آشنایی با تفاوت پرینتر جوهرافشان و پرینتر لیزری

ثبت درخواست " تعمیر پرینتر "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با تفاوت پرینتر جوهرافشان و پرینتر لیزری

چاپگر لیزری بهتر است یا جوهر افشان

پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزری دو تا از معروف ترین دستگاه های چاپ در بازار است. که در این مقاله به برخی از مزایا و معایب پرینترهای جوهرافشان اشاره کرده ایم. همچنین بهترین پرینترهای لیزری خانگی را به شما معرفی کرده ایم و با بهترین پرینترهای جوهر افشان مقایسه کرده ایم. برخی از ویژگی های پرینترهای جوهر افشان را به شما معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید تا با تفاوت پرینتر جوهرافشان و پرینتر لیزری آشنا شوید.

مقایسه پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزری رنگی

پرینترهای جوهر افشان با پاشیدن نقاط کوچک جوهر در یک ورق کاغذ کار می کنند. که باعث بوجود آمدن تصاویر رنگی یا سیاه و سفید و در برخی مواقع عکس هایی با کیفیت می شود. هر چند پرینترهای جوهر پاش با خطوط تیز ممکن است مشکل داشته باشند بنابراین متنی که با آن چاپ می شود ممکن است آن دقت لازم را نداشته باشد که میزان دقت دستگاه پرینتر جوهر افشان ارتباط مستقیمی با سرعت پرینت دستگاه هم دارد.

 

 

اکثر پرینترهای معمول جوهر افشان سه رنگ دارند که برای ساختن رنگ های مختلف از همین سه رنگ دستگاه پرینتر جوهر افشان استفاده می شود. در بعضی از پرینتر های جوهر افشان برای ساختن رنگ سیاه هم از همین سه رنگ استفاده می شود که باعث مصرف زیاد جوهر می شود. علاوه بر آن رنگ سیاهی که به این صورت تولید می شود یا به آبی و یا به سبز تمایل دارد که برای پرینت گرفتن از یک متن به رنگ سیاه ایده آل نیست.

 

تعمیر انواع پرینتر توسط متخصصین "خدمت از ما"

تعمیر انواع پرینترهای جوهرافشان و لیزری خود را به متخصصین حرفه ای حاضر در "خدمت از ما" بسپارید. فقط کافیست به راحتی و با چند کلیک ساده، درخواست تعمیر پرینتر خود را در سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت نماید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

 

نحوه کارکرد پرینتر جوهر افشان

برای اینکه در یک پرینتر جوهر افشان رنگ سیاه را بدرستی داشته باشید احتیاج به پرینتری دارید که یک کار تریج مجزا برای رنگ سیاه داشته باشد. که در این حالت حداقل دو کارتریج باید وجود داشته باشد. یکی برای سه رنگ اصلی(آبی – قرمز – سبز) و یکی برای سیاه که به سی ام وای کی نیز معروف است. بهترین ساختار برای یک پرینتر جوهر افشان کارتریجهای مجزا برای هر رنگ است که در صورت لزوم فقط کارتریجی را که رنگ آن تمام شده عوض می کنید.

 

 

یک عکس خوب بوسیله یک پرینتر سی ام وای کی چاپ می شود و برای عکس‌های با کیفیت حرفه ای تر به یک پرینتر شش رنگ نیاز داریدکه یک آبی روشن و یک قرمز روشن علاوه بر رنگهای ذکر شده در آن وجود دارد. این نوع پرینتر شش رنک برای برای چاپ عکس های بسیار عالی است. اما این نوع از پرینترها برای پرینت گرفتن از یک متن ضعیف عمل می کند. بخاطر داشته باشید که هر چند پرینترهای جوهر افشان کیفیت بالا عکس های با کیفیتی را می توانند چاپ کنند اما مصرف جوهر آنها نیز بالاست بنابراین یکی از فاکتورهای مهم مصرف جوهر آنهاست که بر قیمت عکس چاپ شده تاثیر دارد. زیرا قیمت جوهر دستگاه چاپ بسیار گران است.

 

پرینترهای جوهر افشان بهترین پرینترهای موجود نیستند سرعت آن‌ها ۲ تا ۳ صفحه در دقیقه برای پرینت متن است و برای چاپ هر صفحه گرافیک و عکس ۲ تا ۳ دقیقه زمان احتیاج دارد. طبیعتاً قیمت این پرینتر ها با افزایش سرعت پرینتر نیز افزایش پیدا می کند به هر حال پرینترهای جوهر افشان از نظر قیمت با بودجه بسیاری از افراد سازگار است. پرینترهای جوهر افشان از پرینترهای لیزر ارزان تر است. البته همه پرینتر های جوهر افشان ارزان نیستند.

یک انتخاب گرانتر برای پرینت رنگی استفاده از پرینتر لیزر است که از تونر سی ام وای کی(CMYK) برای چاپ تصاویر استفاده می کند. این پرینترها تصاویر گرافیکی و عکس‌های با کیفیت بالا و فوق العاده حرفه ای چاپ می کنند. به همان خوبی که خطوط تیز متن را پرینت می گیرند. سرعت آنها هم قابل توجه است ۶ تا۸ صفحه در یک دقیقه برای یک متن و یک صفحه در دقیقه برای پرینت از تصاویر گرافیکی و عکس ها. ولی یک پرینتر لیزر رنگی بسیار گران است. به طوری که ارزان ترین پرینتر لیزری از گرانترین پرینتر جوهر افشان هم گرانتر است. البته در یک پرینتر لیزر رنگی هزینه چاپ هر برگ ارزان تر از پرینتر جوهرافشان است. و اگر قرار است تعداد زیادی پرینت رنگی داشته باشید باید در خرید پرینتر همه این نکات را در نظر بگیرید.

 

 

پرینترهای لیزری سیاه و سفید

پرینترهای لیزری سیاه و سفید اساس کارکردشان مشابه دستگاه فتوکپی است. اما پرینتر لیزری یک متن را با فونت های تیز به خوبی و سرعتی برابر ۶ تا ۸ ورق در دقیقه و برای تصاویر گرافیکی با سرعت ۲ ورق در دقیقه چاپ می کند. این پرینترها برای چاپ متن بهترین انتخاب هستند بخصوص اگر متون با خط ریزتر از حد معمول یا درشت تر از حد معمول سر و کار دارید. قیمت تمام شده پرینت برای هر صفحه هم بسیار ارزان است و از کاغذ معمولی هم به راحتی پرینت می گیرند با اندازه های مختلف کاغذ هم نسبت به پرینتر های دیگر بی دردسرترند.

 

نتیجه گیری مقایسه پرینتر لیزری و پرینتر جوهر افشان

در این مقاله هر دو پرینتر جوهر افشان و پرینتر لیزر از نظر قیمت، کیفیت چاپ، سرعت چاپ مورد مقایسه قرار گرفت. شما می توانید با توجه به بودجه و موارد مورد نیاز خودتان هر یک از پرینترهای لیزر یا پرینتر جوهر افشان را انتخاب نمایید. همچنین جهت تعمیر پرینتر هر نوع پرینتری می توانید روی متخصصین "خدمت از ما" حساب کنید. 

4.5 امتیاز از 1626 رای


تعمیر پرینتر
برای سرویس تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین