اصلاح صورت با شمع در خانه

ثبت درخواست "وکس صورت بانوان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اصلاح صورت با شمع در خانه

از بین بردن مو‌های زائد و اصلاح صورت با شمع یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای اصلاح صورت در میان خانم‌هاست؛ که مزایا و معایب خاص خودش را دارد. البته مزایای اصلاح صورت با شمع بیشتر از ضرر آن است که باز آن هم بستگی به پوست صورت دارد. حال در این پست به سوالات زیادی پاسخ می‌دهیم. به طور مثال با روش اصلاح صورت با شمع با دستگاه، نحوه اصلاح با شمع در خانه بدون دستگاه، اصلاح صورت با شمع در دوران بارداری و ... آشنا می‌شوید.

اصلاح صورت با شمع در دستگاه

برای انجام اصلاح صورت با شمع در دستگاه، به وسایلی مانند پارافین مخصوص این کار و نیز دستگاه مخصوص گرم کننده شمع مورد نیاز است.

 

مراحل انجام اصلاح صورت با شمع در دستگاه به روش زیر است:

برای تهیه مواد برای اصلاح صورت با شمع باید ابتدا مقداری پارافین را در دستگاه گرم کننده قرار بدهید تا کاملاً آب شوند. سپس به وسیله یک کاردک یا چوب و یا حتی نوک انگشت مقداری از آن به صورت یک لایه نازک بر روی پوست خود بکشید. چند ثانیه منتظر بمانید تا پارافین بر روی صورت خشک شود. پس از خشک شدن پارافین را در خلاف جهت رویش مو به سرعت از پوست جدا کنید.

 

اصلاح صورت با شمع در خانه

 

روش اصلاح صورت با شمع بدون دستگاه:

برای اصلاح صورت با شمع در خانه آن هم بدون دستگاه، مراحل زیر را انجام دهید.

 • مقدار شمع یا پارافین را در ظرفی که تحمل حرارت را دارد، بریزید.
 • سپس ظرف را به مدت ۲۰ دقیقه با دمای ۱۶۰ درجه سانتی گراد در فر برقی و یا تستر بگذارید.
 • اگر این دستگاه های حرارتی را ندارید؛ خیلی راحت می‌توانید برای ذوب کردن شمع از روش بن ماری استفاده کنید. در این روش ظرف آبی را روی حرارت قرار دهید و بعد از اینکه به دمای جوش رسید ظرف محتوی قالب شمع را روی آن قرار دهید و اجازه دهید شمع روی حرارت بخار آب آرام ذوب شود.
 • سپس شمع ذوب شده را با چوب بستنی روی محل مورد نظر بمالید.
 • بعد از خشک شدن پارافین را در جهت خلاف رویش مو بردارید.

اصلاح موی زائد با شمع مانند اصلاح با موم است با این تفاوت که برای بلند کردن شمع از پارچه یا کاغذ استفاده نمی‌کنند بلکه خود پارافین را می‌کشند و بلند می‌کنند، استفاده از شمع برای صورت بهتر از موم است.


 

اصلاح صورت با شمع در دوران بارداری

اصلاح صورت با شمع در دوران بارداری به این دلیل توضیه می‌شود که بانوان در این دوران تحمل دردشان کم می‌شود. ولی در کل اصلاح موی زائد با شمع در دوران بارداری، مشکلی ندارد، می‌توانید انجام دهید. اگر درد اصلاح صورت با شمع برای بانوان باردار، قابل تحمل است، ایرادی ندارد.


 

مزیت‌های اصلاح صورت با شمع

 • معمولا اصلاح صورت با شمع نسبت به اصلاح صورت با بند و موم، درد کمتری دارد.
 • از دیگر مزایای اصلاح صورت با شمع این است که مدت زمان استفاده از این روش از دیگر روش‌های سنتی کمتر است.
 • همچنین در این روش پوست دچار التهاب و تحریک کمتری نسبت به روش بند انداختن می‌شود.
 • از دیگر مزایای اصلاح صورت با شمع، این است که از آنجایی که شمع را قبل از استفاده گرم می‌کنند این گرما باعث باز شدن منافذ صورت و تسکین پوست آن می‌شود.
 • قابل ذکر است که در این روش، به علت استفاده از ماده پارافین، می‌تواند باعث از بین رفتن جوش‌های سرسیاه، سلول‌های مرده و دیگر  آلودگی‌های پوستی شود.
 • اصلاح صورت با شمع در واقع نوعی پاکسازی برای پوست محسوب می‌شود.
 • پارافین در اسانس‌های مختلفی در بازار موجود است. می‌توانید از اسانس دلخواه خود استفاده نمایید.

 

اصلاح صورت با شمع در دستگاه

 

معایب اصلاح صورت با شمع

بانوانی که پوست صورت آن ها بسیار نازک است باید بدانند که اصلاح صورت با شمع روش مناسبی نیست چرا که باعث آسیب دیدن به مویرگ‌های پوست خواهد شد. همچنین از دیگر معایب اصلاح صورت با شمع می‌توان به مسئله بهداشت اشاره کرد. در صورتی که مسئله بهداشت در انجام این کار رعایت شود ممکن است باعث انتقال عفونت در پوست شود.

از دیگر عوارض اصلاح صورت با شمع، این است که ممکن است پس از استفاده از شمع برای اصلاح صورت جوش‌های پوستی ایجاد شود.

این روش به خاطر کششی که روی پوست ایجاد میشود باعث شل شدن پوست به مرور زمان می‌شود.

همچنین در آخر هم باید باز هم متذکر شد که اصلاح صورت با شمع برای بانوانی که سن بالایی دارند توصیه می‌شود. چرا که استفاده از این روش با کشیدن پوست همراه است که ممکن است باعث شل شدن پوست گردد.

 

اصلاح صورت با شمع بدون دستگاه

 

ژل مخصوص بعد از اصلاح صورت با شمع

بعد از اصلاح صورت با شمع توصیه میشود که از یک ژل مخصوصی استفاده شود. ژل هایی حاوی عصاره جلبک دریایی بعد از شمع استفاده می‌شود که خاصیت خنک کنندگی، ضد التهاب و ضدعفونی کننده دارد و باعث پیشگیری از بروز جوش می‌شود از ژل acnomiss هم می‌توان استفاده نمود یا ژل های مخصوص بعد از اصلاح. البته جوشی که هنگام رشد مجدد موها ایجاد می‌شود حکایت جداگانه ای دارد.

نکات مهم در مورد اصلاح صورت با شمع

 • قبل از اصلاح صورت با شمع دقت داشته باشید که پارافین یا شمع مخصوصی که برای صورت استفاده می‌شود با پارافین مخصوص اصلاح بدن متفاوت است.
 • در هنگام گرم کردن پارافین برای اصلاح صورت، مواظب باشید که بیش از حد آن را گرم نکرده چرا که این کار باعث سوختگی در پوست می‌شود.
 • همچنین توصیه می‌شود که هرگز برای ذوب کردن شمع از حرارت مستقیم استفاده نکنید، زیرا شمع در این حالت می‌سوزد.
 • برای استفاده از پارافین می‌توان از اسانس و رنگ‌های مختلفی که در بازار وجود دارد استفاده کرد.
 • چون وکس (شمع اصلاح صورت) پس از خشک شدن کامل روی پوست می چسبد برای جداسازی آن از روی پوست مراقب باشید تا با ناخن صورت خود را زخم نکنید.
 • اصلاح صورت با شمع از آن جهت که باعث کشش در پوست می گردد ممکن است موجب شل شدن پوست گردد بنابراین توصیه می گردد از این روش مکرراً استفاده نکنید.
 • س از انجام وکس و اصلاح صورت با شمع می‌توانید از محلولهای تسکین دهنده یا ژل های حاوی آلوئه ورا که در برخی فروشگاه ها عرضه می‌شود، استفاده کنید.
وکس صورت بانوان
برای سرویس وکس صورت بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading