قیمت شارژ گاز کولر ماشین در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه شارژ گاز کولر ماشین" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (کل کار)
 • 500,000 تومان
 • 700,000 تومان
 • 800,000 تومان
 • 850,000 تومان
(به روز رسانی در اردیبهشت 1403)

شما در کدام شهر به شارژ گاز کولر ماشین نیاز دارید؟

شارژ گاز کولر ماشین را به متخصصش بسپار

شارژ گاز کولر ماشین از جمله کارهایی است که با نزدیک شدن به فصل گرما، باید در چک لیست سرویس اتومبیل‌تان قرار دهید. شارژ گاز کولر خودرو در واقع اضافه کردن ماده خنک کننده به کولر جهت خنک نگه داشتن هوای کولر است. همچنین، هنگامی که قدرت کولر خودروی شما کم می‌شود و باد خنک نمی‌زند، نشانه آن است که به شارژ مجدد احتیاج دارید.

«خدمت از ما» با ارائه خدمات شارژ گاز کولر ماشین توسط افراد مجرب آماده کمک به شماست. اگر شما هم به دنبال قیمت گاز کولر ماشین و بهترین متخصص جهت انجام این کار هستید، درخواست خود را به رایگان در «خدمت از ما» ثبت کنید.

 

جدول قیمت شارژ گاز کولر ماشین سال 1403

نوع خدمات  قیمت خدمات (بروزرسانی اردیبهشت 1403)
شارژ گاز کولر ماشین‌های ایرانی 800.000 تا 950.000 تومان
قیمت گاز کولر ماشین‌های خارجی 1.300.000 تا 1.700.000 تومان
گرفتن نشتی گاز کولر ماشین 150.000 تا 350.000 تومان
اجرت تعویض لوله کولر خودرو 350.000 تا 700.000 تومان
روغن کاری برای کارایی بهتر کمپرسور (هر 100 سی سی) 110.000 تا 200.000 تومان
شستشوی مبرد کولر خودرو (شستشوی سیکل کامل خارجی) 1.000.000 تا 1.500.000 تومان
شستشوی مبرد کولر خودرو (شستشوی سیکل کامل ایرانی) 300.000 تا 700.000 تومان
باز و بسته کردن رادیاتور کولر به همراه جوشکاری 450.000 تا 1.500.000 تومان

 

"اگر می خواهید مقدار گاز کولر خودرو را برای ماشین‌های مختلف بدانید روی این لینک کلیک کنید، تا به جدول مربوطه بروید"

قیمت شارژ گاز کولر ماشین چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت گاز کولر ماشین، به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، این هزینه ارتباط مستقیمی با حجم موتور یا همان وات کولر دارد. کولرهای با قدرت پایین‌تر به دلیل حجم پایین‌تر مخزن گاز، طبیعتا شارژ کمتری هم نیاز دارند. برای مثال کولرهای 12 و 18 هزار معمولا نرخ یکسان، و کولرهای قوی‌تر یعنی 24 و 32 هزار هزینه بالاتری دارند. قیمت گاز کولر ماشین نیز روی هزینه تمام شده اینکار موثر است.

برای مشاهده قیمت دقیق گاز کولر ماشین، خدمت از ما این امکان را برای شما، در نظر گرفته است که با ثبت سفارش رایگان، به 5 متخصص مجرب و کاربلد متصل شوید و قیمت این خدمت را، با استفاده از بهترین گاز کولر خودرو از آنها دریافت کنید. شما می‌توانید درخواست خود را بدون پرداخت هزینه در سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت، و قیمت‌ها پیشنهادی آنها را در این خصوص مشاهده کنید.

 

قیمت گاز کولر ماشین

 

مزایای شارژ کردن گاز کولر ماشین با متخصصین "خدمت از ما"

توجه داشته باشید که شارژ کردن گاز کولر اتومبیل یک کار کاملا تخصصی است. بنابراین، توصیه می‌کنیم که از یک فرد متخصص کمک بگیرید. تنها افرادی که دانش و تجربه کافی دارند، می‌توانند این کار را به صورت صحیح و ایمن و بدون آسیب رساندن به خودرو انجام دهند. 

صرفه‌جویی در زمان و هزینه از مهمترین موارد استفاده از انواع خدمات در محل است. همچنین شما در هر مکانی که باشید، در کوتاهترین زمان می‌توانید به بهترین متخصص برای دریافت خدمات متصل شوید.

شما با ثبت سفارش در «خدمت از ما»، به چندین تعمیرکار مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید، می‌توانید اطلاعات و سوابق کاری هر یک آنها را همراه با نظرات مشتریان قبلی مشاهده کنید، و از هزینه شارژ گاز کولر ماشین با بهترین گاز کولر خودرو قبل از نهایی کردن سفارش مطلع می‌شوید.

(بیشتر بدانید: کولر دوال چیست؟)

 

قیمت شارژ گاز کولر ماشین

 

متخصصین شارژ گاز کولر ماشین چه خدماتی ارائه می‌دهند؟

متخصصین "خدمت از ما" کلیه خدمات زیر را هنگام حضور در محل ارائه می‌دهند:

 • بررسی و شارژ کردن گاز کولر خودروهای خارجی با توجه به نوع و میزان مورد نیاز
 • شارژ گاز کولر ماشین های ایرانی
 • بررسی و عیب یابی علت نشتی گاز و رفع آن
 • ارائه خدمات در محل مورد نظر شما.

 

دلایل نشت کردن گاز در کولر خودرو

چند دلیل کلی برای نشت گاز در کولر خودرو وجود دارد، که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم:

 • زمان کارکرد: مانند سایر قطعات خودرو، زمان کارکرد کولر همراه با اصطکاک ناشی از کارکرد آن، در خرابی کولر و نشت گاز خنک کننده از آن موثرند. ساییده شدن یک بست یا لاستیک، سوراخ شدن یا ترک برداشتن شیلنگ شارژ گاز کولر ماشین می‌تواند منجر به نشت گاز کولر و نیاز به شارژ مجدد گاز شود. البته برخی از گازهای مبرد فرار هستند که این امر، خود موجب کاهش مقدار آنها در طول زمان می‌شود.
 • محبوس نبودن: برخلاف کولرهای گازی خانگی، کولر خودرو داخل یک محفظه قرار ندارد. در واقع اجزای سیستم کولر ماشین در قسمت‌های مختلف خودرو قرار دارد. همین موضوع باعث می‌شود که کولر خودرو در معرض عواملی مانند نمک‌هایی که در زمستان روی جاده می‌پاشند، یا سایر عوامل خورنده که می‌تواند قطعات و شیلنگ شارژ گاز کولر خودرو را سوراخ کند و موجب نشت شود، قرار داشته باشند.
 • رطوبت: در صورتی که شیلنگ شارژ گاز کولر خودرو، بست پلاستیکی و یا هر قطعه دیگری از سیستم، به هر دلیلی خراب شده و اجازه نفوذ رطوبت را به داخل سیستم بدهد، رطوبت وارد شده با گاز مبرد مخلوط شده و یک اسید خورنده ایجاد می کند. این اسید موجب ایجاد سوراخ های نشت گاز و خرابی دیگر اجزای کولر شود. 
 • عوامل جاده‌ای و تصادف: ممکن است در اثر برخورد یک سنگ، افتادن در یک گودال و...، اجزای سیستم کولر ماشین آسیب دیده و سوراخ شوند و گاز کولر نشت کند. همچنین، در اثر تصادفات جاده‌ای نیز ممکن است برای سیستم خنک کننده مشکلی پیش بیاید و به شارژ گاز کولر ماشین نیاز پیدا کنید.

 

روش‌های تشخیص نشت و نیاز به شارژ مجدد خودرو

متخصصان حرفه ای با استفاده از چند روش می‌توانند نشتی گاز را تشخیص و اقدام به رفع آن کنند، از جمله:

 • استفاده از لامپ فرابنفش: بسیاری از گازهای خنک کننده در کولر ماشین‌ها با یک رنگ قابل تشخیص در کارخانه مخلوط می‌شوند. این رنگ هنگام تاباندن لامپ فرابنفش مشخص شده و به راحتی می‌توان نشتی گاز کولر خودرو را تشخیص داد.
 • شناساگر الکترونیکی: این قطعه یک ابزار تخصصی بوده که اصطلاحا به آن اسنیفر یا بوکننده می‌گویند. این وسیله قادر به تشخیص بوی گازهای هالوژنه است و می‌تواند کوچکترین نشتی‌ها را نیز پیدا کند.
 • استفاده از گاز نیتروژن: در این روش، سیستم کولر ماشین کاملا از گاز خنک کننده خالی شده و سپس با نیتروژن پر می‌شود. در تست نیتروژن با استفاده از صدای هیس مانندی که در نقاط دارای ترک و سوراخ به گوش می‌رسد، نشتی گاز کولر پیدا و تعمیر می‌شود.
 • استفاده از عامل تشخیص نشتی: در این روش با استفاده از یک محلول مخصوص که حاوی یک عامل تشخیص نشتی است، و اسپری کردن آن روی سیستم کولر از بیرون و مشاهده نقاطی که کف تولید شده، نشتی پیدا می‌شود. در این روش که برای یافتن نشتی‌های تقریبا بزرگ در نقاط قابل دسترس استفاده می‌شود، به راحتی نقاط نشتی سیستم مشخص می‌شود.

 

شارژ گاز کولر ماشین

 

مراحل شارژ گاز کولر ماشین

بهتر است که مراحل شارژ مجدد گاز توسط یک متخصص کاربلد انجام شود، اما در اینجا برای افرادی که فنی هستند و تمایل دارند که این کار را خودشان انجام دهند، به صورت مرحله به مرحله و کامل نحوه شارژ گاز خودرور را بیان کرده ایم.

 1. قبل از شروع کار، باید وسایل لازم از جمله، شیلنگ مخصوص، گیج مانوفیلد، کپسول گاز و رابط شیلنگ را آماده کنید.
 2. در مرحله اول باید داخل موتور خودرو را نگاه کنید و شیر مربوط به کولر ماشین را پیدا کنید و در پوش آبی رنگ روی آن را بردارید.
 3. در این مرحله، برای اینکه متوجه شوید که کولر ماشین، نیاز به شارژ تکمیلی دارد و یا کاملا باید شارژ شود، کافی است که شیر کولر را با دست یا هر وسیله دیگری، فشار دهید. اگر گاز با فشار زیاد به بیرون زد، یعنی درون کولر گاز است و شما کافی است کمبود گاز کولر ماشین را جبران کنید، اما اگر گازی بیرون نیامد، یعنی کولر خالی از گاز است.
 4. قبل از شارژ گاز، لازم است که هوای درون کولر خارج شود، در واقع هیچ چیزی به غیر از گاز کولر نباید درون آن باشد. برای خالی کردن هوا و رطوبت، کافی است که شیلنگ گیج را به شیر کولر وصل کنید و هوای موجود را تخلیه کنید.
 5. سپس به کمک شیلنگ، مقداری از گاز درون کپسولرا وارد سیستم کولر می‌کنید و شیر کپسول را می‌بندید.
 6. برای مطمئن شدن از میزان گاز منتقل شده، باید آن را چک کنید؛ به این صورت که کولر ماشین را روشن و روی بالاترین سرعت قرار دهید؛ حالا باید عدد روی گیج را که نشان دهنده مقدار فشار گاز در کولر ماشین است را چک کنید، این عدد باید بین 35 تا 40 psi باشد.
 7. اگر عدد، میزان مورد نیاز را نشان نداد و از مقدار نوشته شده در بالا کمتر بود، باید مجدد مراحل بالا را انجام دهید.

 

جدول مقدار گاز کولر خودروهای مختلف

در جدول زیر، مقدار گاز مورد نیاز برای شارژ گاز کولر ماشین های مختلف را آورده ایم.

میزان گاز کولر ماشین های مختلف

نوع ماشین مقدار گاز مورد نیاز برای کولر (گرم)
مقدار گاز کولر پراید 600 
مقدار گاز کولر ماشین پژو 206 675
مقدار گاز کولر (سمند- پژو پارس) 580
مقدار گاز کولر رانا 675
مقدار گاز کولر دنا 580
مقدار گاز کولر پژو 407 625
مقدار گاز ماشین ال 90 (مدل پایین تر از 90) 730
مقدار گاز ماشین ال 90 (مدل بالاتر از 90) 410

 

نحوه ثبت درخواست شارژ گاز کولر خودرو

اگر به دنبال استفاده از خدمات شارژ گاز کولر ماشین در محل هستید و مقدار درست گاز مورد نیاز را نمی‌دانید، نگران نباشید؛ کافی است که در سایت یا اپلیکیشن"خدمت از ما" ثبت سفارش کنید، شهر خود را انتخاب و به سوالات پیرامون نوع ماشین، نوع خدمات و... پاسخ دهید.

بعد از چند دقیقه 5 متخصص پیشنهاد قیمت خود را برای شما ارسال میکنند. حالا کافی است که به پروفایل هر کدام رفته و مشخصات آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد نحوه عملکرد هر فرد بخوانید و نهایتا بهترین متخصص را انتخاب کنید. 

 

شما می‌توانید علاوه بر دریافت خدمات شارژ کردن گاز خودرو و  قیمت گاز کولر ماشین در سال 1403، برای دسترسی به متخصصین مربوط به هر نوع دیگر از خدمات خودرو، از "خدمت از ما کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1494 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
شارژ گاز کولر ماشین

نظرات

خشایار بهمن یاردیارجان
خشایار بهمن یاردیارجان
5.0 (از 14 نظر)
19 خدمت موفق
شارژ گاز کولر ماشین
بابک عباسپور

جوانی مودب ، منصف و متخصص در کار خودشان هستند. وسایل کار کامل و به روز داشتند و گاز اوریجنال استفاده کردند. وقت شناسی یکی از مهمترین فاکتورها برای من هست و ایشان فوق العاده وقت شناس بودند. ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان ، به عنوان متخصصی قابل در کولر ماشین ، شدیدا ایشان را توصیه میکنم.

محمدرضا صالحی
محمدرضا صالحی
5.0 (از 15 نظر)
32 خدمت موفق
شارژ گاز کولر ماشین
مهدی میرصادقی

درود بر شما.ممنون بابته عملکرد درست سایتتون و همچنین متخصصین درجه یک و کاربلد که در راسشون آقای مهندس صالحی عزیز و خوش انصاف و متبحر.بنده تقریبا4سال هست که با ایشون به واسطه شغلم همکاری میکنم.از هر لحاظ باانصاف و خیر رسون هستند.در مورد تخصصشون هم باید خدمت اون دوستمون که تو درج نظر نوشتن بی تجربگی باید عرض کنم هنوز گیر آدم ناشی و نابلد نیوفتادن که امیدوارم هیچ وقت نیوفتن.درپایان ارزویه سلامتی و تندرستی دارم براشون.چه خوبه که هممون اخلاق و فدایه پول نکنیم.درپناه ایزد

سجاد براندیشه
سجاد براندیشه
5.0 (از 31 نظر)
42 خدمت موفق
شارژ گاز کولر ماشین
محمد مرادنوری

واقعا خوش اخلاق و خوش برخورد فوق العاده کار بلد ممنونم که بهترین کار رو توی کرج برای من انجام دادن که هیچکس نتونسته بود درست انجام بده