نحوه تمیز کردن و شستن مبل با بخارشو

ثبت درخواست " مبل شویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه تمیز کردن و شستن مبل با بخارشو

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل و فرش، یکی از روش‌های مرسوم برای تمیز کردن مبل در قالیشویی و محیط منزل است. از جمله مزیت‌ها شستن مبل با بخارشو می‌توان به قدرت بالا در از بین بردن لکه‌های چربی، میکروب‌ها و باکتری‌های سطح مبل اشاره کرد. 

در طی فرآیندشستن مبل با بخارشو، اسفنج و تشک رویی مبل، آب کمتری به خودش جذب می‌کند و فرایند خشک شدن مبل، سریع‌تر خواهد بود. برای به دست آوردن نتیجه مناسب از این روش، ابتدا باید اطلاعات کافی در مورد طرز استفاده از بخارشوی برای مبل را به دست آورید. به کمک بخارشوی به راحتی می‌توانید خشکشویی مبل در منزل را انجام دهید.

برای استفاده از بخارشوی خانگی‌تان برای مبل شویی در منزل، علاوه بر یادگیری نحوه تميز كردن مبل با بخارشو می‌توانید از افراد متخصص در مبل شویی‌ها کمک بگیرید. در این مقاله از مجله خدمت از ما، برای شما نحوه استفاده درست از بخارشو برای شستن مبل به همراه تمامی نکاتی لازم را آورده‌ایم.

 

 

نکات مهم در طرز استفاده از بخارشوی برای مبل

پیش از شروع تمیز کردن مبل با بخارشو، به شما پیشنهاد می‌کنیم ابتدا دفترچه بخارشوی خود را مطالعه کنید. هر یک از برندهای تولید کننده دستگاه بخارشو مانند کنوود، کارچر یا... دستورالعمل‌هایی را تهیه می‌کنند تا بتوانید به شکل درستی از بخارشو استفاده کنید.

 

فیلم شستن مبل با بخارشوی خانگی

 

در دفترچه راهنما، مواردی مثل میزان مناسب ترکیب آب با شامپو مبل شوی، درجه حرارت مناسب برای تولید بخار و... آمده است. برای درک موارد بیان شده، می‌توانید فیلم شستن مبل با بخارشوی خانگی را که در بالا قرار دارد ببینید تا با نحوه راه اندازی بخارشوی آشنا شوید. در این فیلم نکات و مراحل کامل طرز شستن مبل با بخارشوی نشان داده شده است.

 

فیلم شستن مبل با بخارشوی خانگی

 

مزایای تمیز کردن مبل با بخارشو چیست؟

از مزایای تمیز کردن مبل با بخارشو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحت بودن کار با بخارشو
 • سریع انجام شدن کار و کوتاه بودن زمان خشک شدن مبلمان
 •  مزیت اصلی استفاده از بخارشو برای شستشوی مبل، امکان پاک کردن و از بین بردن تمامی آلودگی‌ها و لکه‌هاست.
 • به دلیل اینکه بخارشو با حرارت بالا کار می‌کند، می‌تواند انواع باکتری‌ها و مواد آلرژی‌زا را از بین ببرد. 
 • شستن مبلمان در خانه و بدون کوچکترین جابه جایی. اما باید در نظر داشته باشید قدرت بخارشوهای صنعتی که در قالیشویی‌ها استفاده می‌شود بیشتر از بخارشوهای خانگی است.

توجه کنید نحوه شستشو به جنس پارچه بسیار بستگی دارد. مثلا تمیز کردن مبل مخمل با تمیز کردن مبل رنگ روشن یا تیره متفاوت است که می‌توانید در محتوای مربوطه با روش‌های تمیز کردن هر کدام آشنا شوید. در نظر داشته باشید که برای شستشوی مبل چرم از واکس مبل چرم مصنوعی هم می‌توانید استفاده کنید.

 

طرز استفاده از بخارشوی برای مبل

 

آموزش طرز شستن مبل با بخارشو

برای دانستن نحوه شستشو مبل با بخارشوی در کنار تمامی موارد گفته شده، این نکته مهم است که برای هر جنس مبل باید درجه بخار متفاوتی استفاده شود؛ در روش شستن مبل مخمل، به خاطر حساسیت این پارچه، باید توجه بیشتری به درجه بخار متعادل داشته باشیم. 

رعایت مراحل زیر در شستن مبل با بخارشو بسیار موثر است. شما با استفاده از بخارشو، مواد آلرژی‌زا و آلودگی‌هایی که با چشم دیده نمی‌شوند را از بین می‌برید. در تمیز کردن مبل با بخارشو، به نوع پارچه مبلمان توجه داشته باشید؛ این دستگاه با بیشتر پارچه مبل‌ها سازگار است؛ اما برای احتیاط حتما در مبلمانی که روکش ابریشمی و حساس دارند، قبل از شستن مبل با بخارشو اطلاعات مربوط به جنس مبلمان را مطالعه کنید و به رنگ روکش مبل هم توجه نمایید.

در ادامه مراحل شستن مبل با بخارشو را شرح داده ایم:

 1.  جهت تمیز کردن مبلمان، پیش از شستن مبل با بخارشو؛ ابتدا تمام سطح مبل را با سری مخصوص جاروبرقی از گردغبار، ذرات ریز و همین‌طور موی حیوانات خانگی پاک کنید. این کار در تمیز کردن مبل با بخارشو بسیار موثر است.
 2. با یک دستمال مرطوب، سطح مبل را تمیز کنید.
 3. برای پاک کردن لکه‌های چربی و جوهر، استفاده از بخارشو به تنهایی کفایت نمی کند؛ حتما قبل از استفاده از بخارشو، کمی مواد شوینده مناسب روی سطح مبل بریزید و زمان دهید.
 4. با یک برس نرم، بدون آسیب زدن به بافت پارچه، تمام پرزهای سطح مبل را باز کنید.
 5. هنگامی که بخارشوی خاموش است، در مخزن آب این دستگاه، آب جوشیده بریزید.
 6. بخارشو را به کمک دکمه روی دسته آن هواگیری کنید، برای این کار کافی است چندبار دکمه را فشار دهید تا آب به بخار تبدیل شود.
 7. یک پارچه به سر بخارشو ببندید و شستشوی مبلمان را شروع کنید.
 8. بعد از پایان کار، زمان دهید تا مبل به طور کامل خشک شود.

 

تميز كردن مبل با بخارشو در خانه

 

طرز استفاده از بخارشو برای شستن انواع مبلمان

بخارشوی خانگی دارای یک محفظه نگهداری آب و یک شلنگ مخصوص است. برای شستن مبل با بخارشوی، حتما به کاتالوگ و دفترچه راهنما توجه کنید. درب محفظه آب دستگاه بخارشوی را باز کرده و با قیف مخصوص آب تمیز را وارد آن کنید؛ وبه این نکته توجه کنید که هرگز محفظه را لبریز از آب نکنید.

بخارشوی نیاز به مواد شوینده و پاک کننده ندارد و با ایجاد بخار آب، تمیز کاری را انجام می‌دهد. سری مخصوص تمیز کردن مبل با بخارشو را وصل کنید و با برداشتن کوسن و پشتی مبلمان کار شستن مبل با بخارشو را شروع کنید. شستن کوسن مبل را جداگانه انجام دهید.

برای از بین بردن لکه‌های سخت بعد از بخارشویی کلی مبل، لکه‌ها را با آب و صابون از بین ببرید و سپس با بخارشو مجدد جای لکه‌ها را تمیز کنید. ادامه مطلب را جهت اطلاع از طرز استفاده از بخارشوی برای شستن مبل بر اساس جنس پارچه روکش مبل را از دست ندهید.

 

نحوه استفاده از بخارشو برای شستن مبل

 

شستن مبل مخمل با بخارشو خوب است؟

استفاده از بخار و یا آب در شستن مبلمان مخمل خیلی توصیه نمی‌شود. پارچه این نوع مبلمان به دلیل حساسیت و ظرافتی که دارند، باید به نرمی و با مواد پاک کننده‌ای که آسیبی به بافت اصلی پارچه وارد نمی‌کند تمیز شود. بنابراین شستن مبل با بخارشو در این نوع مبل‌ها مستلزم رعایت دقت بالاست.

 

شستن مبل با بخارشو

 

روش شستن مبل پارچه ای با بخارشو چگونه است؟

بیشترین و اصلی‌ترین کاربرد شستن مبل با بخارشوی، در مبلمان پارچه‌ای است. استفاده از بخارشو در مبلمان پارچه ای به صورتی است که ابتدا باید سطح مبلمان را با جاروبرقی از گرد وغبار و آلودگی پاک کنید. در مرحله بعد، در صورت امکان عمل لکه بری را به کمک لکه بر مبل انجام دهید و بعد از آن تمیز کردن مبل با بخارشو را شروع کنید.

سعی کنید آب زیادی به داخل پارچه نفوذ نکند و چندین بار سطوح مختلف مبل پارچه‌ای را با بخارشو بشویید. برای تميز كردن مبل پارچه اي با شامپو فرش در یک مطلب جداگانه ترفندهای کاربردی و متنوعی بیان کرده ایم. به شما توصیه می‌کنیم که برای انتخاب شوینده مناسب مبل پارچه ای نگاهی به آن بیاندازید.

 

تمیز کردن مبل با بخارشو

 

روش شستن مبلمان چرمی

اگر جزو افرادی هستید که از مبلمان چرمی استفاده می‌کنند، خبر خوب برای شما این است که تمیز کردن و پاک کردن لکه از روی مبلمان چرمی به دلیل جنس خاص آن‌ها که موجب عدم نفوذ آب به داخل می‌شود، بسیار ساده‌تر از سایر انواع مبلمان خواهد بود.

با وجود آن به خاطر داشته باشید که دمای بالا و استفاده از مواد شوینده نامناسب به سادگی می‌تواند به چرم آن آسیب وارد کند و از زیبایی و طول عمر آن بکاهد. از این رو اگر قصد تمیز کردن این نوع مبلمان را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که آن را به متخصصان مجرب بسپارید.

همچنین استفاده از تمیز کننده‌های مخصوص این جنس مبل را حتماً جدی بگیرید. بنابراین طرز شستن مبل با بخارشوی در این نوع مبلمان یا باید بسیار اصولی صورت گیرد یا بهتر است روش های دیگر شستن مبل را برای تمیز کردن این نوع مبلمان جایگزین کنید.

 

بخارشوی مخصوص مبل

 

شستن فرش با بخارشوی خانگی

قابلیت شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو بسیار کاربردی است و در صورت استفاده اصولی از دستگاه بخارشوی می‌تواند کار تمیز کردن مبل را تا اندازه زیادی راحت‌تر کند. کاربردهای بخارشوی فقط به شستن مبل ختم نمی‌شود؛ در واقع شستن فرش با بخارشوی خانگی هم از مزیت‌های کاربردی این دستگاه است، که امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

شستن فرش با مواد شوینده و بخارشویی آن با آب از طریق دستگاه بخارشو اگر چه کاربردی به نظر می‌آید، اما در صورت اصولی انجام نشدن این کار، فرش نسبت به قبل کثیف‌تر خواهد شد.

 

نحوه استفاده از بخارشو برای فرش

برای استفاده از بخارشو برای فرش لازم است که مراحل زیر را به ترتیب و با دقت انجام دهید.

 1. ابتدا روی فرش مورد نظر را جارو بکشید که هیچگونه آشغال اضافی روی آن نباشد زیرا بخارشو توانایی جابه‌جایی هیچ‌گونه مواد جامد اضافی را ندارد.
 2. تمامی لکه‌های مربوط به غذا، نوشیدنی و... را قبل از استفاده از بخارشو، تمیز کنید؛ برای این کار کافی‌ست که یک دستمال خیس را برای چند دقیقه روی لکه مورد نظر بگذارید.
 3. سپس مخزن بخارشو را تمیز کنید و به اندازه مورد نیاز پر کنید. در صورت تمایل می توانید مقداری محلول پاک کننده در دستگاه بریزید.
 4. بخارشو را از یک سمت روی فرش بکشید. در اینجا شاهد خطوط تمیز شده هستید.
 5. لازم است حدود چند ساعت صبر کنید تا فرش خشک شود و در این مدت از آن استفاده نکنید.

 

کاربرد بخارشوی برای مبل

 

جمع بندی

استفاده از ابزارهایی مثل بخارشوی برای پاک کردن لکه‌های مبل و فرش اگر چه کارساز است، اما در  لکه‌های عمیق‌تر و سخت‌تر، ممکن است شستن و تمیز کردن مبل با بخارشو تاثیر زیادی نداشته باشد و حتی در بعضی مواقع شدت لکه و کثیفی را بیشتر کند.

از این رو قبل از هر گونه اقدامی حتما طرز استفاده از بخارشوی برای مبل و فرش را حتما یاد بگیرید. بهترین پیشنهاد ما به شما در این حالت، کمک گرفتن از شرکت‌های مخصوص این کار و یا قالیشویی در شستن انواع مبلمان خواهد بود.

به همین منظور بازار آنلاین "خدمت از ما" با هدف آسان‌تر کردن دسترسی شما به حرفه‌ای ترین متخصصان، جهت شستشوی مبلمان شما به بهترین شیوه، در حال فعالیت می‌باشد. تنها کافی است همین حالا درخواست خود را ثبت کنید تا در کوتاه‌ترین زمان با متخصصان مجرب ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 1599 رای


مبل شویی
برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین