تمیز کردن مبل مخمل

ثبت درخواست "مبل شویی"
تمیز کردن مبل مخمل

تمیز کردن مبل مخمل چگونه است؟

ما می‌خواهیم روشهای تمیزکردن مبل مخمل را در این متن توضیح دهیم، چون مبلمان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون منزل به حساب می‌آید.جنس مخمل پر طرفدارترین نوع در انتخاب پارچه برای روکش مبل، کوسن، تاج تخت، صندلی غذاخوری و حتی پرده است. برای این‌که همیشه مبلمان شما تمیز و درخشنده دیده شوند، باید در تمیز نگه داشتن آن دقت کنید تا لکه نگیرد و آسیب نبیند. بهترین روش‌ها برای تمیز کردن مبل مخمل روش‌های خانگی است. مانند شستشو با آب و صابون یا با جوش شیرین و آبلیمو که تمیزکننده‌های قوی هستند. اما بایدنسبت به جنس مخمل انتخاب کنید که با چه موادی آن‌ها را بشویید.

تمیز کردن مبل مخمل با روش‌های خانگی

مبل مخمل به خاطر جنس خاص و لطیفی که دارد، نسبت به پارچه‌های معمولی آسیب پذیرتر است. برای همین باید با حساسیت زیادی آن را تمیزکرد. تمیز کردن مبل مخمل با روش‌های خانگی را در این متن به شما معرفی می‌کنیم.

 

نکاتی که باید قبل از تمیز کردن مبل مخمل بدانید

شما قبل از تمیز کردن مبل مخمل خود باید در ابتدا برچسب درج شده روی مبل را مطالعه کنید، زیرا بر روی برچسب دستورالعمل‌های تمیزکردن مبل نوشته شده که باید به آن‌ها توجه کنید تا مبل آسیب نبیند. شما در ابتدا با 4 حرف انگلیسی بر روی برچسب مواجه میشوید (w,s,ws,x) که معانی آن‌ها به این صورت است:

W: به معنی آن است که از آب نمی‌توانید برای تمیزکردن مبل مخمل خود استفاده کنید و شستشو با آب به آن آسیب وارد می‌کند.

S: به این معنی است که به هیج عنوان از آب استفاده نکنید، در بازاربرخی محلول‌های بدون آب موجود است که می‌توانید از آن‌ها برای تمیز کردن مبل مخمل خود استفاده کنید. آب برای مبلی با برچسب s بسیار مضر است. چون سبب لکه و آسیب‌هایی می‌شود که ظاهر خوبی یه مبلتان نمی‌دهد.

Ws: بدون هیچ نگرانی از آب و محلول‌های پاک کننده بدون آب می‌توانید با خیال راحت برای تمیز کردن مبل مخمل خود استفاده کنید.

X: فقط از جاروبرقی یا برس‌های نرم برای تمیزکردن مبل مخمل خود استفاده کنید.
معمولا جنس مخمل‌هایی که استفاده می‌شود از کتان یا پلی استر است که به راحتی درخانه می‌توان آن‌ها راتمیز کرد اما درباره مخمل‌هایی که از جنس ابریشم یا ریون هستند باید کاملا مراقب بود.

 

تمیز کردن مبل مخمل

 

قبل از استفاده از روش‌هایی که برای تمیز کردن مبل مخمل شما استفاده می‌کنید باید بخش موردنظرتان از مبل را با برس لباس یا پارچه‌ی بدون پرز پاک کنید. اینکار هر گونه گردوخاک یا مواد اضافی را از سطح مبل پاک کرده و پارچه مبلی را برای تمیز کردن آماده می‌کند. همینطور بهتر است برای تمیز کردن مبل مخمل با کمک برس‌های مخصوص جارو برقی تمیز کنید. مکش جارو و برس کردن باعث می‎شود که هر گونه کثیفی، مواد اضافی و گردو خاک از سطح مبل جدا شده و آماده‌ی تمیز کردن مبل مخمل شود. این دو عمل را شما باید با آرامش انجام دهید و فشار زیادی روی سطح مخملی وارد نکنید تا پرزهای پارچه له یا کنده نشوند.

نکته مهم تمیز کردن مبل مخمل: قبل از انتخاب کردن هرروشی برای تمیزکردن مبل مخمل ابتدا آن را بر روی قسمتی از مبل امتحان کنید که باعث آسیب یا لکه بر روی مبل نشود( ترجیحا قسمتی که در دید نباشد).

 

تمیز کردن مبل مخمل

 

روش تمیز کردن مبل مخمل با جوش شیرین و آبلیمو

ترکیب آب لیمو و جوش شیرین برای تمیزکردن مبل مخمل عالی است. این مواد حتما در آشپزخانه موجود هستند. به اندازه نصف استکان آبلیمو را با مقدار مساوی آب مخلوط کنید. در یک ظرف نسبتا بزرگ این مخلوط را ریخته و به اندازه یک تا دو قاشق غذاخوری جوش شیرین روی آب لیمو بریزید. این ترکیب کف می‌کند و می‌جوشد. نگران گاز ناشی از جوشش آبلیمو و جوش شیرین نباشید. این گاز اصلا سمی نیست و به ریه ا و دستگاه تنفسی آسیب نمی‌رساند. از یک پارچه نرم و تمیز برای تمیز کردن مبل مخمل استفاده کنید.

با کمک پارچه، مایع جوش شیرین و آبلیمو را روی لکه‌ها بکشید. لازم نیست همه قسمت‌ها را کف مالی کنید تنها لکه‌ها را تمیز کنید. پارچه را به آرامی بر روی پارچه حرکت دهید و بر روی پارچه فشار ندهید، زیرا باعث آسیب به پارچه میشود. کف اضافی را با پارچه خشک دیگری بگیرید. اگر بعد از چند ساعت مشاهده کردید که لکه‌های مبل هنوز از بین نرفته‌اند، می‌توانید این مراحل را دوباره تکرار کنید.

 

روش تمیزکردن مبل مخمل با آب و صابون

  • در صورتی که ترکیب جوش شیرین و آبلیمو را روی بخشی از مبل که دیده نمی‌شود، امتحان کردید اما نتیجه‌ی مطلوبی نگرفتید، می‌توانید ترکیب آب و صابون را انتخاب کنید. برای این کار کافیست که محلولی از آب و صابون را تهیه کنید و همانند روش قبل با استفاده از پارچه‌ی بدون پرز ضربه‌های آرامی را بر روی لکه‌ وارد کنید تا زمانی که لکه کاملا از بین رود.
  • همانند روش قبل اجازه دهید تا مبلمان شما خشک شود و پرزهای آن به حالت اولیه خود بازگردند. اگر لکه همچنان موجود بود، این کار را تا زمان محو شدن لکه ادامه دهید.
  • پس در ابتدا حتما برچسب مبل را مطالعه کنید و اگر با علامت S یا X در آن مواجه شدید، از بکار بردن این روش خودداری کنید. همینطور جهت اطمینان این روش را ابتدا در قسمتی از مبل که دیده نمی‌شود، تست کنید و سپس از آن برای شستشوی لکه‌ها کمک بگیرید.

 

تمیز کردن مبل مخمل با پاک کننده شیمیایی

 

استفاده از شامپو مبل یا فرش برای تمیز کردن مبل مخمل

پاک کردن لکه‌های خشک شده و سخت بسیار کار دشواریست اما برای تمیزکردن مبل مخمل باید اینکار را به آرامی انجام داد و با شئ سخت بر روی آن نکشید. اگر دو روش اب و صابون و جوش شیرین و آبلیمو کارساز نبود بهتر است برای حفظ بافت پارچه از شامپو مبل یافرش برای تمیز کردن مبل مخمل استفاده کنید. برای استفاده از شامپو نیز باید ابتدا یک یا دو قطره از آن را پشت مبل استفاده کنید اگر ایجاد آسیب یا آسیب نکرد با پارچه ای بسیار نرم به آرامی به روی لکه‌های خشک شده روی مبل بکشید.

 

کلام آخر تمیز کردن مبل مخمل

در این متن به روش‌های مختلفی برای تمیز کردن مبل مخمل پرداختیم. اما لازم به ذکر است اگر از این روش‌ها مطمئن نیستید، می‌توانید آن‌ها را با خیال راحت به مبل شویی معتبر بسپارید، تا با مواد لازم آنها را سالم به شما تحویل دهند و خیالتان از تمیز کردن مبل مخمل راحت باشد.

مبل شویی
برای سرویس مبل شویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading