شستن مبل با بخارشو

مبل شویی
شستن مبل با بخارشو

شستن مبل با بخارشو؛ یکی از بهترین و کاربردی ترین شیوه‌های شستن مبل است؛که با تولید دستگاه‌های بخارشوی و عرضه آنها به بازار کار، تمیز کردن مبل با بخارشو به تعداد خدمات این دستگاه اضافه گردید. این سوال ممکن است؛ برای شما هم پیش آمده باشد که آیا بخارشوی مبل را تمیز میکند یا نه؟ در پاسخ این سوال می توان؛ گفت شستن مبل با بخارشو بر اساس نوع مبل، جنس لکه متفاوت بوده و نحوه تمیز کردن مبل با بخارشو، نیاز به جدی گرفتن این اصول انجام این کار دارد. شستن مبل با بخارشو؛ در کنار راحتی کار ، درباره تمیزی تضمینی حتمی نمی دهد؛ و در بعضی موارد می توان در صورت نداشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه استفاده از بخارشوی به مبلمان آسیب بزند.

 

 

با ارائه انواع مختلف بخارشو به بازار و پیشرفت خدمات این دستگاه در شستن و تمیز کردن مبل؛ شستن مبل با بخارشو و همین طور تمیز کردن مبل با بخارشو؛ به سری موارد کاربردی در منازل و قالیشویی ها تبدیل شد. قیمت بخارشو در بیشتر مواقع نسبت به ارسال مبلمان و فرش برای شستشو به قالیشویی بسیار مناسب تر میباشد.

 

شستن مبل با بخارشو

 

شستن مبل با بخارشو

نحوه شستن مبل با بخارشو و یا تمیز کردن مبل با بخارشو؛ بر اساس نوع بخارشو و همین طور مبل و ماهیت لکه متفاوت است؛ بعنوان مثل برای شستن مبل با بخارشوی کنوود و بخارشوی کارچر یا مارک های دیگر بخارشوی به این شکل است؛ که ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه بخارشوی را به دقت مطالعه کنید؛ تا میزان مواد شوینده به نسبت آب را بدانید؛ و اینکه آینده در بیشتر مواقع شوینده نیاز است یا نه؟ درجه بخار در کاربرد این دستگاه را داشته باشید و علاوه بر این از موادی که به نوع و جنس مبلمان شما ممکن است؛ آسیب وارد کند اطلاع داشته باشید.

 

شستن مبل با بخرشو و یا تمیز کردن مبل با بخارشو

 

اگر با در نظر گرفتن نکات بالا در شستن مبل با بخارشو باز هم به مشکل بر خوردید؛ از فیلم شستن مبل با بخارشو و آموزش تمیز کردن مبل با بخارشو بهره ببرید. اگر در هر دوی این موارد به مشکل بر می‌خورید بهتر است؛ برای شستن مبل با بخارشو از افراد مطلع کمک بگیرید و یا تمیز کردن مبل با بخارشو به قالیشویی و با بخارشوهای صنعتی بسپارید.

 

آیا بخارشوی مبل را تمیز میکند

شستن مبل با بخارشو، این مزیت را دارد؛ که تمامی سطوح مبلمان را از آلودگی ها پاک کرده و موارد آلرژی زا را از رویه مبل از بین می برد. اما پاک کردن بعضی از لکه‌ها تنها با بخارشو امکان پذیر نیست، بخارشوهای صنعتی ممکن است، به راحتی این لکه ها را در شرکت‌های شستشوی مبل یا قالیشویی‌ها پاک کنند؛ ولی برای شستن مبل با بخارشو و تمیز کردن مبل با بخارشو در منزل ابتدا باید لکه هایی مثل جوهر و چربی با آب و مواد شوینده پاک شده و سپس با بخارشو پاک کردن نهایی صورت گیرد.

 

آیا بخارشوی مبل را تمیز میکند

 

روش شستن مبل با بخارشو

شستن مبل با بخارشو در کنار تمامی موارد گفته شده، این نکته مهم است که با جنس مبل باید درجه بخار متفاوتی استفاده شود؛ مثلا در روش شستن مبل مخمل، توجه به درجه بخار متعادل؛ به دلیل حساسیت پارچه مخمل امر مهمی در تمیز کردن مبل با بخارشو است. رعایت مراحل زیر در شستن مبل با بخارشو و تمیز کردن مبل با بخارشو بسیار موثر می باشد.

 

روش شستن مبل با بخار شو

 

تمیز کردن مبلمان

قبل از استفاده از بخارشو؛ ابتدا تمام سطح مبل را با سری مخصوص جارو برقی از گردغبار، ذرات ریز و همین طور موی حیوانات خانگی پاک نمایید، این کار در تمیز کردن مبل با بخارشو بسیار موثر است.

 

شستن مبل با بخارشو - تمیز کردن مبلمان

 

شستن مبل با بخارشو در منزل

برای پاک کردن لکه های چربی و جوهر استفاده از بخارشو به تنهایی کفایت نمی کند؛ و حتما قبل از استفاده از بخار شو، لکه روی مبل را با مواد ضدعفونی کننده مخصوص کم رنگ کنید. نفوذ بخار آب به داخل مبل خیلی از مواد آلرژی زا و همین طور آلودگی هایی که با چشم دیده نمی‌شوند را از بین می‌برد. در استفاده از بخارشو برای مبل به نوع پارچه مبلمان توجه داشته باشید؛ این دستگاه با بیشتر پارچه مبل‌ها سازگار است؛ اما برای احتیاط حتما در مبلمانی که روکش ابریشمی و حساس دارند، قبل از شستن مبل با بخارشو اطلاعات مربوط به جنس مبلمان را مطالعه کنید.

 

شستن مبل با بخرشو در منزل

 

نحوه استفاده از بخارشو برای شستن مبل

بخارشوی خانگی دارای یک محفظه نگهداری آب و یک شلنگ مخصوص می‌باشد. برای شستن مبل با بخارشوی حتما به کاتالوگ و دفترچه راهنما توجه کنید. درب محفظه آب دستگاه بخارشوی را باز کرده و با قیف مخصوص آب تمیز را وارد آن کنید؛ هیچگاه محفظه را لبریز از آب نکنید؛ بخارشوی نیاز به مواد شوینده و پاک کننده ندارد و با ایجاد بخار آب کار تمیز کاری را انجام می دهد. سری مخصوص تمیز کردن مبل با بخارشو را وصل کرده و با برداشتن کوسن و پشتی مبلمان کار شستن مبل با بخارشو را شروع کنید.

 

نحوه استفاده از بخارشو برای شستن مبل

 

برای از بین بردن لکه های سخت بعد از بخارشویی کلی مبل؛ لکه ها را با آب و صابون از بین ببرید و سپس با بخارشو مجدد جای لکه ها را تمیز کنید. در ادامه نحوه استفاده از بخارشو در شستن مبل بر اساس جنس پارچه روکش مبل توضیح می دهیم:

روش شستن مبل مخمل

استفاده از بخار و یا آب در شستن مبلمان مخمل خیلی توصیه نمی گردد. پارچه این نوع مبلمان به دلیل حساسیت و ظرافتی که دارند، باید به نرمی و با مواد پاک کننده ای که آسیبی به بافت اصلی پارچه وارد نمی کند؛تمیز شود. بنابراین شستن مبل با بخارشو در این نوع مبل ها مستلزم رعایت دقت بالاست.

 

شستن مبل با بخارشو- روش شستن مبل مخمل

 

روش شستن مبل پارچه ای

بیشترین کاربرد شستن مبل با بخارشو؛ در مبلمان پارچه ای است. استفاده از بخارشو در مبلمان پارچه ای به صورتی است، که ابتدا سطح مبلمان با جاروبرقی از گرد وغبار و آلودگی پاک کرده؛ سپس در صورت امکان عمل لکه بری را از روی مبل در صورت کثیفی انجام دهیم ،و بعد از آن تمیز کردن مبل با بخارشو را شروع می‌کنیم.

 

روش شستن مبل پارچه ای

 

روش شستن مبلمان چرمی

عدم نفوذ آب به داخل مبلمان چرمی تمیز کردن و پاک کردن لکه از روی این نوع مبلمان را ساده کرده؛ اما به دلیل اینکه دمای بالا و همین طور مواد شوینده ممکن است؛ به ترکیبات چرمی آسیب وارد کند؛ بهتر است برای تمیز کردن این نوع مبلمان تمیز کننده های مخصوص استفاده شود؛ بنابراین شستن مبل با بخارشو در این نوع مبلمان یا باید بیسار اصولی صورت گیرد یا بهتر است، روش های دیگر شستن مبل؛برای تمیز کردن این نوع مبلمان جایگزین شود.

 

روش شستن مبلمان چرمی

 

شستن فرش با بخارشوی خانگی

قابلیت شستن مبل با بخارشو و یا تمیز کردن مبل با بخارشو بسیار کاربردی است و در صورت استفاده اصولی از دستگاه بخارشوی می تواند؛ کار تمیز کردن مبل را تا اندازه زیادی راحت تر کند. کاربردهای بخارشوی فقط به شستن مبل با بخارشو ختم نمی شود؛ در واقع شستن فرش با بخارشوی خانگی هم از مزیت های کاربردی این دستگاه است، که امروزه خیلی مورد توجه افراد قرار گرفته است. شستن فرش با مواد شوینده و بخارشویی آن با آب از طریق دستگاه بخارشو اگر چه کاربردی به نظر می آید؛ اما در صورت اصولی انجام نشدن این کار فرش نسبت به قبل کثیف تر می شود.

 

شستن فرش با بخارشوی خانگی

 

استفاده از ابزاراتی مثل بخارشوی برای پاک کردن لکه های مبل و فرش اگر چه کارساز است؛ اما در مواقعی که لکه ها عمیق تر و سخت تر است؛ ممکن است، در شستن مبل با بخارشو و تمیز کردن مبل با بخارشو خیلی تاثیر گذارنبوده و حتی در بعضی مواقع شدت لکه و کثیفی را بیشتر کند؛ در این حالت بهتر است، از شرکت های مخصوص این کار و یا قالیشویی درشستن مبل کمک بگیرید.

4.50 امتیاز از 13 رای

مبل شویی

برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با مبلمان

تعویض پارچه مبل
تعمیر مبل چرمی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading