کابینت‌ های گلاس بهتره یا ‌ام دی اف

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کابینت‌ های گلاس بهتره یا ‌ام دی اف

به نظر شما کابینت‌ های گلاس بهتره یا ‌ام دی اف و کدام قیمت مقرون به صرفه تری دارد؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ بدهیم، باید تفاوت هر یک از آن‌ها را بدانیم تا به یک پاسخ صحیح دست پیدا کنیم. جنس کابینت‌ ام دی اف و‌ های گلاس یکسان است و تفاوت اصلی آن‌ها در روکش است، اما چرا روکش کابینت ‌های گلاس سبب تمایز این دو کابینت شده است. 

کابینت‌ های گلاس چیست؟ ‌

کابینت ‌های گلاس یک نوع کابینت از جنس ‌ام دی اف است که روکش پلاستیکی براق و یا مات دارد. روکش کابینت‌ های گلاس سبب تمایز آن‌ها با سایر کابینت‌ها شده است. اصطلاح انگلیسی High Gloss به معنای فوق براق است.

های گلاس یک لایه نازک از پلاستیک است که ظاهری شفاف و شیشه مانند دارد. جنس هایگلاس از شیشه سبکتر اما مقاومت آن از شیشه بیشتر است. اگر روی‌ ام دی اف خام روکش ‌های گلس کشیده شود، به آن ‌های گلاس می‌گویند.  

 

کابینت ام دی اف بهتر است یا های گلاس

 

 کابینت ‌ام دی اف چیست؟

کابینت ‌ام دی اف از ورق ‌ام دی اف ساخته می‌شود و در نهایت از ملامین برای صیقل دادن بیشتر به رویه سطحی آن استفاده می‌شود. MDF (Medium Density Fibreboard) مخفف فیبر با چگالی متوسط است، در واقع‌ ام دی اف یک تخته فیبر است که با مواد مختلفی از جمله تکه‌های ریز نرم و چوب سخت پوشانده شده است.

 

کابینت ام دی اف و تفاوت آن با های گلاس

 

مقایسه تفاوت کابینت ‌های گلاس و‌ ام دی اف

اگر بخواهیم بگوییم که کابینت ‌های گلاس بهتره یا ‌ام دی اف باید به ویژگی‌های هر دو آنها توجه کنیم. به صورت کلی تفاوت کابینت‌ ام دی اف و‌ های گلاس در روکش کابینت ‌های گلاس است، اما تفاوت‌های جزئی نیز وجود دارد که سبب می‌شود تا افراد به سمت یکی از این کابینت‌ها هدایت شوند. برای مثال مقاومت کابینت‌ ام دی اف در برخی شرایط از‌ های گلاس بیشتر است و بالعکس. در جدول زیر تفاوت کابینت ‌ام دی اف و‌ های گلاس ارائه شده است.

ویژگی‌های کابینت کابینت ‌های گلاس کابینت ‌ام دی اف
جنس کابینت جنس اصلی کابینت، ‌ام دی اف و روکش آن پلاستیک شفاف است. جنس پایه و روکش ‌ام دی اف و در برخی موارد سطح رویی ملامینه می‌شود.
رنگ کابینت در انواع رنگ‌ها تولید می‌شود. در انواع رنگ‌های مختلف تولید می‌شود.
تنوع طرح  و بافت کابینت به دلیل سختی ابزارخوری روکش پلکسی، طرح‌های پیچیده روی آن‌ها اجرا نمی‌شود. طرح‌های مدرن و کلاسیک به راحتی روی  کابینت ‌ام دی اف قابل اجرا است.
بافت کابینت سطحی صاف و شفاف مانند شیشه دارد هم سطوح صاف و هم سطوح با بافتهای متفاوت دارد.
آسیب‌پذیری کابینت در برابر خراش آسیب‌پذیری بیشتری دارد، از جمله خراشیدگی استحکام بیشتری در برابر خراشیدگی دارد
مقاومت کابینت در برابر رطوبت به دلیل مقاومت روکش پلکسی در برابر رطوبت دچار تغییر شکل می‌شود در برابر رطوبت تغییر شکل داده و آسیب می‌بیند
تیزی و برندگی لبه ها لبه‌های تیز و برنده دارد. لبه‌های گرد دارد.
استحکام کابینت استحکام کابینت هایگلاس به دلیل روکش پلاستکی بیشتر است. ام دی اف از استحکام کمتری نسبت به هایگلاس برخوردار است
روکش یک طرفه یا دو طرفه معمولا روکش یک طرفه است و در صورت استفاده از روکش دو طرفه هزینه ساخت زیاد می‌شود. روکش دو طرفه است.
ماندگاری و طول عمر روکش پلاستکی سبب ماندگاری و طول عمر بیشتر کابینت می‌شود. ام دی اف ‌ها به دلیل آسیب پذیر بودن در شرایط محیطی زودتر از شکل می‌افتند.
جلوه و زیبایی کابینت های گلاس‌ها براقیت خاصی دارند و نور را به خوبی بازتاب می‌دهند. ام دی اف براقیت ندارد و جلوه کمتری نسبت به ‌های گلاس دارد.
نحوه تمیز کردن کابینت به آسانی با یک دستمال مربوط تمیز می‌شود. نیاز به شوینده مخصوص چوب دارد.
لک پذیری کابینت ‌های گلاس به سادگی لکه می‌شود. ورق‌های ‌ام دی اف لکه و ذرات روغن را نشان نمی‌دهد و لک‌پذیری آن‌ها کمتر است.
مدرن و یا کلاسیک بودن کابینت های گلاس سبک مدرنی دارد. کابینت ام دی اف سبک کلاسیک دارد.
قیمت کابینت قیمت آن به دلیل روکش پلسکی گران‌تر از‌ ام دی اف است. قیمت‌ ام دی اف معمولا ارزان‌تر از‌ های گلاس است.

 

با توجه به موارد بیان شده در جدول بالا می‌توان به این سوال که مقاومت کابینت‌ ام دی اف بیشتر است یا ‌های گلاس پاسخ داد. مقاومت کابینت بسته به ویژگی مد نظر در هر دو کابینت متغیر است. اگر منظور مقاومت در برابر رطوبت باشد، هر دو به یک اندازه مقاومت دارند و هیچ یک برتری‌ای نسبت به دیگری ندارد. اگر منظورتان محکم بودن کابینت ساخته شده است، باید بگوییم که های‌گلاس مستحکم‌تر است. اما اگر بخواهید بدانید که کدامیک زودتر خط و خش می‌افتد، صادقانه می‌گوئیم که های گلاس زودتر دچار خراشیدگی می‌شود.

در بخش بعدی مقایسه کابینت های گلاس و ام دی اف را با این هدف که می‌خواهید برای خرید و سفارش کابینت اقدام کنید، ادامه می‌دهیم.

 

مقایسه تفاوت کابینت ‌های گلاس و‌ ام دی اف

 

کابینت ‌ام دی اف بهتر است یا هایگلاس؟

 براساس مطالب ارائه شده در بالا اگر بخواهیم در یک کلمه پاسخ این سوال که کابینت ‌ام دی اف بهتر است یا هایگلاس را ارائه کنیم، می‌گوییم که سلیقه‌ای است!

برخی افراد به دنبال جذابیت ظاهری بوده و براقیت و جلوه خاص کابینت ‌های گلاس برای آن‌ها بسیار چشم نواز است، از طرف دیگر برخی افراد به دنبال یک سبک کابینت ساده و کلاسیک هستند که پیشنهاد ما به آن‌ها کابینت ‌ام دی اف یا کابینت تمام چوب است.

اگر می‌خواهید به یک جمع‌بندی برسید که کابینت ‌ام دی اف بهتر است یا هایگلاس، بهتر است به سوالات زیر پاسخ دهید؟

  1. مقاومت کابینت‌ ام دی اف در برابر ضربه بیشتر از‌ های گلاس است. این موضوع برای شما اهمیت دارد؟
  2. مقاومت کابینت‌ ام دی اف در برابر رطوبت کمتر از‌ های گلاس است. این موضوع با توجه به محیط زندگی برای شما اهمیت دارد؟
  3. ماندگاری و طول عمر کابینت ‌های گلاس از‌ ام دی اف بیشتر است. آیا به فکر یک جنس عمری هستید؟
  4. لک‌پذیری کابینت‌ های گلاس بسیار زیاد است و باید همیشه دستمال به دست باشید. آیا حوصله این کار را دارید.
  5. درخشندگی کابینت‌ های گلاس سفید بسیار زیاد است و جلوه ظاهری زیبایی دارد. آیا جلوه آشپزخانه برای شما اهمیت دارد؟
  6. قیمت کابینت ‌ام دی اف از‌ های گلاس ارزان‌تر است. آیا بودجه برای شما حائز اهمیت است؟

 

تفاوت قیمت کابینت ‌های گلاس با‌ ام دی اف

 

تفاوت قیمت کابینت ‌های گلاس با‌ ام دی اف

تفاوت قیمت کابینت‌ های گلاس با ‌ام دی اف زیاد است یا تفاوت کمی بین قیمت‌های آن دو وجود دارد؟ اگر بخواهید بین این دو  کابینت یکی را انتخاب کنید و بودجه برای شما اهمیت دارد، بهتر است به سراغ  کابینت‌‌ ام دی اف بروید.

  • به صورت میانگین در سال گذشته محدوده قیمت کابینت ‌ام دی اف در رنج 5 میلیون تا 10 میلیون بوده است.
  • همچنین به صورت میانگین در سال گذشته محدوده قیمت کابینت ‌های گلاس در رنج 6 میلیون تا 15 میلیون بوده است.

توجه کنید که تفاوت قیمت کابینت هایگلاس با‌ ام دی اف به خارجی یا ایرانی بودن ورق نیز بستگی دارد. این تفاوت قیمت می‌تواند تا 5 الی 8 تومان متغیر باشد.

دلیل قیمت پایین‌ ام دی اف چیست؟ دلیل قیمت پایین ‌ام دی اف این است که معمولا از خرده چوب‌های بازیافتی تولید می‌شود به همین دلیل قیمت اقتصادی دارد، اما‌ های گلاس دارای روکشی پلاستیکی پلکسی است که همین امر قیمت آن را افزایش می‌دهد.

در این مقاله به این سوال که کابینت ‌های گلاس بهتره یا ‌ام دی اف پاسخ دادیم. تفاوت کابینت‌ ام دی اف و ‌های گلاس در مقاومت، طول عمر، درخشندگی، نما، تنوع طرح و رنگ، میزان آسیب‌پذیری، قیمت و... است.

با توجه به نکاتی که در این مقاله ارائه شد، می‌توانید بهترین کابینت را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید. اگر به دنبال نصاب حرفه‌ای هستید و یا می‌خواهید سفارش کابینت را به یک متخصص بسپارید، به خدمت از ما اعتماد کنید. شما می‌توانید بهترین نصاب ‌ام دی اف و نصاب انواع کابینت ‌های گلاس را از طریق خدمت از ما به منزل خود فراخوانید.

1.0 امتیاز از 1 رای


کابینت سازی و نصب کابینت
برای سرویس کابینت سازی و نصب کابینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین