قیمت مجازی سازی سرور در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه مجازی سازی سرور" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به مجازی سازی سرور نیاز دارید؟

مجازی سازی سرور را به متخصصش بسپار

مجازی سازی سرور (Server Virtualization) و مجازی سازی شبکه روشی برای صرفه‌جویی در منابع فیزیکی و هزینه‌ها در شرکت شماست. مجازی سازی سرورها به معنی مستقل کردن سرویس‌دهنده‌های نرم‌افزاری و سیستم عامل از سخت افزار یک سرور، و راه‌اندازی آن روی یک بستر واسطه است. مجازی سازی سرور شما را قادر می‌کند تا بهره‌وری در مجموعه‌تان را به حداکثر برسانید.

اگر به دنبال متخصصان مجازی سازی سرور هستید، کافیست درخواست خود را به رایگان در خدمت از ما ثبت کنید؛ بدون پرداخت از متخصصان قیمت بگیرید، و بهترین فرد را برای مجازی سازی شبکه در محل انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مجازی سازی سرور، این مطلب را مطالعه کنید.

 

مجازی سازی سرور

 

 

قیمت مجازی سازی سرور چگونه تعیین می‌شود؟

فاکتورهای متنوعی در تعیین قیمت مجازی سازی سرور و مجازی سازی شبکه نقش دارند. در حالت کلی، با وجودی که قیمت مجازی سازی سرور از سرورهای اختصاصی فیزیکی مناسب‌تر است، اما همان کیفیت و سرعت یک سرور واقعی و فیزیکی را برای شما فراهم می‌کند. با این وجود، هزینه مجازی سازی شبکه از هاست اشتراکی بیشتر است (به دلیل منابع اختصاصی که در سرور مجازی در اختیار شما قرار داده می‌‌شود).

مهمترین عوامل در هزینه مجازی سازی سرور را می‌توان امکانات عمومی آن و سیستم مورد نظر شما دانست. میزان رم، پردازنده، فضای دیسک و ترافیک ماهانه مورد استفاده مجموعه شما نیز در قیمت مجازی سازی سرور موثر هستند. هزینه‌ها مربوط به لایسنس دایرکت ادمین و سایر موارد نیز معمولا به صورت جداگانه و سالیانه محاسبه و به فاکتور نهایی اضافه می‌شوند.

علاوه بر این عوامل، مجازی سازی سرور ویندوز یا لینوکس (نوع سیستم‌عامل مورد استفاده)، نحوه مجازی سازی سرور، اینکه میزبانی توسط چه ماشین و سرویس مجازی فراهم شود (خارجی یا ایرانی)، حجم پورت مورد نیاز برای اشترک اطلاعات و سخت‌افزارها نیز در قیمت مجازی سازی سرور تعیین‌کننده هستند.

برای اطلاع دقیق‌تر از قیمت مجازی سازی سرور می‌توانید درخواست خود را در اپلیکشن «خدمت از ما» ثبت کنید، و بدون نهایی کردن سفارش‌تان و یا پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای، از قیمت پیشنهادی متخصصان مجازی سازی کامل شوید.

 

 

مزایای استفاده از مجازی سازی سرور چیست؟

مجازی سازی شبکه و مجازی سازی سرور مزایای بسیار قابل توجهی دارد:

 • هزینه: سرورهای مجازی به نسبت سرورهای اختصاصی هزینه کمتری دارند.
 • امنیت: با تهیه نسخه پیشتیبانی می‌توان امنیت داده‌های سرور مجازی را تامین کرد.
 • امکان مدیریت: پس از مجازی سازی در ویندوز سرور می‌توان با نصب برنامه‌هایی تغییرات مختلف را فورا اعمال کرد.
 • انعطاف: مجازی سازی در ویندوز سرور امکان ارتقا منابع را بدون ایجاد هرگونه اختلال و جابجایی در آنها فراهم می‌کند.
 • بالا بودن پهنای باند: مجازی سازی سرور با VMware یا سایر نرم‌افزارهای مجازی سازی با پهنای باند بالا می‌تواند نگرانی برای بالا رفتن هزینه‌ها و اتمام پهنای باند را رفع کند.
 • ایمیل سرور اختصاصی: ایمیل سرور اختصاصی تنها مختص دامنه شماست و تنها شما به آن دسترسی دارید. همین موضوع امنیت مجازی سازی در ویندوز سرور رابه شدت بالا می‌برد.

علاوه بر موارد بالا، با استفاده از خدمات مجازی سازی سرورها در بازار آنلاین «خدمت از ما»، شما به چند فرد مجرب برای مجازی سازی شبکه در شهر خود دسترسی مستقیم دارید؛ می‌توانید اطلاعات و سوابق کاری متخصصان را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد پروژه‌های قبلی آنها ببینید؛ و از قیمت مجازی سازی سرور پیش از نهایی کردن درخواست مطلع شوید. پیگیری تیم پشتیبانی «خدمت از ما» برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

مجازی سازی سرور چیست؟

مجازی سازی سرور (Server Virtualization) به ایجاد نمونه‌های مجازی از هر سیستم عامل روی یک بستر مجازی اشاره دارد. بدون مجازی سازی در ویندوز سرور، به ازای هر سیستم عامل به سروری فیزیکی با ویژگی‌های پردازشی، فضای ذخیره سازی، حافظه و... متناسب با آن احتیاج داریم. مجازی سازی سرورها راهکاری فوق‌العاده برای صرفه‌جویی در هزینه و منابع سخت‌افزاری است.

در مجازی سازی شبکه با استفاده از نرم‌افزارهای مجازی سازی، ماشین‌های مجازی در ارتباط با سرور فیزیکی هستند، و یک هایپروایزر (Hypervisor) منابع سخت‌افزاری میزبان را با تمام ماشین‌های مجازی به اشتراک می‌گذارد. مجازی سازی در ویندوز سرور به کاهش چشمگیر فضای لازم برای تجهیزات دیتاسنتر و هزینه‌های تهیه و نگهداری سخت‌افزارها در شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز کمک می‌کند. امروزه مجازی سازی سرور با VMware (از نرم‌افزارهای مجازی سازی) یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها در نحوه مجازی سازی سرور است.

 

 

نحوه مجازی سازی سرور

برای پیاده‌سازی پلتفرم‌های مجازی، به یک میزبان (Host) و نرم‌افزارهای مجازی سازی با نام هایپروایزر (hypervisor) نیاز داریم. هایپروایزر با اختصاص دادن یک سخت‌افزار مجازی به هر سیستم عامل نصب شده روی هایپروایزر، اجرای پلتفرم‌ مجازی و مجازی سازی شبکه را ممکن می‌کند. همچنین، Hypervisor باعث می‌شود تا ماشین‌های مجازی از دید یکدیگر پنهان بمانند، و هرکدام تصور کند که تمام منابع تنها در اختیار آن است. در ادامه بهترین نرم‌افزارهای مجازی سازی را معرفی کرده‌ایم:

نرم‌افزارهای مجازی سازی

 • مجازی سازی سرور با VMware
 • مجازی سازی شبکه با Citrix Xen Server
 • مجازی سازی در ویندوز سرور با Microsoft Hyper-V

 

عوامل موثر بر هزینه مجازی سازی سرور

در ادامه عوامل موثر بر هزینه مجازی سازی شبکه و سرور را به‌طور خلاصه آورده‌ایم:

 • میزان رم
 • حجم پورت
 • نوع پردازنده
 • نوع دیتاسنتر
 • هزینه راه‌اندازی
 • نوع حافظه ذخیره‌سازی
 • حجم حافظه ذخیره‌سازی
 • حجم ترافیک ماهانه (حجم مشخص یا نامحدود)
 • نوع سیستم عامل (مجازی سازی سرور ویندوز یا لینوکس)

 

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص مجازی سازی سرور

برای مجازی سازی سرور و راه اندازی آن لازم است از تکنیسین‌هایی کمک بگیرید که آموزش مجازی سازی سرور را دیده، با نکات تخصصی آن آشنایی کامل داشته باشد. مجازی سازی کامل در شرکت‌های بزرگ نیز به افرا ماهر و باتجربه نیاز دارد تا در عملکرد آن مشکلی به وجود نیاید. بنابراین، بهتر است کار مجازی سازی شبکه را به متخصص بسپارید تا ضمن اطمینان از کیفیت کار، از مشکلات احتمالی در آینده نیز جلوگیری شود.

اگر به دنبال خدمات مجازی سازی در ویندوز سرور، مجازی سازی سرور با VMware و بهترین نرم‌افزار مجازی سازی سرور در شهر خود هستید، درخواست خود را در «خدمت از ما» به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ثبت کنید؛ از بهترین متخصصان مجازی سازی سرورها پیشنهاد قیمت بگیرید؛ پروفایل آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کارهای قبلی آنها بخوانید، و در نهایت بهترین متخصص را برای مجازی سازی در ویندوز سرور انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1479 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
مجازی سازی سرور

نظرات

محمدمهدی نقی لو
محمدمهدی نقی لو
5.0 (از 19 نظر)
25 خدمت موفق
مجازی سازی سرور
نرگس رفیعی

بسیار منصف و کار بلد چند متخصص اورده بودم اما ایشون تا اومدن سریع کارو با کوتاه ترین زمان انجام دادن و بسیار منو راهنمایی کردن ک مبلغ اضافی ای خرج نشود ممنونم از خدمت از ما برای معرفی این متخصص و مهندس بسیار حرفه ای

محمد مرتضوی
محمد مرتضوی
5.0 (از 9 نظر)
6 خدمت موفق
مجازی سازی سرور
علی مرتضایی

ایشون بسیار با ادب و متخصص بودن.کارشون حرف نداشت.خوشحالم که چنین متخصصی اومد و کارمو انجام داد.ی آدم بامهارت و متخصص.رضایت کامل