راهکارهایی برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهکارهایی برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که افراد پس از نصب کابینت‌ها با آن مواجه می‌شوند، محلی برای کابینت در کنج آشپزخانه است. به زبان ساده‌تر افراد نمی‌توانند از گوشه‌های مختلف آشپزخانه استفاده‌ای داشته باشند و آن را با استفاده از کابینت پر کنند. در چنین شرایطی، باید با طراحی‌های خلاقانه این مشکل را حل کرد.

اما طراحی کابینت گوشه آشپزخانه چگونه است و چطور می‌توان این نوع کابینت‌ها را نصب کرد؟ ما تصمیم داریم در این مطلب اطلاعات کاملی در مورد رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه در اختیار شما قرار دهیم.

  

منظور از طراحی کابینت گوشه آشپزخانه چیست؟

وجود گوشه‌های مختلف در آشپزخانه همیشه یک مشکل جدی برای طراحان دکوراسیون بوده است. گوشه‌ها یا کنج آشپزخانه در واقع فضایی مرده هستند که نمی‌توان از آن‌ها استفاده خاصی کرد و همچنین، امکان طراحی درب‌های عمود بر هم کابینت‌ها هم در این بخش با چالش مواجه می‌شود. این مشکل برای آشپزخانه‌های کوچک‌تر بسیار اهمیت دارد؛ چراکه افراد می‌خواهند از تمام فضای مورد نظر استفاده کنند.

امروزه طراحان با طراحی کابینت کنج این مشکل را رفع کرده‌اند. کابینت‌های کنج یا گوشه، کابینت‌هایی با طراحی خلاقانه و کاربردی هستند که با استفاده از‌ ایده‌ای بسیار هوشمندانه تولید شده‌اند. با استفاده از این کابینت‌ها می‌توانید از فضای مورد نظر حداکثر استفاده را داشته باشید. کابینت‌های کنج یا گوشه این روز‌ها در مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند تا افراد بتوانند بر اساس سلیقه خود و دکوراسیون آشپزخانه، بهترین مدل را انتخاب نمایند.

نحوه ساخت کابینت گوشه به گونه‌ای انجام می‌شود که طراحان بتوانند آن‌ها را در گوشه آشپزخانه نصب کنند و مشکل کنج را از بین ببرند. در نهایت شما می‌توانید از آشپزخانه خود استفاده‌ای بهینه داشته باشید.

 

رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه

 

نمونه‌های طراحی کابینت گوشه آشپزخانه

برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه، ایده‌های زیادی وجود دارد. اگر قصد طراحی کابینت گوشه آشپزخانه را دارید، ما در اینجا به چند مورد از این ایده‌ها اشاره می‌کنیم. در نهایت خود شما هستید که می‌توانید بنابر سلیقه و نیاز خود، طراحی مناسبی برای این قسمت در نظر بگیرید.

 

کابینت‌های گوشه ساده (برداشتن دیواره موجود بین دو کابینت)

یکی از ارزان‌ترین و ساده‌ترین ایده‌ها برای طراحی کابینت‌های کنج آشپزخانه، حذف کردن دیواره موجود بین دو کابینت است. این یعنی باید چوب موجود بین دو کابینتی که در کنار هم قرار گرفته‌اند را حذف کنید. بدین منظور لازم است تا قفسه‌ای افقی و متصل برای هر دو کابینت در نظر بگیرید. همان طور که واضح است طول این قفسه افقی زیاد است؛ بنابراین برای ایجاد آن از ورق‌های ضخیمی که مقاومت بالایی دارند، مانند نئوپان استفاده نمایید.

برای چنین طراحی می‌توان دو نوع درب در نظر گرفت. نوع اول درب‌هایی که تکه لنگه هستند و در کنار لولای گوشه، در مرکز نیز دارای یک لولای اختصاصی هستند. نوع دوم درب‌های دو لنگه‌اند. این درب شبیه به درب‌های یخچال‌های دو قلو روبروی هم باز می‌شوند.

 

کابینت گوشه ساده

 

کابینت گوشه دارای قفسه‌بندی گردان

با دقت به نحوه ساخت کابینت گوشه، می‌توانید کابینت‌هایی را با قفسه‌بندی گردان ببینید. یکی از مشکلات اساسی که در مورد کابینت‌های کنج آشپزخانه وجود دارد، دسترسی دشوار به وسایل موجود در کابینت است. اگر برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه از کابینت‌های گوشه استفاده می‌کنید، بهتر است به سراغ کابینت‌هایی بروید که به صورت قفسه گردان طراحی شده‌اند.

این کابینت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما می‌توانید تنها با چرخاندن قفسه‌ها به تمامی وسایل و تجهیزات موجود در کابینت به راحتی دسترسی داشته باشید. چنین طراحی به خصوص برای ظروف مربوط به ادویه‌ها مناسب است. این نوع کابینت‌ها خود دارای طراحی‌های مختلفی هستند که می‌توانید به انتخاب طرح مورد نظر خود به رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه بپردازید.

 

کابینت گوشه با قفسه گردان

 

کابینت کنجی مورب

یکی دیگر از‌ ایده‌های خلاقانه کابینت‌های گوشه آشپزخانه، کابینت‌های کنجی مورب است. این ایده، یکی از‌ ایده‌های ساده و کم هزینه به شمار می‌رود که به شما امکان استفاده بهینه از فضا را می‌دهد. نحوه ساخت کابینت گوشه به صورت مورب بدین شکل است که دیگر نیازی نیست دو کابینت با زاویه 90 درجه در گوشه آشپزخانه در کنار هم قرار بگیرند.

در این مدل یک کابینت که زاویه‌ای حدود 120 تا 150 درجه نسبت به کابینت‌های مجاور دارد، در گوشه آشپزخانه قرار خواهد گرفت. استفاده از این ایده برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه به شما کمک می‌کند تا استفاده بهتری از فضای موجود داشته باشید. نکته‌ای که باید برای طراحی این کابینت‌ها به آن توجه کنید، طراحی درب است. درب این کابینت‌ها باید به راحتی باز و بسته شوند و برای سایر وسایل مزاحمتی به دنبال نداشته باشند. مزیت استفاده از این نوع کابینت‌ها این است که نصب آن‌ها موجب ایجاد فضایی مناسب برای سینک ظرفشویی یا مایکروویو می‌شود.

 

کابینت کنجی مورب

 

کمد گوشه سراسری مورب

 این کمد‌ها شبیه به کمد دیواری یا بوفه پذیرایی هستند. آن به صورت سراسری از بالا به پایین طراحی می‌شوند و فضای زیادی را برای ذخیره‌سازی وسایل مختلف در اختیار شما قرار می‌دهند. بهتر است بدانید این نوع کمد‌ها از دیگر کابینت‌های موجود در آشپزخانه کاملاً جدا هستند. شما می‌توانید با نصب درب‌های شیشه‌ای برای این نوع تجهیزات، فضای آشپزخانه خود را زیباتر کنید.

 

کمد گوشه سراسری مورب

 

طراحی کشو به جای کابینت گوشه

از دیگر روش‌هایی که می‌تواند در رفع مشکل گوشه کابینت به شما کمک کند، استفاده از طراحی‌های کشو است. کشو‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کابینتی به شمار ‌می‌روند. در نحوه ساخت کابینت گوشه، کشو کنج کابینت طراحی می‌شود تا بتوان وسایل مختلف را درون کشو‌ها قرار داد. برای طراحی کشو‌های کنج می‌توانید از دو‌ ایده استفاده کنید:

 

طراحی کشو گوشه به جای کابینت کنج

 

  1. ایده اول بدین صورت است که شما می‌توانید مانند کابینت‌های مورب، طراحی کشو کنج کابینت را به شکل مورب و با زاویه 120 تا 150 درجه نصب کنید. همچنین فضای بالای کشو نیز می‌تواند محل مناسبی برای قرار دادن مایکروویو باشد.
  2. ایده دوم بدین شکل است که شما می‌توانید طراحی کشو کنج کابینت را همراه با درب‌های عمودی نسبت به یکدیگر انجام دهید. این ایده بسیار زیبا و محبوب است و شما با نصب آن‌ها فضای ذخیره‌سازی بیشتری در اختیار خواهید داشت. با نصب کشو کنج کابینت می‌توانید از فضای خالی که در بالای آن‌ها قرار دارد برای نصب قفسه‌ها استفاده نمایید.

 

کابینت کنجی منحنی یا گرد

کابینت‌های منحنی را می‌توان به عنوان یکی از جذاب‌ترین ایده‌های طراحی کابینت گوشه آشپزخانه معرفی کرد. این یکی از‌ ایده‌های هوشمندانه به شمار می‌رود تا شما بتوانید با استفاده از فضایی مدرن داشته باشید. طراحی منحنی شکل درب‌های این نوع کابینت‌ها فضای ذخیره‌سازی را نیز افزایش می‌دهد.

 

کابینت کنجی منحنی

 

قفسه‌بندی باز در گوشه آشپزخانه

از دیگر روش‌های رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه، استفاده از قفسه‌بندی باز در گوشه آشپزخانه است. این می‌توان بهترین‌ایده برای استفاده از فضا‌های بلا استفاده باشد. به جای نصب کابینت‌های گوشه، می‌توان قفسه‌بندی باز را انتخاب کرد تا فضای موجود بزرگ‌تر به نظر برسد. این‌ایده به خصوص برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار کاربردی است. با نصب این قفسه‌ها، دسترسی به وسایل نیز راحت‌تر خواهد شد.

 

قفسه بندی برای گوشه اشپزخانه

 

مزایا و معایب رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه با کابینت گوشه

کابینت‌های گوشه یا کنج مانند هر محصول دیگری مزایا و معایب خاصی دارند. به همین علت بهتر است شما قبل از خرید و نصب چنین کابینت‌هایی با مزایا و معایب آن‌ها آشنا شوید. با این که رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه با استفاده از کابینت‌های کنج بسیار مورد توجه قرار گرفته؛ اما بررسی معایب و مزایای آن‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید مناسب‌ترین مدل‌ها را انتخاب کنید. ما در این بخش برخی از مهم‌ترین مزایا و سپس معایب کابینت‌های کنج آشپزخانه را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

استفاده از فضا:

مهم‌ترین مزیتی که این کابینت‌ها برای شما به دنبال دارند، استفاده بهینه از فضا است. بدین ترتیب شما می‌توانید از تمام بخش‌های آشپزخانه استفاده کرده و هیچ بخشی بدون استفاده نمی‌ماند. 

 

افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی:

طراحی خاص کابینت‌های کنج به شما اجازه می‌دهند تا بتوانید فضای ذخیره‌سازی بیشتری داشته باشید. برای مثال با طراحی کشو کنج کابینت، شما می‌توانید بسیاری از وسایل خود مثل قاشق و چنگال‌ها را درون آن قرار دهید.

 

حفظ نظم و ترتیب:

حفظ نظم و ترتیب را می‌توان یکی از مزایای مهم این کابینت‌ها معرفی کرد. با نصب چنین کابینت‌هایی، شما می‌توانید وسایل اضافه خود را در این کابینت‌ها قرار دهید و بدین صورت از شلوغی بیش از حد دیگر کابینت‌ها پرهیز کنید. همچنین می‌توانید به راحتی به تمام وسایل مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

 

انعظاف‌پذیری در طراحی:

منظور از انعطاف‌پذیری کابینت‌های گوشه آشپزخانه این است که آن‍ها می‌توانند به شکل‌های مختلفی طراحی شوند. برای مثال می‌توان در نحوه ساخت کابینت گوشه، کشو‌های بزرگ و کوچک را اضافه کرد.

 

طراحی خاص و زیباسازی فضا:

یکی از مزیت‌های مهمی که رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه با استفاده از کابینت گوشه برای شما ایجاد می‌کند، این است که طراحان می‌توانند بر اساس سلیقه شما این کابینت‌ها را با طراحی‌های مختلفی انجام دهند. این طراحی خاص علاوه بر کاربردی بودن، می‌تواند فضای آشپزخانه شما را زیباتر و مرتب‌تر جلوه دهد.

 

معایب:

 کابینت‌های کنج آشپزخانه در کنار مزایای فراوان، معایبی نیز دارند. برخی از مهم‌ترین معایب این محصولات به شرح زیر هستند.

  • نصب کابینت‌های گوشه آشپزخانه می‌تواند سخت و پیچیده باشد
  • نگهداری و نظافت از آن‌ها دشوار است.
  • دسترسی به برخی از کنج‌های آشپزخانه سخت می‌شود.

 

نحوه ساخت کابینت گوشه کشویی

 

نکات مهم برای طراحی کابینت گوشه آشپزخانه

اگر شما جز افرادی هستید که می‌خواهید برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه، کابینت‌های گوشه را سفارش دهید، باید قبل از سفارش برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. با رعایت این نکات می‌توانید بهترین مدل و طراحی کابینت کنج را سفارش دهید. ما در این بخش برخی از مهم‌ترین نکات سفارش و خرید این کابینت‌ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

توجه به نحوه مدیریت فضا

برای استفاده حداکثری از فضا، روش‌های زیادی وجود دارد. تفاوتی نمی‌کند که آشپزخانه شما بزرگ باشد یا کوچک، در هر صورت شما باید ابتدا تعیین کنید که چگونه می‌خواهید مدیریت فضا را انجام دهید و از فضای آشپزخانه چه استفاده‌ای داشته باشید. اگر گوشه‌های آشپزخانه شما دارای فضا‌های بسیار تنگ است، باید بتوانید از هر بخش آن به صورت بهینه استفاده کنید و کابینت‌هایی را انتخاب کنید که به شما امکان استفاده حداکثری از فضا را بدهند.

 

متریال مورد استفاده

امروزه در نحوه ساخت کابینت گوشه از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود. برخی از متریال‌ها در تماس با آب پس از مدت کوتاهی تغییر حالت می‌دهند و زیبایی اولیه خود را از دست خواهند داد؛ بنابراین باید به سراغ متریال‌هایی بروید که مقاومت و دوام بالایی دارند.

 

توجه به عملکرد ذخیره‌سازی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه به آن توجه کنید، این است که طراحی‌هایی را انتخاب نمایید که امکان ذخیره‌سازی بیشتر را برای شما فراهم کنند.

برای مثال با انتخاب و نصب کابینت‌های چرخشی، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی خود در گوشه آشپزخانه را افزایش دهید. این طراحی را می‌توان در زیر پیشخوان و یا حتی درون کابینت‌ها قرار دارد. از طرف دیگر می‌توانید به سراغ انتخاب طراحی‌های کشو کنج کابینت و یا قفسه‌های گوشه‌ای بروید. در این صورت راحت‌تر می‌توانید به وسایل مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

 

توجه به اندازه فضا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که می‌تواند در رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه به شما کمک کند، اندازه‌گیری درست و دقیق فضا است. کابینت‌های کنج از نظر طراحی، اندازه، مدل، ویژگی‌ها و غیره در نمونه‌های مختلفی وجود دارند. شما با اندازه‌گیری درست فضا می‌توانید بهترین مدل و اندازه طراحی کابینت گوشه آشپزخانه را انتخاب کنید.

البته در صورتی که فضای شما، فضایی تنگ و چالش برانگیز است، می‌توانید به طراغی طراحی‌های سفارشی بروید. در این صورت طراحان بر اساس اندازه فضای موجود و شرایط آشپزخانه شما، بهترین کابینت کنج را برای شما می‌سازند

 

نحوه ساخت کابینت گوشه آشپزخانه

همان طور که متوجه شدید، طراحی کابینت گوشه آشپزخانه یکی از بهترین ایده‌ها برای رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه به شمار می‌رود. حال ممکن است این سؤال برایتان ایجاد شود که نحوه ساخت کابینت گوشه آشپزخانه چگونه است؟ در این خصوص باید بگوییم که همان طور که بیان شد، ‌ایده‌های مختلفی برای ساخت کابینت‌های کنج وجود دارد. این یعنی نحوه ساخت هر یک از آن‌ها متفاوت است.

کاملاً واضح است که کابینت‌هایی که دارای کشو کنج کابینت هستند، در مقایسه با کابینت‌های منحنی یا مورب شیوه ساخت متفاوتی دارند. به همین علت باید گفت که هر یک از آن‌ها بر اساس نوع طراحی خاصی که دارند، ساخته می‌شوند.

با نصب کابینت در آشپزخانه‌های مستطیل و مربع یک مشکل بزرگ برای افراد وجود دارد، آن هم فضای خالی کنج آشپزخانه است. این فضای خالی در واقع بدون استفاده بوده و نمی‌توان برای آن طراحی خاصی انجام داد. امروزه کابینت‌ها در مدل‌های مختلفی طراحی می‌شوند. برخی از طراحی‌های کابینت‌ها به گونه‌ای است که می‌توانند این فضا را پر کنند. رفع مشکل کنج کابینت آشپزخانه با استفاده از کابینت‌های ساخته شده برای کنج یا گوشه آشپزخانه امکان‌پذیر است.

طراحی کابینت گوشه آشپزخانه می‌تواند به شکل‌های مختلفی انجام شود. ما در این مطلب مهم‌ترین روش‌های این طراحی را برای شما بیان کردیم تا بتوانید بهترین مدل را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.


کابینت سازی و نصب کابینت
برای سرویس کابینت سازی و نصب کابینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین