5 مشکل رایج پرینترها

ثبت درخواست "تعمیر پرینتر"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
5 مشکل رایج پرینترها

اگر مشکلات رایج پرینترها شما را هم کلافه کرده است، این مطلب را از دست ندهید. در موارد خاص، حتی یک مشکل رایج پرینترها هم می‌تواند در کار شما وقفه جدی ایجاد کند. مواردی مانند مشکل پرینت دو صفحه روی هم، مشکل نصفه پرینت گرفتن، مشکل تکرار پرینت و...، همه از مشکلات رایج پرینترها هستند که ممکن است در منزل یا محل کار با آنها مواجه شده باشید. در این مطلب مهمترین موارد در مشکل رایج پرینترها شامل مشکل پرینترهای HP، مشکل پرینترهای سامسونگ و مشکل پرینترهای کانن را یک به یک معرفی، و روش رفع این مشکلات رایج پرینترها را بررسی می‌کنیم.

 

1. مشکل پرینت دو صفحه روی هم

مشکل پرینت دو صفحه روی هم یکی از ایرادات آشنا در مشکلات رایج پرینترها برای کاربران انواع پرینترهاست. مشکل پرینت دو صفحه روی هم می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود:

 1. مشکل پرینت دو صفحه روی هم می‌تواند ناشی از یک مشکل ساده الکتریکی در پرینتر باشد. اگر قسمت پاور یا های ولتاژ (High Voltage) به درستی عمل نکرده و پودر منتقل شده از کارتریج روی درام به صورت کامل به کاغذ منتقل نشود یک کپی کمرنگ‌تر از متن یا تصویر دوباره پرینت می‌شود.
 2. ممکن است مشکل پرینت دو صفحه روی هم به دلیل خرابی قطعات درون کارتریج اتفاق افتاده باشد. برای مثال اگر از کارتریج هایی با کیفیت پایین و یا ارزان قیمت استفاده می‌کنید، این احتمال وجود دارد که در طول دوره مصرف درام آسیب‌دیده و نتواند عملکرد درستی داشته باشند.
 3. عدم کارکرد صحیح فیوز و خراب شدن قطعات درون آن نیز می‌تواند باعت بروز مشکل پرینت دو صفحه روی هم و تکرار مطالب و تصاویر هنگام پرینت شود.

مشکل پرینت دو صفحه روی هم یا مشکل تکرار پرینت هم می‌تواند مشکل پرینترهای HP باشد، هم مشکل پرینترهای سامسونگ و مشکل پرینترهای کانن. توجه داشته باشید که قطعات درون پرینتر و یا کارتریج برای تعداد مشخصی از چاپ تولید شده‌اند. بنابراین، رعایت دوره مصرف و سرویس‌های منظم می‌تواند از بروز مشکل پرینت دو صفحه روی هم و مشکل تکرار پرینت جلوگیری کند. استفاده از کارتریج‌های بدون کیفیت نیز می‌تواند دستگاه را با آسیب‌های جدی‌تری در مقایسه با مشکل رایج پرینترها مواجه کند.

 

مشکل رایج پرینترها

 

2. مشکل نصفه پرینت گرفتن

یک مشکل رایج پرینترها که ممکن است با آن مواجه شده باشید، مشکل نصفه پرینت گرفتن است. این مورد از مشکلات رایج پرینترها نیز در میان موارد گزارش شده در مشکل پرینترهای HP، مشکل پرینترهای سامسونگ و مشکل پرینترهای کانن مشترک است. مانند مشکل پرینت دو صفحه روی هم یا مشکل تکرار پرینت، مشکل نصفه پرینت گرفتن هم می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

 1. گاهی مشکل نصفه پرینت گرفتن به این دلیل که سایز برگه به درستی تنظیم نشده است رخ می‌دهد. برای رفع مشکل نصفه پرینت گرفتن در این حالت کافیست تنظیمات سایز برگه در پرینتر را به حالت دلخواه تغییر دهد. اگر پرینترهایی شما صفحه نمایش ندارد، می‌توانید این تنظیمات را در کامپیوتر انجام دهید.
 2. یکی دیگر از دلایل این مشکل رایج پرینترها خرابی کارتریج است. گاهی ممکن است هنگامی باز کردن نوار پلمب کارتریج، نوار پاره شود و قسمتی از آن در کارتریج بماند. این مشکل باعث می‌شود که هنگام پرینت گرفتن نصف برگه یا تمام آن به صورت چاپ نشده بیرون بیاید.
 3. دلیل دیگر مشکل نصفه پرینت گرفتن می‌تواند افتادن یک شی درون پرینتر باشد که جلوی تابیدن لیزر روی کارتریج را می‌گیرد. این مورد در مشکل پرینترهای HP، مشکل پرینترهای سامسونگ و مشکل پرینترهای کانن به دلیل بی‌توجهی کاربران بسیار شایع است.
 4. مشکل نصفه پرینت گرفتن می‌تواند به دلیل برقرار نبودن اتصالات پرینتر به کارتریج نیز باشد. چند اتصال در پرینترهای لیزری وجود دارد که اگر به هر دلیلی با کارتریجی که در آن قرار می‌گیرد اتصال پیدا نکند، پرینتر نمی‌تواند عملیات پرینت را به درستی انجام دهد.

 

مشکلات رایج پرینترها

 

3. مشکل رایج پرینترها در پرینت نگرفتن

آیا پرینتر شما پرینت نمی‌گیرد؟ کار نکرن پرینتر یکی دیگر از مشکلات رایج پرینترها در کنار مشکل پرینت دو صفحه روی هم و مشکل نصفه پرینت گرفتن است. این مشکل رایج پرینترها هم می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. برای رفع این مورد در مشکل پرینترهای HP یا مشکل پرینترهای سامسونگ این مراحل را طی کنید:

 1. ببینید آیا پیام خطا یا چراغ اخطار در پرینتر وجود دارد یا خیر.
 2. اطمینان حاصل کنید که کاغذ در سینی وجود دارد؛ کارتریج جوهر یا تونر خالی نیست؛ کابل USB وصل شده است؛ یا پرینتر به Wi-Fi متصل است.
 3. اگر پرینتر متصل به شبکه یا وایرلس است، به جای استفاده به صورت وایرلس، از کابل USB استفاده کنید (برخی از پرینترهای Wi-Fi از لحاظ اتصال قابل اعتماد نیستند). پرینتر و آداپتورهایی را که آن را به یک شبکه متصل میکند درآورید، و همه چیز را مجددا فعال کنید.
 4. گاهی دلیل این مشکل رایج پرینترها این است که نرم‌افزارهایی را که پرینتر مجازی دارند نصب کرده‌اید و این پرینتر به عنوان پیش‌فرض تنظیم شده است. درنتیجه فایل به جای چاپ شدن، در پرینتر مجازی ذخیره می‌شود. برای رفع مشکل Control Panel را باز کنید. به Devices and Printers بروید، روی پرینتر صحیح راست کلیک کنید و آن را به عنوان default انتخاب کنید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که وضعیت پرینتر Ready است. اگر نه، این می‌تواند علت مشکل پرینت نگرفتن Canon یا سایر پرینترها باشد.

 

مشکل پرینترهای HP

 

4. مشکلات رایج پرینترها و جمع شدن کاغذ

جمع شدن کاغذ در پرینتر نیز یکی دیگر از مشکلات رایج پرینترها است. پیشنهاد می‌کنیم به بیرون کشیدن کاغذ برای رفع این مشکل رایج پرینترها اکتفا نکنید. کاغذ را از سینی پرینتر بیرون بیاورید، فلپ‌ها را باز کنید و داخل دستگاه را بررسی کنید. زیر پرینتر را نگاه کنید، زیرا ممکن است یک پنل دسترسی وجود داشته باشد که می‌توان آن را برای بررسی و تمیز کردن مکانیسم تغذیه کاغذ برداشت.

همچنین، کاغذهای قدیمی رطوبت را جذب می‌کنند ممکن است در پرینتر گیر کنند، یا به دو یا چند برگ بچسبند و باعث بروز این مشکل رایج پرینترها شوند. بهتر است از کاغذهای مناسب برای چاپ استفاده کنید تا با این مشکل پرینترهای HP، مشکل پرینترهای سامسونگ یا مشکل پرینترهای کانن مواجه نشوید.

5. هزینه بالای استفاده از جوهر و تونر

یکی از مشکلات رایج پرینترها بالا بودن هزینه استفاده از جوهر و یا تونر است. بهترین راه برای رفع این مشکل رایج پرینترها خرید کارتریج با ظرفیت بالاست. اگر حجم چاپ شما بالاست، یک کارتریج جوهری با ظرفیت چاپ بالای 250 برگ و یا یک کارتریج لیزری با ظرفیت چاپ بالای 2000 برگ را انتخاب کنید. با این کار بر اساس مصرف‌تان می‌توانید هزینه استفاده از جوهر را کنترل کنید.


 

سخن پایانی

مواردی که بررسی کردیم از پرتکرارترین مشکلات رایج پرینترها هستند که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد. فراموش نکنید که توجه به تنظیمات بسیاری از موارد نرم‌افزاری را در مشکل پرینترهای HP، مشکل پرینترهای سامسونگ و مشکل پرینترهای کانن رفع می‌کند. همچنین، انتخاب پرینتر مناسب با توجه به نوع استفاده و سرویس منظم آن نیز مشکلات رایج پرینترها در زمینه سخت‌افزار را حل می‌کند.

تعمیر پرینتر
برای سرویس تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading