تمیز کردن قلم موهای آرایشی

آرایش و میکاپ بانوان
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
تمیز کردن قلم موهای آرایشی

تمیز کردن قلم مو‌های آرایشی به صورت منظم و مرتب بسیار اهمیت دارد. نحوه صحیح تمیز کردن قلم موهای آرایشی و همچنین شستن قلم موهای آرایشی تاثیر زیادی بر طول عمر این لوازم آرایشی دارد. قلم موهای آرایشی جز اصلی ترین و پرکاربردترین لوازم آرایشی هستند. زمانیکه قلم موهای آرایشی نو هستند، نرم و مخملی به نظر می‌رسند اما با گذشت زمان و فرسایش و کهنه شدن قلم موها نرمی آن ها از بین می‌رود. قلم مو‌های آرایشی با کیفیت و خوب به صورتی طراحی شده‌اند که در صورت مراقبت صحیح و درست از آنان تا چندین سال دوام داشته باشند. اگر شما پوست حساسی دارید باید توجه‌ی ویژه‌ای به تمیز کردن قلم موهای آرایشی خود داشته باشید. تمیز کردن قلم موهای آرایشی به صورت مرتب باعث می‌شود که باکتری ها موجود در قلم مو آرایشی که موجب آکنه می‌شود از بین برود. شستن پد آرایشی و شستن براش آرایشی و تمیز کردن قلم موهای آرایشی به صورت منظم به از بین بردن: چربی‌ها، باکتری‌ها، سلول های مرده پوست، گرد و خاک بقایای آن و مواد آرایشی کمک می‌کند.

 

 

در این مطلب روش‌های گوناگون تمیز کردن قلم موهای آرایشی و شستن قلمو های آرایشی را به شما آموزش می‌دهیم.

 

نحوه شستن برس کرم پودر

 

قلم موهای ارایشی انواع مختلفی دارن:

قلم موهایی برای سایه چشم، برنزه کردن، کانتورینگ و لب‌ها، شوت رژ گونه، فرچه رژگونه.

نکته‌ی مشترک در همه‌ی قلم مو‌های آرایشی آن است که تمام آن‌ها برای رشد باکتری‌ها مناسب و مساعد هستند.

 

چگونه براش آرایشی درست کنیم؟ تمیز کردن قلم موهای آرایشی

 

شستن قلم موهای آرایشی و شستن پد آرایشی درخانه به صورت منظم

اگر شما فردی هستید که همیشه آرایش می‌کنید، باید حداقل هفته‌ای یک بار قلم موهای آرایشی‌تان را تمیز کنید و اگر کم آرایش می‌کنید، آن‌ها را باید ماهی یک بار تمیز کنید. بهترین زمان برای شستن قلم موهای آرایشی در شب و قبل از خواب است زیرا در این صورت آن‌ها فرصت دارند تا قبل از اینکه دوباره از آن‌ها استفاده کنید خشک شوند.

پس از شستن قلم موهای آرایشی آن‌ها را به صورت افقی قرار دهید تا خشک شوند. اگر آن ها را به صورت ایستاده خشک کنید، آب اضافی در فرول نفوذ کرده و می‌تواند موجب شود چسبی که موهای براش های آرایشی را بهم متصل کرده شل شود و موهای قلم مو شروع به ریختن کند.

تمیز کردن قلم موهای آرایشی با چه روشی بهتر است؟

به هیچ عنوان نیازی به خرید  پاک کننده‌های مخصوص قلم مو‌های آرایشی گران قیمت نیست. شما می‌توانید به راحتی با یک صابون ساده‌ی بدون رنگ و بو یا شامپوهای ملایم بدون سولفات و یا حتی شامپو بچه، قلممو های خود را تمیز کنید.

 

انواع اسفنج آرایشی و شستن قلم موهای آرایشی

 

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟

استفاده و وجود قلم موهای آرایشی در لوازم آرایش از واجبات و ضروریات است. قلم موها و برس و براش آرایشی می‌توانند باکتری و آلودگی‌های زیادی را پس از مدتی استفاده به خود جذب کنند. به همین خاطر تمیز کردن قلم موهای آرایشی اهمیت زیادی دارد.

آموزش نحوه شستن براش آرایشی در 5 مرحله

  1. قلم مو را با آب ولرم کاملا خیس کنید.
  2. زمانیکه قلم مو کاملا خیس شد، قلم مو را بر روی یک قالب صابون بکشید تا کف کند یا اینکه کمی شامپو روی تکه‌ای اسفنج بریزید و سپس قلم مو رابر روی اسفنج کشیده تا کف کند.
  3. اگر مدت زمان زیادی از شستن قلم موهای آرایشی‌تان می‌گذرد نیاز است که چندین بار قلم مو را بشویید و چندین بار مطابق مرحله قبل آن را کف مالی کنید.
  4. هنگامیکه تمامی مواد آرایشی، چربی ها و ... قلم مو از بین رفت، مجدد آن را با آب ولرم بشویید.
  5. در نهایت قلم مو و براش آرایشی‌تان را به آرامی فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود و آن را بر روی یک حوله به صورت افقی قرار دهید تا کاملا خشک شود.

هنگام تمیز کردن قلم موهای آرایشی تمیز کردن دسته‌ی آنان را فراموش نکنید. در تمیز کردن قلم موهای آرایشی نباید تمیز کردن دسته‌ی آن‌ها را از یاد ببرید. دسته‌ی قلم مو مکان مناسبی برای تجمع آلودگی و میکروب است. شما می‌توانید دسته‌ی قلم مو خود را با شوینده لباس یا الکل به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.

 

نحوه استفاده از پد آریشی و تمیز کردن قلم موهای آرایشی

 

نحوه شستن براش کرم پودر

شما برای شستن براش کرم پودر، می‌توانید از الکل استفاده کنید.

در این روش ابتدا درون یک ظرف گود مقداری الکل ریخته و براش کرم پودر را در آن فرو کنید و به آرامی بچرخانید و سپس از الکل در بیاورید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا از تمیز شدن کامل براش آرایشی‌تان اطمینان پیدا کنید. سپس براش یا قلم مو را از جایی آویزان کنید تا کاملا خشک شود.

روش شستن براش مسواکی و شستن براش قاشقی

افراد تازه کاری که نمی‌توانند به خوبی از اسفنج برای پخش کردن کرم پودر یا اسفنج استفاده کنند، بهتر است که از برس‌های گرد و حجیم براش مسواکی یا براش قاشقی استفاده کنند. این براش‌ها نیز حتما باید به صورت منظم با استفاده از روش‌های گفته شده شسته شوند.

 

چگونه براش های آرایشی را تمیز کنیم؟ تمیز کردن قلم موهای آرایشی

 

طرز شستن اسفنج آرایشی و شستن پد پنکیک با صابون

  1.  اسفنج را زیر آب گرم بگیرید تا خیس شود، سپس جهت گرفتن آب اضافی آن اسفنج را فشار دهید.

  2. چند قطره صابون مایع روی اسفنج بریزید و سپس با انگشتانتان اسفنج را ماساژ دهید. زمانی که اسفنج تمام صابون را جذب کرد، آن را زیر آب ولرم بشویید. بخاطر اینکه میزان جذب اسفنج‌ها بالاست ممکن است برای زدودن تمام مواد آرایشی جذب شده به آن مجبور شوید چندین بار آن را با آب و صابون بشویید.
  3. پس از شستن اسفنج، آب اضافی آن را گرفته و حوله‌ی تمیزی را به دور آن بپیچید تا تمام آب اضافی آن گرفته شود و در نهایت اجازه دهید تا اسفنج کاملا خشک شود.

 

5.00 امتیاز از 7 رای

آرایش و میکاپ بانوان

برای سرویس آرایش و میکاپ بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با آرایش و میکاپ بانوان

مطالب مرتبط با زیبایی صورت و ابرو

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading