تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل

ثبت درخواست " تعمیر تلویزیون "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل

به تعمیر تلویزیون هایسنس (Hisense) احتیاج دارید؟ اینجا هم به نمایندگی‌های رسمی دسترسی دارید هم تعمیرگاه‌های مجاز و تکنسین‌های سیار با سال‌ها تجربه. کافی‌ست سفارش‌تان را رایگان در اپ یا در وب‌سایت ما ثبت کنید، از چندتعمیرکار قیمت بگیرید و بهترین گزینه را استخدام کنید.

در ادامه نحوه دریافت خدمات تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل از طریق «خدمت از ما» و برآورد هزینه را دقیق‌تر توضیح داده‌ایم. همچنین، خرابی‌های متداول و مهمترین دلایل آنها را مرور کرده‌ایم.

 

خدمات تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل

کلیه نمایندگی‌ها، تعمیرگاه‌ها و تعمیرکارهایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، قادر هستند کلیه ایرادات مدل‌های مختلف تلویزیون‌های هایسنس را شناسایی و برطرف کنند؛ هرچند نمایندگی‌ها (به خاطر اطمینان از به کار بردنِ قطعات فابریک و آموزش تخصصی تکنسین‌های خود) معمولا انتخاب گزینه محبوب‌تری هستند.

 • تعمیر انواع تلویزیون‌های Plasma، LCD، Full HD، 4K، 8K، LED، OLED و QLED
 • تعمیر و در صورت لزوم تعویض قطعات از جمله انواع بردها، اسپیکر، پاور، بک‌لایت، تیونر، پاور سوئیچینگ و غیره
 • تعمیر پنل‌های شکسته‌شده در اثر افتادن، ضربه یا فشار در صورت امکان
 • رفع کلیه ایرادات عملکردی و نرم‌افزاری رایج شامل:
  • روشن نشدن دستگاه
  • تصویر یا صدا نداشتن تلویزیون
  • خاموش و روشن شدن ناگهانی
  • مشکلات مربوط به تصویر مانند سیاه شدن بخشی از آن، دوتایی شدن، کم‌نور بودن، سوسو زدن، دیر آمدن و غیره
  • قطع و وصل شدن تصویر پس از استفاده طولانی‌مدت از تلویزیون
  • وصل نشدن دستگاه به اینترنت
  • و ...

کلیه خدمات تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل یا همان محلی ارائه می‌شود که هنگام ثبت سفارش مشخص می‌کنید.

این موضوع هزینه‌های مالی و زمانیِ جابه‌جایی دستگاه، و احتمال آسیب دیدن‌اش حین حمل‌ونقل را حذف می‌کند. علاوه به آن، سرعت تعمیرکار ناخودآگاه بالا می‌رود و شما هم می‌توانید بر روند کار نظارت کنید.

 

هزینه تعمیرات تلویزیون هایسنس

 

ثبت سفارش تعمیر تلویزیون هایسنس در «خدمت از ما»

در این بازار آنلاین بزرگ خدمات، ارتباط با متخصصان از همیشه آسان‌تر است. تا این لحظه این خدمات در بیش از 40 شهر در سراسر کشور ارائه می‌شود، پس ابتدا باید شهر سکونت‌تان را انتخاب کنید. پس از آن ...

 1. مشخص کنید که تلویزیون چه مشکل یا مشکلاتی دارد.
 2. برند آن چیست.
 3. و مایل‌اید تعمیرکار در چه تاریخ و ساعتی در محل برای عیب‌یابی و رفع آن(ها) حاضر شود.

ما محله‌تان را نیز می‌پرسیم تا درخواست شما را برای نزدیک‌ترین متخصصان ارسال کنیم. برای برآورد دقیق‌تر هزینه تعمیرات تلویزیون هایسنس هم می‌توانید توضیحاتی را در قالب عکس و یا متن ضمیمه سفارش‌تان کنید.

تعمیرکارها درخواست شما را بررسی و حدود هزینه را برایتان ارسال می‌کنند. پس از دریافت مبلغ‌ها و مقایسه‌شان می‌توانید یک‌نفر را استخدام کنید. اما اینجا "قیمت" لزوما تنها معیار شما برای انتخاب متخصص نیست.

شما می‌توانید مهارت‌ها و گواهی‌های هرمتخصص، درصد رضایت و نظرات مشتریانی که پیش‌تر برای عیب یابی تلویزیون هایسنس از آنها کمک گرفته‌اند را هم بررسی کنید و با دیدی بهتر از کیفیت کارِ هریک، فرد مدنظرتان را استخدام کنید.


 

هزینه تعمیرات تلویزیون هایسنس چقدر است؟

وقتی درباره تلویزیون‌های یک برند خاص صحبت می‌کنیم، هزینه تمام‌شده تعمیر آن بسته به تکنولوژی دستگاه و مشکل ایجادشده بستگی دارد و معمولا با توجه به دو عامل مشخص می‌شود:

 • کارشناسی دستگاه، تشخیص مشکل و تخمین حجم و سختی کار
 • هزینه قطعه(های) تعویض‌شده که جدا از اجرت تکنسین محاسبه می‌شود

بیشتری هزینه تعمیرات تلویزیون هایسنس معمولا به تعمیر و تعویض بک‌لایت، مین برد و برد پاور مربوط می‌شود. تعویض پنل هم بسیار گران است و می‌تواند 70 تا 80 درصد قیمت خود دستگاه تمام شود؛ برآورد هزینه مربوط به تعمیر آن هم نیاز به کارشناسی دارد.

پیش از تعویض هرقطعه، لزوم انجام اینکار و هزینه قطعه به مشتری اعلام شده، و تنها در صورت رضایت او انجام خواهد شد. اگر هم لازم باشد عملیات در نمایندگی تعمیرات تلویزیون هایسنس یا تعمیرگاه انجام شود، ممکن است مبلغی تحت عنوان ایاب و ذهاب به فاکتور اضافه شود.

همان‌طور که بالاتر گفتیم، با ثبت رایگان سفارش‌تان در «خدمت از ما» و پاسخ به چندسوال می‌توانید آخرین هزینه تعمیر تلویزیون‌تان را به صورت حدودی برآورد کنید.

 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون هایسنس

 

چرا «خدمت از ما» را انتخاب کنید؟

به عنوان عضو اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی و انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی، ما همواره در حال گسترش و بهبود خدمات‌مان هستیم و امکانات ویژه‌ای را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهیم، از جمله:

 • دسترسی مستقیم به برترین متخصصانِ شهرتان؛ افرادی که احراز هویت شده‌اند و سوابق‌شان موجود است. ما هم نزدیک‌ترین و قابل اعتمادترین‌شان را (با توجه به امتیازات و موقعیت) به شما معرفی می‌کنیم.
 • رایگان بودنِ روند ثبت سفارش و استعلام قیمت؛ امکان توضیح دقیق ایراد با الحاق توصیحات متنی و تصویری (بدون نیاز به برقراری تماس) به شما اجازه می‌دهد دقیق‌ترین برآورد را از هزینه تعمیرات تلویزیون هایسنس داشته باشید.
 • تعیین زمان اعزام متخصص توسط شما؛ علاوه بر تعمیرکار، زمان و مکان دریافت خدمات را هم شما انتخاب می‌کنید.
 • امکان بررسی دقیق سوابق و مدارک هرمتخصص؛ به همراه میزان رضایت مشتریانی که پیش‌تر آنها را استخدام کرده‌اند.
 • پشتیبانی حرفه‌ای؛ در صورت بروز مشکل، تیم پشتیبانی «خدمت از ما» به سرعت موضوع را پیگیری خواهد کرد.

 

تعمیر تلویزیون ال ای دی هایسنس

بخش اعظمی از حجم کار تکنسین‌های تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل را رفع مشکلات این مدل دستگاه‌ها تشکیل می‌دهد، چون بین تلویزیون‌های جدید از باقی مدل‌ها رایج‌تر است.

عمر مفید تلویزیون‌های LED اصلا کم نیست؛ اما با گذشت زمان بعید نیست که دیودهای نمایشگر آنها مشکل بهم بزند. در این مدل بک‌لایت از دیودهای ساطع‌کننده نور تشکیل شده است که نور را انعکاس می‌دهند تا تصویر نمایش داده شود.

وقتی این دیودها به مرور فرسوده یا خراب شوند، کیفیت تصویر افت خواهد کرد. اگر هم ضربه بخورند، با لکه‌های سیاه روی صفحه مواجه خواهیم شد. کابل‌های فلت این دستگاه‌ها هم معمولا دچار مشکل می‌شود.

 

تعمیر تلویزیون ال سی دی هایسنس

طبق گزارش تعمیرکاران نمایندگی هایسنس تلویزیون، رایج‌ترین دلیل نیاز به تعمیر این دستگاه‌ها آسیب فیزیکی ناشی از فشار انگشت هنگام حرکت دادن یا چرخاندن تلویزیون، استفاده از پاک‌کننده نامناسب (که می‌تواند بین لایه‌های نمایشگر نفوذ کند) و خم شدن پنل هنگام جابه‌جایی دستگاه است.

علاوه بر اینها، LCDها پس از مدتی دچار مشکل تغییر رنگ می‌شوند و تصویرشان کیفیت و درخشش سابق را ندارد. وقتی ال سی دی که دچار خرابی می‌شود، گاهی باید بخشی از آن را تعویض کرد تا مشکل حل شود.

 

عیب یابی تلویزیون هایسنس

 

خدمات محبوب نمایندگی تعمیرات تلویزیون هایسنس

بین خدماتی که بالاتر مرور کردیم، برخی تعمیرات فنی و تخصصی بیشتری درخواست را به خود اختصاص می‌دهند:

 

تعمیر پنل تلویزیون هایسنس

تعمیر خرابی‌های پنل از تخصصی‌ترین خدمات تعمیر و عیب یابی تلویزیون هایسنس است که به دودسته کلی تقسیم می‌شود: آبخوردگی و شکستگی.

هروقت به تلویزیون آب بخورد، باید سریع آن را از برق جدا کرد تا قطعات مهم آن نسوزند. اگر پس از خشک شدن کامل دستگاه متوجه شدید که ایراداتی بهم زده، با نمایندگی یا مراکز تعمیرات تخصصی تماس بگیرید. نفوذ رطوبت می‌تواند قطعاتی را دچار مشکل کند، اما در صورت تشخیص درست قطعه معیوب، می‌توان دستگاه را به سادگی تعمیر کرد.

اما تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل در صورت شکستگی پنل چطور، آیا پنل شکسته قابل تعمیر است؟ پاسخ معمولا "خیر" است. به دلیل ساختار شیشه-مانند صفحه نمایش، در بیشتر موارد تنها راه تعمیر شکستگی پنل تعویض آن است.

در این حالت، اگر تصمیم بگیرید که به جای تعویض پنل یک تلویزیون جدید بخرید، به احتمال زیاد خود تعمیرکار پنل شکسته را از شما خریداری می‌کند.

 

تعمیر مین برد تلویزیون هایسنس

تلویزیون‌ها چندنوع برد دارند: مین برد، برد پاور، برد اینورتر، برد فیلتر EMI و برد تی‌کان. اینجا مجال معرفیِ تک‌تک آنها نیست؛ اما همان‌طور که اسامی می‌گوید، مین برد یا برد مادر اصلی‌ترین برد است.

مهمترین اطلاعات تلویزیون‌های هوشمند در این برد ذخیره شده است؛ و بخش‌های مختلف دستگاه مانند صدا، تصویر و ... توسط آن کنترل می‌شود. به همین خاطر وقتی برد مادر خراب شود، عملکرد کل سیستم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. این قطعه کاملا حیاتی‌ست، اما در صورت خرابی آن تعمیر تلویزیون هایسنس امکان‌پذیر است.

تعمیرکار باید مین برد را به دقت بررسی و اجزای سالم آن را از اجزای ناسالم جداسازی کند، تا ببیند کدام قطعات از قسمت ناسالم قطعه شرایط تعویض/تعمیر دارد. خوب است بدانید که نوسان برق و کابل‌های HDMI بی‌کیفیت از دلایل مهم خرابی مین بردها هستند.

 

تعمیر خطوط عمودی روی نمایشگر

این مورد از خرابی های متداول تلویزیون هایسنس بیشتر در ال سی دی‌ها و مدل‌های قدیمی دیده می‌شود. این خطوط (که ناشی از سوختن تعدادی از از پیکسل‌های نوری هستند) گاهی به خاطر ضربه و گاهی به دلیل نوسان برق ایجاد می‌شوند.

 البته منبع تغذیه معیوب هم می‌تواند منجر به مشکل مشابهی شود؛ برای اطمینان، باید برد پاور بررسی شود.

 

خرابی های متداول تلویزیون هایسنس

 

تعمیر بک لایت تلویزیون هایسنس

بک‌لایت یا همان نور پس‌زمینه، نوعی روشنایی است که نور لازم تلویزیون‌ها در تمام مدل‌های LED را تامین می‌کند. سیاه یا تاریک بودن تصویر نشانه کلاسیک خرابیِ این قطعه است.

تعمیر بک‌لایت از خدمات رایج هر متخصص تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل است، که البته در روند آن قطعات روی مین برد هم بررسی می‌شوند.

 

تعمیر مدار تغذیه تلویزیون هایسنس

اهمیت منبع تغذیه و قطعات مربوط به آن را متخصصان نمایندگی تعمیرات تلویزیون هایسنس و تعمیرکارهای مستقل به خوبی می‌دانند. این بخش‌ها خوراک دستگاه را تامین می‌کنند و خرابی آنها می‌تواند به باقی قطعات هم آسیب بزند.

تلویزیون Hisense هم به همین صورت است. در این دستگاه‌ها مدار تغذیه به مین برد وصل شده، و در صورت خرابیِ آن ممکن است لازم باشد کل برد جایگزین شود. با این‌حال، تکنسین‌های باتجربه معمولا می‌توانند با ایجاد یک‌سری تغییرات در مدار تغذیه، سلامت آن را بازیابی کنند.

 

تعمیر فلت تلویزیون هایسنس

تعمیر برخی بخش‌های این دستگاه‌ها، به دلیل ظرافت و تراکم بالای قطعات به کار رفته در آنها با چشم غیر مسلح ممکن نیست و حتما باید از ابزارها و تجهیزات خاصی استفاده کرد. فلت یکی از همین قطعات است.

در صورت خرابی این قطعه، نمایندگی تعمیرات تلویزیون هایسنس ابتدا فلت آبخورده یا معیوب را از پنل جدا و بعد آن را با دستگاه پیشرفته باندینگ روی پنل و برد مربوط پرس می‌کند. ماشین باندینگ در تعمیر پنل هم کاربرد دارد.

 

تعمیر برد تیکان تلویزیون هایسنس

برد تیکان با همکاریِ مین برد، نمایش تصاویر را ممکن می‌کند (این دو قطعه با کابل فلت به هم وصل شده‌اند). این برد معمولا به خاطر آبخوردگی خراب می‌شود.

اگر دستگاه پس از آبخوردگی هیچ تصویری نداشته باشد و فقط نور بک لایت دیده شود، احتمالا همین قطعه مشکل بهم زده است. تعمیر این برد امکان‌پذیر است، اما در شرایطی هم باید تعویض شود.

 

قفل شدن کنترل تلویزیون هایسنس

وقتی کنترل آب بخورد یا ضربه شدیدی ببیند، اصطلاحا قفل می‌شود. در این حالت هرچه دکمه‌ها را فشار دهید اتفاقی نمی‌افتد یا سنسوری که فرمان را به تلویزیون می‌فرسند، عمل نمی‌کند.

در این حالت ابتدا بخش‌های داخلی کنترل بررسی می‌شوند، تا مشخص شود کدام قابلیت تعویض/تعمیر دارند. اگر تعمیر کنترل توجیه نداشته باشد، باید یک کنترل جدید تهیه شود.

 

تعمیر کنترل تلویزیون هایسنس

 

عیب‌یابیِ خرابی های متداول تلویزیون هایسنس

برخی ایرادات رایج این دستگاه‌ها را معمولا خود صاحبان با تصحیح تنظیمات یا ریست می‌توانند برطرف کنند. در ادامه تعدادی از این مشکلات و روش رفع آنها را مرور می‌کنیم

 

روشنایی تلویزیون خیلی زیاد یا کم است

اگر مشکل فنی‌ای نباشد، با تنظیم تنظیمات روشنایی به راحتی این مسئله را حل کرد. با انتخاب حالت تصویر می‌توانید پارامترها را به صورت جداگانه تغییر دهید، یا از یک پیش‌تنظیم را تنظیم نور استفاده کنید. اما اگر دیدید تنظیمات نمایشگر به درستی اعمال نمی‌شوند، با یک تعمیرکار ارتباط بگیرید.

 

ال ای دی تلویزیون چشمک می‌زند

چشمک زدن دستگاه معمولا نشانه یک خطای سخت‌افزاری است، و باید توسط تعمیرکار برطرف شود. اما پیش از آن بد نیست یکبار تلویزیون‌تان را ریست کنید، شاید مشکل برطرف شود.

 

صفحه تلویزیون سیاه است

اگر صفحه تلویزیون سیاه است اما صدا هیچ مشکلی ندارد، دستگاه را خاموش و آن از برق جدا کنید. حالا دکمه پاور را بیست ثانیه فشار دهید و نگه دارید. بعد از این مدل می‌توانید دوباره تلویزیون را به برق وصل و آن را روشن کنید.

اگر مشکل همچنان پابرجاست، باید از متخصص برای تعمیر تلویزیون هایسنس خود کمک بگیرید. ممکن است دیودهای اصلی ال ای دی از بین رفته یا بک‌لایت خراب شده باشد.

 

دستگاه سیگنال ندارد

اگر آنتن به درستی انتخاب شده باشد و ارتفاع آن هم خوب تنظیم شده باشد، معمولا می‌توان علتِ این موضوع را بین خرابی کابل‌های آنتن و یا HDMI (مانند پارگی)، استفاده نکردن از پایه‌های ثابت و محکم، وجود مانع بین آنتن و سیگنال و فاصله زیاد دستگاه گیرنده از آنتن پیدا کرد.

 

نمایندگی هایسنس تلویزیون

 

تلویزیون روشن نمی‌شود

پیش از تماس با نمایندگی تعمیرات تلویزیون هایسنس، ابتدا مطمئن شوید که برق به دستگاه می‌رسد. پس از آن هم از سلامت کابل‌ها و سوکت‌هایی که کابل را به تلویزیون وصل می‌کنند را بررسی کنید. اگر این بخش‌ها فرسوده و یا پوسیده باشند، یعنی رشته‌های برق داخل آنها معیوب شده است.

در موقعیت‌های جدی‌تر، برد پاور و یا مین برد مشکل بهم زده‌اند و باید به صورت تخصصی بررسی شوند.

 

تلویزیون خودبه‌خود روشن می‌شود

در این حالت هم معمولا احتیاجی به تعمیر تلویزیون هایسنس نیست، و شما باید فعال بودن حالت روشن شدن خودکار و تایمر بیدارباش دستگاه را از طریق بخش تنظیمات بررسی (و غیر فعال) کنید. اگر مشکل حل نشد، ممکن است مین برد ایراد بهم زده باشد.

 

دستگاه به اینترنت وصل نمی‌شود

پی از هرچیر، خوب است یادآوری کنیم که بیشتر متخصصان تعمیر تلویزیون هایسنس در منزل توصیه می‌کنند که تا جای ممکن دستگاه را به وای-فای وصل نکنید. تعداد زیادی از متقاضیان عیب‌یابی اینکار را انجام داده‌اند و به محض آن دستگاه روی لوگوی Hisense قفل می‌شود، سیستم عامل آن بالا نمی‌آید و مشکلات دیگر.

برای اتصال تلویزیون به اینترنت وای-فای دستگاه را روشن کنید، رمز عبور (پسورد) را وارد کنید تا دستگاه به طور خودکار آی‌پی بگیرد و به شبکه جهانی وصل شود. فیلترشکن را فعال نکنید و برای اطمینان از اتصال، مرورگر تلویزیون را باز و یک کلمه مانندن "آب" را تایپ کنید. اگر نتایج را دیدید یعنی تلویزیون به درستی به اینترنت وصل شده است.

در صورت خطای اتصال، گاهی اوقات باید نرم‌افزار دستگاه به روز رسانی شود تا مشکل از بین برود. اگر هیچ‌یک از این موارد پاسخ‌گو نبود، برای عیب یابی تلویزیون هایسنس با یک متخصص ارتباط بگیرید.

 

تصویر پرش دارد

این یکی دیگر از خرابی های متداول تلویزیون هایسنس است که شاید خود شما بتوانید برطرف‌اش کنید. اگر تصویر پرش دارد یا دوتکه شده است (در صورتی که پنل آسیبی ندیده است)، ابتدا دستگاه را ریست کنید و ببینید مشکل برطرف می‌شود یا خیر.

اگر خیر، باید با تعمیرکار ارتباط بگیرید تا احتمال خرابیِ یک‌لایت، فلت پنل و یا برد آدرس بررسی شود.

به تعمیر و عیب یابی تلویزیون هایسنس احتیاج دارید؟

تصور می‌کنیم حالا دید بهتری از خدمات مربوطه، هزینه تعمیرات تلویزیون هایسنس و ثبت سفارش و استعلام قیمت از طریق «خدمت از ما» به دست آورده باشید. همچنین، امیدواریم علت ایرادات رایج دستگاه‌تان را هم بهتر متوجه شده باشید.

بین صدها و حتی هزاران گزینه در شهرتان، ما به شما کمک می‌کنیم بهترین‌ها را استخدام کنید. درخواست‌تان را در اپ یا وبسایت ما ثبت کنید. هزینه‌ها را مقایسه کنید، مدارک و سوابق را ببینید، نظرات و امتیازها را بسنجید و بهترین تعمیرگاه، تکنسین سیار یا نمایندگی هایسنس تلویزیون را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1160 رای


تعمیر تلویزیون
برای سرویس تعمیر تلویزیون از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین