قیمت شارژ گاز کولر ماشین در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه شارژ گاز کولر ماشین" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت
 • 50,000 تومان
 • 80,000 تومان
 • 200,000 تومان
 • 350,000 تومان

شما در کدام شهر به شارژ گاز کولر ماشین نیاز دارید؟

شارژ گاز کولر ماشین را به متخصصش بسپار

شارژ گاز کولر ماشین، از جمله کارهایی است که با نزدیک شدن به فصل گرما، باید در چک لیست سرویس اتومبیل‌تان قرار دهید. شارژ گاز کولر ماشین در واقع اضافه کردن ماده خنک کننده به کولر جهت خنک نگه داشتن هوای کولر ماشین است. همچنین، هنگامی که قدرت کولر خودروی شما کم می‌شود و باد خنک نمی‌زند، نشانه آن است که به شارژ مجدد گاز کولر ماشین احتیاج دارید.

«خدمت از ما» با ارائه خدمات شارژ گاز کولر ماشین با بهترین گاز کولر خودرو توسط افراد مجرب آماده کمک به شماست. درخواست خود را به رایگان در «خدمت از ما» ثبت کنید. متخصصان شارژ گاز کولر خودرو به شما قیمت می‌دهند، و شما می‌توانید بهترین فرد را انتخاب کنید.

 

جدول  قیمت شارژ گاز کولر ماشین سال ۱۴۰۱

نوع خدمات  قیمت خدمات (به روزرسانی سال 1401)
قیمت شارژ گاز کولر ماشین‌های سواری 300.000 تا 600.000 تومان
اجرت تعویض لوله کولر خودرو  200.000 تا 1.000.000 تومان
شستشوی سیکل کامل 600.000 تا 900.000 تومان
باز و بسته کردن رادیاتور کولر به همراه جوشکاری 600.000 تا 1.400.000 تومان
روغن کاری برای کارایی بهتر کمپرسور 400.000 تا 800.000 تومان

 


"اگر می خواهید میزان گاز کولر برای خودروهای مختلف را بدانید روی این لینک کلیک کنید، تا به جدول مربوطه بروید"


 

 

قیمت شارژ گاز کولر ماشین چگونه تعیین می‌شود؟

هزینه شارژ گاز کولر اتومبیل هم، به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی، هزینه شارژ گاز کولر ماشین ارتباط مستقیمی با حجم موتور یا همان وات کولر دارد. کولرهای با قدرت پایین‌تر به دلیل حجم پایین‌تر مخزن گاز، طبیعتا شارژ کمتری هم نیاز دارند. برای مثال کولرهای ۱۲ و ۱۸ هزار معمولا نرخ یکسان، و کولرهای قوی‌تر یعنی ۲۴ و ۳۲ هزار هزینه بالاتری دارند. قیمت گاز کولر ماشین نیز روی هزینه تمام شده اینکار موثر است.

برای مشاهده قیمت دقیق شارژ گاز کولر ماشین، خدمت از ما این امکان را برای شما، در نظر گرفته است که با ثبت سفارش رایگان، به 5 متخصص مجرب و کاربلد متصل شوید و قیمت این خدمت را، با استفاده از بهترین گاز کولر خودرو از آنها دریافت کنید. شما می‌توانید درخواست خود را بدون پرداخت هزینه در سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما» ثبت، و قیمت‌ها پیشنهادی آنها را در این خصوص مشاهده کنید.

 

شارژ گاز کولر ماشین

 

مزایای استفاده از خدمات شارژ گاز کولر ماشین چیست؟

توجه داشته باشید که نحوه شارژ کولر اتومبیل یک کار کاملا تخصصی است. بنابراین، توصیه می‌کنیم که از یک فرد متخصص کمک بگیرید. تنها افرادی که دانش و تجربه کافی دارند، می‌توانند شارژ گاز کولر ماشین را با انواع گاز کولر خودرو به صورت صحیح و ایمن و بدون آسیب رساندن به خودرو انجام دهند. 

صرفه‌جویی در زمان و حتی هزینه از مهمترین موارد استفاده از انواع خدمات در محل است. همچنین شما در هر مکانی که باشید، در کوتاهترین زمان می‌توانید به بهترین متخصص برای شارژ گاز کولر ماشین متصل شوید.

شما با استفاده از خدمات شارژ گاز کولر ماشین و ثبت سفارش در «خدمت از ما»، به چندین تعمیرکار مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید، می‌توانید اطلاعات و سوابق کاری هر یک آنها را همراه با نظرات مشتریان قبلی مشاهده کنید، و از هزینه شارژ گاز کولر ماشین با بهترین گاز کولر خودرو قبل از نهایی کردن سفارش مطلع می‌شوید.

(بیشتر بدانید: کولر دوال چیست؟)

 

قیمت شارژ گاز کولر ماشین

 

خدمات شارژ گاز کولر ماشین در «خدمت از ما»

خدمات شارژ گاز کولر ماشین، توسط متخصصین "خدمت از ما" شامل خدمات زیر است:

 • شارژ کردن گاز کولر ماشین با توجه به نوع و میزان مورد نیاز.
 • بررسی و عیب یابی علت نشتی گاز کولر ماشین.
 • رفع علت نشتی گاز کولر خودرو.
 • ارائه خدمات در محل مورد نظر شما.

 

دلایل نشت گاز کولر ماشین

چند دلیل کلی برای نشت گاز کولر خودرو وجود دارد، که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم:

 • زمان کارکرد: مانند سایر قطعات خودرو، زمان کارکرد کولر همراه با اصطکاک ناشی از کارکرد آن، در خرابی کولر و نشت گاز خنک کننده از آن موثرند. ساییده شدن یک بست یا لاستیک، سوراخ شدن یا ترک برداشتن شیلنگ شارژ گاز کولر ماشین  می‌تواند منجر به نشت گاز کولر و نیاز به شارژ گاز کولر ماشین شود. البته برخی از گازهای مبرد فرار هستند که این امر، خود موجب کاهش مقدار آنها در طول زمان می‌شود.
 • محبوس نبودن: برخلاف کولرهای گازی خانگی، کولر خودرو داخل یک محفظه قرار ندارد. در واقع اجزای سیستم کولر ماشین در قسمت‌های مختلف خودرو قرار دارد. همین موضوع باعث می‌شود که کولر خودرو در معرض عواملی مانند نمک‌هایی که در زمستان روی جاده می‌پاشند، یا سایر عوامل خورنده که می‌تواند قطعات و شیلنگ شارژ گاز کولر خودرو را سوراخ کند و موجب نشت شود، قرار داشته باشند.
 • رطوبت: در صورتی که شیلنگ شارژ گاز کولر خودرو، بست پلاستیکی و یا هر قطعه دیگری از سیستم کولر ماشین، به هر دلیلی خراب شده و اجازه نفوذ رطوبت را به داخل سیستم بدهد، رطوبت وارد شده با گاز مبرد مخلوط شده و یک اسید خورنده ایجاد می کند. این اسید موجب ایجاد سوراخ های نشت گاز و خرابی دیگر اجزای کولر شود. 
 • عوامل جاده‌ای و تصادف: ممکن است در اثر برخورد یک سنگ، افتادن در یک گودال و...، اجزای سیستم کولر ماشین آسیب دیده و سوراخ شوند و گاز کولر نشت کند. همچنین، در اثر تصادفات جاده‌ای نیز ممکن است برای سیستم خنک کننده مشکلی پیش بیاید و به شارژ گاز کولر ماشین نیاز پیدا کنید.

 

روش‌های تشخیص نشت و نیاز به شارژ گاز کولر خودرو

متخصصان حرفه ای با استفاده از چند روش می‌توانند نشتی گاز کولر ماشین را تشخیص و اقدام به رفع آن کنند، که در ادامه به شرح آنها پرداخته ایم:

 • استفاده از لامپ فرابنفش: بسیاری از گازهای خنک کننده در کولر ماشین‌ها با یک رنگ قابل تشخیص در کارخانه مخلوط می‌شوند. این رنگ هنگام تاباندن لامپ فرابنفش مشخص شده و به راحتی می‌توان نشتی گاز کولر خودرو را تشخیص و پس از تعمیر، شارژ گاز کولر ماشین را انجام داد داد.
 • شناساگر الکترونیکی: این قطعه یک ابزار تخصصی بوده که اصطلاحا به آن اسنیفر یا بوکننده می‌گویند. این وسیله قادر به تشخیص بوی گازهای هالوژنه است و می‌تواند کوچکترین نشتی‌ها را نیز پیدا کند.
 • استفاده از گاز نیتروژن: در این روش، سیستم کولر ماشین کاملا از گاز خنک کننده خالی شده و سپس با نیتروژن پر می‌شود. در تست نیتروژن با استفاده از صدای هیس مانندی که در نقاط دارای ترک و سوراخ به گوش می‌رسد، نشتی گاز کولر پیدا و تعمیر، و در ادامه شارژ گاز کولر ماشین انجام می‌شود.
 • استفاده از عامل تشخیص نشتی: در این روش با استفاده از یک محلول مخصوص که حاوی یک عامل تشخیص نشتی است، و اسپری کردن آن روی سیستم کولر از بیرون و مشاهده نقاطی که کف تولید شده، نشتی پیدا می‌شود. در این روش که برای یافتن نشتی‌های تقریبا بزرگ در نقاط قابل دسترس استفاده می‌شود، به راحتی نقاط نشتی سیستم مشخص می‌شود.

 

گاز کولر ماشین

 

مراحل شارژ گاز کولر ماشین چیست؟

بهتر است که مراحل شارژ گاز کولر ماشین، توسط یک متخصص کاربلد انجام شود، اما در اینجا برای افرادی که فنی هستند و تمایل دارند که این کار را خودشان انجام دهند، به صورت مرحله به مرحله و کامل نحوه شارژ گاز خودرور را بیان کرده ایم.

 1. قبل از شروع کار، باید وسایل لازم از جمله، شیلنگ مخصوص، گیج مانوفیلد، کپسول گاز کولر ماشین و رابط شیلنگ را آماده کنید.
 2. در مرحله اول باید داخل موتور خودرو را نگاه کنید و شیر مربوط به کولر ماشین را پیدا کنید و در پوش آبی رنگ روی آن را بردارید.
 3. در این مرحله، برای اینکه متوجه شوید که کولر ماشین، نیاز به شارژ تکمیلی دارد و یا کاملا باید شارژ شود، کافی است که شیر کولر را با دست یا هر وسیله دیگری، فشار دهید. اگر گاز با فشار زیاد به بیرون زد، یعنی درون کولر گاز است و شما کافی است کمبود گاز کولر ماشین را جبران کنید، اما اگر گازی بیرون نیامد، یعنی کولر خالی از گاز است.
 4. قبل از شارژ گاز، لازم است که هوای درون کولر خارج شود، در واقع هیچ چیزی به غیر از گاز کولر نباید درون آن باشد. برای خالی کردن هوا و رطوبت، کافی است که شیلنگ گیج را به شیر کولر وصل کنید و هوای موجود را تخلیه کنید.
 5. سپس به کمک شیلنگ، مقداری از گاز درون کپسول گاز کولر ماشین را وارد سیستم کولر می‌کنید و شیر کپسول را می‌بندید.
 6. برای مطمئن شدن از میزان گاز منتقل شده، باید آن را چک کنید؛ به این صورت که کولر ماشین را روشن و روی بالاترین سرعت قرار دهید؛ حالا باید عدد روی گیج را که نشان دهنده، فشار گاز کولر ماشین است را چک کنید، این عدد باید بین 35 تا 40 psi باشد.
 7. اگر عدد، میزان مورد نیاز را نشان نداد و از مقدار نوشته شده در بالا کمتر بود، باید مجدد مراحل بالا را انجام دهید.

 

مقدار گاز کولر ماشین های مختلف، چقدر است؟

در جدول زیر، مقدار گاز مورد نیاز برای شارژ گاز ولر ماشین های مختلف را آورده ایم.

 

جدول میزان گاز کولر ماشین‌های مختلف

میزان گاز کولر ماشین های مختلف

نوع ماشین مقدار گاز مورد نیاز برای کولر (گرم)
مقدار گاز کولر ماشین پراید 600 
مقدار گاز کولر ماشین پژو 206 675
مقدار گاز کولر ماشین (سمند- پژو پارس) 580
مقدار گاز کولر ماشین رانا 675
مقدار گاز کولر ماشین دنا 580
مقدار گاز کولر ماشین پژو 407 625
مقدار گاز ماشین ال 90 (مدل پایین تر از 90) 730
مقدار گاز ماشین ال 90 (مدل بالاتر از 90) 410

 

نحوه ثبت سفارش شارژ گاز کولر ماشین

اگر به دنبال استفاده از خدمات شارژ گاز کولر ماشین در محل هستید و مقدار گاز کولر ماشین را نمی‌دانید، نگران نباشید. کفی است که در سایت یا اپلیکیشن"خدمت از ما" ثبت سفارش کنید، شهر خود را انتخاب و به سوالات پیرامون نوع ماشین، نوع خدمات و... پاسخ دهید.

بعد از چند دقیقه 5 متخصص شارژ گاز کولر ماشین پیشنهاد قیمت خود را برای شما ارسال میکنند. حالا کافی است که به پروفایل هر کدام رفته و مشخصات آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کارهای انجام شده آنها بخوانید و نهایتا بهترین متخصص را انتخاب کنید. 

 

شما می‌توانید علاوه بر شارژ گاز کولر ماشین و دریافت قیمت شارژ گاز کولر ماشین سال 1401، برای دسترسی به متخصصین مربوط به هر نوع دیگر از خدمات خودرو، از "خدمت از ما کمک بگیرید.

امتیاز دهید

4.48 امتیاز از 119 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
شارژ گاز کولر ماشین

نظرات

حامد احمدی
حامد احمدی
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
شارژ گاز کولر ماشین
BiG SoL Saffa

تخصص و دانش فنی هر تخصصی قابل احترام است و من بابت انجام این کار توسط مهندس احمدی واقعا خوشحالم و راضی، هم از ریز به ریز اقدامات مفید ایشون تشکر میکنم هم از نرخ خدماتی که ارائه فرمودند ممنونم ، موفق باشید آقای احمدی گل

صالح حمدی صالح
صالح حمدی صالح
5.0
8 خدمت موفق
شارژ گاز کولر ماشین
امیر یزدیان

کارش خیلی عالی بود خدا خیرت بده هم قیمت مناسب بود هم کیفیت کار عالی بود

صالح حمدی صالح
صالح حمدی صالح
5.0
8 خدمت موفق
شارژ گاز کولر ماشین
مجتبی نورمحمدی

خداییش دمت گرم ، خیلی خوب کارو انجام دادین و عیب یابی کردین .

loading