ووکامرس چیست؟

ثبت درخواست "طراحی سایت"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ووکامرس چیست؟

سوال ووکامرس چیست؟ و یا اینکه چه کاربردی دارد؟ در بین کاربران علاقمند به فعالیت در فضای آنلاین مطرح است. در پاسخ سوال ووکامرس چیست؟ می‌توان گفت افزونه‌ای بسیار کار آمد در دنیای تجارت الکترونیک است. این پلاگین امکان ساخت فروشگاه آنلاین شخصی و ارائه خدمات را بدون محدودیت برای افراد ایجاد می‌کند. در واقع ووکامرس یک افزونه است نه یک سیستم مدیریت محتوای جداگانه، بنابراین داشتن انتظار اینکه در پاسخ سوال ووکامرس چیست؟ بگوییم سیستم فروشگاه ساز صحیح نیست، زیرا ووکامرس فقط و فقط یک افزونه ساخت فروشگاه اینترنتی در قالب‌های ورودپرس است. ووکامرس به دلیل ایجاد قابلیت فروش و ارائه خدمات در بستر وردپرس از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

 پیشرفت چشمگیر کسب و کار از طریق فروشگاه‌های اینترنتی تمایل افراد به این سمت، شناسایی انواع قالب‌های فروشگاه‌ساز و افزونه‌های وابسته به آنها به دنبال داشته است. در مسیر شناخت افزونه‌های رایگان و غیر رایگان داشتن اطلاعات درباره اینکه ووکامرس چیست؟ برای افرادی که به دنبال در اختیار داشتن افزونه‌های کاربردی در این زمینه هستند بسیار حائز اهمیت است.

 

ووکامرس چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

ووکامرس چیست و چه کاربردی دارد؟

ووکامرس (WooCommerce) یک افزونه فروشگاه ساز وردپرسی است که امکان ساخت فروشگاه‌های قدرتمند را برای کاربران علاقمند به حوزه کسب و کار آنلاین فراهم می‌کند. ووکامرس افزونه‌ای در وردپرس برای ساخت فروشگاه‌های اینترنتی با قابلیت ارائه و فروش خدمات و محصولات است. ووکامرس در سال‌های اخیر و با رشد چشمگیر، توانسته است توجه بیشتر کاربران حوزه وب و کسب و کار‌های تحت تاثیر این حوزه را به خود جلب کند.

 

ووکامرس یک افزونه فروشگاه ساز بدون محدودیت

 

 قالب‌‌های متنوع و متعددی برای ووکامرس ساخته شده و افزونه‌های زیادی برای آن کدنویسی شده است. این امر محدودیت‌های ساخت سایت فروشگاهی را از بین می‌برد. بنابراین ووکامرس را می‌توان یک افزونه فروشگاه ساز بدون محدودیت نیز نامید. محبوبیت ووکامرس در بین دیگر افزونه‌های فروشگاه ساز به اندازه‌ای است که روزانه بر تعداد سایت‌های داینامیک یا پویایی که از این نوع افزونه استفاده می‌کنند، اضافه می‌شود. سازگاری کامل افزونه ووکامرس با زبان فارسی از دیگر دلایل کاربرد زیاد این افزونه در بین کاربران است.

مزایای ووکامرس برای ساخت فروشگاه

در بخش ووکامرس چیست؟ بطور کامل درباره ماهیت این افزونه پر طرفدار صحبت کردیم. در این بخش زوایای مختلف کاربرد افزونه ووکامرس را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • ووکامرس قابلیت ارائه و فروش محصولات فروشگاهی را به آسانی فراهم می‌کند.
 • افزونه ووکامرس شرایط مدیریت صد درصدی محتوای سایت و پشتیبانی نسخه‌های مختلف سایت مثل نسخه موبایل و... را ایجاد می‌کند.
 • ووکامرس به دلیل داشتن طرح‌های زیبا و متنوع بسیار کاربر پسند بوده و چهره فروشگاه شما را جذاب نشان می‌دهد.
 • امروزه کاربرد ووکامرس در بین کاربران فضای آنلاین به حدی است که قالب بر 42 درصد سایت‌های فروشگاهی را به خود اختصاص داده است.

 

کاربرد ووکامرس در بین کاربران فضای آنلاین

 

 • ووکامرس خود به تنهایی دارای افزونه‌های وابسته دیگری برای ایجاد قابلیت‌های بیشتر در فروشگاه ساخته شده است. این افزونه‌ها در حالت پرومیوم و رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
 • قالب‌های ووکامرس در مخزن وردپرس بسیار زیاد و برای مصارف مختلف فروشگاه‌ها کاربرد دارد.
 • امکان مشاهده بخش‌های آنالیزی و نمودارهای خرید در این افزونه برای فروشگاه‌ها وجود دارد.
 • امکان ایجاد درگاه پرداخت اینترنتی در ووکامرس برای فروش محصولات فروشگاهی وجود دارد.

 

ویژگی‌های ووکامرس - قالب‌های متعدد ووکامرس در وردپرس

 

ویژگی‌های ووکامرس

ووکامرس مانند دیگر افزونه‌های کاربردی در فضای وردپرس دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد است. به بازرترین ویژگی‌های این افزونه در بخش ووکامرس چیست؟ اشاره شد. در این قسمت به بررسی دیگر خصوصیات این نوع افزونه فروشگاه ساز می‌پردازیم.

 • امکان فروش هر نوع محصول فیزیکی، مجازی و یا هر گونه خرید و فروشی با ووکامرس وجود دارد.
 • در ووکامرس شرایط ثبت تعداد نامحدودی عکس و محصولات برای کاربر وجود دارد.
 • امکان دسته‌بندی محصول، افزودن برچسب و یادداشت ویژگی‌های محصول با این افزونه برقرار است.
 • شرایط قیمت گذاری و امتیاز دهی به محصولات و مشاهده نظرات کاربران وجود دارد.
 • ووکامرس امکان شخصی سازی موقعیت فروشگاه را ایجاد می‌کند.

 

ویژگی‌های ووکامرس

 

 • امکان ذخیر کردن محصولات و فیلتر کردن آنها در این افزونه وجود دارد.
 • ووکامرس برای اضافه کردن امکانات بیشتر در فروشگاه افزونه‌های متعددی را در دسترس قرار می‎دهد.
 • امکان پشتیبانی از تمامی افزونه‌های سئو وردپرس در ووکامرس وجود دارد.
 • بخش گزارش گیری دقیق این افزونه برای فروشگاه‌ها بسیار کاربردی است.
 • امکان اتصال به سیستم پست از طریق این افزونه برای دریافت کد رهگیری مرسولات پستی وجود دارد.
 • نمایش جزیئات فروش و مجهز به سیستم انبارگردانی برای مدیریت راحت فروشگاه.
 • امکانات استفاده از زبان فارسی بطور کامل با این افزونه فراهم شده است.

 

 قالب‌های متعدد ووکامرس در وردپرس

 

طریقه نصب قالب ووکامرس

با مشاهده ویژگی‌های وکامرس در بخش ووکامرس چیست؟ و کاربرد آن در قسمت‌های دیگر مطلب، ممکن است شما متقاضی راه اندازی فروشگاه و کسب و کار آنلاین بر بستر وردپرس و از طریق افزونه فروشگاه‌ساز ووکامرس باشید. بدین منظور بطور مختصر طریقه نصب قالب ووکامرس را با شما به اشتراک می‎‌گذاریم. برای انجام این کار رعایت مراحل زیر کافی است.

 • انتخاب یک هاست و نامی مشخص برای دامنه
 • نصب ورودپرس بر روی سیستم
 • دانلود افزونه ووکامرس
 • نصب افزونه ووکامرس از قسمت مدیریتی ورودپرس
 • انتخاب یک قالب متناسب و دلخواه ووکامرسی
 • افزودن افزونه‌های مخصوص برای ایجاد امکانات بیشتر

 

طریقه نصب قالب ووکامرس

 

با انجام این مراحل امکان ساخت فروشگاه آنلاین بر بستر وردپرس و از طریق قالب فروشگاه ساز ووکامرس برای شما فراهم می‌شود. با ایجاد امکانات بیشتر شرایط وارد کردن محصولات خود و ارائه خدمات از این طریق را فراهم کنید. امکان مدیریت فروشگاه با دسترسی راحت شما به بخش مدیریتی سایت وجود دارد. برای نصب افزونه پر طرفدار ووکامرس کافی است با ورد به پنل مدیریتی وردپرس در سمت راست در بخش افزونه‌ها یا پلاگین، ووکامرس را یافته و گزینه نصب را انتخاب کرده و سپس آن را فعال کنید.

 

ورد پرس چیست؟-قالب فروشگاه ساز ووکامرس

 

افزودن فروشگاه به وردپرس با افزونه ووکامرس

افزودن فروشگاه در وردپرس با مراحل بیان شده در بخش قبلی امکان پذیر است. از طریق افزونه ووکامرس پس از فعال شدن امکان ایجاد درگاه پرداخت اینترنتی نیز به راحتی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم در فروشگاه شکل گرفته به وجود می‌آید. برای دریافت درگاه پرداخت الکترونیکی مستقیم نیاز به ای نماد الکترونیک می‌باشد. در صورت نداشتن این امکانات می‌توانید از درگاه واسط برای پرداخت استفاده کنید.

 

افزودن فروشگاه به وردپرس با افزونه ووکامرس

 

ووکامرس به جهت هماهنگی و سازگاری با درگاه‌های پرداخت در ایران و همین طور قابلیت زبان فارسی بسیار مورد استفاده کاربران قرار گرفته است. علاوه بر آن نداشتن محدودیت برای ایجاد فروشگاه‌های اینترنتی و راه اندازی کسب و کار آنلاین می‌توان ووکامرس را پیشرو در بین دیگر افزونه‌های فروشگاه ساز دانست.

طراحی سایت
برای سرویس طراحی سایت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading