ضدعفونی کردن و تمیز کردن لوازم آرایشی

ثبت درخواست "آرایش و میکاپ بانوان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ضدعفونی کردن و تمیز کردن لوازم آرایشی

همانطور که می دانید؛ لوازم آرایشی با زندگی بیشتر بانوان عجین شده است؛ به طوری که نه تنها در در کمد آرایشی بلکه در کیف های کوچک آنها حداقل یک لوازم آرایشی پیدا می‌شود. از آنجا که این لوازم آرایشی با پوست و مو بانوان ارتباط مستقیمی دارد؛ پس اینجاست که تمیز کردن لوازم آرایشی بسیار اهمیت پیدا می‌کند. حال نه تنها تمیز کردن این وسایل باید جدی گرفته شود، بلکه در این روزهای کرونایی باید به ضدعفونی کردن لوازم آرایشی نیز پرداخته شود.

حال شما بانوی عزیز؛ اگر می‌خواهید به روش اصولی به تمیز کردن لوازم آرایش خود بپردازید، پس این مطلب مجله خدمت از ما رو تا آخر بخوانید.

هر چند وقت یکبار باید لوازم آرایش خود را تعویض کنیم؟ 

قبل از اینکه در مورد نحوه تمیز کردن لوازم آرایش صحبت کنیم باید بگوییم که بسته به مارک، جنس و نوع لوازم آرایشی باید هر چند وقت یکبار آن ها را تعویض کنید. به طور مثال پیشنهاد ما به شما این است که ریمل هایتان را هر 4 ماه یک بار تعویض کنید. ریمل ها نسبت به دیگر لوازم آرایش عمر کمتری دارد؛ چرا که شما در هر بار استفاده از ریمل، اکسیژن و باکتری ها را به مایع درون آن اضافه می‌کنید و این مایع هم با حساس ترین قسمت بدن شما، یعنی چشم ها برخورد می‌کنند؛ که متاسفانه می‌توانند موجب حساسیت یا عفونت های چشمی شوند. 

یا در مثالی دیگر رژ لب ها را تا زمانی که تغییر بو و بافت ندادند، استفاده کنید. به طور معمولا رژ لب ها به مدت یک سال و نیم تا 2 سال قابل استفاده خواهند بود.

 

تمیز کردن لوازم آرایشی

 

نحوه تمیز کردن لوازم آرایش که کمتر از یک دقیق وقتتان را می‌گیرد

در ادامه میخواهیم در مورد نحوه تمیز کردن هر یک از لوازم آرایشی مثل تمیز کردن برس، تمیز کردن کرم های پودری، تمیز کردن شت، تمیز کردن تراش، فرچه و... روش هایی را شرح دهیم. پس اگر به سلامت پوست و بدن خود اهمیت زیادی قائل میشوید. همین حالا با این پست جلو روید و قدم به قدم به تمیز کردن و ضدعفونی کردن لوازم آرایشی خود بپردازید.

 

تمیز کردن برس و شانه سر

به گفته بیشتر بانوان شانه کردن موها آن هم حداقل روزی دوبار، محال است انجام نشود. حال باید بگوییم جدا از مزیت های شانه کردن مو ها، در هر بار استفاده از برس، مقداری مو و پوسته و دیگر مواد چرب از پوست سرتان به آن منتقل می‌شود. که به تبع اگر مرتبا برس و شانه ها را تمیز نشود این مواد دوباره به پوست سر شما باز می‌گردند. پس حداقل هفته ای یکبار، برس ها را تمیز کنید. برای اینکار قبل از اینکار موهای گیرکرده در برس را با انگشتان و یا یک موچین از سطح ان جدا کنید و سپس با آب گرم و شامپو آن را کاملا تمیز کنید و با سشوار خشک کنید. 

 

تمیز کردن پد و شت‌های آرایشی

اسفنج‌ها و هم شت‌های آرایشی دارای منافذی هستند که باکتری ها را به راحتی جذب خود می‌کنند، پس برای جلوگیری از حساسیت پوستی، پیشنهاد میکنیم که شت های آرایشی خود را حداقل یک بار در ماه بشویید. برای ضدعفونی کردن شیت های آرایشی می‌توانید از آرایش پاک کن ها کمک بگیرید. پس ابتدا آن را با آب ولرم خیس کنید، مقداری آرایش پاک کن و یا مقداری شامپو بچه روی آن بمالید تا کاملا تمیز شود و آبش را بگیرید و بگذارید که به طور طبیعی کاملا خشک شود.

 

تمیز کردن فرچه‌های آرایشی

خب حالا نوبت به فرچه های آرایشی رسیده است. پس تمام فرچه های آرایشیتان را بیاورید! همه ی آن ها در یک ظرف پر از آب سرد خیس کنید. سپس کف دست خود را شامپو بریزید و یکی یکی فرچه آرایشی را به صورت دورانی روی کف دست خود بچرخانید و کف کاملا وارد فرچه ها شود. حال فرچه ها را آب کشی کنید و روی یک حوله قرار دهید تا خشک شوند.

 

تمیز کردن لوازم آرایش

 

تمیز کردن خط چشم‌ها 

تمیز کردن خط چشم‌ها واقعا کار راحتی است. کافیست از یک ستمال کاغذی و کمی الکل کمک بگیرید. دستمال را به مقداری الکل آغشته کرده و به آرامی و با دقت سر آن‌ها را یکی یکی ضدعفونی کنید. 

 

تمیز کردن فر مژه

وجود باکتری روی فرمژه ها میتواند حساسیت چشمی ایجاد کند پس توصیه می‌شود که فر مژه را حداقل هفته‌ای یکبار باید تمیز کنید و اگر چشمان حساسی دارید یا دچار عفونت چشم هستید، آن را به طور روزانه ضدعفونی کنید. برای تمیز کردن این لوازم آرایشی میتوانید از الکل یا هیدروژن پرواکسید و پنبه استفاده کنید. پنبه آغشته شده با الکل را به سطح فرمژه بزنید و تمیز کنید. تمیز کردن دسته و یا کش آن را فراموش نکنید. بعد از تمیز کردن کامل فرمژه؛ آن را با آب سرد بشورید و خشک کنید.

 

ضدعفونی کردن موچین

به گفته ی بیشتر بانوان، موچین کاربرد های زیادی دارد؛ و فقط از آن برای برداشتن ابرو استفاده نمیشود. ولی خب متاسفانه و یا خوشبختانه به دلیل کاربردی بودن موچین؛ ضد عفونی کردن آن ضروری است چرا که با پوست تماس زیادی دارد. پس برای تمیز کردن موچین کل آن را با مقداری مایع شستشوی دست آنتی باکتریال و آب گرم شستشو دهید. سپس لبه‌های آن را با پنبه آغشته به الکل یا هیدروژن پرواکسید تمیز کنید. موچین را روی پارچه تمیزی بگذارید تا در هوای آزاد خشک شود.

 

تمیز کردن رژ لب

نوبتی هم باشد نوبت تمیز کردن و ضدعفونی کردن رژ لب هایی است که مدام استفاده می‌شود. پس یک لیوان تهیه کنید و مقداری الکل در آن بریزید. سپس سر رژ لب را در آن قرار داده و چند ثانیه بعد آن را خارج کنید و سپس آن را با کمک دستمال کاغذی خشک کنید. توصیه می‌شود که برای جلوگیری از ورود الکل به عمق رژ لب سعی کنید چند ثانیه رژ را به صورت وارونه و سروته نگه دارید.

 

تمیز کردن تراش آرایشی

 تمیز کردن تراش آرایشی هم جای خود دارد. لازم است که هر بار که از تراش آرایشی استفاده می‌کنید؛ با گوش پاک کن، تمیزش کنید. اگر فکر میکنید که گوش پاکن نمیتواند کامل تراش را تمیز کند؛ یک مسواک تهیه کنید و آن را با کمی الکل آغشته کنید و شروع به تمیز کردن تراش آرایشی کنید. با این کار ریز ترین مواد آرایشی هم پاک می شوند و تیغه تراش نیز ضد عفونی می‌شود. در انتها تراش آرایشی را با آب سرد بشویید و خشک کنید.

 

تمیز کردن وسایل مانیکور و پدیکور

تمیز کردن کلیه وسایل مانیکور و پدیکور را فراموش نکنید. از آنجایی که این وسایل در تماس مستقیم با پوست و باکتری های زیر ناخن هستند، نظافت آنها اهمیت بالایی دارد. وسایل فلزی را با گرم و صابون خوب بشویید و از یک مسواک و کمی الکل هم برای تمیزکردن و ضدعفونی کردن سطوح و قسمت های درونی آنها استفاده کنید. و اگر وسایل یکبار مصرف دارید؛ حتما بعد از استفاده آن ها را دور بیاندازید.

 

نحوه ضدعفونی کردن لوازم آرایشی در دوران کرونا

همانطور که می‌دانید مقوله تمیز کردن لوازم آرایشی یا ضدعفونی کردن لوازم آرایشی کاملا متفاوت است. مخصوصا در این دورانی که ویروس های ناشناخته ای گریبان گیر ما می‌شود. پس با هم به سراغ چند نکته در مورد نحوه ضدعفونی کردن لوازم آرایشی می‌رویم.

 

ضدعفونی کردن لوازم آرایشی

 

ضد عفونی کردن قلم مو

برای ضدعفونی کردن قلم مو های آرایشی پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اینکه قلمو آرایش را خشک کنید یا حتی بین شستشو آن را با محلول سرکه - آب ضد عفونی کنید.پس یک کاسه یا یک فنجان را با دو قسمت آب و یک قسمت سرکه پر کنید قلمو را در محلول ضدعفونی کنید اما از مرطوب کردن قسمت فلزی خودداری کنید.

 

ضدعفونی کردن اسفنج و کانسیلر ها

روش دیگر برای ضدعفونی کردن لوازم آرایشی، استفاده از مایرکوویو است. شستشوی این کالاها با آب داغ و صابون انجام میشود و برای ضدعفونی کردن اسفنج آرایشی، خیساندن آن در آب و قرار دادنش در مایکروویو پیشنهاد می‌شود. به‌گفته دکتر برزو، مشخص شده این کار میزان باکتری‌های احتمالی موجود در اسفنج‌ها را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

 

ضدعفونی کردن انواع مدادها و تراش ها

برای ضدعفونی کردن لوازم آرایشی میتوانید از مقداری کمی الکل استفاده کنید. پس مقداری الکل را مشابه مورد بالا در یک لیوان ریخته و مداد را برای چند ثانیه در آن فرو کنید. از آنجایی که مداد تراش نیز می‌تواند به خود آلودگی جذب کند، بهتر است که آن را نیز با کمک الکل تمیز کنید.

 

شما بانوی گرامی تا اینجا با روش های تمیز کردن لوازم آرایشی و اهمیت آن و همچنین نحوه ضدعفونی کردن لوازم آرایشی خود آشنا شدید؛ پس این کار با پشت گوش نیندازید چرا که ممکن است در صورت عدم انجام آن، سلامتی خود را به خطر بیاندازید.

آرایش و میکاپ بانوان
برای سرویس آرایش و میکاپ بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading