لیمو به آب اضافه کرده و آن را با جوش‌شیرین در ظرفی مخلوط کنید. اگر می‌خواهید سطح بیشتری از مبل سفید را تمیز کنید و به کف بیشتری نیاز دارید، مقدار بیشتری از این محلول را آماده کنید.

حالا یک پارچه نرم و تمیز را به مایع کف‌آلود به دست آمده آغشته کنید و به آرامی روی محلی که لکه‌دار شده بمالید. نکته مهم در روش تميز كردن مبل سفيد مخمل این است که پارچه را روی مبل نکشید چون این کار به بافت آن آسیب جدی می‌زند. برای تميز كردن مبل رنگ روشن فقط با حرکات آرام دست پارچه مرطوب را در طول محل لکه‌دار بمالید. کف اضافی را با جای خشک پارچه بردارید. پس از تمیز کردن مبلمان سفید اجازه دهید تا مبل خشک شود. در آخر به آرامی آن را برس بکشید تا خواب مبل به حالت اول خود برگردد.

 

تمیز کردن مبلمان سفید چرمی

برای تمیز کردن مبلمان سفید چرمی مقدار مساوی آب و سرکه را در یک ظرف با هم مخلوط کنید. بهتر است از آب با دمای اتاق برای تميز كردن مبل رنگ روشن چرمی استفاده کنید. یک دستمال را با محلول به دست آمده مرطوب و مبل را تمیز کنید؛ توجه داشته باشید که مبل خیس نشود. تنها با دستمال مرطوب می‌توان تميز كردن مبل رنگ روشن چرم را انجام داد. مبل را از بالا به پایین و به آرامی تمیز کنید. در نهایت پس از تمیز کردن مبلمان سفید چرم، با استفاده از یک دستمال خشک و تمیز قسمت‌های مرطوب را پاک کنید. از واکس مبل چرم مصنوعی هم می توانید استفاده کنید.

 

تمیز کردن مبلمان سفید چرمی

داشتن کاناپه‌ای تمیز و سفید مثل روز اول برای کسانی که کاناپه سفید رنگ دارند همیشه یک دغدغه بوده و هست. خیلی از از افراد نمی‌دانند که باید چه کنند تا کاناپه‌شان کثیف نشده و شکل اولیه خود را از دست ندهد. در این پست از مجله «خدمت از ما» قصد داشتیم شما را با انواع روش‌های تمیز کردن مبلمان سفید و کرم رنگ به تفکیک هر نوع جنس پارچه آشنا کنیم. اگر همچنان نگران تمیز کردن مبلمان سفید خود هستید یا به هر دلیل وقت انجام دادن آن را ندارید. متخصصان مبل شویی فعال در بازار آنلاین «خدمت از ما» آماده خدمت‌رسانی به شما برای تميز كردن مبل رنگ روشن شما هستند.

مبل شویی
برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading