آموزش اتصال دو کامپیوتر با وایرلس

ثبت درخواست "نصب و راه اندازی شبکه"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش اتصال دو کامپیوتر با وایرلس

اتصال دو کامپیوتر با وایرلس و راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر از سری اقدامات فنی در به اشتراک گذاشتن اینترنت بین دو کامپیوتر بدون کابل است. در واقع اتصال بی سیم دو کامپیوتر با انجام یک سری تنظیمات در قسمت‌های مختلف سیستم‌ها و ویندوز نصب شده بر روی آنها قابل انجام است.

در هنگام نیاز ضروری به اتصال دو کامپیوتر با وایرلس برای انجام یک کار بر روی دو سیستم بصورت همزمان نیاز به ایجاد شبکه در آن محیط وجود ندارد. تنها با انجام یک سری تنظیمات می‌توانید از قابلیت راه اندازی شبکه وایرلس بین چند کامپیوتر بهره برید. با انجام چند روش ساده به راحتی امکان اتصال بی سیم دو کامپیوتر در مواقع خاص و ضروری وجود دارد.

 

 

برای اتصال بی سیم دو کامپیوتر به یکدیگر در مواقع ضروری و راه اندازی شبکه وایرلس بین چند کامپیوتر در بین کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله از مجله خدمت از اصولی ترین روش‌ها برای اتصال بی سیم دو کامپیوتر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

و راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر

 

ضرورت اتصال دو کامپیوتر با وایرلس

امکان اتصال دو کامپیوتر بدون کابل با روش‌های مختلفی مثل استفاده از روتر، WiFi HotSpot، USB Tether و Ad Hoc. در شرایط عادی به راحتی امکان پذیر است. اما در سه روش روتر WiFi HotSpot و USB Tetherبه اینترنت شبکه و وای فای نیاز است. تنها موردی که می‌توان در آن بدون نیاز به اینترنت دو کامپیوتر را با هم شبکه کرد روش Ad Hoc است. اما خوب است بدانیدتنها تجهیزات مورد نیاز برای اتصال دو کامپیوتر با وایرلس در این روش داشتن کارت شبکه بی‌سیم است.

 

ضرورت اتصال دو کامپیوتر با وایرلس

 

روش‌های راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر

اتصال دو کامپیوتر با وایرلس و همین طور راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر که در آنها اتصالات بصورت بی سیم و بدون کابل صورت می‌گیرد. مهمترین مزیت این روش اتصال دو یا چند کامپیوتر به هم عدم نیاز به کابل کشی و صرفه جویی در استفاده از تجهیزات است.

 

راه اندازی شبکه وایرلس بین چند کامپیوتر

 

در نسخه‌های مختلف سیستم عامل کامپیوتر پیکر بندی و راه اندازی شبکه‌های بی سیم با تنظیمات مجزایی انجام می‌شود که پر کاربرد ترین نمونه‌های اتصال بی سیم دو کامپیوتر در این قسمت با هم مشاهده می‌کنیم.

 

اتصال دو یا چند دستگاه به صورت بی سیم با شبکه Ad Hoc

همانطور که اشاره شده روش اتصال دو کامپیوتر با وایرلس در سیستم عامل‌های مختلف با هم فرق دارند. در این قسمت به بررسی نحوه اتصال بی سیم و کامپیوتر با ویندوز 7 از طریق روش شبکه Ad Hoc اشاره شده است.

با روش Ad Hoc امکان راه اندازی شبکه وایرلس بین 9 کامپیوتر وجود دارد. برای انجام این کار اولین گام بررسی تجهیز بودن کامپیوتر به کارت شبکه بی سیم است. سپس مشخصات دو کامپیوتر را با هم مقایسه و تطابق دهید. در این مشخصات داشتن اطلاعات درباره IP Address و Subnet mask صرورت داشته و در مقابل نیازی به دریافت اطلاعات پیکربندی سرویس gateway و DNS ندارید.

 

اتصال دو یا چند دستگاه به صورت بی سیم با شبکه Ad Hoc

 

اگر اینترنت سیستم شما قابل اشتراک گذاری بوده در این صورت کافی است آدرس IP را بدست آورده و سپس کامپیوتری که می‌خواهید به اینترنت وصل کنید با AD Hoc متصل کنید. در ادامه نیاز است پیکر بندی AD Hoc در تنظیمات وایرلس روی کامپیوتر ابتدایی با ویندوز 7 انجام شود. حال می‌توانید کامپیوتر دومی را به وایرلس ایجاد شده متصل و در نتیجه اتصال دو کامپیوتر با وایرلس را به راحتی انجام دهید.

 

برای انجام این کار باید هشت مرحله تنظیمات زیر را در ویندوز 7 انجام دهید:

1-کنترل پنل را در منوی استارت یافته و انتخاب کنید.

2-عبارت View network status and tasks را در پنجره Control Panel یافته و روی آن کلیک کنید.

3-در پنجره باز شده عبارت Set up a new connection or network انتخاب کنید.

4- در پنجره جدید، عبارتSet up a wireless ad hoc (computer-to-computer) network را انتخاب کرده و سپس روی Next بزنید.

 

راه اندازی شبکه وایرلس بین چند کامپیوتر به روش ad - hoc

 

5- در این صفحه ظاهر شده توضیحاتی در مورد شبکه بی‌سیم Ad Hoc مشاهده می‌‌کنید. به این نکته توجه داشته باشید که هر دو رایانه برای اتصال بیسیم از هم دیگر در حدود ۳۰ فوت فاصله داشته باشند، تا اتصال موفقیت آمیز باشد. بعد روی Next کلیک کنید..

6- در این بخش باید جزئیات خالی شبکه Ad Hoc را پر کنید. اطلاعاتی مانند نام شبکه، نوع ایمنی و رمز عبور وارد کرده و سپس بد روی گزینه Save this network کلیک کنید. شما می‌‌توانید بعدها آن را مدیریت کنید. سپس روی Next کلیک کنید.

 

اتصال دو کامپیوتر بدون کابل شبکه در ویندوز 7

 

7-در این مرحله اطلاعات شبکه ایجاد شده قابل مشاهده بوده و پس از بررسی می‌توانید گزینه close را انتخاب کنید.

نکته : توجه داشته باشید که شما همیشه می‌‌توانید به پنجره مربوط به Network and Sharing Center وارد شوید و روی گزینه manage wireless networks کلیک کنید و تنظیمات مرتبط با شبکه وایرلس Ad Hoc خود را انجام دهید.

8- در نهایت به رایانه B مراجعه کنید و شبکه بیسیم Ad Hoc را جستجو کرده و به آن متصل شوید.

 

اتصال دو کامپیوتر بدون کابل شبکه در ویندوز 7

 

اتصال بی سیم دو کامپیوتر در ویندوز ۸

در نسخه ویندوز 8 و 8.1 دسترسی به شبکه برای اتصال بی سیم دو کامپیوتر به سادگی ویندوز هفت نبوده و با روشی دیگر می‌توانید شرایط را برای راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر فراهم کنید. یک نمونه از روش‌های کاربردی اتصال وایرلس دو کامپیوتر در ویندوز 8 را با هم مشاهده می‌کنیم.

  • در حالت ابتدایی وارد Command Prompt ویندوز شده برای دسترسی به این قسمت ساده ترین راه جستجوی عبارت CMD در بخش Run as Administrator است.
  • دستور netsh wlan show drivers را در این خط فرمان وارد کرده تا بدانید رایانه شما آمادگی ایجاد شبکه Ad Hoc را دارد یا نه. در صورت آمادگی باید در برابر عبارت Hosted Network Supported کلمه Yes را مشاهده کنید

 

اتصال بی سیم دو کامپیوتر در ویندوز ۸

 

  •  سپس اقدام به ساخت شبکه میزبان کنید که سایر دستگاه‌‌ها به آن متصل شوند. برای این کار دستور netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=name key=password را در خط فرمان وارد کنید.
  •  بعد از وارد کردن این دستور می‌‌تواند در کادر روبروی Name، اسم شبکه و رمز آن را در کادر پایین وارد کنید.

 

اتصال بی سیم دو کامپیوتر درویندوز 8

 

  • پس از انجام مراحل بالا برای راه اندازی شبکه می‌‌توانید دستور netsh wlan start hostednetwork را وارد کنید و آن را اعمال کنید. با اعمال این دستور شبکه بیسیم Ad Hoc راه اندازی می‌‌ شود و می‌‌توانید به این وسیله سایر دستگاه‌‌ها را به شبکه متصل کنید.

 

راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر در ویندوز ۱۰

برای اتصال دو کامپیوتر با وایرلس سیستم‌های مجهز به ویندوز 10 کافی است از مراحل زیر برای انجام تنظیمات و در نهایت اتصال بی سیم دو کامپیوتر بهره برید.

1-پس از اجرای صفحه Command Prompt دستور (netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=WLAN key=Password) را در صفحه وارد کنید. سپس با زدن Enter، دستورات را اجرا کنید.

۲- حالا دستور (netsh wlan start hostednetwork) را نیز در صفحه وارد کنید. این دستور باعث فعال شدن شبکه می‌شود.

 

راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر در ویندوز ۱۰

 

۳- در این قسمت باید دستور (netsh wlan show hostednetwork) را برای اینکه شبکه شما دیده شود وارد کنید.

حال به راحتی نسبت به اتصال بدون کابل دو کامپیوتر و راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر اقدام کنید.

 

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم وایرلس

برای اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر بدون کابل و از طریق مودم کافی است ابتدا هر دو سیستم را بصورت مجزا به مودم متصل کنید. سپس روی گزینه This PC کلیک راست کرده و ابتدا گزینه Properties و سپس گزینه Change settings را انتخاب کنید.

در این صفحه با انتخاب گزینه Change با صفحه جدیدی مواجه می‌شوید که در در قسمت Computer Name، باید نام کامپیوتر خود را مشاهده کنید. همین طور در قسمت Workgroup یک نام هماهنگ برای هر دو کامپیوتر انتخاب کرده و گزینه ok را بزنید.

 

شبکه کردن دو کامپیوتر با مودم وایرلس

 

سپس با وارد شدن به صفحه تنظیمات ویندوز و برداشتن تیک فایروال نسبت به غیر فعال کردن آن اقدام کنید. در این حالت اتصال دو کامپیوتر با وایرلس انجام شده و به راحتی می‌توانید اطلاعات را در بین آنها رد و بدل کنید.

 

آشنایی با نرم افزار شبكه كردن دو كامپيوتر

امروزه نرم افزارهایی زیادی متناسب با تمایل افراد راه اندازی شبکه وایرلس بین دو کامپیوتر طراحی و ارائه شده اند که به انجام این کار کمک می‌کنند. یک نمونه پر کاربرد نرم افزار شبکه کردن دو کامپیوتر بدون کابل نرم افزار WiPeer است.

 

آشنایی با نرم افزار شبكه كردن دو كامپيوتر

 

نرم افزار WiPeer نه تنها از انتقال مستقیم فایل ها بین دو رایانه پشتیبانی می کند بلکه به وسیله آن می توانید به بازی تحت شبکه، چت کردن و همچنین همکاری در انجام پروژه ها بپردازید.

نصب و راه اندازی شبکه
برای سرویس نصب و راه اندازی شبکه از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading