تمیز کردن مبلمان سفید

ثبت درخواست "مبل شویی"
تمیز کردن مبلمان سفید

تمیز کردن مبلمان سفید یکی از نگرانی‌های اصلی کسانی است که کاناپه و مبل سفید رنگ دارند. مبلمان سفید یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای سبک‌های مختلف دکوراسیونی است که هرگز از مد نمی‌افتد اما معمولا ب دلیل کثیف شدن هرگز انتخاب نمی‌شوند. اگر شما هم عاشق مبلمان و دکوراسیونی با رنگ سفید و روشن هستید اما نگرانی‌های نگهداری بعد از آن مانع انتخاب شما می‌شود پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

پیشگیری از تمیز کردن مبلمان سفید

قبل از پرداختن به مساله تمیز کردن مبلمان سفید شما را با نکاتی در مورد چگونگی تمیز نگهداشتن مبلمان سفید آشنا می‌کنیم. همانطور که می‌دانید پیشگیری بهتر از درمان است سعی کنید قبل از فکر کردن در مورد تمیز کردن مبلمان سفید به فکر راهکارهایی برای تمیز نگهداشتن مبلمان سفید خود باشید.

 

استفاده از روکش مبل

یکی از این راهکارها استفاده از روکش مبل است. روکش مبل یکی از وسیله‌های بسیار کارآمد هنگام استفاده از مبلمان سفید است. در صورت ایجاد هر گونه لکه روی آن به راحتی می‌توانید روکش مبلمان را برداشته و در لباسشویی بشویید بدون آنکه دیگر نگران تمیز کردن مبلمان سفید خود باشید.

 

بهترین روش تمیز کردن مبل پارچه ای

 

دور نگهداشتن مبلمان از نور مستقیم خورشید

قرار داشتن مبلمان سفید در معرض نور مستقیم خورشید باعث تغییر رنگ تدریجی آن می‌شود و شما را ملزم به تمیز کردن مبلمان سفید خود به صورت مداوم می‌کند. سعی کنید مبلمان سفید خود را به صورت چند مدت یکبار جا به جا کنید یا اگر قرار است برای مدت طولانی به مسافرت بروید حتما از کاور مبل استفاده کنید.

 

تمیز کردن مبلمان سفید

 

استفاده از غبارروبی برای تمیز کردن مبلمان سفید

رول‌های چسب‌داری هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برداشتن کرک و موی حیوانات خانگی و همچنین برداشتن گرد و خاک از روی مبلمان خود استفاده کنید. همچنین استفاده از چسب شیشه‌ای پهن هم می‌تواند به جای رولر در تمیز کردن مبلمان سفید شما مفید باشد.

 

تمیز کردن مبل پارچه ای سفید

 

تمیز کردن مبلمان سفید

لکه ممکن است در هر صورت و حتی با وجود پیشگیری‌های فراوان باز هم به وجود بیاید. در ادامه مطلب می‌خواهیم نکات مهم و روش‌های تمیز کردن مبلمان سفید به تفکیک هر نوع جنس پارچه را به شما عزیزان ارائه دهیم.

 

سرعت عمل در تمیز کردن مبلمان سفید.

سرعت عمل یکی از نکات مهم در مورد تمیز کردن تمام لکه‌ها از جمله در تمیز کردن مبلمان سفید است. سعی کنید در از بین بردن لکه و تمیز کردن مبلمان سفید خود سرعت عمل داشته‌باشید. قطعا لکه‌ای که مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند نسبت به لکه‌ای که تازه به وجود آمده سخت‌تر پاک خواهد شد.

 

قبل از تمیز کردن مبلمان سفید آن را جارو برقی کنید

فارغ از نوع پارچه قبل از اینکه دست به تمیز کردن مبلمان سفید خود بزنید حتما آن را جاروبرقی کنید. با این کار ذرات و موادی را که در صورت باقی ماندن روی مبل آن را لکه می‌کنند جمع آوری می‌کنید.

 

تمیز کردن مبل با جوش شیرین

 

تمیز کردن مبلمان سفید پارچه‌ای با جوش شیرین

پس از جاروبرقی کردن سطح مبل، با استفاده از یک برس نرم تمام سطح آن را تمیز کنید این کار باعث می‌شود که هر نوع مو از سطح مبلمان پاکسازی شود. پس از آن مراحل زیر را برای تمیز کردن مبلمان سفید پارچه‌ای خود طی کنید.

 

جوش شیرین را روی سطح مبل بپاشید

جوش شیرین را روی تمامی سطح مبل بپاشید و اجازه دهید به مدت 20 الی 30 دقیقه روی سطح مبل باقی بماند. این ماده می‌تواند بوی ناخوشایند مبل را از بین برده و لکه‌ها را برای تمیز کردن نرم کند.

 

تمیز کردن مبل با جوش شیرین

 

دوباره سطح مبل را جارو کنید

با استفاده از جارو برقی، جوش شیرین سطح مبل را دوباره جارو کنید. در این مرحله شاهد پیشرفت قابل توجهی در وضعیت مبل خواهید بود.

 

محلول تمیز کردن مبلمان سفید را آماده کنید.

2 الی 3 قطره صابون مایع را در حدود 4 فنجان آب بریزید. سپس لکه‌های پارچه مبلی را با استفاده از محلول پاک کننده و یک پارچه کتانی به صورت کامل از بین ببرید. هنگامی که کارتان تمام شد رطوبت پارچه مبلی خود را با استفاده از یک پارچه خشک بگیرید.

 

تمیز کردن مبل پارچه‌ای سفید

 

تمیز کردن مبلمان سفید مخمل

درخشش و زیبایی ذاتی مبلمانی با بافت مخمل برای دکورلسیون منزل غیر قابل انکار است. مخمل با شکوه و مجلل بوده و جلوه شکوهمندی به منزل شما می‌دهد. اما تمیز کردن مبلمان سفید مخمل به نسبت مشکل‌تر است. در ادامه روشی را برای تمیز کردن مبلمان سفید مخمل در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

 

روش تمیز کردن مبل سفید

 

محلول تمیز کردن مبلمان سفید را آماده کنید

برای تمیز کردن مبلمان سفید مقداری آب لیمو به آب اضافه کرده و آن را با جوش‌شیرین در ظرفی مخلوط کنید. اگر می‌خواهید سطح بیشتری از مبل را تمیز کنید و به کف بیشتری نیاز دارید مقدار بیشتری از این محلول را آماده کنید. سپس یک پارچه نرم و تمیز را به مایع کف آلود به دست آمده آغشته کرده و به آرامی روی محلی که لکه‌دار شده بمالید. سعی کنید پارچه را روی مبل نکشید چون این کار به بافت مبل آسیب جدی می‌زند. فقط با حرکات آرام دست پارچه مرطوب را در طول محل لکه‌دار بمالید. کف اضافی را با جای خشک پارچه بردارید. پس از تمیز کردن مبلمان سفید اجازه دهید تا مبل خشک شده و به آرامی آن را برس بکشید تا خواب مبل به حالت اول خود برگردد.

 

تمیز کردن مبلمان سفید چرمی

برای تمیز کردن مبلمان سفید چرمی مقدار مساوی آب و سرکه را در یک ظرف با هم مخلوط کنید. بهتر است از آب با دمای اتاق برای این کار استفاده کنید. یک دستمال را با محلول به دست آمده مرطوب کرده و مبل را تمیز کنید. توجه کنید که مبل خیس نشود پاک کردن آن‌ها تنها با دستمال مرطوب برای تمیز کردن مبل چرم کافی است. مبل را از بالا به پایین و به آرامی تمیز کنید. در نهایت پس از تمیز کردن مبلمان سفید چرم با استفاده از یک دستمال خشک و تمیز قسمت‌های مرطوب را پاک کنید.

 

تمیز کردن مبلمان سفید چرمی

 

داشتن کاناپه‌ای تمیز و سفید مثل روز اول برای کسانی که کاناپه سفید رنگ دارند همیشه یک دغدغه بوده و هست. خیلی از از افراد نمی‌دانند که باید چه کنند تا کاناپه‌شان کثیف نشده و شکل اولیه خود را از دست ندهد. در این پست از مجله خدمت از ما قصد داشتیم شما را با انواع روش‌های تمیز کردن مبلمان سفید به تفکیک هر نوع جنس پارچه آشنا کنیم. اگر همچنان نگران تمیز کردن مبلمان سفید خود هستید یا به هر دلیل وقت انجام دادن آن را ندارید. کارگران نظافتی خدمت از ما آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشند.

به این مطلب امتیاز دهید

4.87 امتیاز از 236 رای

مبل شویی

برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با مبلمان

انواع مبل استیل

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading