انواع کمپرسور کولر گازی و تفاوت آن ها

تعمیر کولر گازی و اسپلیت
انواع کمپرسور کولر گازی و تفاوت آن ها


انواع کمپرسور کولر گازی و تفاوت آن‌ها را بهتر بشناسیم

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای در تعیین کیفیت و کارایی کولر گازی، کمپرسور کولر گازی است. در ابتدا لازم است بیشتر در مورد عملکرد کمپرسور بدانیم. درواقع این‌گونه می‌توان بیان نمود که کمپرسور همانند قلب برای وسیله برقی عمل می‌کند به این معنا که کوچک‌ترین مشکل در این قطعه، می‌تواند منجر به ازکارافتادن وسیله شود.


حال افراد غالبا برای انواع کمپرسور کولر گازی و تفاوت آن ها عبارت های زیر را جست و جو می کنند:

  • فروش اینترنتی کمپرسور کولر گازی
  • قیمت کمپرسور کولر گازی
  • کمپرسور کولر خودرو
  • کد کمپرسور کولر گازی
  • تولید کمپرسور کولر گازی
  • روش تست کمپرسور کولر گازی
  • انواع موتور کولر آبی
  • پلاک خوانی کمپرسور کولر گازی


کمپرسور معیاری تعیین‌کننده برای قدرت کولر گازی

شاید اصلی‌ترین قطعه در کولر گازی کمپرسور آن باشد و جالب است که بدانید یکی از معیارهای تعیین‌کننده قدرت کولر گازی، کمپرسور آن است و این نشان می‌دهد که در زمان خرید حتماً باید به بررسی نوع و مشخصات کمپرسور بپردازید.آیا کمپرسور کولر گازی قابل تعمیر است؟

فراموش نکنید که کمپرسور کولر گازی قابلیت تعمیر ندارد درنتیجه از همان ابتدا که قصد خرید کولر گازی رادارید، بهتر است دقت کرده و حتی درازای پرداخت هزینه بیشتر، بهترین کولر را ازنظر قدرت و کارایی کمپرسور خریداری نمایید تا این اطمینان را داشته باشید که وسیله شما سالیان سال برای مدت طولانی ماندگار شده و کارایی دارد.اگر در مناطق جنوبی کشور زندگی می‌کنید این مطلب را بخوانید

در مناطق جنوبی کشور که کولر گازی باید تقریباً در تمام طول شبانه‌روز روشن باشد، خرید کولر باقدرت بالای کمپرسور کمک می‌کند تا در عین مصرف انرژی کم، بهترین تهویه و هوای خنک را ایجاد نماید. با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله شمارا با انواع کمپرسور کولر گازی آشنا خواهیم کرد تا در زمان خرید، بتوانید یک کولر گازی باکیفیت را از انواع بی‌کیفیت آن تشخیص دهید.


 

معرفی انواع کمپرسور کولر گازی:

قبل از این‌که به معرفی انواع کمپرسور بپردازیم لازم است بیان کنیم که این کمپرسورها نه‌تنها ازنظر کارایی بلکه ازنظر قیمت، شکل، ساختار و... نیز باهم تفاوت دارند. لذا فرقی نمی‌کند شما به دنبال چه مدلی از کولر گازی هستید بلکه باید برای خرید، تمامی مشخصات فنی آن را بررسی نمایید.نحوه عملکرد کمپرسور کولر گازی از نوع روتاری

در داخل این نوع از کمپرسور کولر گازی تیغه‌هایی وجود دارد که به‌صورت مدور داخل شیارهایی قرارگرفته است. زمانی که گاز وارد کمپرسور کولر گازی می‌شود، به کمک تیغه‌های در حال چرخش، گاز به خارج از کمپرسور هدایت می‌شود. در این صورت به دلیل سرعت و فشار بالای تیغه‌ها، گاز فشار بالایی پیدا می‌کند. همین نحوه عملکرد باعث می‌شود که این نوع از کمپرسور کولر گازی بتواند با مصرف بهینه انرژی، راندمان و قدرت خنک‌کنندگی بالایی داشته باشد.کمپرسور کولر گازی از نوع روتاری مناسب چه مناطقی است؟

کمپرسور روتاری برای کولر گازی در مناطق مرطوب و سرد مناسب است. همچنین لازم به ذکر است که کولرهایی که از این نوع کمپرسور برخوردار هستند، کمترین میزان صدا را در زمان روشن بودن تولید می‌کنند. این نوع کمپرسور گزینه مناسبی برای مناطقی است که سردسیر هستند.

 

انواع کمپرسور کولر گازی و تفاوت آن ها

 

کمپرسور کولر گازی از نوع پیستونی چگونه کار می‌کند؟

پیستون و سیلندری که در این نوع کمپرسور وجود دارد کمک می‌کند تا گاز با فشار در داخل کولر گازی کمپرس شود. در کمپرسور کولر گازی پیستونی ابتدا گاز توسط مکنده وارد قسمت سیلندر شده و سپس با حرکت پیستون به سمت پایین، این گاز متراکم می‌شود. در مورد کمپرسور کولر گازی از نوع پیستونی فراموش نکنید که به دلیل پایین بودن راندمان، کارایی مناسبی ندارد. به این معنا که انرژی زیادی را مصرف نموده و درنتیجه هزینه‌بر است.


 

کمپرسور کولر گازی از نوع پیستونی در چه جاهایی کاربرد ندارد؟

در مناطق جنوبی کشور که تقریباً باید در تمام 24 ساعت کولر روشن باشد، استفاده از کمپرسور پیستونی مناسب نیست زیرا هزینه مصرفی برای شما زیاد خواهد شد. از طرفی زمانی که این نوع کولر گازی را روشن می‌کنید، صدای زیاد کمپرسور کولر گازی آزاردهنده است. لازم به ذکر است قیمت این نوع از کمپرسورهای کولر گازی پایین است و در میان انواع مدل‌های کولر گازی که در بازار وجود دارد، عمدتاً این نوع کمپرسور در داخل آن‌ها استفاده‌شده است.نحوه کار کمپرسور کولر گازی از نوع مارپیچی

از دیگر انواع کمپرسور کولر گازی، می‌توان به مدل مارپیچی اشاره نمود که به‌عنوان بهترین و جدیدترین کمپرسور کولر گازی شناخته‌شده است. در داخل این نوع کمپرسور دو مارپیچ برای سیم‌ پیچی کمپرسور کولر گازی وجود دارد که این موضوع باعث می‌شود به ازای انرژی مصرفی کمتر، کارایی کولر چندین برابر شود. به‌عبارت‌دیگر می‌توان این‌گونه بیان نمود که کمپرسور کولر گازی از نوع مارپیچی، بهترین گزینه انتخابی برای کولرها است که حداقل مصرف انرژی و حداکثر بازدهی را ارائه می‌کند.چرا باید در تمامی کولر گازی‌ها از کمپرسور مارپیچی استفاده نمود؟

در شرایط فعلی که حتی اندکی صرفه‌جویی، اهمیت زیادی دارد، کمپرسور مارپیچی باید در تمامی کولرهای گازی تعبیه گردد. کولرهایی که از کمپرسور مارپیچی برخوردار هستند کمترین صدا را تولید می‌کنند به‌گونه‌ای که تقریباً حسی متوجه روشن بودن کولر نخواهد شد. همچنین ازآنجایی‌که در این کولرها از کمپرسور عالی استفاده‌شده است، طول عمران‌ها بالاتر و ماندگاری بیشتری دارند لذا نیاز به تعمیرات در آن‌ها کم می‌شود.آیا قیمت بالای کمپرسور مارپیچی مقرون‌به‌صرفه است؟

مسلماً درازای بهره‌مندی از کیفیت و خدمات، شما باید هزینه بیشتری نیز پرداخت نمایید. هر چه سطح کیفی وسایل برقی ارتقا پیدا کند، نشان از وجود قطعات اصلی در ساخت آن‌ها خواهد بود که افزایش قیمت را به دنبال خواهد داشت. لذا با توجه به مطالب ذکرشده، مدل مارپیچی از بهترین انواع کمپرسور کولر گازی است و برای مناطق جنوبی کشور و مناطق بسیار گرم مناسب است تا کارایی بالا، طول عمر زیاد و مصرف انرژی کم را عرضه کند.کلام آخر

در صورتی که کولر گازی خریداری کنید که کمپرسور مناسبی نداشته باشد آن گاه در آینده نزدیک حتما به فکر تعویض کولر گازی تان خواهید افتاد. پس  برای خرید کولر گازی به هیچ عنوان عجله نکنید و این کار را حتما با مشاوره متخصصین و یا با تحقیق فراوان انجام دهید. تا بتوانید با توجه به بودجه تان بهترین خرید را انجام دهید.

 

5 امتیاز از 5 رای

تعمیر کولر گازی و اسپلیت

برای سرویس تعمیر کولر گازی و اسپلیت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با تعمیر کولر گازی و اسپلیت

مطالب مرتبط با سرمایشی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading