روش‌های خانگی از بین بردن بوی بد یخچال

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش‌های خانگی از بین بردن بوی بد یخچال

نظافت یخچال و رفع بوی بد یخچال را می‌توانیم یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای نظافت داخلی بدانیم. یخچال و فریزر محل نگهداری انواع مختلف مواد غذایی بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. بر این اساس باید محیط داخلی یخچال همواره تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد.

یکی از مشکلات موجود در این زمینه مربوط به بوی بد داخل یخچال بوده که می‌تواند تا حد زیادی آزاردهنده باشد. در بخش‌های بعدی با ما همراه باشید تا به صورت کامل با روش‌های رفع بوی بد یخچال و اقدامات موثر در این زمینه آشنا شویم. 

دلایل ایجاد بوی بد یخچال

برای اینکه بتوانید عملکرد مطلوب و مناسبی برای از بین بردن بوی بد یخچال داشته باشید، در ابتدا لازم است درباره دلایل ایجاد این بو اطلاعات کافی به دست آورید. یخچال به صورت مستقیم با انواع مختلف مواد غذایی در ارتباط است. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد انواع مختلف بوها در فضای داخلی یخچال شود. در این بخش چند نمونه از موثرترین عوامل را معرفی می‌کنیم تا شما اطلاعات بیشتری در این باره به دست آورده و بتوانید از طریق روش‌های اصولی برای رفع بوی بد یخچال اقدام کنید.

 • فاسد شدن مواد غذایی موجود در یخچال
 • عدم انجام شست‌وشو و نظافت دوره‌ای یخچال به صورت منظم
 • ریخته شدن انواع مایعات و مواد غذایی درون یخچال و تمیز نکردن آن در طولانی‌مدت
 • قرار دادن مواد غذایی درون ظرف‌های بدون درپوش مناسب
 • قرار دادن مواد غذایی بودار مانند ماهی، پیاز، سیر و ... بدون بسته‌بندی یا درپوش مناسب
 • بسته بودن درب یخچال برای بیشتر از سه روز و فاسد شدن مواد غذایی در این مدت

 

از بین بردن بوی بد یخچال

 

به صورت کلی مواد غذایی قرار داده شده در یخچال دارای تاریخ انقضای محدودی هستند و شما فرصت کوتاهی برای استفاده از آن‌ها دارید. از این رو احتمال فاسد شدن این مواد و از بین رفتن آن‌ها وجود دارد و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن‌ها را مصرف کنید. در صورتی که به هر دلیل امکان نظافت یخچال برای شما وجود نداشته باشد باید اطلاعات خود را درباره بهترین روش‌های رفع بوی بد یخچال ارتقا دهید.

 

سریع ترین راه از بین بردن بوی بد یخچال

بوی بد یخچال می‌تواند یک موضوع آزاردهنده باشد که و بر روی مواد غذایی موجود در داخل محفظه آن اثر بگذارد. از این رو توصیه می‌کنیم بلافاصله بعد از رو به رو شدن با این حالت، اقدامات لازم را برای از بین بردن این بو انجام دهید و به دنبال سریع ترین راه از بین بردن بوی بد یخچال باشید. امروزه روش‌های مختلف و گوناگونی برای از بین بردن بوی بد یخچال وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

در این بخش به معرفی چند نمونه از کاربردی‌ترین و مفیدترین روش‌های موجود در این راستا می‌پردازیم که شما بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن از آن بهره ببرید.

 

1- رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین یا سرکه

یکی از بهترین روش‌های کاربردی در این زمینه، رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین و یا سرکه است. این مواد طبیعی در این زمینه فوق‌العاده کاربردی و کمک‌کننده هستند. برای استفاده از این روش‌ها کافی است دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و یا نصف لیوان سرکه را با یک لیوان آب ترکیب کنید تا محلول مورد نظر به دست آید. سپس این محلول را در گوشه‌ای از یخچال قرار دهید تا بوی بد موجود در محیط داخلی آن را به صورت کامل از بین ببرد.

 

2- از بین بردن بوی بد یخچال با وانیل

وانیل یکی از مواد طبیعی فوق‌العاده خوشبو بوده که در این زمینه بسیار کاربردی است. شما می‌توانید از این ماده برای از بین بردن بوی بد موجود در داخل یخچال قرار دهید. برای از بین بردن بوی بد یخچال با وانیل کافی است پارچه‌ای را به عصاره وانیل آغشته کرده و آن را داخل یخچال قرار دهید. این عصاره به مرور زمان می‌تواند بوی بد موجود داخل یخچال را از بین ببرد.

 

3- از بین بردن بوی بد یخچال با پیاز

یکی دیگر از روش‌هایی که برای رفع بوی بد یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرد، پیاز است. استفاده از پیاز هم در این زمینه فوق‌العاده کاربردی بوده و می‌تواند کمک کننده باشد. برای از بین بردن بوی بد یخچال با پیاز یک پیاز را برش داده و در یخچال قرار دهید. این پیاز مانند یک بوگیر عمل کرده و تمام بوی بد موجود در محیط داخلی را به خود جذب می‌کند. پیاز دارای خواص ضد باکتری بوده که جاذب بوی نامطبوع است. مواد شیمیایی موجود در پیاز می‌توانند با بوی نامناسب موجود در محیط واکنش نشان داده و باعث از بین رفتن آن شوند.

 

روش های رفع بوی بد یخچال

 

4- از بین بردن بوی بد یخچال با زغال

کربن یا همان زغال نیز یکی دیگر از مواد طبیعی بوده که در این باره مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای از بین بردن بوی بد یخچال با زغال کافی است مقداری کربن فعال یا همان زغال را در کاسه‌ای قرار داده و آن را در قفسه بالای یخچال بگذارید. در صورتی که به دنبال اثرگذاری بهتر و سریع‌تر هستید، می‌توانید در هر قفسه یک زغال قرار دهید.

 

5- از بین بردن بوی بد یخچال با میخک

یکی دیگر از مواد طبیعی که برای از بین بردن بوی بد یخچال تا حد زیادی کاربردی بوده، میخک است. میخک بوی نسبتا تندی داشته و می‌تواند بو را تا حد زیادی به سمت خود جذب کند. از این رو شما می‌توانید چند عدد میخک را به تنهایی در یخچال قرار داده و به آن زمان بدهید تا بوی بد موجود در محفظه را از بین ببرد. لازم به ذکر است که ترکیب میخک با برش‌های مرکبات هم تا حد زیادی کاربردی بوده و نتیجه مثبتی در این راستا به دنبال دارد.

 

سریع ترین روش رفع بوی بد یخچال

 

6- رفع بوی بد یخچال با نوشابه

استفاده از نوشابه هم در این زمینه فوق‌العاده کمک‌کننده بوده و شما می‌توانید از آن بهره ببرید. در این راستا باید نوشابه را در ظرفی بدون درپوش قرار دهید تا بتواند مانند یک بوگیر عمل کرده و بوی بد موجود در یخچال را از بین ببرد.

 

7- از بین بردن بوی بد یخچال با آرد جو

از دیگر روش‌های مؤثر در این زمینه که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، سیب زمینی یا آرد جو است. برای بهره بردن از اثرات این روش کافی یاست مقداری آرد جو را درون ظرفی ریخته و در قسمتی از یخچال قرار دهید تا بوی بد آن را به صورت کامل از بین ببرد. همچنین قرار دادن یک سیب زمینی پوست کنده شده هم در این زمینه می‌تواند تا حد زیادی کمک‌کننده باشد.

 

8- از بین بردن بوی بد یخچال با لیمو

یکی دیگر از مواد طبیعی که برای برطرف کردن بوی بد یخچال مورد استفاده قرار می‌گیرد، لیمو است. در این راستا باید یک لیمو را برش داده و در یک کاسه آب قرار دهید. کاسه را در قسمتی از یخچال قرار دهید تا به عنوان یک بوگیر طبیعی و دائمی کارایی داشته باشید. توجه داشته باشید که در این روش باید لیمو را هر هفته یک بار عوض کنید تا اثرگذاری بهتری به دنبال داشته باشد.

 

9- دانه قهوه برای جذب بوی بد یخچال فریزر

دانه قهوه بوی مطبوع و دلپذیری را در محیط ایجاد می‌کند. شما می‌توانید با قرار دادن روزانه چند عدد دانه قهوه در قفسه‌های مختلف یخچال، بوی بد ایجاد شده در محیط داخلی را از بین ببرید. بر این اساس محفظه داخلی بوی خوشی به خود خواهد گرفت.

یک راه دیگر برای رفع بوی بد فریزر و یخچال با قهوه اینست که در یک ظرف شیشه ای کوچک مقداری دانه یا پدر قهوه بریزید و سپس یک پارچه ی توری تمیز را با بند یا کش به جای در ظرف ببندید. حال با خیال راحت ظرف شیشه ای را در گوشه ی طبقات یخچال بگذارید.

 

از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال

 

از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال

یکی از بوهای زننده نامطبوع که ممکن است در محیط یخچال ایجاد شود، بوی گوشت گندیده است. برای اینکه بتوانید این بو را به صورت کامل از بین ببرید، لازم است به سراغ سریع‌ترین راهکارها باشید تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این بو را به صورت کامل از محیط پراکنده کنید. جوش شیرین یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌ها در این راستا محسوب می‌شود که می‌توانید از آن استفاده کنید. کافی است مقداری جوش شیرین را در یک ظرف ریخته و در یخچال قرار دهید. سپس درب یخچال را بسته و اجازه دهید تا جوش شیرین به مدت 6 ساعت در داخل آن باقی بماند.

این کار به سادگی و در همین بازه زمانی، می‌تواند بوی گوشت فاسد و خراب شده را به صورت کامل از بین ببرد. لازم به ذکر است که در چنین مواقعی می‌توانید از سرکه، جو، میخک، لیمو، وانیل و ... نیز استفاده کنید تا اثرات بوی گوشت گندیده به صورت کامل از بین بروند.

 

جلوگیری از ایجاد بوی بد یخچال

حال که به صورت کامل با روش‌های رفع بوی بد یخچال آشنا شدیم، لازم است تا درباره اقدامات مربوط به جلوگیری از به وجود آمدن این بو هم اطلاعات کافی به دست آوریم. اقدامات ویژه‌ای در این زمینه وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا مواد غذایی را بدون ایجاد بوی بد و نامطبوع، در داخل یخچال نگهداری کنید. چند نمونه از مؤثرترین اقدامات در این زمینه را معرفی می‌کنیم که شما می‌توانید در مواقع مورد نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

 • انجام نظافت بیرون و داخل یخچال به صورت منظم و دوره‌ای
 • نگهداری مواد غذایی باقی‌مانده در یخچال در ظرف‌های دربدار
 • بررسی تاریخ انقضای مواد و جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها
 • پاک کردن لکه‌های ناشی از ریخته شدن مواد غذایی و نوشیدنی‌ها
 • تنظیم دمای یخچال به صورت اصولی برای باقی ماندن مواد غذایی
 • خارج کردن مواد غذایی که تاریخ انقضای آن‌ها تمام‌شده

بوی بد یخچال را می‌توانیم به عنوان یکی از شایع‌ترین مشکلات مربوط به یخچال بدانیم که نیاز به بررسی دارد. مواد غذایی داخل یخچال همواره باید در سالم‌ترین وضعیت خود باشند. درصورتی‌که این مواد فاسد شده و از وضعیت سلامتی کامل، فاصله گرفته باشند، بوی نامطبوع و بدی در محیط یخچال ایجاد می‌کنند.

دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند باعث ایجاد این بوی نامطبوع و بد در داخل یخچال شوند. هر دلیلی که باعث به وجود آمدن این حالت شده باشد، قابل برطرف شدن است. در بخش‌های قبلی به صورت کامل به بررسی روش‌های کاربردی و مناسب برای از بین بردن بوی بد یخچال پرداختیم تا در موقعیت‌های مورد نیاز، بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین