ساده‌ترین روش از کار انداختن ایموبلایزر

ثبت درخواست " نصب دزدگیر خودرو "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ساده‌ترین روش از کار انداختن ایموبلایزر

از کار انداختن ایموبلایزر در زمان‌های اضطراری که دسترسی به سوئیچ ماشین وجود ندارد؛ می‌تواند تنها گزینه برای صاحب ماشین باشد. روشن کردن ماشین بدون سوئیچ آن ممکن است کار ساده‌ای نباشد؛ اما یادگیری آن برای زمانی که سوئیچ را در دسترس ندارید؛ می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

سوئیچ‌ها انواع متفاوتی دارند که می‌توان به نوع معمولی، دارای ایموبلایزر، کنترل از راه دور، اثر انگشتی و یا حتی انواعی که به مانند یک اپلیکیشن یا برنامه بر روی تلفن همراه قرار گرفتند، اشاره کرد. این تنوع به صاحبان خودرو این امکان را می‌دهد که متناسب با شرایط خود بهترین را انتخاب کنند.

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های روز دنیا، صاحبان خودرو نیز برای افزایش ایمنی و امنیت خودروهای خود روز به روز بیشتر از سیستم‌های ضد سرقت ساخته شده استفاده می‌کنند. ایموبلایزر و دزدگیرها، دو نوع از مهم‌ترین این سیستم‌ها هستند. با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" نحوه غیر فعال کردن ایموبلایزر را فرا بگیرید.

 

نحوه غیرفعال کردن ایموبلایزر

 

ایموبلایزر چیست؟

 امروزه اکثر افراد برای بالا بردن امنیت و ایمنی خودروهای خود در جهت جلوگیری از سرقت آن‌ها سیستم ایموبلایزر را در خودروهای خود راه اندازی می‌کنند. در صورت فعال بودن ایموبلایزر، قفل نرم افزاری ایجاد می شود که حتی خودرو به وسیله سوئیچ نیز استارت نمی خورد؛ در این حالت علت تنها زمانی می‌توان ماشین را روشن نمود که قبل از آن آن به غیر فعال کردن ایموبلایزر اقدام کنید.

کلیدهای مجهز به ایموبلایزر دارای دو قطعه مهم به نام برد الکتریکی و چیپ حافظه هستند. با قرار دادن کلید داخل سوئیچ چیپ حافظه درون آن فعال می‌شود. به گونه‌ای که کد از طریق سوئیچ خودرو به سیستم وارد می‌شود. اگر کد صحیح وارد نشود، ارتباط سیگنال قطع شده و اتصالات داخل خودرو موجب قطع شدن برق موتور و باک بنزین خواهند شد.

چراغ چشمک زن قرمز را می‌توانید به عنوان نشانه‌ای از فعال بودن ایموبلایزر در این خودروها را مشاهده کنید. سیستم جرقه، موتور استارت و سیستم سوخت رسانی، توسط ایموبلایزر در خودروهای مجهز به این سیستم محافظت می‌شوند.

 

نحوه از کار انداختن ایموبلایزر

همانطور که گفته شد خودرو تا زمانی که ایموبلایزر از کار نیفتاده باشد روشن نمی‌شود. برای غیر فعال کردن ایموبلایزر وجود سوئیچی که تطابق فیزیک کاملی با سوئیچ اصلی ماشین داشته باشد، به همراه کد ذخیره شده در واحد مرکزی که کاملاً با کدی که از ریموت فرستاده می‌شود یکسان باشد، ضروری است.

با برقراری یک اتصال القایی بین سوئیچ و سیستم، سیستم ایموبلایزر از کار می افتد و می‌توان ماشین را بدون سوئیچ روشن نمود. در برخی از انواع پیشرفته‌تر این سیستم، با هر بار باز و بسته شدن کد امنیتی آن تغییر می‌کند و به دنبال آن، کد با ریموت مخصوص هماهنگ می‌شود. به طور کل قفل مرکزی کاملاً تحت کنترل سیستم ایموبلایزر قرار می‌گیرد.

در هنگامی که سوئیچ ماشین را فراموش  یا گم کرده‌اید و قصد دارید خودروی دارای سیستم ایموبلایزر خود را بدون آن روشن کنید؛ شما می‌توانید با تماس و برقراری ارتباط با اپراتور شرکت سازنده، اطلاعات لازم را جهت روشن کردن خودرو خود را، در صورت عدم وجود سوئیچ و نیاز به از کار انداختن ایموبلایزر دریافت کنید.

 

نحوه از کار انداختن ایموبلاینر

 

 استفاده همزمان ایموبلایزر و دزدگیر

 جهت افزایش ایمنی خودرو بعضی افراد استفاده از ایموبلایزر و دزدگیر ماشین را به طور همزمان توصیه می‌کنند. ایجاد صدای آژیر یا خطر، به وسیله فعال بودن دزدگیر حاصل می‌شود. چرا که این سیستم به وسیله داشتن سنسورهای ضربه، حرکت، فشار هوا و محافظت از سرقت چرخ‌ها، می‌تواند باز شدن درب یا ضربه خوردن ماشین را به وسیله صدای آلارمی به شما مطلع سازد.

دقت داشته باشید که کاربرد این دو سیستم در کنار هم، زمانی حداکثر عملکرد را دارد؛ که با یکدیگر همخوانی داشته باشند و مشکلات برقی را برای خودرو را به وجود نیاورند. برای فعال کردن یا غیر فعال کردن هر یک از این سیستم‌ها لازم است با متخصصی مجرب مشورت کنید و از او کمک بخواهید.

 

نحوه روشن کردن ماشین بدون سوئیچ 

 برای روشن کردن ماشین بدون سوئیچ سریع‌ترین راه، استفاده از سیم‌های متصل به باتری ماشین می‌باشد. از بین چهار سیم یکی از آن‌ها که به رنگ سفید دیده می‌شود، وظیفه برق رسانی به پشت سوئیچ را برعهده دارد. برای افتراق آن با سیم‌های دیگر، کافی هست هر یک از آن‌ها را به صورت جداگانه به بدنه ماشین تماس دهید. در صورت بروز جرقه بین بدنه ماشین وسیم انتخاب شده می‌توان سیم برق رسان را پیدا کرد.

پس از مشخص شدن کارکرد سیم اول می‌توان به وسیله واکنش سایر سیم‌ها با آن، کار کرد آن‌ها را نیز تشخیص داد. کارکرد دیگر سیم‌ها مربوط به ضبط، پمپ بنزین و استارت ماشین می‌باشد. در صورت در دسترس نبودن سوئیچ ماشین، شما می‌توانید پس از مشخص شدن کارکرد سیم‌ها، سیم مربوط به استارت را از سایرین جدا کرده و پس از اتصال هر سه سیم دیگر به یکدیگر، آن‌ها را به سیم استارت متصل کنید.

برای خاموش کردن ماشین بدون سوئیچ، نیز تنها لازم است سیم سفید را از دو سیم دیگر که مربوط به ضبط و پمپ بنزین می‌باشند جدا کنید.

 دقت کنید که روشن کردن خودرو، در شرایط عدم وجود سوئیچ در زمانی که خودرو از سیستم ایموبلایزر برخوردار باشد کاری ناممکن به نظر خواهد رسید؛ چرا که تنها کدهای دیجیتال روی سوئیچ می‌توانند این فرایند را انجام دهند و برای آن حتماً از روش گفته شده در مطالب قبل استفاده کنید.

جمع بندی

گاهی ممکن است به هر دلیلی دارندگان خودرو سوئیچ خود را فراموش کنند؛ در این هنگام می‌توانند از مراحل گفته شده جهت روشن کردن ماشین بدون سوئیچ استفاده کنند. در کنار آن بعضی از افراد برای افزایش امنیت و جلوگیری از سرقت خودروی خود از سیستم‌های ایموبلایزر و دزدگیرهای ضد سرقت استفاده می‌کنند.

در شرایطی که ماشین مجهز به سیستم ایموبلایزر باشد، این روش پاسخگو نیست در این هنگام باید به غیرفعال کردن ایموبلایزر به روشی که در پیش گفته شد اقدام کرد. لازم به ذکر است که از کار انداختن ایموبلایزر این امری تخصصی محسوب می‌شود که نیازمند تجربه و دانش می‌باشد؛ لذا توصیه می‌شود در هنگام بروز این مشکل حتماً با متخصصین مجرب ارتباط برقرار کنید.

 شما می‌توانید همین الان با ثبت درخواست خود در بازارآنلاین "خدمت از ما" به رایگان قیمت بگیرید و با حرفه ای ترین متخصصان جهت مشورت و کمک گرفتن، ارتباط برقرار کنید.

4.5 امتیاز از 1111 رای


نصب دزدگیر خودرو
برای سرویس نصب دزدگیر خودرو از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین